Dodaj do ulubionych

dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dróg?

14.03.09, 10:07
a polonezów czy innych PRLowskich wozidel jest stosunkowo więcej.
Obserwuj wątek
    • axermann Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 10:18
      Poldka produkowano bez porównania dłużej niz 125p który był produkowany chyba do
      roku 1990/1991.Sam zreszta zauważ że poldków jest najwięcej z czasu gdy FSO
      zostało przejete przez Daewoo, starych polonezów jest tez jak na lekarstwo.Także
      maluch powoli staje sie ewenementem pomimo że był produkowany dośc długo po roku
      1990.
    • tiges_wiz Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 10:23
      straszna obnizka jakosci po roku 1980 .. ja mialem fiata z 1976 i jezdzil do
      1999 roku, fiaty z lat 80tychg padaly po 8-10 latach
      • rraaddeekk Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 10:41
        Miałeś w nim jeszcze biegi przy kierownicy i z tyłu lampy tzw.
        świeczki?
        • tiges_wiz Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 10:45
          nie .. 76 to byl juz taki pol na pol, to byly te pierwsze MR-y
          mialem jeszcze chromowane tyle kratki (ale juz ta wieksza), stara kierownice (ta
          waska), boczki z czegos skoropodobnego, stary znaczek, ale juz nowa buda, silnik
          1.3, ale skrzynia normalna.
          • rraaddeekk Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 14:16
            Zawsze podziwiałem futurystyczny, jak na tamte czasy,
            prędkościomierz bez typowej strzałki.

            • tiges_wiz Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 15:20
              tez mi sie podobal ;)
      • luksusowy_yacht Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 10:44
        kolega prawde mowi, moj ojciec mial takowego faciora z 1979r z
        wloskim silnikiem i jezdzil nim do 1996r az go sprzedal znajomemu,
        ktory jeszcze go uzywal bezawaryjnie do 2000r.
        ach te wspomnienia z dziecinstwa z przejazdzek okularnikiem ;)
      • v-6 Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 15:25
        tiges_wiz napisał:

        > straszna obnizka jakosci po roku 1980 .. ja mialem fiata z 1976 i jezdzil do
        > 1999 roku, fiaty z lat 80tychg padaly po 8-10 latach

        Potwierdzam. Miałem jednego i drugiego, tego późniejszego (tzw. z silnikiem poloneza) musiałem sprzedać po 1,5 roku, tak strasznie sie psuł.
        Pozdrawiam
        v-6
    • steefaan2 Re: dlaczego fiaty 125p tak szybko zniknęły z dró 14.03.09, 14:06
      Jeszcze troche jezdzi.. Mamy 1999 r to 19 lat od konca produkcji!!! Dla mnie to
      nie jest szybko..zwlaszcza przy jakosci blachy, pewnie jakby nie wstapienie do
      unii i zalew roznego rodzaju golfow, to by jezdzily dalej, takto staly sie
      nieoplacalne...
    • expertyzer okazja 15.03.09, 04:12
      Takich jest już niewiele:
      www.allegro.pl/item582887551_fiat_125p_100_orginlnych_fabrycznych_czesci.html

      • luksusowy_yacht Re: okazja 15.03.09, 10:20
        to nie jest prawdziwy 125p, bo ma juz normalny zegar :P
      • tiges_wiz Re: okazja 15.03.09, 10:30
        opony oryginalne nawet? przeciez tersz to juz parchy :/ ... nikt o te auto nie
        dbal :/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka