Dodaj do ulubionych

wspinaczka górska w Chorwacji

07.08.02, 15:45
Mam pytanie do osób, które znają Chorwację. Chciałabym wypocząć bardziej
czynnie i trochę się powspinać. Słyszałam, ze taka możliwość istnieje w
obrębie Narodowego Parku Paklenica, ale czy tylko? Jeśli ktoś z Was ma takie
doświadczenia za sobą albo słyszał coś nt. ciekawych miejsc tego typu, to
proszę opiszcie ze szczegółami:) Myślę już wprawdzie o pewnej miejscowości
Karlobag niedaleko wyspy Pag, ale to dość niekonkretne plany. Wiem tylko, że
chciałabym jechać we wrześniu. Pzdr
Obserwuj wątek
        • Gość: kirk Re: wspinaczka górska w Chorwacji IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 09.08.02, 11:26
          biskwidka napisała:

> no to dzięki za poważne potraktowanie tematu:( naprawdę liczyłam na
          wypowiedzi
          > tych osób, które znają Chorwację, były tam raz lub kilka i mogą podzielić się
          > wrażeniami, ale widocznie źle trafiłam:(

Bo też co tam pisać: gór w Chorwacji, zwłaszcza blisko morza jest tyle że aż
          ponad. Ja się nie wspinam ale chodziłem po górach w okolicy Starigrad-Paklenica.
          Poza oficjalnymi szlakami w wąwozie Paklenica gdzie dało by się wspinać że hej
          ale nie wiem czy można sporo jest miejsc naprawdę trudno dostępnych i jakąś
          ścianę na pewno znajdziesz. Ale nie idz sam - tam nie ma w górach ludzi i jest
          naprawdę niebezpiecznie jak człowiek nie myśli

Takie uwagi o chodzeniu w góry w Chorwacji
          - w lecie jest w góreach gorąco i nie ma prawie zupełnie wody. Strumienie
          wysychają a do godziny 17 skała potrafi być tak parząca że mie można jej
          dotknąć.

- najczęściej można chodzić tylko ścieżkami tubylców bo góry do wysokości
          jakichś 300m są gęsto zarośnięte krzakami z ogromnymi kolcami iczęsto splątane
          czymś w rodzaju pnączy też chwytajacymi się ubrań

- w lecie nalezy wyjść w góry o świcie, przeczekać gdzieś w zacienionym miejscu
          najgorsze godziny (da się chodzić gdzieś do 12 i potem po 16) i mieć ze sobą
          dużo wody. Nalezy zaprzestać wspinaczki gdy na skórze zaczną się pojawiać białe
          plamki z potu który nie jest w stanie wypłynąc na zewnątrz - potem skóra swędzi

- po wejściu na wyokość ok 500m jest bardzo zimno mimo świecącego słońca i może
          nieźle wiać.

- podobno w górach są żmije (ja nie widizałem ale słyszłem opowieći) a w głębi
          lądu niedzwiedzie. Ja raz spotkałem zdziczałego psa pilnującego opuszczonej
          wioski. Też nie było miłe.

- plusy: ciekawa roślinność - kwitnące osty, drzewa oliwne i widoki zapierające
          dech w piersiach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka