Dodaj do ulubionych

urlop- Krym 2011

24.10.10, 22:19
Czy ktoś już planuje urlop na następny rok?
Poszukuję paru chętnych, by wyjechać grupą. Byłam na Krymie chyba już z pięć razy, znam wybrzeże płd- zach, zazwyczaj mieszkam w Ałuszcie i stąd robię wypady w celu zwiedzania.
Obserwuj wątek
    • Gość: -- Re: urlop- Krym 2011 IP: 82.177.83.* 26.10.10, 15:59
      5 razy???, pomyśl o Chorwacji
      - bliżej,
      - ceny Polskie,
      - do samego Adriatyku autostrada,
      - nie ma granicy (Chorwacja praktycznie nie dba kto wjeżdża i wyjeżdza i 'co ma' - nie nazwał bym tego granicą, turyści są najważniejsi), nigdy nie słyszałem tam o jakiejkolwiek kolejce
      - po drodze masz Budapeszt albo Wiedeń, i do Wenecji rzut beretem.

klimat ciekawszy i wyjazd znacznie atrakcyjniejszy. Wyspy, gorący klimat, krystaliczna woda, wschodnia kultura z wpływami południowymi, baza turystyczna, atrakcje i pełne bezpieczeństwo.

jak wolisz. ale jak się zorganizujesz - cenowo nie poczujesz różnicy. zniżki dla dzieci, ulgi po najwyższym sezonie, dobre drogi, malownicze miasteczka, widoki i nienachalna cywilizacja.

ps. inną opcją jest np. Rumunia/Bułgaria z odwiedzinami w Istambule ale to dalej.

6-ty raz na Krym? to o 4 razy zadużo.
    • ania_vento Re: urlop- Krym 2011 17.02.11, 20:49
      Czesc!Jestem Ania 30+z mazowieckiego.W zeszlym roku bylam na Ukrainie,ale dojechalam tylko do Kijowa:)
      Bardzo chetnie wybralabym sie na Krym i to pociagiem...To dodatkowa atrakcja:)Na ile planujesz wypad i w jakim czasie?Pozdrawiam:)
        • Gość: ania Re: urlop- Krym 2011 IP: 213.216.74.* 05.03.11, 21:44
          Nie zagladalam tu dawno....
          Ja bardzo chetnie!Musze szybko zdecydowac sie na urlop,bo w pracy juz zaczela sie wojna o urlopy:)A np pasowalyby Ci ostatnie dwa tygodnie lipca?Prosze napisz cos wiecej (na emaila
          anakaro@wp.pl )gdzie,w jakie miejsce,itd... Mysle o tym wyjezdzie na serio i chcialabym juz dzialac:)Pozdrawiam!
        • lm.dziagwa Re: urlop- Krym 2011 08.03.11, 14:05
          Witam serdecznie,
          Jestem tu nowy, bo chcę w tym roku razem z dzieciakami (3+7) wybrać się autem (z Rzeszowa) na Krym.
          Byliśmy już autem w Bułgarii i Chorwacji, teraz czas na sąsiadów zza miedzy.
          Szukam informacji o atrakcyjnych i niedrogich miejscach na spędzenie w sierpniu '11 2-3 tygodni nad Morzem Czarnym na Ukrainie.
          Znacie jakieś przyzwoite miejsca na nocleg blisko morza? Czy koniecznie szukać trzeba czegoś z klimą? Potrzebuję na miejscu tylko dachu, łóżek, łazienki i kuchni. Przydałby się prąd i internet (ten już niekoniecznie).
          Gdzie znajdę info o noclegach i wyżywieniu - jakieś cenniki, wskazówki, informacje, cokolwiek?
          Chce koniecznie odwiedzić Ukrainę i Krym zanim się całkiem "ucywilizuje".
          Jeżeli ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć, to będę bardzo wdzięczny.
          na wszelki wypadek podaję namiary na siebie:
          Łukasz M. Dziągwa, tel. (601) 515.084 lm.dziagwa@gmail.com
          • Gość: kazantyp .pl Re: urlop- Krym 2011 IP: *.nplay.net.pl 17.05.11, 23:47
            Kwatery bez problemu były dostępne w ostatnich latach na całym Krymie. Ceny ok. 50-70% naszych. Jeśli się dotrze w sensownych godzinach na miejsce, można było przebierać w ofertach.
            Jedna uwaga w bieżącym roku należy wziąć poprawkę na zwiększone zainteresowanie Ruskich.
            Wielu z nich zrezygnowało z Egiptu.
    • Gość: Masza Re: urlop- Krym 2011 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.11, 11:26
      Witam,
      Planujemy z mężem 2 tygodniowy urlop na Krymie na początku czerwca 2011 r. Jedziemy samochodem, pierwszy raz dlatego lista miejsc do zobaczenia jest wyjątkowo długa. Planujemy noclegi w 3 różnych miejscach, żeby dojazdy do zaplanowanych punktów były jak najkrótsze. Może ktoś się wybiera w ten rejon w podobnym czasie?
    • aga.r.72 Re: urlop- Krym 2011 22.05.11, 00:45
      Więc pomimo krytyki Gościa (6-ty raz na Krym? to o 4 razy zadużo.) znów jadę. Tym razem zabieram kuzynkę. W zasadzie to jej bardziej zależało, by pojechać, a ja będę niejako przewodnikiem. Jadę czwarty raz- w poście zaczynającym wątek przesadziłam z ilością, ale wtedy nie liczyłam, a wydawało mi się, że już byłam sto razy.
      Teraz jednak zaczynam zdawać sobie sprawę, że tak naprawdę to nie wiem, jak ułożyć plan urlopu, by było ok. Ja kocham morze i plaże, które łączę ze zwiedzaniem. Kasia kocha zwiedzanie, które łączy z plażowaniem.
      Chcemy być równe dwa tygodnie na Krymie. Chciałabym byśmy zobaczyły na pewno takie miejsca: (jadąc od zachodu)- Ałupka, Liwadia, Aj- Petri, Jałta, Jaskółcze Gniazdo, Partenit (delfinarium z uwagi na moją córeczkę), Sudak, Teodozja, Bakczysaraj.
      Podpowiedzcie, w jakich miejscowościach nocować, by wykorzystać urlop maksymalnie. Myślałam, że Bakczysaraj na końcu, ale zakończyć chcę plażą i morzem. Ałuszta to super baza na wypady i tam zawsze mieszkałam i stąd jeździłam na wycieczki. Wycieczkowałam się zawsze na zachód, a wschodu półwyspu tak naprawdę nie znam. Podpowiedzcie logiczną trasę, by jak najmniej w drodze spędzić, a jak najwięcej skorzystać z uroków wszelakich Krymu.
      • Gość: Meg Re: urlop- Krym 2011 IP: 94.42.139.* 23.05.11, 13:33
        Halo

Ja bylam 3 lata temy na Krymie polecam jak najbardzien:P My mieszkaliśmy na Przylądku Fionent, mielismy własna chatke z kuchnia, lazienka i 2 pokoje. Plaża piekna! aby do niej dojśc trzeba było zejść tak zwaną ścieżką zdrowia( czyli po schodkach w dół ok 400 stopni:P) z plaży odpływaly statki do Bakłałaywy kilka razy dziennie. My zwiedziliśmy za pomocą tamtejszych srodków lolomocji między innymi Jaskółcze gniazdo, Hersones, Bakczysaraj... W tym roku wybieramy się już nie na tydzień lecz na 2 i planujemy zobaczyc tak zwany Stary Krym:P

• Gość: Teodor Re: urlop- Krym 2011 IP: *.nplay.net.pl 29.05.11, 23:26
        Logicznym wyjściem jest zakwaterować się w okolicach Jałty (sama Jałta droga) i z tamtąd robić wypady. następnie w rejon Teodozji. Bakczysaraj jest 30 min jazdy z góry AJ-Pietry, więc nie opłaci się wracać z Teodozji.
        Ja zawsze jadę na tydzień byczenia ,akurat nad M.Azowskie które wolę od kamienistych plaż M.Czarnego. Następnie kilka dni zwiedzania z innej bazy wypadowej.
    • nieznanaukraina.pl Re: urlop- Krym 2011 08.06.11, 09:54
      Witam! Proponuję przeczytać moją relację z ubiegłorocznego wyjazdu w sierpniu na Krym. Wyprawa na Południowe Wybrzeże Krymu - sierpień 2010. Była to dwutygodniowa podróż głównie spędzona pod niebem lub w namiocie.
      W tym roku już zdążyłem być w maju na Krymie, ale w tym momencie jeszcze nie przygotowałem o tym opowieści. Fajnej podróży!
    • Gość: darek Re: urlop- Krym 2011 IP: *.centertel.pl 10.06.11, 11:02
      witaj
      wraz z żoną i 3 dzieci (10,11 i 12 lat) chcemy spędzić urlop na Krymie 10 - 12 dni, pozwiedzać i poleżeć na plaży. chcemy jechać swoim autem.
      możesz podać jakiś namiar na noclegi w podróży i na miejscu najchętniej apartament, sami sobie gotujemy, nie stroimy fanaberii i fochów.
      pozdrawiam
      darek
      • Gość: henlidz Re: urlop- Krym 2011 IP: *.pool.ukrtel.net 04.07.11, 17:32
        jestem w Mikołajewce to jest 36 km od Symferopola i jesteśmy dwie pary samochodami. Strona hotelu to www.skif.krym.ru/ jest to jeden z budynków w kompleksie Skif . Prywatna plaża dosyć zatłoczona ale blisko. w hotelu uważamy ze za te pieniądze to przyzwoicie.. Dzisiaj bylismy w Bachczysaraju duzo Polaków.
          • Gość: Teodor Re: Krym-objazdówka IP: *.nplay.net.pl 10.07.11, 12:12
            Właśnie wróciłem z dwutygodniowego pobytu na Krymie. Rady dla jadących własnym autkiem. Dobrze jest sprawdzić bezpośrednio przed wyjazdem czas oczekiwania na wyjazd na poszczególnych przejściach. pomocny może być telefon bezpośrednio do SG lub czas podany na internecie pomnożyć x2. Drogi im dalej tym lepiej. Hotelu po drodze lepiej szukać przed zapadnięciem nocy i wystartować dalej wczesnym ranem. Nie ma sensu bez potrzeby jechać przez Odessę, całkiem znośna droga przez Pierwomańsk i o 150 km bliżej. Przy 30 stopniach w dzień na wielu drogach jest zakaz poruszania się ciężarówek. W tym roku było znacznie mniej "sępich" patroli policji. Jedna opłata na 4300 km.
            • Gość: henlidz Re: Krym-objazdówka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.11, 10:24
              Ja tez właśnie wróciłem. Droga przez Pierwomajsk faktycznie przyzwoita, chociaż jak wracałem to pokręciłem - słabe oznakowanie. Na 4800 km dwie opłaty DAI za szybkość i kolega co jechał za mną za czerwone światło na skrzyżowaniu. Trzeba przyznać, ze za każdym razem popełniliśmy te wykroczenia. Bardziej mnie wkurzało jak na krymie po wyjeździe z ośrodka miejscowe krawężniki zatrzymywali i dopytywali się" w wodku pił?"
            • Gość: ewa Re: Krym-objazdówka IP: *.adsl.inetia.pl 09.08.11, 08:10
              Witam,
              wybieram sie pod koniec sierpnnia na Krym i jestem nieco przerazona komentarzami i relacjami dotyczacymi stanu dróg:(
              Twoje doświadczenia sa całekiem "Swieże", zatem czy moge prosic o alternatywną trase - w miare przyzwoita-jade ze slaska -docelowo Jałta.
              Z góry dziekuję, pozdrawiam.
              • Gość: Teodor Re: Krym-objazdówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.11, 22:53
                Strach ma wielkie oczy. Trudny odcinek to Lwów-Tarnopol, głównie ze względu na muldy i dziury w jezdni, im dalej tym lepiej. Jak wcześniej wspomniałem, nie ma sensu jechać przez Kijów, Odessę. Po prostu ok.19.00 zacznijcie rozglądać się za noclegiem i wcześnie rano wystartujcie dalej. Ze Śląska do Jałty jest ok. 22 h czystej jazdy, plus ew.postoje i granica.
              • Gość: jarek Re: Krym-objazdówka IP: *.ip.kyivstar.net 13.08.11, 10:43
                Jestem wlasnie na Krymie i jechalem juz kilka razy przez Tarnopol. W tym roku pierwszy raz przez Kijow. Wiecej nie pojade przez Tarnopol dopoki nie zrobia nowej drogi. Trasa przez Kijow to Lwow- Riwne-Zytomierz-Skvyra - dojazd do drogi expresowej Kijow - Odessa potem na Pierwomajsk-Cherson i na Krym. Najlepsza i najszybsza droga. Dluzsza o 150 km od drogi przez Tarnopol ale zdecydowanie warto.
                • Gość: Roman Re: Krym-objazdówka IP: *.24.199.109.static.rdi.pl 15.08.11, 15:10
                  minęło zaledwie parę dni od powrotu z Krymu a ja już bym tam wracał byłem pierwszy raz żona i dwie dorosłe córki zjechaliśmy cały krym wzdłuż wybrzeża od Oleniowki piękne klify przez Eupatorie Sewastopol Bachczysaraj Bałakławe Jałtę aż do Fieodozji,nie dojechaliśmy do Kercz ale to zostwiamy sobie za rok byliśmy trzy tygodnie z Oleśnicy (dolnośląskie)zrobiliśmy 5200km, w drodze powrotnej Kamieniec Podolski Chocim trasa Lwów Chmielnicki(jedyny mandat prędkość oraz linia ciągła 200hrw) Uman Pierwomajsk Mikolajew, nie było dramatu jednak najgorsza droga w okolicach Tarnopola max prędkość 90 km zwłaszcza na obwodnicy wspomnień wystarczy na wiele miesięcy jeśli mogę w czymś pomóc chętnie odpiszę romcio64@02.pl. acha samochód Peugot 307 kombi z boksem na dachu dał sobie świetnie radę pozdrawiam
                  • Gość: mmm Re: Krym-objazdówka IP: *.bialystok.vectranet.pl 16.08.11, 18:17
                    Wróciłem 15.08.2011. Tam: Dorohusk, Łuck, Równe, Żytomierz (tam skrót na odesse), odbicie na Mikołjów, Herson, Jałta, Simeiz. Ceny benzyny: 10,5 hrv, LPG: 6,7 hrv. W pzm i na innych stronach piszą 3,75hrv - bzdura bolesna. Hryvna: 0,36 do 0,4 zł.Lepiej kupić u ukraińców za złotówki tuż za granicą. Drogi szerokie, lecz nawierzchnia garbata. Jedynie z Róne - Kijów - Odessa jest ekspresówka którą jedzie się nawet po 160km/h bez obaw o nagłe garby. I tą trasę polecam spieszącym się i jeżdżącym nocą. Policja stoi na ograniczeniach prędkości i jest jej niedużo. Kasują 100hrv lub ile pokażesz że masz w portfelu :) Łapią tylko za wykroczenie. Pisał ktoś o Chorwacji, sprostuję że Ukraina jest tańsza lecz warunki mieszkaniowe są słabsze. W knajpie na plaży zjesz za 8 - 18zł danie z baraniny, piwo - 6zł, wódka 200ml - 10-15zł. Jałta to 2 do 3 razy drożej jednak warunki są tam europejskie. Proponuję kurorty nieopodal. Na wybrzeżu południowym do morza trzeba schodzić po 10 minut minimum. Na plażach kamyczki. W Eupatori i Teodosji - piasek. Ogólnie widoki są BARDZO piękne (wyb. południowe), lecz mi w pamięć zapadł smród jakby "moczu" i koszy na śmieci. Często się to powtarzało. Krym polecam do zwiedzania, do wypoczynku.... raczej nie. Wchodzenie po schodach z wybrzeża, multum ludzi, to nie odpoczynek. Tanio jednak jest. Na granicy ich służby potrafią wyciągać od turystów pieniądze. Nigdy nie pokazywać pieniędzy z portfela. Na takie sytuacje mieć odłożone z boku i najlepiej w kilku papierkach. 100hrv po 10, 20 starczy i się nie dawać. Taka u nich mundurówka skorumpowana. Na odpoczynek i siedzenie w miejscu to bym raczej w okolice Odessy się wybrał. Szybki dojazd, ceny niskie, piasek na plażach, miasto nieopodal. Radzę jeszcze mieć ze sobą małą latareczkę (np.LED) bo szybko gaszą światła i nie wszędzie występują. Lubię klimaty wschodnie, ale jednak wyobrażałem to sobie inaczej, bardziej Bułgarsko
                    • Gość: ewa Re: Krym-objazdówka IP: *.adsl.inetia.pl 04.09.11, 16:27
                      wrócialam i... jestem rozczarowana. Otoz spedzialam na krymie 2 tygodnie i wiecej tam nie wroce! trasa wiodla przez korczowa-lwow-rowne-zytomir-skwyra-uman-pierwomajsk-mikolajew-kerson-krasnopopierjekops-dzonkin-teodozja. droga z lwowa do kijowa i dalej na odesse to eksprsowka dobrej jakosci miejscami nieco "zrujnowana", dalej z odessy na mikolaej tez dobra. tragedia to mikolajew -kerson z racji tego, iz jest to jedyne polaczenie trzeba ja pokonac! "pozwijany asfalt", dziury, ale.. na samym krymie drogi sa w roznym stanie bywa,ze te biale sa znaczenie lepsze od czerwonych. przejechalam od teodozji do ewpatorii. czesc południowo -zachodnia i południowa krymu czyli od ewpatorii do sewastopolu to betonowe plaze, miejscami bardzo waskie, brudne plaze kamieniste. morze bardzo brudne, pełno glonow, smierdzace rybami. oczywiscie sa ciekwe miejsca do zwiedzania,ale wypoczywac to raczej tam nie mozna! dla odmiany morze azowskie jest bardzo czyste, cieple i szerkie plaze. podobnie jest rowniez na zachodzie poczawszy od miejscowosci pischane w gore. stacjonowalam w mikolajewce i zdecydowanie polecam. czyste morze, piaszczyste plaze. jesli chodzi o polcije to zalezy jak sie trafi - najwiecej na ekspresowkach, nieco mniej na krymi. i nie ma zznaczenia czy masz polska rejestracje, lapia wszystkich za wykroczenia, czyli w slusznej sprawie - nie jest to ksenofobia jak to wczesniej przedstawiano!!!ceny zblizone do polskich lub drozsze, wylaczajac oczywiscie papierosy, paliwo i ichniejszy alkohol. jeydynym ogromnym plusem-bardzo symaptyczni i pomocni ludzie. jesli ktos ma jakies pytania chetnie odpowiem polace rowniez w miare tanie kwatery prywatne, kontakt ewa.sokol@o2.pl.
                            • Gość: jw Re: Krym-objazdówka IP: *.adsl.net.t-com.hr 05.09.11, 18:36
                              Jak widzę host adsl.inetia.pl to od razu przypomina mi się dyskusja na forum o Bułgarii.
                              Gość założył nawet blog z różnymi ogólnikowymi bzdurami o Bułgarii, ten wpis Ewy jest bardzo podobny do "historii" o Bułgarii. Za każdym razem używa innego nicka, chyba tylko po to, żeby stworzyć wrażenie rzeszy niezadowolonych turystów.
                              Adsl.inetia.pl na forum o Bułgarii
                              O trollu z adsl.inetia.pl
                              W każdym kraju zdzierają z turysty, w takiej Chorwacji nic za darmo nie ma, parkingi przed plażami w większości płatne, a czystość plaż i otoczenia również pozostawia wiele do życzenia.
                              • Gość: ewa Re: Krym-objazdówka IP: *.adsl.inetia.pl 06.09.11, 13:11
                                dobrze, ze zyjemy w demokratycznym kraju i kazdy ma prawo do wyrazaniawłasnej opinii...otoz moja wrazenia byly - nadal sa - takie a nie inne i zapewne jest gro osob majacych podobne odczuca. tym bardziej nie rozumiem tego "swoistego" ataku. Jesli był Pan/Pani na Kryme i Ukrainie -podobało sie to ok. Zatem pytanie dlaczego ten niepochlebny komentarz na w/w temat od razu jest krytykowany??Może jak przystało na w miare inteligentnego człowieka nalezy wykazac sie wzgledym liberalizmem - czyz nie na tym polega publiczna wymiana pogladów? pozdrawiam
                                • Gość: jw Re: Krym-objazdówka IP: *.adsl.net.t-com.hr 06.09.11, 22:51
                                  Nikt nikomu nie zabrania pisać i nie narzuca własnych opinii i przy okazji nie zabrania krytykować. Wyrażenia w stylu "morze śmierdzące rybami" są co najmniej śmieszne.
                                  Przy okazji dziękuję za uznanie mnie "w miarę inteligentnym człowiekiem".

A propos plaż na Krymie, to uważam, że nieco pomyliłaś fakty, poniżej przykład.
                                  Zachęcam do obejrzenia zdjęć plaży w Lubimowce, ościennej wiosce Sewastopola, kierując się w stronę Eupatorii. Byłem tam w 2005 roku i wtedy była tam piaszczysto-żwirowo-muszelkowa szeroka plaża a nie betonowa/kamienista wąska plaża. Plaża i morze bez rewelacji (dno stromo opadające), ale woda czysta, no chyba że wiał silny wiatr,wtedy woda była mętna, pojawiały się wodorosty itd.
                                  plaża Lubimowka
                                  Lubimowka
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka