Dodaj do ulubionych

Ratuuunku Bandyci

24.10.06, 14:45
W Polsce nie ma zbyt wielu autostrad to fakt. A te nieliczne są fatalnie użytkowane. Apeluję -
ciekawe, czy mnie ktoś poprze - o zmianę przepisów. Powinien obowiązywać bezwzględny zakaz
wyprzedzania tirów przez tiry w godz. 6-21 na autostradach dwupasmowych. Efekt wyprzedzania
widzę bowiem codziennie jeżdząc z Katowic do Gliwic. Tam gdzie są trzy pasy - zjazd Sośnica i
węzeł z drogą na Bielsko problemów nie ma. Jednak pomiędzy węzłem Sośnica a Ostropa w Gliwicach
katastrofa. Wlokące się 70-80 km/h tiry blokują oba pasy, tworzą się korki.
Uczmy się od tych, którzy mają tradycje czyli Niemców, tam podobny zakaz obowiązuje od lat.
PS.
Przepraszam za bzdurny temat, chciałem jednak aby tekst przeczytało więcej osób.
Obserwuj wątek
      • purhed Re: Ratuuunku Bandyci 24.10.06, 15:00
        W Niemczech nie ma zakazu wyprzedzania ciężarówką na autostradach o dwóch
        pasach, od dłuższego czasu toczą się dyskusje na temat wprowadzenia tegoż, ale
        póki co takiego przepisu brak.
    • darek9999 Re: Ratuuunku Bandyci 24.10.06, 16:11
      Za nic nie przepraszaj.czesto jeżdżę z warszawy do rodziny do żywca i co się
      naszarpię z tirami to moje.co ciekawe te same chamy jak przekroczą granicę w
      cieszynie to przez czechy jadą prawie w po rowie(o austrii nie wspomnę,bo tam
      to już przepraszają,że żyją),a w polsce bezprawie.popieram Cię w 100
      procentach.pozd.
    • pawebdgo Re: Ratuuunku Bandyci 24.10.06, 18:44
      Powiem tak panowie sie spiesza i gowno ich obchodza inni. Sam zakaz nie
      wystarczy, musi go ktos jeszcze egzekwowac. Co do jednopasmowek to nie mieliscie
      tak ze chceliscie wyprzedzac tira, a on sam zaczal wyprzedzanie? Wtedy mozna ich
      tylko na trzeciego jak jest miejsce, co jest i tak niebezpieczne.

Rada na tiry:
      -albo poruszanie sie w godzinach nocnych wylacznie ( np. 1 - 7 godz. )
      -wprowadzenie obowiazku przemieszczania tirow koleja (jak np. w austrii), co
      przy naszym stanie drog jest jedyna mozliwoscia.
      • kodem_pl hehehehe 24.10.06, 19:22
        > -wprowadzenie obowiazku przemieszczania tirow koleja (jak np. w austrii), co
        > przy naszym stanie drog jest jedyna mozliwoscia.

Tak samo realna mozliwoscia jak wybudowanie sieci 6 pasmowych autostrad.
        Dlaczego? Bo PKP to firma tak skostniala, ze az boli (PKP - wszystkie podfirmy).

Np. pewna rafineria potrzebuje 500 wagonow do transportu pewnej substancji.
        Dostala 200, a wiecej nie, bo NIE. To taki przyklad wziety z zycia, z dobrego
        zrodla.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka