Dodaj do ulubionych

OT - katosiedla

25.04.21, 15:36
wawalove.wp.pl/warszawa-powstaje-osiedle-tylko-dla-katolikow-kazdy-dom-bedzie-mial-patrona-6632562175199840a
Kto chętny? Okazja, z własnym patronem i świętym medalikiem zapewniającym szczęśliwość wieczną.
Jakieś jeszcze propozycje w temacie „osiedli tematycznych”?
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: OT - katosiedla 25.04.21, 21:20
      Jak sobie przypomnę wszystkich żarliwych katolików, których przyszło mi poznać, to albo ludzie niegroźni, ale skrajnie nawiedzeni i przez to upierdliwi, albo skrajni hipokryci...
      Za dopłatą bym się nie przeniósł na takie osiedle.
      Wolę mieszkać tu, gdzie obecnie.
      Miesiąc stażu "na nowym" i znam już chyba wszystkich z "mojej" części ulicy.
        • qqbek Re: OT - katosiedla 25.04.21, 22:49
          bywalec.hoteli napisał:

> Jak się mieszka?

Wybornie :)
          Powietrze czyste, ludzie mili, jest gdzie pójść na spacer i pojeździć na rowerze.
          Do przedszkola młody dostał się do "pierwszego wyboru", choć jako nowi nie mieliśmy szansy na zbyt dużo punktów.

> Tylko nie chodź tam w szaliku Motoru (o ile jeszcze istnieje)
          > :)

No co ty?
          Byłemu członkowi WKS "Lublinianka" nie wypada nawet pomyśleć o założeniu na siebie zółto-niebiesko-białej szmaty :)
          To dobre dla napływowych jest.
          Ktoś sercem i duszą z Lublina nie kibicuje nikomu innemu niż Lubliniance (przed wojną "Unia").
          • bywalec.hoteli Re: OT - katosiedla 25.04.21, 23:05
            No to fajnie, żeś zadowolony, oby się dobrze mieszkało :)
            Co do tego szalika Motoru to żartowałem, ale szalik Lublinianki też na wszelki wypadek schowaj ;)

U mnie obserwuję sobie budowę :)
    • bywalec.hoteli Re: OT - katosiedla 25.04.21, 22:40
      "Osiedle dedykowane rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga" - mi się to podoba.
      Powstaje osiedle bez dzieci. To czemu ma nie być osiedla dla wierzących w Boga?
    • vogon.jeltz Re: OT - katosiedla 26.04.21, 13:04
      Skończy się w podobnym stylu jak korwinistyczna utopia w miasteczku Grafton w New Hampshire. Parę miesięcy i "miłujący bliźniego" katolicy będą sobie skakać do gardeł z powodu miejsc parkingowych czy innych tego typu kwestii.
      • qqbek Re: OT - katosiedla 27.04.21, 00:29
        Z sąsiadów z poprzedniego miejsca zamieszkania miałem dwóch współpracowników Czarnka.
        Z daleka ludzie sympatyczni, ale sąsiedzi mieli o nich jak najgorsze mniemanie.
        Z "powierzchownych relacji dalekosąsiedzkich" trudno mi znaleźć faceta milszego niż taki Skrzydlewski... a proszę, jak chciał pięknie Maksymowicza, z własnego "gniazda" pogrzebać :)
      • qqbek Re: OT - katosiedla 27.04.21, 12:14
        tbernard napisał:

> Na tym osiedlu papież Franciszek byłby osobą niemile widzianą i mógłby zostać p
        > oszczuty psami.

Ten antychryst?
        Przecież on herezję szerzy!
        Jakoby matka Boska (i sam Bosek) byli Żydami!

Powiedzenie, że Jeszua był obrzezanym Żydem mogłoby się na takim osiedlu skończyć dobrokatolickim linczem.
        Z bezbożnością też bym się nie afiszował... we łbach ma toto ze 350 lat zapóźnienia, to nie wiadomo, czy ateista by tam na stosie, niczym Kazimierz Łyszczyński nie spłonął (swoją drogą to dobry przyczynek do dyskusji o rzekomej tolerancji religijnej Pierwszej Rzepy czasów ostatniego wielkiego władcy tego kraju (który nota bene zmarł był na syfilis, który podłapał od swojej ukochanej małżonki).
        • vogon.jeltz Re: OT - katosiedla 27.04.21, 13:07
          > swoją drogą to dobry przyczynek do dyskusji o rzekomej tolerancji religijnej Pierwszej Rzepy
          > czasów ostatniego wielkiego władcy tego kraju

Właśnie. Ta cała rzekoma "tolerancja religijna" to tylko kolejna debilna historyczna legenda wymyślona na bazie tego, że w XVI wieku przez parę dekad funkcjonowało kilka grup protestanckich. Za Sobieskiego cały kraj już dawno był przecież opanowany przez kontrreformację i jezuitów. Zresztą, sam Sobieski był może i wybitnym taktykiem i dowódcą wojskowym, ale król z niego był raczej marny. Z zaplanowanych celów w polityce wewnętrznej właściwie nic nie osiągnął, a w zagranicznej...

Cóż, ja jestem z tych, którzy uważają, że bijąc Turków pod Wiedniem popełnił strategiczny błąd. Oczywiście nie mógł przewidzieć, że za kilkadziesiąt lat uratowana przez niego Austria będzie współsprawcą zniknięcia Polski z mapy świata, ale generalna zasada jest taka, że jak dwóch wrogo nastawionych sąsiadów bije się między sobą, to należy iść po popcorn. Turcja Osmańska owszem, podgryzała od czasu do czasu Rzeczpospolitą od strony Podola, ale na dłuższą metę nie stanowiłaby śmiertelnego zagrożenia. To był już wtedy zmierzch jej potęgi, a ze Stambułu było po prostu za daleko - ewentualne zdobycze byłyby nie do utrzymania. Co innego Wiedeń - ten leżał dużo bliżej, o czym się w niedługim czasie przekonaliśmy.

Przede wszystkim jednak nie bierze się w tych kalkulacjach pod uwagę Rosji. Osmanowie, jakkolwiek mieliśmy z nimi na pieńku, byli naturalnym sojusznikiem przeciwko rosnącej potędze państwa moskiewskiego. To był właściwie ostatni moment, żeby się z nimi sprzymierzyć, bo na tronie carskim siedzial już Piotr Wielki i za chwilę było pozamiatane. Zamiast tego kontynuowaliśmy wojnę z Turcją, co Rosja wykorzystała, przyłączając się i zagarniając Osmanom parę strategicznych terenów.
          • tbernard Re: OT - katosiedla 27.04.21, 13:24
            Rosję można było na chwilę zostawić aby wspólnie z Turkami i Szwedami potem ją docisnąć, a całe siły na Prusy rzucić i zmusić księcia elektora aby traktaty welawsko bydkoskie zeżarł. Można było próbować ze Szwecją wspólnie zaplanować rozbiór Brandenburgii i Prus. Bez dobicia tego gada i tak mieli byśmy potem przesrane.
          • wislok1 Re: OT - katosiedla 29.04.21, 17:13
            Austria bral udzial w rozbiorach 100 lat po Sobnieskim, a nie kilkadziesiat...

PL nje miala alternatywy, pokonanie Austrii oznaczalo, ze w kolejnym roku Turcy rusza na PL, BARDZO wzmocnieni zdobyciem Austrii....

Z dzisiejszej perspektywy latwo krytykowac wladcow, ze nie przewidzieli, co sie stanie 100 lat pozniej...

TO samo dotyczy czepiania sie wladcow PL; ze byl hold pruski, a nie zniszczenie Prus...

Prusy nie bylo zadnam zagrozeniem dla PL od 1525 roku az do potopu szwedzkiego.....

A potop szwedzki to GLOWNIE zdrada 90% szlachty, idiota by nie skorzystal z tego, ze skorumpowana i bezdennie glupia szlachta zamiast wzmacniac kraj robila TOTALNY burdel jeszcze przed potopem...

WIec sasiedzi korzystali....
            • wislok1 Re: OT - katosiedla 29.04.21, 18:16
              Instynkt samozachowawczy podpowiadal, ze nalezy uchwalic stale podatki na wojsko w duzej wysokosci, zreformowac sejm, zeby nie bylo liberum veto i skonczyc w wolna elekcja....

Ale szlachta predzej poszla zdradzic krola, niz zgodzic sie na reformy...

Wiec wine za rozbiory ponosi przede wszystkim szlachta, a nie zaborcy...
              Tacy magnaci w PL byli malymi wladcami absolutnymi, poza PL krol ich trzymal za twarz i chodzili jak w zegarku..

Zaborcy tylko wykorzystali anarchie ....

I ci najciekawsze; ci sami szlachcice co twardo odmawiali placenia podatkow polskiemu krolowi, potem placili duze podatki zaborcom i jeszcze im czapkowali...
              Np. Radziwillowie bardzo sie buntowali przeciwko polskim krolom, a potem wiernie sluzyli krolom Prus.....
    • carnivore69 Re: OT - katosiedla 27.04.21, 18:10
      "Osiedle Przyjaźń", yeah.

Jeśli nazwa za bardzo będzie się kojarzyła z miejscem, gdzie na warszawskich Jelonkach baraki po budowniczych PKiN zamieniono na "akademiki", to może nie być różówo.

Pzdr.
    • hukers Re: OT - katosiedla 29.04.21, 14:45
      nousecomplaining napisał(a):

> wawalove.wp.pl/warszawa-powstaje-osiedle-tylko-dla-katolikow-kazdy-dom-bedzie-mial-patrona-6632562175199840a
      > Kto chętny?

Ja raczej nie. Po co mi same święte sąsiadki dookoła...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka