crimson_wind 10.07.09, 10:23 75 km autostrad? To jednak nie jest z naszą polską infrastruktura najgorzej :D Link Zgłoś Obserwuj wątek
israel.mossad Re: Norwegia 10.07.09, 10:37 en.wikipedia.org/wiki/Transport_in_Norway#Road_transport Jest napisane, ze ma 664 km austostrad. Warto czasami skorzystać z encyklopedii, to nie boli ;-) Link Zgłoś
Gość: kuku Re: Norwegia IP: *.acn.waw.pl 10.07.09, 11:15 W zeszlym roku za przekroczenie przedkosci o 30 km/h mandat 6500 NOK. Po targach i obnizce. Wiec informacje mocno nieaktualne, taryfikatory poszly w gore. Link Zgłoś
Gość: . Re: Norwegia IP: *.sbs.de 10.07.09, 11:49 Nie dziwcie sie ze tak malo autostrad jest w Norwegii. Caly kraj to same gory, gdzie budowa austrady lub szerszej drogi jest niemozliwa. Norwedzy stawiaja glownie na transport morski oraz lotniczy wewnatrz wlasnego kraju. Pamietajcie tez ze z poludnia na polnoc Norwegii jest 2000km samymi praktycznie gorami, mostami tunelami i wieloma promami. Gdyby w Polsce bylo takie uksztaltowanie terenu to niebyloby w PL nawet drog krajowych. Link Zgłoś
Gość: marcin Re: Norwegia IP: 129.177.93.* 10.07.09, 11:53 Z 2 lat doswiadczen: - misie susza chyba wylacznie laserami, wiec antyradar sie nie przyda (jest tez nielegalny) - kamery stacjonarne sa oznakowane, ale nawigacja z ich lokalizacja jest przydatna (i dozwolona) - lapia jadac za toba - jesli sie spieszysz obserwuj lusterka - nie prowadz po kieliszku; naprawde nie - norwescy kierowcy czasem czuja sie 'nieswojo' kiedy sie ich wyprzedza - potrafia przyhamowac, zjechac, itp. - jesli jedziesz wolno i za toba robi sie sznurek aut, zjedz i przepusc - upewnij sie, ze auto jest w dobrym stanie - robocizna jest astronomicznie droga, a na czesci mozesz poczekac i z tydzien - z autopsji - mandat za jazde 100 km/h na ograniczeniu 80 to 3,600 NOK - norwegowie ogolnie jezdza powoli i do takiej jazdy sa przyzwyczajeni i drogi przystosowane Link Zgłoś
Gość: Gregor Re: Norwegia IP: *.dhcp.bluecom.no 15.07.09, 17:29 jazda bez pasow od 1 licpa wynosi 1400NOK, a w sprawie taniego paliwa, to nie samochody na zielonych tablicach moga tankowac, bo zielone tablice to tylko oznacvzenie samochodu dostawczego a nie ze jezdzi na tanim paliwie. Link Zgłoś
Gość: gizmo Re: Norwegia IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 18.07.09, 21:39 zielone tablice mają nie tylko dostawcze, ale ogólnie zarejestrowane na firmę. jeżdżę takim i tankuję normalnego diesla, a to ":tańsze" to z niską akcyzą dla rolnictwa i maszyn budowlanych (koparki i inne takie) Link Zgłoś
Gość: Wieczeslaw Re: Norwegia IP: *.84-49-132.nextgentel.com 17.11.09, 18:55 Prawo jazdy jest zabierane automatycznie na miejscu przez policje po przekroczeniu chyba juz 25km/h powyzej predkosci dozwolonej. Dodatkowo dochodzi mandat ok 10 tysiecy NOK. Jesli sfotografuje nas kamera stojaca (i na zdjeciu widac twarz) to procedura jest taka sama, tylko, ze z opoznieniem (ok. 3 miesiecy) - dokumenty przychodza poczta. Bardzo duzo drog ma ograniczenia 50 km/h i jazda jest irytujaca (bo te "autostrady" biegna przez ich "wioski" zamieszkale przez ok. 5 rodzin...). Srednia predkosc na dluzszej trasie wyjdzie max 70 km/h i to przy slabym ruchu - tu sie rzadko da wyprzeddzac- zakrety, gory, jeden pas. Drogi sa waskie i jednopasmowe, a te tzw. autostrady to takie polskie drogi wiejskie. Tylko przy najwiekszych miastach jest troche lepszych autostrad. Ten kraj ma najgorsze drogi w calej cywilizowanej Europie... nawet sami oni juz to pisza o sobie. Link Zgłoś