Dodaj do ulubionych

A to Ci dopiero patent!

IP: *.cust.tele2.pl 22.07.09, 19:10
DeLorean ma nadwozie z stali nierdzewnej.
Obserwuj wątek
    • Gość: red. A to Ci dopiero patent! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 19:10
      Panie Redaktorze,
      nazwy własne zakończone ja Rolls-Royce w miejscowniku piszemy zgoła inaczej, niż zrobił to Pan. U Pana to: " tylko w Rolls Royce'ie", a wg Rady Jęzka Polskiego: " tylko w Rolls-Roysie". Polski język - trudny język. Proszę porównać James Joyce i odmiana. Jak by Pan napisał: opowiadał mi o... Wg Pana Jamesie Joyce'ie. O zgrozo. Dziennikarze nie mogą sobie pozwalać na takie wpadki. Na pewno nie tak szanowanej redakcji i spółki. A Jamesie Joysie mam nadzieje, że już Pan nie zapomni...
    • Gość: Thinker Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 19:24
      Stale świecące światło przy wewnętrznym lusterku oświetlające bardzo delikatnie konsolę środkową w BMW. Świetny patent.
    • Gość: krzysiek Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.chello.pl 22.07.09, 19:34
      Regulacja lędźwi w fotelach jest pomocna, a fajnym "bajerem" są szklane dachy naprawdę sprawiają wnętrze milszym. Niezbyt ciekawe są za to wszelkiego rodzaju bibczydekłka, bibczy jak otwierasz drzwi, jak niezapniesz pasów, jak włozysz kluczyk do stacyjki jak niebędziesz ekologicznie jechał jak wyłączysz ESP czy jak otworze schowek przed pasażerem.
    • Gość: astaroth Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.dream.net.pl 22.07.09, 21:00
      poprzednim autem (laguna 2004 kombi) miałem koziołkowanie na autostradzie
      auto po min wyglądało raczej na sedana czy hatchbacka z wypadku wyszedłem na własnych nogach z kilkoma zadrapaniami więc dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo
      im w aucie więcej poduszek, więcej systemów, tym auto dla mnie lepsze
      osobiście mam 9 airbagów - abs asr esp 5 gwiazdek i oczywiście auto ma być duże
      4,5 m minimum
    • Gość: AS Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 21:02
      beznadziejny tekst... nuda nuda nuda
    • mzyo Re: A to Ci dopiero patent! 22.07.09, 21:19
      Dla mnie im mniej systemów tym lepiej. Jedynym rozsądnym wydaje się ABS.
      Auto z ESP jest dobre dla przedstawiciela handlowego albo dla rodziny. Prowadzi się zupełnie inaczej niż auto bez ESP co jest dla mnie nienaturalne i po prostu tego nie lubię. Tak samo każde elektryczne wspomaganie kierownicy!

Co do fajnych gadżetów to tempomat oraz otwieranie i zamykanie tylnej klapy pilotem lub przyciskiem! Poza tym takie oczywiste rzeczy jak centralny zamek z pilota.
      Co mi się spodobało bardziej to w prezentowanym przez TOPGEAR P. Panamera
      był ekran nawigacji obok prędkościomierza.

• Gość: piotrek Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 21:38
      patent z mazdy był również w leksusach
    • Gość: Gość Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.244.152.237.debica152.tnp.pl 22.07.09, 22:04
      prosta sprawa, kierunkowskaz sam odbija po wykonaniu manewru
    • Gość: johnuuuu Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 22:21
      W Citroenach środek kierownicy jest nieruchomy żeby airbag był zawsze w tym samym położeniu. Tak to jest jak się pisze artykuł z materiałów znalezionych po piwie w internecie...
    • Gość: Alufelek Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.19.165.16.osk.enformatic.pl 22.07.09, 22:30
      Właściciele aluminiowych Land Roverów jak mało kto wiedzą co to jest korozja. Głównie na styku stali z alu ale blachy też lubią się utlenić jak w żadnym innym aucie.
    • Gość: misio Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 22:40
      czujnik deszczu jest ok. ale bibczydelka ostrzegajace o kluczyku w stacyjce przy otwartych drzwiach to lipa. swiatla na dole w drzwiach sa fajne i samosciemniajace sie lusterko.
    • Gość: kirpek Re: A to Ci dopiero patent! IP: 83.238.198.* 22.07.09, 23:08
      schowek/półeczka między fotelami lub pod deską rozdzielczą . idealne miejsce na telefon lub portfel. kiedyś niemal standard dzisiaj niemal luxus ;)
    • Gość: can Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.bb.sky.com 23.07.09, 00:25
      bardzo fajny artykul, przyjemnie sie czytalo:)

regulacja ledzwiowa fotela powinna byc w podstawowym wyposazeniu kazdego samochodu... mega mi jej brakuje - mialem w starej toyocie, nie mam w prawie nowej hondzie :/
    • Gość: szymonbr Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.net.inotel.pl 23.07.09, 00:26
      Ja na mój czujnik deszczu nigdy złego słowa nie powiem. Nie wiem jakim autem jeździł redaktor ale u mnie w ustawieniach komputera można wybrać czy wycieraczki mają działać już od jednej kropelki na szybie czy też później a poza tym i tak trzeba je uruchomić a czujnik deszczu jedynie dobiera szybkość pracy wycieraczek.

Kolejny świetny patent to lusterko fotochromatyczne szczególnie dla mnie - jeżdżę często w nocy i za dnia co wymagałoby ciągłego ręcznego ściemniania lusterka wewnętrznego

Lusterka asferyczne (wypukłe lusterko zewnętrzne) - praktycznie koniec kłopotów z czarnym polem. W nowym aucie wyposażonym w ten wymysł jeszcze nigdy nikomu nie zajechałem drogi co często zdarzało mi się w poprzednim samochodzie zmieniając pasy w mieście

• Gość: HoooooNdaaaaa. Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 23.07.09, 07:59
      Hey, can, Ty moze dobrze obejzyj swoja Honde, albo kupuj nieco lepszy niz podstawowy model. W mojej starej EX-R bylo pokretlo, w pozniejszej EX-L byla dzwignia, a najnowsza tez ma. A moze ktos Ci fotel podmienil z junkwagena?
    • Gość: Bartosz Sińczuk Re: A to Ci dopiero patent! IP: 10.201.52.* 23.07.09, 08:33
      @red.: wielka wpadka! przepraszam, za tego językowego potworka i dziękuję za zwrócenie uwagi. poprawione.
      @szymonbr: miałem "przyjemność" korzystać z niego w nowym fordzie focusie. w przełączniku był też potencjometr ustawiający czujność systemu. mimo usilnych prób nie potrafiłem znaleźć idealnego ustawienia i od czasu do czasu na przedniej szybie dochodziło do dantejskich scen...
      Dziękuję za komentarze i pozdrawiam.
    • Gość: Karlos Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.acn.waw.pl 23.07.09, 09:38
      Mnie bardzo zaskoczyła kiedyś Mazda 323 '99. Po zdalnym otwarciu centralnego zamka zapala się światło w aucie. Fotel pasażera ma z tyłu uchwyt - gdy się go pociągnie, oparcie rozkłada się na płasko. Ale szczęka mi opadła, jak wkładałem kluczyk do ...podświetlonej zieloną poświatą stacyjki. To było 9 lat temu i dziś pewnie nikogo nie dziwi, ale wtedy jeździłem Polonezem... ;-)
    • Gość: oscar Re: A to Ci dopiero patent! IP: 62.29.169.* 23.07.09, 09:39
      W VW Passacie tez jest parasolka ale w drzwiach kierowcy.
      Poza tym VW (na pewno w Passacie i Golfie, nie wiem jak w innych modelach) - gdy wlaczy sie spryskiwanie przedniej szyby albo wrzuci wsteczny wlacza na 30 sekund obieg wewnetrzny powietrza zeby odciac nas od nieprzyjemnych zapachow.
      Dobry patent to tez awaryjne swiatla wlaczajace sie przy gwaltownym hamowaniu.
      Ogolnie musze powiedziec ze VW (choc inni producenci zapewne takze) raczy takimi malymi smaczkami o ktorych nawet sie nie mysli a umilaja zycie.
    • Gość: gość Re: A to Ci dopiero patent! IP: 95.171.203.* 23.07.09, 09:53
      Dla mnie najlepszą "pomocą" dla kierowcy jest wspomaganie kierownicy, teraz w samochodach już w podstawowym wyposażeniu. Osoby, które jeździły samochodami bez wspomaganiami wiedzą o czym mówię. Dla mnie osobiście brak wspomagania nie był aż tak uciążliwy, ale gorzej się parkowało. Jednak gdy moja dziewczyna miała zawrócić czy zaparkować - och, aż serce bolało jak się biedna mocowała z kierownicą.
    • Gość: aspik Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.09, 11:12
      @Karlos,
      rover 400 model produkowany od 95 mial zapalajace sie swiatlo w aucie po otworzeniu zamkow z pilota i podswietlenie stacyjki na bursztynowo/czerwono. :]
    • Gość: asdasd Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.tktelekom.pl 23.07.09, 11:49
      W nowym garbusie jest dzbanek na kwiatki
    • jakubg23 Re: A to Ci dopiero patent! 23.07.09, 12:15
      "Gadzetami" bez których nie uznaję samochodu za dobry to: automat, tempomat, klima, wspomaganie, centralny zamek, elektrycznevszyby automatyczne, szyberdach, elektryczne siedzenia z pamięcią.

• Gość: Hasz Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.19.165.16.osk.enformatic.pl 23.07.09, 13:04
      W polskich warunkach naprawdę przydatną rzeczą jest koło zapasowe i szkoda że coraz mniej aut ma je w standardzie.
    • Gość: vortex Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.09, 15:09
      Hamulec odstrony okna jest niezastapiony w samochodzie w ktorym pomiedzy siedzeniami mozna przechodzic, mozna tez w nim spac itd. Jest to po prostu cholerna wygoda w uzytkowaniu auta, centralnie polozony hamulec zabieralby sporo przestrzeni. Nozny moglby byc, ale nie widze roznicy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka