Dodaj do ulubionych

Jeziora Plitwickie

22.05.11, 20:30
Witam. Juz niedlugo znow wybieram sie do Chorwacji. Niestety tylko na 8 dni. Chcialabym zobaczyc tym razem Jeziora Plitwickie. Lecimy do Splitu i mamy zarezerwowana kwatere na Ciovo. Moze doswiadczeni bywalcy moga doradzic na ile realna jest jednodniowa wyprawa nad jeziora bez nocowania tam? Nie bedziemy mieli samochodu, wiec jak wyglada dostanie sie nad jeziora transportem publicznym? Mam nadzije, ze w Trogirze mozna wypozyczyc samochod. Dzieki.
Obserwuj wątek
    • hepik1 Re: Jeziora Plitwickie 22.05.11, 21:29
      Kursowym autobusem za wielkiego sensu nie ma,bo to ponad 5 h jazdy.
      Wypożyczalnie -rent car Trogir -w google i masz kilka adresów.
      Najprościej do agencji turystycznej w Trogirze,na bank maja w ofercie Plitvice a busikiem bedzie wiele szybciej.
      • wislok1 Re: Jeziora Plitwickie 22.05.11, 22:16
        Hepik dobrze mówi

Przyjemność kosztuje 70 euro od osoby i wycieczka trwa 12 godzin.
        www.portal-trogir.com/excursions/day-trips-to-national-parks-from-trogir-and-split/
        Może gdzie indziej jest taniej. Ale nie liczyłbym na zbyt wiele, bo sam wstęp do Plitwic trochę kosztuje, a droga jest dosć spora z Trogiru
        • justyna_korcz Re: Jeziora Plitwickie 23.05.11, 10:34
          Zdecydowanie dołączam z opinią do Hepika i Wisloka :) Jeśli wypożyczysz auto będzie pewnie trochę taniej ale wrócisz umęczony okrutnie, warto zapytać w agencji jaką trasą na samych Plitvicach idzie grupa, bo to może być różnie zorganizowane, prawie najdluzszą trasę można zralizować przy grupie nawet 40 osób w 6 godzin spaceru - z czasem wolnym i wszelkimi punktami widokowymi po drodze, chodzi o to by nie sugerować sę jedynie ceną bo różnica rzędu 5 eur od osoby nie jest tragiczna, a będąc tam warto zobaczyć jak najwięcej.

pozdrawiam serdecznie
          Justyna Korczyńska właściciel biura podróży j_korczynska@wp.pl
      • Gość: Serb z Knina Re: Jeziora Plitwickie IP: *.hochtief.de 23.05.11, 12:20
        Ja bym proponował się zastanowić, czy warto.
        Z Trogiru daleko.
        Skoro jedziecie do Trogiru, to "o rzut beretem" macie wodospady Krki.
        Chodzi tam stateczek z Rogoznicy, zapewne z Trogiru też jakiś chodzi.
        Widoki są porównywalne, a dodatkowo w wodospadach Krki można popływać, a w Plitvicach kąpiele są (a przynajmniej były) zkazane. Przy okazji można zobaczyć ruiny najstarszej w Europie elektrowni wodnej.
        • justyna_korcz Re: Jeziora Plitwickie 23.05.11, 13:43
          Z tym bym się zgodziła, ale jak rozumiem nie jest to pierwszy wyjazd tych osób do Chorwacji, więc prawdopodobnie Krka już zobaczona teraz czas na coś poważniejszego - a czy warto ? na pewno warto :) Odrobina zmęczenia i trochę wysiłku jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Ps. zgadza sie na Plitvicach dalej nie wolno się kąpać :) nic się w tym temacie nie zmieniło i raczej nie zmieni się w najbliższym czasie
          • Gość: Serb z Knina Re: Jeziora Plitwickie IP: *.hochtief.de 24.05.11, 08:49
            Pisząc "czy warto" nie miałem na myśli "czy warto zwiedzać Piltvice", bo to na pewno warto, ale "czy warto mając zaledwie 8 dni urlopu poświęcać tyle czasu na dojazd i powrót".
            Ciovo nie jest najlepszym punktem wypadowym do Plitvic, za to jest jest chyba najlepszym punktem wypadowym do Plitvic, za to na 8 dni jest tam aż za dużo atrakcji bliżej - Krka, Szybenik, Trogir, Split, Kornati...

Gdybym planował zwiedzenie Plitvic, to bym wybrał np. Pag, choćby i Mandre. Można wtedy zwiedzić Zadar, miasto Pag, Rab (chodzi stateczek z Touvarnele), no i zrobić wypad do Plitvic, dokąd jest stamtąd ładnych parę km mniej.

• justyna_korcz Re: Jeziora Plitwickie 24.05.11, 11:46
              A ja nie staram sie w żadnym momencie jakoś mentorsko odpowiadać :) To bardzo duzo zalezy od typu człowieka - fakt nie jest no najlepszy punkt wypadowy na zwiedzanie Plitvic, ale nie ściagajmy ludzi po 10 razy do Chorwacji żeby w końcu mogli zobaczyć Plitvice :) Jedni lubią się zmęczyć - cały dzień w podróży spędzić inni nie i chyba jedyne co można zrobić to rzetelnie przedstawić że ta podróż będzie na pewno męcząca, nie jest nie do zrobienia :) Prawdopodobnie da dużo satysfakcji, ale to zależy od tego jakim typem turysty są nasi rozmówcy :) Ja na wypad na Plitvice polecam Pakostane :) - oczywiście z mojego biura - autoreklamy odrobina nie zaszkodzi :)
            • Gość: Serb z Knina Jebem ti dusu! IP: *.hochtief.de 24.05.11, 13:21
              Co się z tym internetem wyprawia, mój post ma takie powtórzenie, że mógł być niezrozumiany.
              Dlatego jeszcze raz:

Pisząc "czy warto" nie miałem na myśli "czy warto zwiedzać Piltvice", bo to na
              pewno warto, ale "czy warto mając zaledwie 8 dni urlopu poświęcać tyle czasu na
              dojazd i powrót". Ciovo nie jest najlepszym punktem wypadowym do Plitvic, za to na 8 dni jest tam aż za dużo atrakcji bliżej - Krka, Szybenik, Trogir, Split, Kornati...

Gdybym planował zwiedzenie Plitvic, to bym wybrał np. Pag, choćby i Mandre. Moż
              na wtedy zwiedzić Zadar, miasto Pag, Rab (chodzi stateczek z Touvarnele), no i
              zrobić wypad do Plitvic, dokąd jest stamtąd ładnych parę km mniej.
    • anek6 Re: Jeziora Plitwickie 23.05.11, 14:11
      Dzieki za odzew :-) Wyglada na to, ze najrozsadniej w naszej sytucji byloby pojechac na zorganizowana wycieczke (chociaz zwykle wole wszystko organizowac samemu) - hepik1 - dziekuje za link albo znow zrezygnowac...Wodospady Krka juz odwiedzilismy tylko Jeziora zawsze sa nie po drodze ;-(
      • hepik1 Re: Jeziora Plitwickie 23.05.11, 14:51
        Link wisloka,nie zasłużyłem ;)
        Z niego wynika ,że wycieczka rusza o 7:30 czyli na miejscu przedpołudniem czylł w czasie,gdy tam dociera większość podobnych wycieczek czyli tłumy za plecami,tłumy z przodu...strach buta zawiązać,by jakiś Japończyk nie zepchnął z kładki ;)
        Jeśli jesteś w liczbie mnogiej,to najekonomiczniej jednak wypożyczyć auto(gdzieś w okolicy 50 euro plus benzyna) być może dostarczają pod kwaterę ale to juz trzeba wynegocjować zna miejscu.
        • anek6 Re: Jeziora Plitwickie 23.05.11, 15:01
          Rozumiem, ze w czerwcu tez juz jest gesto od Japonczykow? ;-) Mialam nadzieje, ze na poczatku sezonu bedzie troche mniej tlocznie... Hmmm moze samochod to lepsze rozwiazanie (jestesmy w liczbie sztuk 2) - problem jest tylko taki, ze nie znam drog w Chorwacji, tzn jak do tej pory to albo przemieszczalam sie lokalnymi autobusami albo wakacje byly w jednym miejscu. Ile sie jedzie z Ciovo do Plitwickich - 3 - 4 h?
          • hepik1 Re: Jeziora Plitwickie 23.05.11, 16:08
            To jakieś 240 km,połowa mniej więcej autostradą,potem malownicze górki i trochę kręto.W 3 h powinno się na spokojnie dojechać.
            Nie tak całkiem dawno autostrady jeszcze nie było i wszyscy do Dalmacji walili tamtędy.Teraz pustawo.
            Ale zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary.
            • justyna_korcz Re: Jeziora Plitwickie 23.05.11, 17:44
              Śmiem powiedzieć , że raczej 3,5 do 4 h szczególnie jeśli ktoś nie bardzo pewnei się czuje,
              Trzeba mieć euro lub kuny na autostradę 61 kn w jedną stronę jeśli wjedziecie wjazdem Prgomet i zjedziecie na Gornja Ploca, inne przeliczniku tutaj :) inne rozwiązanie następnym razem wybrać się na wycieczkę objazdową z Plitvicami w programie :) A na Plitvicach chyba zawsze jest tłum , kiedy bym nie była zawsze obijam się o innych turystów z moją grupą :) a no i wg mnie chińczycy czy japończycy to przynajmniej małe ludki- najgorzej rozpychają się Niemcy - i karmią rybki a tego robić nie wolno :)

• Gość: darek.59.pl Re: Jeziora Plitwickie IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.11, 21:11
            A co to za problem z "nie znam dróg w Chorwacji". Bierzesz mapę i w drogę. Najpierw autostrada a potem w Gornja Ploća na Plitvice (dr. 522 a na dr. nr 1). Kiedyś tam był tłok a teraz -ne ma problema-. Z Ciovo to ok. 4 godziny jazdy samochodem i jesteś w Parku. Wyjeżdżasz ok. 6 rano, ok. bilety i 10 ruszasz na pieszą wędrówkę a po 4-5 godzinach masz dosyć upału, tłoku na szlaku wędrówki , dam w szpilkach, klapkach i z pieskami, rodziców z maluchami w wózkach i w nosidełkach, hałaśliwych rodzin Niemców i Włochów i Polaków także. A także grup Japończykówz kamerami, aparatami foto, wachlarzami, itp. Możesz wracać na wyspę bo pić i jeść się już chce niemiłosiernie. Po drodze możesz zaliczyć obiad w zajeździe w Korenicy (odojak się przy drodze kręci nad paleniskiem, aż miło).
        • Gość: Olek Re: Jeziora Plitwickie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.11, 12:49
          Tez się tam wybieram i tymi tłumami mnie lekko załapałeś

a jak wygląda samo zwiedzanie, czy ścieżki są w miarę łatwe? da rady w sandałach? czy trzeba mieć lepsze buty? czy kładki są blisko wodospadów? czy jest ryzyko że się zmoknie?:) a szczególnie o to czy nie ucierpi aparat czy kamera
          • hepik1 Re: Jeziora Plitwickie 24.05.11, 13:56
            Olek...nawet na Giewont ludzie idą w sandałach a blondynki w szpilkach.
            W Plitvicach mimo wszystko łatwiej czyli w sandałach tak,szpilki bym odradzał...mogą utknąć na drewnianych kladkach..Bywają ludzie z dziećmi w wózkach choć komfort mniejszy i raczej wtedy nie maksymalna trasa. ;)
            • justyna_korcz Re: Jeziora Plitwickie 24.05.11, 14:12
              Te Hepik ! wypraszam sobie aluzje o blondynkach !! z całym szacunkiem :)
              Co do sandałów wystarczą, raczej rwnież - mimo ze jestem blondynką odradzam szpilki choć i takie grupy tam widziałam, odradzam też klapki bo zdarza sie że ścieżki są wilgotne i wtedy można z takiego klapka łatwo wyskoczyć, ale sandały jak najbardziej, warto przed wyjazdem srawdzić pogodę w tamtych okolicach bo nie jest to wybrzeże więc potrafi być trochę chłodniej - ale potrafi też pięknie słońce przypiekać. Ja zawsze wybieram treki ale może dlatego że jako pilot poważniej wygladam w butach górskich niż w szpileczkach :P . Co do aparatów, dopóki nei wpadniecie do wody ;) nie powinno im nic grozić ;) sa miejsca gdzie warto go neiso schronić ale to najwyżej delikatna mgiełka wody od wodospadów.
          • bah77 Re: PN Jeziora Plitwickie... 01.06.11, 07:55
            > Tez się tam wybieram i tymi tłumami mnie lekko załapałeś...

W czerwcu wybrałem zwiedzanie wczesnym popołudniem, kiedy zbiorowe wycieczki kierowały się już ku wyjściu.

> jak wygląda samo zwiedzanie, czy ścieżki są w miarę łatwe? da rady w sandałach?

Najlepiej oceń sam:
            fotoforum.gazeta.pl/k/Plitwice.html

Pzdr

bah77
    • jord29 Re: Jeziora Plitwickie 27.06.11, 22:49
      Cześć wyjeżdżamy ze Śląska 16 lipca jedziemy w kierunku Breli. Dwa noclegi po drodze planujemy w okolicy Plitvic (cała niedziela na zwiedzanie okolicy Jezior Plitwickich).

Jedziemy na dwa tygodnie. Szukamy osób wybierających się w kierunku Baska Voda (Brela) 16 lipca.

Trasy jeszcze do końca ustalonej nie mamy. Rozważamy drogę na Bratysławę Wiedeń Graz Maribor albo trasę przez Węgry
      Pozdrawiamy

email: jord29@gazeta.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka