Dodaj do ulubionych

205/55 R16 Zimowe

IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 13:16
Poszukuję opinii użytkowników zimówek w tym rozmiarze.
Obserwuj wątek
    • Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 13:42
      A czemu tak szerokie gumy na zime i o tak niskim profilu? Na zime najlepsze
      beda 195/65R15, a jesli jezdzisz po drogach nieutwardzanych (na ktorych lezy
      sporo sniegu), byc moze nawet 185/70R15.
      Opony o rozmiarze 205/55R16 sa dobre na lato i niezaleznie od firmy i bieznika,
      beda sie fatalnie sprawowac w zimie.
      Jesli Twoim argumentem bedzie koszt zakupu drugiego kompletu felg, odpowiem
      krotko: drugi komplet felg to duza wygoda, nie horrendalny koszt, poza tym
      kupisz raz i pozniej masz spokoj-gdy zima zaskoczy, po prostu przelozysz kola,a
      nie bedziesz stal po 2-3 godziny w kolejce
      • Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 13:51
        Nawet nie wiem czy kupię stalowe felgi 15 do Superba.
        • Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 14:31
          Przeciez Superb=Passat.Poza tym oba wystepuja na 15-calowych kolach.
        • Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 14:33
          I jeszcze jedno: Superb nie jest na tyle ciezkim samochodem,zeby stosowac na
          zime tak szerokie gumy. Spokojnie wystarczy 195/65R15, nawet jesli jezdzisz
          glownie po autostradach.
          • Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 15:29
            No nie wiem zapytam w serwisie. Na wyposażeniu standard były alu 16, a na
            zapasie jest stalowa 16.
          • Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 15:30
            Zreszta jak coś zmienię to w razie stłuczki
            ubezpieczyciel moze marudzić i trzeba się bedzie szarpać.
            • Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 15:41
              Nie rozumiem,o co ma sie burzyc? przeciez montujesz kola takie,jakie sa
              homologowane z tym samochodem.
              • Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 16:22
                No właśnie w standardzie są 16 calowe felgi, jak zamienię na 15 calowe, bo
                polecałeś 195 65 R 15 / takie miałem w Octavi/, to słyszałem o przypadkach, że
                taka zmiana / chociaż to w sumie to samo/ powoduje problemy, szczególnie przy
                AC.
                • greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 16:23
                  Gość portalu: POOL napisał(a):

                  > No właśnie w standardzie są 16 calowe felgi, jak zamienię na 15 calowe, bo
                  > polecałeś 195 65 R 15 / takie miałem w Octavi/, to słyszałem o przypadkach,
                  że
                  > taka zmiana / chociaż to w sumie to samo/ powoduje problemy, szczególnie przy
                  > AC.


                  Nonsens. Jak ktoś ma seryjnie 225/45 R17, to ma szukać takich zimówek?


                  Pozdrawiam
                • Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 16:33
                  Masz w standardzie w swojej wersji 16-calowe. Natomiast wersja postawowa toczy
                  sie na 15-calowych 195/65. gdybys zalozyl 185/70R15 wszystko byloby w
                  porzadku,ale na tych kolach superb nie byl homologowany i mimo zalet na sniegu,
                  takich opon formalnie nie mozesz zastosowac (tzn. moga byc problemy przy
                  ubezpieczeniu,ew. reklamacji opony. Kiedys moj ojciec mial zimowki 155/80R13,
                  fabrycznie 165/70R13. Roznica obwodu niewielka, w zasdzie likwidowala blad
                  predkosciomierza. Przedstawiciel Debicy zakwestionowal,bo opony nie sa do tego
                  samochodu-cale tlumaczenie. Oczywiscie opone wyslana paczka do producenta
                  wymieniono bez zadnych problemow-bo nie wiedzieli,z jakiego to samochodu...
    • greenblack A 215/55 R16 Zimowe mogą być? 10.07.03, 13:50
      Mogą być 215/55 R16?


      Pozdrawiam
      • Gość: POOL Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 13:53
        215 za szerokie, ale jeżeli Masz jakieś doświadczenia z modelem tych opon, to
        może są też w rozmiarze 205.
        • greenblack Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? 10.07.03, 13:59
          Pirelli SnowSport 215/55 R16. Jako 205 też są i różnica nie powinna być wielka.
          Taki rozmiar, a nie węższy, bo w końcu jak często jeździ się w kopnym śniegu
          lub na lodzie? Stabilność przy wyższych prędkościach, a przede wszystkim droga
          hamowania są chyba ważniejsze niż to, czy z zaspy wyjadę w 3 czy 5 sekund.
          Szczerze polecam SnowSporty.


          Pozdrawiam
          • Gość: polokokt Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.03, 16:57
            Tez polecam tPirelli SnowSport-y. Tata ma je w swoim samochodzie i sa spoko
            (dokladnie w rozmiarze 205/55/16). A jazda raczej w warszawie i okolicach oraz
            okolicznosciowe wypady na narty.
            Pozdrawiam
          • Gość: Sherlock Holmes Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 17:30
            greenblack napisał:
            >
            > Taki rozmiar, a nie węższy, bo w końcu jak często jeździ się w kopnym śniegu
            > lub na lodzie? Stabilność przy wyższych prędkościach, a przede wszystkim
            droga
            > hamowania są chyba ważniejsze niż to, czy z zaspy wyjadę w 3 czy 5 sekund.
            > Szczerze polecam SnowSporty.
            >
            >
            > Pozdrawiam
            W ubieglym roku bylem na Sywestrze w Grodku nad Dunajcem. Droga prawie
            tranzytowa,a po opadach sniegu nawet plugi nie dojechaly. Droge odsniezaly
            ciagniki rolnicze z zapietym plugiem i lancuchami na kolach. Ja dzieki bardzo
            waskim oponom przejechalem bez wiekszego trudu, natomiast wiekszosc samochodow
            na szerokich,niskoprofilowych oponach stala bezradnie, majac ASR, ESp i
            niektore pseudo 4x4. sa sytuacje gdy elektronika glupieje i pomoga tylko
            dobre,waskie i o wysokim profilu opony. Ja zapuszczam sie czesto w
            tereny "niezdobyte" i wtedy musze miec takie gumy. Jesli ktos jezdzi w zimie
            wylacznie autostradami, moze miec szersze i nizsze opony.ale skoro Passat 150KM
            ma w standardzie opony 195/65R15 na lato, wiec czemu takie same w Superbie
            mialyby sie sprawowac gorzej?
            • greenblack Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? 10.07.03, 17:34
              Ja mam prawdziwe 4x4;) I czy dla jednego Sylwestra mam rezygnować z krótszej
              drogi hamowania, lepszej stabilności?

              Kwestię 15" już wyjaśniono.

              Pozdrawiam
              • Gość: Sherlock Holmes Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 18:07
                Chodzi mi tylko o to,ze nigdy nie wiadomo co czlowieka spotka na drodze. A
                chyba jest subtelna rozniaca w prowadzeniu E-klasy 4matic do Superba, ktory nie
                dosc,ze jest lzejszy,to jeszcze ma naped na przod? Taki samochod na pewno
                potrzebuje lepszych opon niz 4x4
                • greenblack Re: A 215/55 R16 Zimowe mogą być? 10.07.03, 18:12
                  Gość portalu: Sherlock Holmes napisał(a):

                  A
                  > chyba jest subtelna rozniaca w prowadzeniu E-klasy 4matic do Superba,

                  Pewnie masz rację;)

                  ktory nie
                  >
                  > dosc,ze jest lzejszy,to jeszcze ma naped na przod? Taki samochod na pewno
                  > potrzebuje lepszych opon niz 4x4

                  Właściwie to do Superba też polecałbym 195/65 R15, ale skoro w serwisie mówią,
                  że można tylko 205/55 R16... Mój poprzedni samochód w serii miał 205/55 R16,
                  ale nie było problemów z założeniem 195/65 R15. Ja wybrałem jednak 205/55 R16.


                  Pozdrawiam
    • Gość: eM Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.net.external.hp.com 10.07.03, 14:10
      Całkiem nieźle mi się sprawują Dunlopy SP Winter Sport M2...

      • Gość: zbig Re: 205/55 R16 Zimowe IP: 212.160.128.* 10.07.03, 14:39
        Ja polecam markę NOKIAN.Opony o dobrej relacji walorów trakcyjnych do ceny i
        dobrych ocenach w testach.
        Pozdr
    • Gość: 220 Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 16:33
      to że standartowo sa 16 to nie znaczy, ze nie mozesz miec czegos innego. w
      instrukcji obslugi powinny byc wypisane zamienniki tego rozmiaru i zalecane
      zimówki. Zgadzam się z Sherlockiem, najlepsze by były 195/65 R15. Sam takie
      posiadam w C klasie.
    • Gość: POOL Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.zamosc.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.03, 16:58
      Niestety musza być 16, dzwoniłem do serwisu, 15 do Superba nie produkują,a od
      Octavi nie pasują. Chodzi o jakieś odległości wewnętrzne w feldze. Czyli
      najmniejsze są 16 i tylko takie stalowe można kupić.Więc opony musza być 205
      55 R 16. Poczekam jeszcze na opinie, ale podobno Nokiany na zimę są niezłe.
      • greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 17:06
        Gość portalu: POOL napisał(a):

        > Niestety musza być 16, dzwoniłem do serwisu, 15 do Superba nie produkują,a
        od
        > Octavi nie pasują.

        Chyba masz rację. Nawet w 1.9 TDI 101 KM seryjnie są 205/55 R16. Kolejna
        różnica między Passatem a Superbem;)


        Pozdrawiam
      • Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 17:32
        Nokian-y nie sa niezle-sa rewelacyjne!!! Przez cala zime lancuchy przelezaly mi
        w bagazniku,mimo iz jezdzilem po naprawde nieodsniezanych drogach-15-20cm
        sniegu. Na lodzie tez calkiem niezle-o ile na lodzie jakiekolwiek opony moga
        byc niezle...
        • greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 17:36
          A czy te Nokiany mają jakąś precyzyjniejszą nazwę czy w sklepie mówicie
          tylko: "zimowe Nokiany proszę" i sprzedawca wie, o co chodzi?


          Pozdrawiam
          • Gość: Sherlock Holmes Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.kolornet.pl / 192.168.11.* 10.07.03, 18:10
            Nokian Hakkapellitta 1.
            Zlosliwosc troche nie na miejscu :-) Po prostu nie pamietam oznaczenia typu,a
            nie chcialo mi sie schodzic do piwnicy sprawdzac. Natomiast na stronie
            www.opony.com sa dwa typy w "moim" rozmiarze
            • greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 18:14
              Gość portalu: Sherlock Holmes napisał(a):

              > Nokian Hakkapellitta 1.

              To już się nie dziwię, że stroniliście od podania nazwy;))))))


              Pozdrawiam
              • Gość: drs Re: 205/55 R16 Zimowe IP: *.rw.lublin.pl / 192.168.0.* 10.07.03, 19:47
                Ja jeżdżę LagunąII i miałem standartowo felgi stalowe 16calowe i rozmiar opon
                letnich 205/55/Micheliny/.Kiedy zapytalem w serwisie czy zimowe maja być
                węższe,kategorycznie stwierdzili,że taki sam rozmiar jak letnich no i kupiłem
                Klebery/nie wiem jaki typ rozm.205/55/ale troszke tańsze niż Micheliny i jestem
                zadowolony.Oczywiście do letnich kupiłem alu,a stalowe felgi przerzuciłem na
                zimówki.Ale zgadzam się z przedmówcami,ze na zimę mogły by być węższe.
                Mam pytanie ?Do 16 calowej felgi jaką można węższą oponkę zamontować?
                • greenblack Re: 205/55 R16 Zimowe 10.07.03, 20:55
                  Gość portalu: drs napisał(a):


                  > Mam pytanie ?Do 16 calowej felgi jaką można węższą oponkę zamontować?

                  To zależy od szerokości felgi.


                  Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka