Dodaj do ulubionych

ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz

19.08.08, 10:21
witam,
chodzi mi po glowie samodzielna podroz na trasie warszawa - hamburg
i z powrotem po okolo tygodniu. Podroz ma sie odbyc w listopadzie.
Znam trase, wielokrotnie nia jezdzilam ale jako pasazer, prawo jazdy
mam dopiero od marca, jezdze codziennie wlasnym punto. W podroz
chcialabym sie udac astra kombi (drugi samochod w rodzinie).
Moje pytanie brzmi: czy z takim stazem jak ja mam mozna wybrac sie w
tak dluga droge?
Jak nalezy ocenic wlasciwie swoje umiejetnosci?
Obserwuj wątek
    • iberia.pl Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 19.08.08, 10:33
      nikt z nas nie odpowie na to pytanie: ktos moze miec PJ kilka lat
      ale jezdzi tylko swoim miescie bo dalej sie boi jechac.Ktos inny
      moze miec PJ kilka mies.ale nie boi sie jezdzic po obcych miastach.

      Jesli czujesz sie na silach to jedz-kiedys musi byc ten pierwszy
      raz.Szerokiej drogi :-).
    • robert888 do listopada kupa czasu - spożytkuj to na treningi 19.08.08, 10:37
      zrób kilka razy trasę do paryża, raz do edynburga i ze dwa razy do
      lizbony, a w listopadzie hamburg pójdzie jak z płatka he he.
    • trypel Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 19.08.08, 10:51
      To Ty masz sie ocenić czy sie czujesz pewnie czy nie za kierownicą. Jesli
      zadajesz takie pytanie to prawdopodobnie nie wiec lepiej poleć.
      • nioma Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 19.08.08, 11:08
        No wiec jest tak, ze ja czuje sie pewnie, dobrze mi sie jezdzi, nie
        mam zadnych lekow ani stresow ale zaczelam sie zastanawiac czy to
        moze mi sie tak wydaje, czy nie jestem zbyt pewna siebie?
        • trypel Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 19.08.08, 11:10
          z postu wynika że nie jesteś zbyt pewna siebie :)
          Nikt Ci nie każe gonić na wariata. Najwyżej wyjedź wczesniej jesli koniecznie
          chcesz autem jechac :)
      • al9 Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 19.08.08, 11:09
        większość trasy to niemieckie autostrady, po których jeździ się
        szybko, bezstresowo i bezpiecznie...
        Bez obaw!
        Pozdr
        al
        • robert888 większość to polskie dukty a nie niemieckie autost 19.08.08, 11:12
          rady, chyba że z powrotem jest inaczej he he.
          • trypel Re: większość to polskie dukty a nie niemieckie a 19.08.08, 11:17
            no nie bardzo - z prawie 900 km tylko 250 poza autostradą.
            • nioma Re: większość to polskie dukty a nie niemieckie a 19.08.08, 11:39
              Wiec tak sobie wlasnie pomyslalam, ze wiekszosc drogi to autostrady
              i jedzie sie wygodnie. Bez autostrady jest kawalek od Warszawy a
              potem przed sama granica jakies 90 - 100 km.
              Mam obawy nie tyle co do swoich umiejetnosci ile do wytrzymalosci,
              po prostu dotychczas najdluzej jechalam okolo dwoch godzin. Moze
              zanim sie wybiore do HH to zrobie krotki wypad nad morze na przyklad?
              • trypel Re: większość to polskie dukty a nie niemieckie a 19.08.08, 11:43
                No obawiam sie że wypad nad morze i z powrotem to większe wyzwanie niż Hamburg :D
                • nioma Re: większość to polskie dukty a nie niemieckie a 19.08.08, 11:50
                  biorac pod uwage stan polskich drog to na pewno :)

                  dziekuje wszystkim za wypowiedzi.
                  • mr.statler Re: większość to polskie dukty a nie niemieckie a 19.08.08, 13:05
                    Nie sądze, że dasz radę przejechać całą trase jednym rzutem.
                    Jak będziesz padnięta , nawet 100 km od celu to zjeżdżaj na parking
                    i się prześpij 30 minut , albo godzinę. Lepiej spać na parkingu ,
                    niż w trakcie jazdy.
                    • al9 no i siku rób 19.08.08, 13:36
                      nie trzymaj 9h bo się spocisz..
                      al
                      ps. olewam trolla
                      • pindoll Re: no i siku rób 20.08.08, 09:06
                        spocic sie mozna raczej przy wstrzymywaniu kupy. Wiec pamietaj -
                        koniecznie oddaj stolec na jakiejs stacji.
    • cloclo80 Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 19.08.08, 21:36
      Kup sobie nawigacje satelitarną i 20l kanister. Odpadną dwa powody strachu:
      "zgubię się" i "zabraknie mi paliwa"
      • nioma Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 19.08.08, 22:53
        blondynka nie jestem
        trase znam (poza tym jest doskonale oznaczona) a po drodze sa stacje
        benzynowe.
        zasadnicza kwestia jest to, ze wiem ze potrafie jezdzic, jezdze
        codziennie, egzamin zdalam ale chcialabym sprawdzenia swoich
        umiejetnosci, skorygowania ewentualnych bledow, zeby nie bylo tak,
        ze mi sie wydaje ze jezdze swietnie, ale ze tylko mi sie wydaje :)
        • cloclo80 Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 19.08.08, 22:57
          Weź zatem kogoś z rodziny kto też jeździ na pokład i wio w sam środek miasta w
          godzinach szczytu. Jeśli wyjdziesz z tego cało nie ma się czego obawiać.
          • nioma Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 20.08.08, 08:41
            codziennie jezdze w godzinach szczytu po centrum wawy.
            niestety....
    • scag Re: ocencie czy moge sie wybrac w taka podroz 20.08.08, 03:44
      Jezeli przezyjesz droge do granicy to dalej juz nic ci nie grozi,
      Niemcy ci krzywdy nie zrobia.
      Dobrze bedzie, jedz.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka