Dodaj do ulubionych

Policja w akcji

IP: *.datastar.pl 30.07.02, 11:23
bylem swiadkiem wypadku - moja sasiadka kontra pani w passacie na jankeskich
numerach, ale chcialbym napisac o tym ze jestem pod wrazeniem dzialania
naszej Policji. Przyjechali po godzinie, spisywali zeznania swiadkow
PRZYWIEZIONYCH przez meza pani z passata (volvo v70), na podstawie tego
orzekli wyrok, na moje pytanie o konieczne pomiary, z usmiechem powiedzieli
ze ja gapa nawet nie zauwazylem tego jak miezyli, dopiero jak przyjechalem z
kamera a kolega z aparatem to okazalo sie ze z nieukrywana niechecia zaczeli
mierzyc slady. Na filmie jest zaznaczona godzina pomiarow 3 h po zdarzeniu,
mierza slady przysypane przez straz pozarna z godzine wczesniej trocinami.
Czy to jest standardowe postepowanie? Na widok wyciaganego aparatu przez
mojego kolege maz pani z passata rzucil sie na niego i zlapal go chwytem
duszacym za szyje metr od policjanta, kolega wyrwal sie i poprosil o
interwencje gliniarza, uslyszal w odpowiedzi ze jak chce to moze to zglosic
na pobliskim komisariacie (!), Tak to jest gdy pan z kasa zaczyna smarowac

fakty: znajoma przejezdzala przez skrzyzowanie majac zielone swiatlo, dotarla
do drugiej strony dwupasmowej jezdni gdzie uderzyla w bok jadacego szybko na
czerwonym swietle passata, samochod ktorym kierowala obrocilo o 180
stopni.Kierujaca pasatem nie miala dokumentow (przy sobie). dodam jeszcze ze
znajoma wiozla ze soba trojke dzieci w wieku od 3 do 6lat, mieszka przy tym
skrzyzowaniu od kilku lat i widzi tam podobny wypadek ze dwa razy w miesiacu.
oba samochody do kasacji. Ja sam kilka razy uniknalem smierci, kiedy majac
zielone z nieufnoscia wyjezdzalem na skrzyzowanie.
pozdrawiam i uwazajcie na policje
Obserwuj wątek
    • Gość: Jachu Re: Policja w akcji IP: *.simr.pw.edu.pl / 148.81.91.* 30.07.02, 11:52
      Jezeli chcesz pomoc swojej sasiadce mozesz ta sprawe zglosic na Walicow.
      Najlepiej do Waldemara Wierzbickiego - naczelnika wydziału ruchu drogowego
      Komendy Stołecznej Policji (jego e-mail powinien byc na stronie WRD)
      Mam jeszcze pytanie czy Policja spisala Cie jako swiadka?
      Pozdrawiam
      Jachu
      • Gość: vd Re: Policja w akcji IP: *.datastar.pl 30.07.02, 12:25
        rzecz miala miejsce w Krakowie,
        tak spisany jestem jako swiadek ale gliniarz powiedzial ze to nie ma znaczenia
        bo jest pan ktory (uwaga) jechal za pania w pasacie (!), jak wspomnialem
        znajoma wykonala mlynka o 180 stopni swoim autem (escort kombi) na obu pasach,
        pasat mial zerwane tylne zawieszenie i zablokawal jeden z pasow, a facet
        twierdzi ze za nia jechal (20 m) malo tego widzial w calym tym zamieszaniu ze
        swiatlo sie zmienialo jak on mijal skrzyzowanie .. dla mnie mistrz kierownicy i
        sokole oko. Dodam jeszcze ze gosc pojawil sie rowno z przybylym mezem tej pani
        i zaraz po zeznaniu zniknal,
        • Gość: malko Re: Policja w akcji IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.07.02, 12:35
          Jeżeli się nie mylę to słynny Paweł Biedziak ma gsma 0601 261 446. Może on się
          zainteresuje. A jak nie to w telewizji jest ta francowata baba od reportaży.
          Ona lubi takie ostre tematy... :-)
          • Gość: vd Re: Policja w akcji IP: *.datastar.pl 30.07.02, 12:47
            na razie czekamy jak sprawa sie rozwinie, dodam jeszcze ze kolejnym tajemniczym
            swiadkiem ktory pojawil sie po godzinie i oczywiescie zeznawal byl jak sie
            dowiedzialem od jednego z gapiow facet zamieszany w ciemne interesy, stracil
            przez to koncesje na prowadzenie dilerni znanej skandynawskiej marki w Krakowie,
            smaczkow w calej sprawie bylo wiecej ... omdlenia sprawczyni, szepty z Policja
            na boczku itp. dlugo by pisac. Wystarczy ze dostalem nauczke praworzadnosci w
            naszym kraju.
        • Gość: Jachu Re: Policja w akcji IP: *.simr.pw.edu.pl / 148.81.91.* 30.07.02, 15:09
          A to sprawa ma sie inaczej. O tyle dobrze, ze sasiadka moze cie wziasc jako swiadka do sadu (jezeli
          sprawa zajdzie do sadu)
          Przy okazji Policja orzekla czyja wine? (mam nadzieje, ze nie sasiadki)
          Pozdrawiam
          Jachu
          • Gość: vd Re: Policja w akcji IP: *.datastar.pl 30.07.02, 15:18
            policja nie chciala orzekac winy zwalala to na sedziego, dziwne ze nawet nie
            wlozyli kobiecie mandatu za brak dokumentow ! spisywali swiadkow nie patrzac na
            ich wiarygodnosc poprostu swiadkiem mogl byc kazdy kto sie zglosil
            • Gość: Jachu Re: Policja w akcji IP: *.simr.pw.edu.pl / 148.81.91.* 30.07.02, 15:55
              Gość portalu: vd napisał(a):

              > policja nie chciala orzekac winy zwalala to na sedziego, dziwne ze nawet nie
              > wlozyli kobiecie mandatu za brak dokumentow ! spisywali swiadkow nie patrzac na
              >
              > ich wiarygodnosc poprostu swiadkiem mogl byc kazdy kto sie zglosil

              Z tego co wiem to sprawa idzie najpierw do WRD do wydzialu jakiegos tam, ktory rozpatruje sprawe i
              jezeli strony odmawiaja uznania sie winnym (skrot myslowy) to wtedy dopiero sprawa do sadu
              grodzkiego
              A w sadzie to taka sprawa moze nawet byc pare (parenascie) miesiecy :-( (Ja swoja wygralem po roku
              czasu, sprawca notorycznie nie stawial sie na rozprawy)
              Pozdrawiam
              Jachu
              • Gość: vd Re: Policja w akcji IP: *.datastar.pl 30.07.02, 15:58
                wspolczuje klopotow i dzieki za info bede informowal na bierzaco
                pozdrawiam
                • Gość: ziemek Re: Policja w akcji IP: 2.4.STABLE* / 10.1.114.* 30.07.02, 16:30
                  moja rada jest taka , żebyś za bardzo nie walczył , bo choć sprawa jest
                  słuszna , to może się zdarzyć , że to Ty a nie pani sąsiadka będziesz na oku
                  Panów Przekupnych Policjantów , a wtedy to juz przeje...ne . Ale w każdym razie
                  informuj , jakby co to mój ojciec fumfla jest policjantem w Krakowie , własnie
                  z drogówki , najczęściej patroluje autostradę do Katowic i często opowiada o
                  takich numerach że głowa mała .
                  • Gość: vd Re: Policja w akcji IP: *.datastar.pl 30.07.02, 16:40
                    dzieki widze ze temat robi sie goracy
                    pozdrawiam
                    • Gość: Michal Re: Policja w akcji IP: *.telia.com 30.07.02, 17:22
                      Ciekawe.
                      Pzdr.Michal
                      • Gość: ziemek Re: Policja w akcji IP: 2.4.STABLE* / 10.1.114.* 30.07.02, 17:30
                        taa , ciekawe ... kiedyś kolesia ścigali po autostradzie , gostek w srebrnym
                        BMW , w końcu jakoś mu zatarasowli drogę , wyskakują z radiowozu , skuli
                        kolesia , patrzą do bagażnika a tam dwie głowy jeleni z odciętym porożem , ale
                        tak delikatnie , że by można bylo je później łatwo skleić . Jakiś kłusownik ,
                        nie miał żadnych zezwoleń itp.

                        wogóle bywa , że nie wiedzą czy czasem tam jakaś mafia nie jedzie , trzech ,
                        czterech "karków" , noc , oni we dwóch ... naprawdę trzeba miec nerwy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka