Gość: POOL IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 13:16 Poszukuję opinii użytkowników zimówek w tym rozmiarze. Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 13:42 A czemu tak szerokie gumy na zime i o tak niskim profilu? Na zime najlepsze beda 195/65R15, a jesli jezdzisz po drogach nieutwardzanych (na ktorych lezy sporo sniegu), byc moze nawet 185/70R15. Opony o rozmiarze 205/55R16 sa dobre na lato i niezaleznie od firmy i bieznika, beda sie fatalnie sprawowac w zimie. Jesli Twoim argumentem bedzie koszt zakupu drugiego kompletu felg, odpowiem krotko: drugi komplet felg to duza wygoda, nie horrendalny koszt, poza tym kupisz raz i pozniej masz spokoj-gdy zima zaskoczy, po prostu przelozysz kola,a nie bedziesz stal po 2-3 godziny w kolejce Link Zgłoś
Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 13:51 Nawet nie wiem czy kupię stalowe felgi 15 do Superba. Link Zgłoś
Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 14:31 Przeciez Superb=Passat.Poza tym oba wystepuja na 15-calowych kolach. Link Zgłoś
Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 14:33 I jeszcze jedno: Superb nie jest na tyle ciezkim samochodem,zeby stosowac na zime tak szerokie gumy. Spokojnie wystarczy 195/65R15, nawet jesli jezdzisz glownie po autostradach. Link Zgłoś
Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 15:29 No nie wiem zapytam w serwisie. Na wyposażeniu standard były alu 16, a na zapasie jest stalowa 16. Link Zgłoś
Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 15:30 Zreszta jak coś zmienię to w razie stłuczki ubezpieczyciel moze marudzić i trzeba się bedzie szarpać. Link Zgłoś
Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 15:41 Nie rozumiem,o co ma sie burzyc? przeciez montujesz kola takie,jakie sa homologowane z tym samochodem. Link Zgłoś
Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 16:22 No właśnie w standardzie są 16 calowe felgi, jak zamienię na 15 calowe, bo polecałeś 195 65 R 15 / takie miałem w Octavi/, to słyszałem o przypadkach, że taka zmiana / chociaż to w sumie to samo/ powoduje problemy, szczególnie przy AC. Link Zgłoś
greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 16:23 Gość portalu: POOL napisał(a): > No właśnie w standardzie są 16 calowe felgi, jak zamienię na 15 calowe, bo > polecałeś 195 65 R 15 / takie miałem w Octavi/, to słyszałem o przypadkach, że > taka zmiana / chociaż to w sumie to samo/ powoduje problemy, szczególnie przy > AC. Nonsens. Jak ktoś ma seryjnie 225/45 R17, to ma szukać takich zimówek? Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 16:33 Masz w standardzie w swojej wersji 16-calowe. Natomiast wersja postawowa toczy sie na 15-calowych 195/65. gdybys zalozyl 185/70R15 wszystko byloby w porzadku,ale na tych kolach superb nie byl homologowany i mimo zalet na sniegu, takich opon formalnie nie mozesz zastosowac (tzn. moga byc problemy przy ubezpieczeniu,ew. reklamacji opony. Kiedys moj ojciec mial zimowki 155/80R13, fabrycznie 165/70R13. Roznica obwodu niewielka, w zasdzie likwidowala blad predkosciomierza. Przedstawiciel Debicy zakwestionowal,bo opony nie sa do tego samochodu-cale tlumaczenie. Oczywiscie opone wyslana paczka do producenta wymieniono bez zadnych problemow-bo nie wiedzieli,z jakiego to samochodu... Link Zgłoś
Gość: POOL Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 13:53 215 za szerokie, ale jeżeli Masz jakieś doświadczenia z modelem tych opon, to może są też w rozmiarze 205. Link Zgłoś
greenblack Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? 10.07.03, 13:59 Pirelli SnowSport 215/55 R16. Jako 205 też są i różnica nie powinna być wielka. Taki rozmiar, a nie węższy, bo w końcu jak często jeździ się w kopnym śniegu lub na lodzie? Stabilność przy wyższych prędkościach, a przede wszystkim droga hamowania są chyba ważniejsze niż to, czy z zaspy wyjadę w 3 czy 5 sekund. Szczerze polecam SnowSporty. Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: polokokt Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.03, 16:57 Tez polecam tPirelli SnowSport-y. Tata ma je w swoim samochodzie i sa spoko (dokladnie w rozmiarze 205/55/16). A jazda raczej w warszawie i okolicach oraz okolicznosciowe wypady na narty. Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: Sherlock Holmes Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 17:30 greenblack napisał: > > Taki rozmiar, a nie węższy, bo w końcu jak często jeździ się w kopnym śniegu > lub na lodzie? Stabilność przy wyższych prędkościach, a przede wszystkim droga > hamowania są chyba ważniejsze niż to, czy z zaspy wyjadę w 3 czy 5 sekund. > Szczerze polecam SnowSporty. > > > Pozdrawiam W ubieglym roku bylem na Sywestrze w Grodku nad Dunajcem. Droga prawie tranzytowa,a po opadach sniegu nawet plugi nie dojechaly. Droge odsniezaly ciagniki rolnicze z zapietym plugiem i lancuchami na kolach. Ja dzieki bardzo waskim oponom przejechalem bez wiekszego trudu, natomiast wiekszosc samochodow na szerokich,niskoprofilowych oponach stala bezradnie, majac ASR, ESp i niektore pseudo 4x4. sa sytuacje gdy elektronika glupieje i pomoga tylko dobre,waskie i o wysokim profilu opony. Ja zapuszczam sie czesto w tereny "niezdobyte" i wtedy musze miec takie gumy. Jesli ktos jezdzi w zimie wylacznie autostradami, moze miec szersze i nizsze opony.ale skoro Passat 150KM ma w standardzie opony 195/65R15 na lato, wiec czemu takie same w Superbie mialyby sie sprawowac gorzej? Link Zgłoś
greenblack Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? 10.07.03, 17:34 Ja mam prawdziwe 4x4;) I czy dla jednego Sylwestra mam rezygnować z krótszej drogi hamowania, lepszej stabilności? Kwestię 15" już wyjaśniono. Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: Sherlock Holmes Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 18:07 Chodzi mi tylko o to,ze nigdy nie wiadomo co czlowieka spotka na drodze. A chyba jest subtelna rozniaca w prowadzeniu E-klasy 4matic do Superba, ktory nie dosc,ze jest lzejszy,to jeszcze ma naped na przod? Taki samochod na pewno potrzebuje lepszych opon niz 4x4 Link Zgłoś
greenblack Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? 10.07.03, 18:12 Gość portalu: Sherlock Holmes napisał(a): A > chyba jest subtelna rozniaca w prowadzeniu E-klasy 4matic do Superba, Pewnie masz rację;) ktory nie > > dosc,ze jest lzejszy,to jeszcze ma naped na przod? Taki samochod na pewno > potrzebuje lepszych opon niz 4x4 Właściwie to do Superba też polecałbym 195/65 R15, ale skoro w serwisie mówią, że można tylko 205/55 R16... Mój poprzedni samochód w serii miał 205/55 R16, ale nie było problemów z założeniem 195/65 R15. Ja wybrałem jednak 205/55 R16. Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: eM Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.net.external.hp.com 10.07.03, 14:10 Całkiem nieźle mi się sprawują Dunlopy SP Winter Sport M2... Link Zgłoś
Gość: zbig Re: 205/55 R16 Zimowe IP: 212.160.128.* 10.07.03, 14:39 Ja polecam markę NOKIAN.Opony o dobrej relacji walorów trakcyjnych do ceny i dobrych ocenach w testach. Pozdr Link Zgłoś
Gość: 220 Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 16:33 to że standartowo sa 16 to nie znaczy, ze nie mozesz miec czegos innego. w instrukcji obslugi powinny byc wypisane zamienniki tego rozmiaru i zalecane zimówki. Zgadzam się z Sherlockiem, najlepsze by były 195/65 R15. Sam takie posiadam w C klasie. Link Zgłoś
Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 16:58 Niestety musza być 16, dzwoniłem do serwisu, 15 do Superba nie produkują,a od Octavi nie pasują. Chodzi o jakieś odległości wewnętrzne w feldze. Czyli najmniejsze są 16 i tylko takie stalowe można kupić.Więc opony musza być 205 55 R 16. Poczekam jeszcze na opinie, ale podobno Nokiany na zimę są niezłe. Link Zgłoś
greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 17:06 Gość portalu: POOL napisał(a): > Niestety musza być 16, dzwoniłem do serwisu, 15 do Superba nie produkują,a od > Octavi nie pasują. Chyba masz rację. Nawet w 1.9 TDI 101 KM seryjnie są 205/55 R16. Kolejna różnica między Passatem a Superbem;) Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 17:32 Nokian-y nie sa niezle-sa rewelacyjne!!! Przez cala zime lancuchy przelezaly mi w bagazniku,mimo iz jezdzilem po naprawde nieodsniezanych drogach-15-20cm sniegu. Na lodzie tez calkiem niezle-o ile na lodzie jakiekolwiek opony moga byc niezle... Link Zgłoś
greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 17:36 A czy te Nokiany mają jakąś precyzyjniejszą nazwę czy w sklepie mówicie tylko: "zimowe Nokiany proszę" i sprzedawca wie, o co chodzi? Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 18:10 Nokian Hakkapellitta 1. Zlosliwosc troche nie na miejscu :-) Po prostu nie pamietam oznaczenia typu,a nie chcialo mi sie schodzic do piwnicy sprawdzac. Natomiast na stronie www.opony.com sa dwa typy w "moim" rozmiarze Link Zgłoś
greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 18:14 Gość portalu: Sherlock Holmes napisał(a): > Nokian Hakkapellitta 1. To już się nie dziwię, że stroniliście od podania nazwy;)))))) Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: drs Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.rw.lublin.pl / 192.168.0.* 10.07.03, 19:47 Ja jeżdżę LagunąII i miałem standartowo felgi stalowe 16calowe i rozmiar opon letnich 205/55/Micheliny/.Kiedy zapytalem w serwisie czy zimowe maja być węższe,kategorycznie stwierdzili,że taki sam rozmiar jak letnich no i kupiłem Klebery/nie wiem jaki typ rozm.205/55/ale troszke tańsze niż Micheliny i jestem zadowolony.Oczywiście do letnich kupiłem alu,a stalowe felgi przerzuciłem na zimówki.Ale zgadzam się z przedmówcami,ze na zimę mogły by być węższe. Mam pytanie ?Do 16 calowej felgi jaką można węższą oponkę zamontować? Link Zgłoś
greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 20:55 Gość portalu: drs napisał(a): > Mam pytanie ?Do 16 calowej felgi jaką można węższą oponkę zamontować? To zależy od szerokości felgi. Pozdrawiam Link Zgłoś