Dodaj do ulubionych

OT - CPK - KDP, Horała itp.

21.03.23, 18:57
Czy kogoś z Was albo kogoś znajomego/rodziny dotyka w jakiś sposób ten sztandarowy miś Horały, czyli projekt CPK w połączeniu z kolejami dużych prędkości? Bo u mnie na Ślunsku jest gorąco w tym temacie ("szprycha" kolejowa Katowice - Ostrawa)
Dziwię się opozycji, że na tym nie jedzie ostro, bo niektóre propozycje pana ministra H. i spółki to często sen wariata, np. jeśli chodzi o prowadzenie szybkich kolei przez totalnie zurbanizowane tereny. Wyburzenia, wywłaszczenia, rozpierdolona infrastruktura niedawno wybudowana (wiem, za pieniądze z UE, czyli to się nie liczy), itd. itp.
W Stanach był kiedyś taki projekt, potem go zarzucili (mądrze), bo okazało się, że rozwój mniejszych portów lotniczych ma 10x większy sens.
Wiem, że kolej u nas to ważna sprawa, ale trzeba to robić z głową. A okazuje się, że jest projekt Koleje plus (a jakże), który ma większy sens niż ładowanie kasy w hiperszybkie pociągi. Tyle że jak Horała powie, że KDP ma być i już, to tak ma qrwa być. I ch. ile to będzie kosztować. Na Górnym Śląsku wszystko jest podkopane przez kopalnie. Jak te polskie pierdolino zacznie wpadać w chodniki kopalniane, to będzie (nie)wesoło.
Obserwuj wątek
  • wislok1 Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 21.03.23, 19:08
   Pelna zgoda.....

   Mnie tez kompletnie dziwi brak reakcji opozycji na te durnoty i biernosc ludzi...

   Caly ten CPK to jest sen wariata
   • nousecomplaining Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 21.03.23, 19:26
    > Mnie tez kompletnie dziwi brak reakcji opozycji
    Niestety, może być tak, że w tym projekcie (ogromnym) kręcą swoje lody też ludzie z tzw. opozycji właśnie.
    • trypel Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 21.03.23, 19:34
     Może?
     Może to na Marsie są ślady życia:D
  • only_the_godfather Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 21.03.23, 19:23
   Mnie bezpośrednio nie dotyka, ale w łódzkim jest to samo szczegolnie szprycha ckp-łodź-i dalej na Wrocław, sporo wyburzeń np w powiecie brzezinskim jak i w samej Łodzi. Na szczęście lokalni politycy z opozycji wykorzystują ten temat tyle, że ma to zasięgi tylko lokalne.
  • skitenis Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 21.03.23, 21:00
   Kolega ma dom w ustronnej części Mikołowa. Będzie miał widok z domu na tory z jakąś stacją nastawczą.
   A niedaleko położony Śląski Ogród Botaniczny ma spotkać taka przyszłość:
   Tory CPK mogą przeciąć 400 hektarów wąwozów i starodrzewi, gdzie rosną drzewa o wymiarach pomników przyrody.
   Teren ma w przyszłości zostać przyłączony do największego ogrodu botanicznego w Polsce. To dom dla ponad 100 chronionych gatunków roślin i zwierząt.
   Kolej wpłynie też na przyrodę samego ogrodu - pociągi mają jechać z prędkością ponad 200 km/godz zaledwie 200 metrów od jego płotu.
   • nousecomplaining Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 22.03.23, 18:07
    > Będzie miał widok z domu na tory z jakąś stacją nastawczą
    Oby nie miał torów przez środek salonu. Dzisiaj pan minister z dumą ogłosił wybór "wersji projektu inwestorskiego", przy okazji najbardziej niszczycielskiego, jeśli chodzi o wyburzenia/wywłaszczenia. Ale ch. tam, miś musi być zrealizowany.
  • simon921 Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 21.03.23, 21:24
   Ja w pierwotnej wersji miałem mieć 15m nasyp około 80m od domu. Generalnie tory miały iść przez środek wsi pod Wrocławiem. Do zburzenia miało być kilkanaście budowanych jeszcze lub świeżo wybudowanych domów oraz dopiero co zrewitalizowany dworzec. Na szczęście przeszedł inny wariant i teraz zaorają jedyny las w okolicy.
  • qqbek Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 21.03.23, 21:24
   PKP to tylko zaorać i ziemniaki posadzić.
   W Lublinie się obejdzie chyba bez grzebania, bo chyba dadzą radę z istniejącą infrastrukturą (trasę Warszawa-Lublin nadal modernizują, już z 6 lat jest modernizowana i zapowiadają, że przed 2027 nie zmodernizują).
   Ale w Zamościu wymyślili sześciokilometrowy tunel pod zabytkowym starym miastem i wielki podziemny dworzec. Mogli od razu kosmodrom zaprojektować, co się będą szczypać... 6 kilometrów tunelu pod 60-tysięcznym miastem.
   • bywalec.hoteli Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 22.03.23, 07:15
    To pewnie projekt maxi? A realizacja bedzie MIDI albo mini?
  • trypel Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 21.03.23, 22:09
   Jeśli chodzi o CPK to wiadomo po co to jest już
   Taka informacja wisi na Okęciu
   Sam pstryklem właśnie
   Chodzi o to żeby krewnych i znajomych królika miały wiecej miejsc pracy
  • teodor-k Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 22.03.23, 04:45
   Wróci Tusk i skończy się sen prawnika Horały .By do tego doszło to muszą wygrać wybory ,a nic nie wskazuje na to. Drugie budować wszystko ,gdy za granicą Polski toczy się wojna i Putin rządzi .
  • galtomone Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 22.03.23, 07:12
   CPK - wyrzucanie kasy w błoto.
   Najpierw/teraz będzie bardzo drogo, a potem nas to będzie jeszcze kosztować w ch.

   KDP - pewnie by sie przydała i zapewne kilka sensownych linii łączących N z S i W z E kraju przynajmniej przydało.
   Zawsze też przy tym (przy takich inwestycjach) będą niezadowoleni i faktycznie pokrzywdzeni, bo PL pustynią (jeszcze) nie jest.
   Ale akurat w tym zakresie tej ekipie za grosz nie ufam, że robią to dobrze, że faktycznie tam wyburzają gdzie trzeba i ma to sens, że cały pomysł KDP to faktycznie pomysł na KDP a nie na to jak kręcić lody dla siebie i dla umacniania władzy.
   • teodor-k Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 22.03.23, 08:12
    Oj nie każdemu dogodzisz .Najlepiej nic nie robić tylko krytykować .Pierdolety z tym kręceniem lodów .Ile ludzi tyle racji .Ale konsultacja powinna być .
  • bolo2002 Re: OT - CPK - KDP, Horała itp. 22.03.23, 08:40
   CPK jak każdy pomysł półgłówków z PIS- to wyłacznie sens polityczny. Przypomnijmy sobie chociażby Polski Holding Spozywczy-wymyslony i lansowany przez wybitnego i oblazłego spaślaka - Sasina. On miał dać - co ? Obniżenie cen żywnosci! I co dał? Gówno. Takie samo gówno- to pomysł CPK-chodzi zawsze o stworzenie molocha- gdzie zatrudni sie swoich-a oni potem odwdzięczą sie w przyszłych wyborach. Ma byc najwieksze lotnisko na swiecie- a , ze jest to projekt bez nawet biznes-planu- to nie ma to znaczenia. No i w załozeniach było- , ze Niemcy to tu w Baranowie bedą ladować- żeby dotrzeć póżniej do swojej np. Bawarii. Czego bysmy nie dotkneli- to wyglada to jak obłęd chorego! Mozna na ten temat kilka ksiażek napisac, ale co do tych kolei szybkich prędkosci- to podobno mają jechac jakies 200-250 km/ godz- tyle tylko , ze za jakies 10 lat. Tymczasem 400 km/ godz to dziś! w Japomnii, 600 km w Chinach a bedzie 800km/godz- pociągi jeżdzą. A na Twoim Slasku- to te "Niesłychanie Szybkie Koleje"- to maja jezdzis po terenach, co to tąpnięcie za tąpnieciem oznacza- czyli- tylko patrzec jak one w te doły powpadają/ pokopalniane/. I bedzie szybko.No coż- że to nie ma sensu-to wszyscy wiedzą- ale wódz ma miec najwieksze lotnisko na swiecie i to jest cel główny- a w zasadzie- gówny!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka