roj_mankiet
12.11.08, 19:02
Kupiłem w pażdzierniku samochód Reanault Clio 1.2, obecnie jestem
jego jedynym właścicielem, zapłaciłem już podatek, zrobiłem przegląd
i przerejestrowałem go. Ponieważ nie mam żadnych zniżek na OC
(pierwszy samochód, 18 lat) to musiałbym płacic minimum 800zł.
W związku z tym zamierzam 50% auta podarowac siostrze mojej mamy
(zniżki za wiek, kobieta, bezszkodowośc) na podstawie umowy o
darowiznę, podatku raczej nie zapłacę, bo wartośc auta to niecałe
8000, więc 50% auta nie przekracza ustawowych 7 200 wolnych od
podatku. Dzięki temu przejmę jej zniżki, co prawda doliczy mi się
30% zwyżki za wiek, ale i tak zyskam ok. 400zł już teraz. Chciałbym
zapytac czy ciocia musi zostac wpisana jako główny właściciel
pojazdu, czy mogę nim pozostac ja oraz które czynności musimy
wykonac razem a co mogę załatwic sam? Ponieważ zanim dostanę nowy
dowód rejestracyjny minie miesiąc od kupna więc czy muszę do tego
czasu kupic OC na siebie, bo obecne jest na nazwisko poprzedniego
właściciela? czy OC można wykupic na krócej niż rok? z góry dziękuję
za odpowiedź, zależy mi na czasie
aha, zamierzam ubezpieczyc sie w Allianz