Dodaj do ulubionych

Carlos Tavares i Stellantis

21.04.24, 19:39
Co sądzicie o poczynaniach Carlosa Tavaresa i koncernu Stellantis?
Kurczę, mi trochę szkoda Fiata, Alfy, Peugeota i Citroena. Jednak to kawał historii francuskiej i włoskiej motoryzacji, który jakby upada na naszych oczach…

Poniżej dość krytyczny i pesymistyczny artykuł.

francuskie.pl/7-oznak-powaznego-kryzysu-w-stellantis-widac-to-coraz-wyrazniej/
Obserwuj wątek
    • engine8t Re: Carlos Tavares i Stellantis 21.04.24, 20:13
      Francuzi ostatnio plakali ze mu za duzo placa..
      www.lefigaro.fr/societes/stellantis-la-remuneration-de-carlos-tavares-a-l-epreuve-du-vote-des-actionnaires-ce-mardi-20240416
      • bywalec.hoteli Re: Carlos Tavares i Stellantis 21.04.24, 20:21
        Przeczytaj artykuł
        Francuski znasz?
        • engine8t Re: Carlos Tavares i Stellantis 22.04.24, 00:52
          bywalec.hoteli napisał:

          > Przeczytaj artykuł
          > Francuski znasz?

          Google zna
      • dodekanezowiec Re: Carlos Tavares i Stellantis 22.04.24, 20:05
        engine8t napisał:

        > Francuzi ostatnio plakali ze mu za duzo placa..
        > www.lefigaro.fr/societes/stellantis-la-remuneration-de-carlos-tavares-a-l-epreuve-du-vote-des-actionnaires-ce-mardi-20240416

        Czytając le Figaro i popalajac cygaro :)
    • only_the_godfather Re: Carlos Tavares i Stellantis 21.04.24, 20:31
      Skończy się tak, że Francuzi ratując Peugota i Citroena będą sprzedawać inne marki. Fiat i jego marki wrócą do macierzy czyli do Włochów, gorzej z Oplem z którym może być różnie. Włosi nie pozwolą na upadek Fiata i zrobią wszystko by koncern wrócił w ich ręce.
    • qqbek Re: Carlos Tavares i Stellantis 21.04.24, 20:40
      Artykuł jest tendencyjny.
      Źródłem największych problemów Stellantis w nadchodzących latach będzie to wszystko co wymieniono w artykule, ale na miejscu zerowym dodam jeszcze jeden "problemik".

      Niezawodny (byle by do bramy, dalej się nie znamy), ekologiczny (ulega autodestrukcji i biodegradacji szybciej niż silniki konkurencji), zaawansowany (do tego stopnia, że niektórzy mechanicy nie chcą się tego dotykać) i komfortowy (jak w Wartburgu czy Skarpecie - 3 gary) Puretech.

      Jak mając pod ręką udane Ecoteki Opla, świetne benzyniaki i diesle FIAT-a można było brnąć w tą tragedię, tego nie jestem w stanie zrozumieć.
      • only_the_godfather Re: Carlos Tavares i Stellantis 21.04.24, 21:23
        Ten problem dotyczy nie tylko stelanttis, fordowskie 1.0 ecoboost to takie samo gówno też się mechanicy niechca tego tykać.
        • dodekanezowiec Re: Carlos Tavares i Stellantis 21.04.24, 21:39
          only_the_godfather napisał:

          > Ten problem dotyczy nie tylko stelanttis, fordowskie 1.0 ecoboost to takie samo
          > gówno też się mechanicy niechca tego tykać.

          Ale są w miarę nieproblemowe 1.0 turbo. Nawet honda suzuki czy hyundai/kia mają. Renault ten 0.9 tce czy 1.0 turbo też nie miał problemów nadmiernych.
          • only_the_godfather Re: Carlos Tavares i Stellantis 22.04.24, 07:26
            W fordowskich 1.0 przynajmniej w tych z początku produkcji były problemy z przegrzewaniem się. Niby to poprawili po 2014 bodaj, ale mimo wszystko jak rozmawiam z mechanikami to raczej np wymiany paska rozrządu w tym silniku niechcą robić albo liczą sobie za to dość drogo.
            W Renault z tym 0.9 czy 1.0 to też tak różnie bywa i mówili mi o tym zarówno mechanicy z ASO jak i niezależni. Generalnie jak się wykazuje choć odrobinę dbania o ten silnik to jest bezproblemowy, ale jak ktoś jeździ od wymiany oleju do wymiany nie zagląda pod maskę, a olej wymienia co 30 tys., to znane są przypadki, że korba wyszła bokiem.
      • engine8t Re: Carlos Tavares i Stellantis 22.04.24, 18:19
        qqbek napisał:

        > Artykuł jest tendencyjny.
        > Źródłem największych problemów Stellantis w nadchodzących latach będzie to wszy
        > stko co wymieniono w artykule, ale na miejscu zerowym dodam jeszcze jeden "prob
        > lemik".
        >
        > Niezawodny (byle by do bramy, dalej się nie znamy), ekologiczny (ulega autodest
        > rukcji i biodegradacji szybciej niż silniki konkurencji), zaawansowany (do tego
        > stopnia, że niektórzy mechanicy nie chcą się tego dotykać) i komfortowy (jak w
        > Wartburgu czy Skarpecie - 3 gary) Puretech.
        >
        > Jak mając pod ręką udane Ecoteki Opla, świetne benzyniaki i diesle FIAT-a można
        > było brnąć w tą tragedię, tego nie jestem w stanie zrozumieć.
        >

        No bo sobie wymyslili ze jak zwiaza kilka kamieni do kupy to to bedzie plywac i jak nie plywa to zmieniaja kamienie i sie dsiwia ze to dalej nie plywa a bardziej tonie..
        Czy ktos moze im wytlumaczyc w czym problem?
    • marekggg Re: Carlos Tavares i Stellantis 21.04.24, 21:27
      nic. akcjonariusze zatwierdzili i to wszystko.

      i czy malo czy za duzo - bywalcowi jako nie posiadajacemu akcje - nic do tego.
    • bolo2002 Re: Carlos Tavares i Stellantis 22.04.24, 09:40
      Już samo powstanie Stellantisa - kilka lat temu było dziwne i zastanawiające. Wg tego, co widzimy to nic ten mariaż nie dał-za wyjątkiem stołków dla wybranych ludzi i dużych pieniędzy-które zresztą sa dzisiaj przedmiotem totalnej krytyki. To tak wygląda- jakby stworzono super-molocha motoryzacyjnego pod konkretnych ludzi.i dzis to własnie wszystko wychodzi-dublujace sie modele, wysokie koszty produkcji, kosmiczne ceny w salonach. Niby ogromne zyski-ale straty kadrowe nie do odrobienia. Ludzie maja dosc systemu zarządzania koncernem i to widac tez w Polsce/ permanentne problemy dealerów/. Skutek- niebawem dowiemy sie, ze Tavaresa zdjeto-tylko, ze to nie wiele da- bo juz jest za pózno. Dla mnie koncern chyli sie ku upadkowi i bankructwu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka