Dodaj do ulubionych

Się pochwale a co

08.08.22, 19:22
Więc po poszukiwaniach samochodu dla żony znalazłem. W sobotę kupiłem Renault Modus (tak wiem jestem pojebany, to już trzecia moja renówka a renówki się psują choć moje mnie jeszcze nie zawiodły). Auto z 2005 roku, silnik 1.6 88KM, blacharsko perełka nie malowany nie szpachlowany. Mechanicznie jest parę rzeczy do ogarnięcia ale w końcu auto ma swoje lata a do pakietu startowego pt rozrząd oleje świecie filtry doszło sprzęgło i łożysko w kole. Szukałem w sumie czegoś nowszego i przeszedł mi koło nosa Colt 1.3 z 2008 roku za długo się zastanawiałem. Obejrzałem ponad 30 aut i tylko te dwa (tzn Colt i ten Modus) blacharsko były ok. Ja rozumiem, że w takim starym aucie trudno wymagać by nie zaliczyło jakiejś obcierki czy coś, ale że każde było bardziej lub słabiej szpachlowane, albo miało wstawianą ćwiartkę ja jeden Fiat Panda którego oglądaliśmy.
Obserwuj wątek
    • simon921 Re: Się pochwale a co 08.08.22, 20:08
      Jako właściciel dwóch renówek - serdecznie gratuluje:) W sumie ciekawe i w miarę mało spotykane auto.
      • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 08.08.22, 20:32
        I wbrew pozorom jest w nim dużo miejsca. Najważniejsze że żonie się podoba i dobrze jej sie nim jeździ, to ona głównie bedzie nim jeździć.
    • wislok1 Re: Się pochwale a co 08.08.22, 20:10
      tiny.pl/wq34h
      Kulawe nie jest

Gratulacje
    • qqbek Re: Się pochwale a co 08.08.22, 20:18
      Jako były właściciel najbardziej pojebanego modelu PuG-a w ostatnich dwóch dekadach serdecznie gratuluję :)
    • bywalec.hoteli Re: Się pochwale a co 09.08.22, 01:17
      gratulacje! żona zadowolona? ile dałeś?
      • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 09.08.22, 08:40
        Żona zadowolona, jak tylko do niego wsiadła to wysiadać niechciała. Dałem 9500 ale jest parę spraw mechanicznych do zrobienia.
        • bywalec.hoteli Re: Się pochwale a co 11.08.22, 15:38
          9500 wydaje się dużo za tak stare auto, ale i tak gratulacje i ważne, że żona zadowolona
          • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 11.08.22, 21:26
            Fakt wydaje się, natomiast rynek się tak zmienił, że teraz to jest normalna cena za auto w tym wieku.
            • qqbek Re: Się pochwale a co 11.08.22, 21:29
              only_the_godfather napisał:

> Fakt wydaje się, natomiast rynek się tak zmienił, że teraz to jest normalna cen
              > a za auto w tym wieku.

Oj tak - dwa lata temu mogłem sobie (z frachtem morskim i naprawą) za 20-30k sprowadzić Fiata 500e z Kalifornii - co nawet planowałem.
              Teraz to 150% tej kwoty (30-45 w zależności od stanu bateryjek).
              • engine8t Re: Się pochwale a co 11.08.22, 22:32
                Fiata 500e za 20-30? Nie wstyd by ci bylo?
                • qqbek Re: Się pochwale a co 11.08.22, 22:47
                  engine8t napisał:

> Fiata 500e za 20-30? Nie wstyd by ci bylo?

Mam znajomego, który toto sprowadza.
                  Poza francuskimi wynalazkami nie nadającymi się tak naprawdę do jazdy to są najtańsze elektryki.
                  No chyba, że chodzi o jeżdżenie Fiatem 500 - nie, nie byłoby mi wstyd.
                  Ja wiem, że to stereotypowo babskie/gejowskie auto, ale czy to, że nie jestem ani babą ani gejem ma być powodem dla tego, żeby takowym nie jeździć? Bryła mi się podoba, jest sympatyczna.
                  • bywalec.hoteli Re: Się pochwale a co 11.08.22, 23:56
                    Etam, jeśli kochasz kobiety - one cię kochają, jeśli wolisz facetów - zrazu to poznają. I 500 nic nie zmieni.
                • trypel Re: Się pochwale a co 12.08.22, 15:07
                  Dziwne te amerykance są. Ja słyszałem że wstyd to kraść i z dupy spaść.
                  Ale jeżdżenie autem może być wstydem?
                  • engine8t Re: Się pochwale a co 12.08.22, 18:15
                    Strasznie dziwne one sa... zwlaszcza te konserwatywne bo lewactow tonie ... oni jeszcze sobie tecze na masce wymaluja i mysl ze to "kool".
                    A tych co Smartami jezdza to od samobojcow wyzywaja.
                    A ktomowil ze krasc to wstyd? Wszystko zalezy ile.
              • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 12.08.22, 07:23
                qqbek napisał:

> Oj tak - dwa lata temu mogłem sobie (z frachtem morskim i naprawą) za 20-30k sp
                > rowadzić Fiata 500e z Kalifornii - co nawet planowałem.
                > Teraz to 150% tej kwoty (30-45 w zależności od stanu bateryjek).
                >
                >
                Kumpel swojej żonie 2 lata temu kupił Citroena C1 z 2006 roku za 6500. Teraz go wystawił za 9000, poszedł za 8500 i mówi, że i tak mało za niego wołał.
                • trypel Re: Się pochwale a co 12.08.22, 15:08
                  Ja kupiłem swoją c2 w marcu chyba za 10.
                  Włożyłem w nią w sumie ok 6. I tydzień temu kolega mowi żebym się zastanowił bo tak do 20 to by mógł za nią dać:)
          • gzesiolek Re: Się pochwale a co 12.08.22, 14:56
            Normalna cena... Jak nie za trupa...
            Coraz trudniej kupić coś sensownego za małą kasę...
    • bolo2002 Re: Się pochwale a co 09.08.22, 08:14
      Tragedia- współczuję-bezpieczeństwo =ZERO! Opisany we wszystkich mozliwych publikacjach jako najgorszy model Renault! Gratuluje.
      • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 09.08.22, 08:45
        To coś złe publikacje czytasz boluś. Pierwszy samochód segmentu B który zdobył 5 gwiazdek EURONCAP w teście czołowym i bocznym. Zdobył 32,84 pkt na 37 możliwych. Zdobył 4 gwiazdki za ochronę dzieci przewożonych w fotelikach. Faktycznie tragedia.
        • bolo2002 Re: Się pochwale a co 11.08.22, 11:33
          Znajdę , to Ci podeslę. Ja bym sie bał w toto wsiąśc, a ponadto francuska jakość i jeszcze używana.
          • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 11.08.22, 14:41
            Napisałem, że we wszystkich publikacjach, więc teraz nie szukaj jakiejś jednej. Z resztą co omnie obchodzi jakaś publikacja, skoro testy EURONCAP pokazały co innego.
            • qqbek Re: Się pochwale a co 11.08.22, 22:50
              Niech lepiej Bolo zobaczy sobie test z Fifth Gear, gdzie Modusa zderzono z ponoć "niezniszczalnym" Volvo 940.

Choć może nie... może się u dziadka moczeniem nocnym skończyć i będziemy mieli to na sumieniu ;)
              • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 12.08.22, 07:24
                Moczenie jak moczenie, jeszcze zawału chłop dostanie i tyle będzie.
        • bolo2002 Re: Się pochwale a co 13.08.22, 09:37
          Niestety , ale to nie jest najlepszy wybór. Uzywane auto to wydatki na serwis i na naprawy a te w Modusie nie sa tanie. Klocki do przodu -120 zeta, tarcza ham. 400 zeta. Tymczasem u mnie - w samochodzie prawdziwie kompaktowym: klocki 44 zl, a tarcza 120 zł. Itd. Ponadto ze strachu bym w toto nie wsiadł- bo jakby co do czego- to jest sprasowany na równo. . Zabojadowy przecietniak. Tymczasem kupujesz sobie Kia Rio ze 110 KM wspaniałym dieslem i niczego nie naprawiasz-tam sie generalnie nic nie psuje! Spalanie 4,5 l!
          • trypel Re: Się pochwale a co 13.08.22, 10:15
            Chyba znow próbujesz oszukiwać
            allegro.pl/oferta/tarcze-klocki-przod-renault-clio-iii-iv-modus-12178004864?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=Cj0KCQjwl92XBhC7ARIsAHLl9alfzQjChBuBBDSq_qpe0Yd3ee0-aqUofSW8j2Hkh4Rzy9DgVPx0QoMaAq95EALw_wcB
          • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 13.08.22, 20:17
            Klocki za 44 zł to chyba z gównolitu są. Tak samo tarcze, z resztą te do renault drogie nie są. A o strachu to wiesz poczytaj o popatrz na testy zderzeniowe. Z resztą wypowiada się o tym właściciel koreańskiego auta które miało 3 gwiazdki i to warunkowo, sorry to ma się nijak do 5 modusa. Qqbek polecał ci test do obejrzenia. Aha to już moje trzecie renault więc co do awaryjności nie przekonasz mnie że jest ogromna. Silnil ten sam co w megane tzn słupek ten sam osprzęt i moc inna ale ta sama rodzina silników.
          • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 13.08.22, 20:20
            Aha jak poczytasz o silnikach benzynowych 1.6 rodziny K4M to one są niezniszczalne, tam się niema co zepsuć.
      • qqbek Re: Się pochwale a co 09.08.22, 08:48
        Napisał właściciel pordzewiałej Kijanki (3 gwiazdki EURONCAP warunkowo, 20 lat temu).
        • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 09.08.22, 09:05
          Zapomniałem o nie ma samochodu on ma wózek.
          • qqbek Re: Się pochwale a co 09.08.22, 12:41
            only_the_godfather napisał:

> Zapomniałem o nie ma samochodu on ma wózek.

To nie jest byle jaki wózek, a istne perpetum mobile!
            Poniżej pewnej prędkości w baku przybywa ropy, zamiast jej ubywać.
    • perski_niebieski Re: Się pochwale a co 09.08.22, 13:37
      Graty !
      Też braliśmy pod uwagę, ale żona wozi czasem niezły Babiniec - siostry, kuzynki i inna hałastra,
      potrzebne było auto z normalną kanapą ! A sam przyznasz, w Modusie jakieś dziwadło
      z kawałków poskładane. Kupiła 206. Jeżdziła 7 lat ...
      • only_the_godfather Re: Się pochwale a co 09.08.22, 13:43
        Fakt tylna kanapa jest dziwna ale to pewnie przez to że można ją przesuwać w do przodu aby powiększyć nieco bagażnik.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka