Dodaj do ulubionych

Senior na S7 pod prąd

09.04.23, 16:37
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29646882,koszmarny-wypadek-na-s7-dwie-osoby-nie-zyja-trzy-sa-w-szpitalu.html
Wczorajszy wypadek na S7 spowodował Pan lat 84. W necie można znaleźć wypowiedzi osób które widziały suzuki chwile wcześniej jak stało na pasie awaryjnym zgodnie z kierunkiem jazdy. Czyli wychodzi że jechał poprawnie i zawrocił. Dalej pojawiają się wypowiedzi osób które znały sprawcę i które twierdzą, że facet miał demenecję problemy z pamięcią i orientacją. Łącząc wszystko w logiczny ciąg wydarzeń wychodzi, że stracił orientację na S zawrócił i jechał pod prąd. Nie zwracał uwagi ba sygnały dawane przez innych kierowców bo stracił orientację, być może też spanikował. Ale do sedna, moim zdaniem pośrednio za tą tragedię odpowiada jego rodzina. Nie wiedzieli ze senior ma demencję i problemy z orientacją?ja rozuniem, że starszy człowiek nie dopuszcza do siebie czasem że stan zdrowia nie pozwala na prowadzenie auta. Ake rodzina? Umnie jak się okazało, że dziadek nie powinień jeździć to zostały mu zabrane kluczyki od auta i został namówiony do sprzedaży auta.
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Senior na S7 pod prąd 09.04.23, 17:19
      Już była tu gadka o tym .Nie wolno starcom jeździć jedynie tu na forum pisać wspomnienia z dawnych lat 😃 A tak naprawdę to jest różnica w życiu i wytrenowaniu i dbaniu o swoje zdrowie .Nie ma jeszcze coś takiego by komuś zabraniać jazdy samochodem ,to wie najlepiej jego najbliższa rodzina .W wieku 90 lat można mieć jasny umysł .Takie życie ze ktoś się rodzi i umiera .
      • maszkaroni Re: Senior na S7 pod prąd 10.04.23, 06:43
        Ha, ha, ha! Jasny umysł w wieku 90 lat? No, nie żartuj. A co ze wzrokiem i słuchem? A refleks? W tym wieku nawet jak się gada z sensem to się już chodzi tylko na spacerki i dziękuje Bogu że jeszcze można.
    • waga173 Re: Senior na S7 pod prąd 09.04.23, 19:00
      Rodzina miala chec dziadka udusic ale bali sie prokutatora, to kupili dziadkowi samochod i dawali na benzyne.
    • hutchence Re: Senior na S7 pod prąd 09.04.23, 20:34
      Jak napisałem w komentarzach pod artykułem o tym wypadku, że pewnie 80 plus to dostałem parę minusów. Takie wypadki w 99% powodują podobne do tego typa dziadki. Czasami jeszcze obok siedzi żona, która również niczego nie czai.
      • dodekanezowiec Re: Senior na S7 pod prąd 09.04.23, 20:46
        Niestety zginęła Bogu ducha winna kobieta kieujaca bialym Hyundaiem. Przez dziada pierdziada.
        • kreinto Re: Senior na S7 pod prąd 09.04.23, 21:33
          dodekanezowiec napisał:

          > Niestety zginęła Bogu ducha winna kobieta kieujaca bialym Hyundaiem. Przez dzia
          > da pierdziada.
          Od 70-tki powinny być obowiązkowe, coroczne badania psychotechniczne dla dziadów i bab. Stach patrzeć co te pierniki wprawiają.
      • taniarada Re: Senior na S7 pod prąd 09.04.23, 21:03
        Też bym ci dał .A co powiesz na to ? Młody chłopak strażak .Nie ma co obrażać ludzi .Masz ojca ,dziadka . To przeczytaj . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://eszamotuly.pl/tragiczny-wypadek-w-sekowie-nie-zyje-26-latek/&ved=2ahUKEwjfyt7EvZ3-AhWiBRAIHaOCDVgQFnoECA8QAQ&usg=AOvVaw1nspL-ql0QyQwr2L33f-Po
        • hutchence Re: Senior na S7 pod prąd 09.04.23, 21:06
          Boś matoł. Mowa o jeździe pod prąd na S7 (wiesz co to takiego?) a Ty o wypadku na krajówce.
    • pies_w_studni Re: Senior na S7 pod prąd 09.04.23, 21:34
      Nad czym tu dyskutować? Wprowadzić obowiązkowo po 70 roku życia co pół roku opinię psychiatryczną albo neurologiczną i badania psychotechniczne, jak wynik negatywny albo dziadyga nie dostarczy to decyzją administracyjną zabrać prawo jazdy i do widzenia.
      • waga173 Re: Senior na S7 pod prąd 10.04.23, 03:44
        pies_w_studni napisał:

        > decyzją administracyjną zabrać prawo jazdy i do widzenia.

        Zgadnij gdzie te widzenie nastapi. Na drodze.
      • taniarada Re: Senior na S7 pod prąd 10.04.23, 06:13
        pies_w_studni napisał:

        > Nad czym tu dyskutować? Wprowadzić obowiązkowo po 70 roku życia co pół roku opi
        > nię psychiatryczną albo neurologiczną i badania psychotechniczne, jak wynik neg
        > atywny albo dziadyga nie dostarczy to decyzją administracyjną zabrać prawo jazd
        > y i do widzenia.
        Do gazu go .Art. 32 konstytucji mówi :

        Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
        Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny amen .
    • hukers Re: Senior na S7 pod prąd 10.04.23, 12:55
      Psychotesty dla 70 plus to byłoby niezłe rozwiązanie.
      • waga173 Re: Senior na S7 pod prąd 10.04.23, 20:41
        Po siedemdziesiatce to juz sie coraz slabiej rucha. Dlatego nalezy wprowadzic jakies testy po ktorych egzaminatorka by pozwalala dalej ruchac.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka