Dodaj do ulubionych

Lanzarote- Barcelo la Galea

25.07.11, 11:09
Witam

Wróciłam z tego hotelu. Jeśli ma ktoś pytania chętnie odpowiem :)
Obserwuj wątek
      • Gość: Gość A więc kilka pytań... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.11, 13:09
        Może ponumeruję, łatwiej będzie odpowiedzieć ;)

1 Mieszkaliście w studiach czy apartamentach? Jakie są między nimi różnice? My mamy rezerwację na apartament...
        2 Czy jest zaplecze sportowe, np boisko do koszykówki itp
        3 Jedzenie czy urozmaicone? Lecimy na 2 tygodnie
        4 Jak z czystością w pokojach i ogólnie w hotelu
        5 Jakieś sugestie co do zwiedzania np ;), lecę z meżem i 15 letnim synem w 2 połowie sierpnia...

Pozdrawiam Ania
        • ty-i-ja-razy-dwa Re: A więc kilka pytań... 25.07.11, 14:31
          1)My mieszkaliśmy w apartamencie 4 osobowym. Składał się z dużego pokoju ( łózko rozsuwane, aneks kuchenny, tv) i sypialni z dużym łożem.
          Jaka jest różnica między apartamentem a studio to nie wiem.

2)Zaplecza sportowego nie ma. Jest tylko plac zabaw dla małych dzieci.

3) Jedzenie jest różnorodne. Aczkolwiek przy 2 tygodniach pobytu potrawy powtarzały się. Pyszne były zwłaszcza sałatki i ciasta:)

4) Pokoje są sprzątane codziennie poza poniedziałkiem i piątkiem. Ścielą łóżka, zmieniają ręczniki, myją podłogi. zmiana pościeli co 3 dni (chociaż z tym było różnie)
          Łazienki są brzydkie. Dużo grzyba, zwłaszcza w okolicy wanny i na zasłonie prysznicowej.
          W hotelu czysto. Dużo zieleni.
          Niestety jest dużo robaków. Mrówki były praktycznie wszędzie. Nawet spały z nami. Uważajcie, żeby nie było w pokoju żadnych okruchów jedzenia bo zaraz złażą się mrówki, robi sie od nich aż czarno!
          Były też karaluchy, dosyć pokaźnych rozmiarów. Na noc trzeba zamykać okno w łazience.

5) Jeżeli lecicie z Itaką to bardzo polecam wycieczkę objazdową po wyspie. Zobaczycie wtedy dużo w jeden dzień. Park Timanfaya robi wrażenie!
          Podobała nam się plaża Famara (piaszczysto-kamienista), punkt widokowy Mirador del Rio.
          Rancho Texas takie sobie. Nas nie zauroczył.

Bralismy samochód z wypożyczalni bo u rezydentki było drożej.
        • m_arita Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 26.07.11, 07:20
          Czy mimo wszystko złe co opisałaś/łazienka/ warto ten hotel wybrać.Wybieram się w
          grudniu lub styczniu i mam dylemat?
          Oferta z Itaki najtańsza , dla mnie to ważne.Wybieram się sama więc dopłata do jedynki dość spora.Ale nie chciałabym sobie zepsuć 2-ch tygodni urlopu.
          Pozdrawiam
          • ty-i-ja-razy-dwa Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 26.07.11, 08:08
            Mimo wszystko bardzo polecam ten hotel :)
            Dużo czasu w łazience spędzać nie będziesz. Weź tylko klapki do kąpania, zeby nie stawać gołą nogą w wannie.
            Atmosfera w hotelu jest naprawdę super! Fajni animatorzy, kelnerzy. W recepcji pracuje Polka.

Jest blisko do plaż. Przechodzisz przez bar i zaraz jestes na plaży. Dosyć długa, piaszczysta.
            A wychodząc przez recepcję w lewo dochodzisz do fajnej zatoczki. Woda czysta ale zimna.

• madziulkak Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 26.07.11, 10:58
            W Barcelo Resort ( o gwiazdkę więcej) gdzie my byliśmy) łazienki są czyste i duże , zamiat kabiny jest zasłona ( brr nie lubie tego), ale za to biała i czysta. Robactwa nie ma żadnego. Sprzątane jest codziennie, posciel zmianiana chyba co dwa dni, ręczniki codziennie- puszyste i czyste.
            Pokoje są bardzo duże, bez czajnika z suszarką.
            Zawsze jeżdzimy do hoteli 4-5 gwiazdek, ten plasował się na poziomie srednim.
            Do La Galea wybralismy się spacerowo pozwiedzać - duże wrażenie na niekorzyść robi mała ilośc przestrzeni, widoki z pokojów.
            My za darmo miwlismy widok na ocean!

Pozdr

Pozdr.
            • m_arita Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 26.07.11, 13:58
              Sprawdziłam ofertę Barcelo Resort,musiałabym dołożyć kolejne ponad 600 zł. Nie specjalnie wierzę w 4* W styczniu byłam na Lanzarote w hotelu Rio Playa Blanca 4* mój bungalow był przyzwoity ale już obok syna i synowej dużo gorszy,właśnie łazienka.Nagrodą był piękny ogród.Postanowiłam skorzystać z tańszej oferty w Barcelo La Galea i pieniążki przeznaczyć na wycieczki. W styczniu nie skorzystałam z wycieczki objazdowej gdyż się rozchorowałam,chcę to nadrobić teraz.Łazienka ważna rzecz, aby było czysto to się przeżyje.Jak czytam o zmianie pościeli co 2 lub 3 dni pękam ze śmiechu,ciekawe kto w domu tak często zmienia pościel?
              • madziulkak Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 27.07.11, 16:19
                Jak widać - z zestawienia dwóch opinii o hotelach - powinno sie "wierzyć w gwiazdki".
                Ja panicznie boję się tych wielich kakaroczasów z Hiszpanii ....gdybym miała świadomośc,że sa w moim pokoju to nie były by beztroskie wakacje tylko stres. Lubie mieć tez przyzwoita łazienkę.
                Ale róznica 600 zł - to duża suma i to nie ulega dyskusjom.
                Jesli masz możliwośc wypożycz samochód - wyjdzie taniej niz kupione wycieczki , my bralismy z plus car. Benzyna tańsza niż w PL. Zwiedzilismy calutenką wyspę.
                Wstępy niestety sporo kosztują, najczęściej to jest 8 euro za osobę :/, a czasem z tą ceną nie kryje się nic ciekawszego niz dwa kroki dalej,
                Polecam wizytę w jaskiniach z przewodnikiem, czeka tam fajna niespodzianka :)
                Pozdr. i zazdroszcze wyjazdu!
                • m_arita Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 27.07.11, 17:01
                  madziulkak
                  najpierw koszty: Barcelo Resort pokój 1-osobowy 5281,- 2-osobowy 3031,-/osoba
                  Barcelo La Galea pokój 1-osobowy 4646,- 2-osobowy 3066,-/osoba okres najtańszy czyli styczeń,lecę sama więc koszt spory.
                  Łazienkę bardzo przyzwoitą mam w domu,w czasie wakacji jeśli jest zniszczona,trudno wytrzymam,jeśli niedomyta domyję sama.A co do tych karaluchów,dwukrotnie byłam na wyspach w marcu 2010 w hotelu Barcelo Castillo Na Furecie oraz w styczniu 2011 w Rio Playa Blanca na Lanzarote nie spotkałam żadnych karaluchów. Samochodu nie wypożyczę gdyż wycieczka objazdowa na Fuercie ze wspaniałą przewodniczką P.Bożeną dała mi wiele wiedzy.Wycieczkę tegoroczną niestety przechorowałam,więc polecę jeszcze raz i zaliczę.
                  Pozdrawiam
                  • do-de Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 02.08.11, 09:46
                    My byliśmy w Barcelo la Galea w listopadzie.
                    Łazienka nie była nowa, ale była wysprzątana i nie było śladu grzyba. Widok na ocean też mieliśmy. Faktycznie nie jest za duży, ale za to cichy i położony w spokojnym miejscu.
                    Hotel ma bardzo dobrą kuchnię i sympatyczną obsługę, tak więc polecam.

(A p.Bozena faktycznie jest świetnym przewodnikiem :)).)
      • ty-i-ja-razy-dwa Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 01.08.11, 12:28
        Jak już pisałam łazienka byłą w nie najlepszym stanie. Dużo grzyba, szczególnie fugi i zasłona prysznicowa. No i widać, ze dawno nie remontowana. No ale da się przeżyć. Pamiętaj tylko o klapkach pod prysznic.

Wykaz wycieczek mam. Wymienię Ci je a gdy któraś Cię zainteresuje to Ci więcej napiszę, bo trochę tego jest.
        -objazd wyspy Lanzarote
        -Fuerteventura
        -Archipelag Chinijo-rejs
        -wycieczki piesze-trekking
        -rejs statkiem "Sweet Caroline"
        -łowienie ryb
        -nurkowanie
        -nauka surfingu
        -Rancho Texas
        -łódź podwodna
        -"Nautilius"
          • ty-i-ja-razy-dwa Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 01.08.11, 21:33
            Objazd wyspy odbywa się w poniedziałki. Cena to 68 euro za dorosłego i 38 za dziecko. Zbiórka była o 8-30 a powrót około 19.
            Pierwszym punktem zwiedzania był Park Timanfaya. Robi wrażenie! Autokarem przejechaliśmy drogę 14 km (40 minut) przez park. Dla samochodów ta droga jest zamknięta.
            Następne punkty to były:
            -Jameos del Aqua
            -szmaragdowe jeziorko El Golfo
            -Wrzące Wybrzeże-miejsce zetknięcia się gorącej lawy z oceanem
            -ogród kaktusów
            -punkt widokowy
            -La Geria (winiarnia z degustacją Malwazji). Moja rada: nie kupuj tam wina. Sprzedają je po 10 euro a w sklepach masz po 5,70.
            W południe był obiad w restauracji.

Czym sie różnią te dwa rejsy? Nie byłam na żadnym z nich. Moje informacje pochodzą z ulotki.

Rejs na archipelag odbywa się małym stateczkiem. (To wiem z pewnego źródła-bardzo mocno buja, ludzie wymiotują.) Statek dopływa do Graciosy, tam można wysiąść, iść na spacer do miasteczka. Koszt 65 dorośli i 45 dzieci.

Rejs statkiem Sweet Caroline : niezapomniany rejs pełen słońca, oceanu i widoków wybrzeża Lanzarote. Przystanek w okolicy plaży Papagayo, gdzie przewidziany jest czas na kąpiel na sporty wodne. Koszt 59 i 32.

Wycieczki do Teguise na targ nie ma. Można wynając samochód i jechać samemu lub autobusem (przystanek blisko hotelu) Jeżeli chcesz wybrać się tam tylko ze względu na ten targ to nie polecam. Nie ma nic ciekawego. Namiastkę takiego targu będziesz mieć w piątki, kilka minut drogi od hotelu. Przyjeżdżają tam kupcy i rozkładają się ze swoim towarem.

Jak mi się podobało Ranczo Texas? Takie sobie. Ci co nie byli w Loro Parku na Teneryfie to sobie chwalili. My mieliśmy porównanie i ranczo wypadło blado.

Jeśli mogę Ci coś doradzić.
            Na Lanzarote są tanie perfumy. Np Dior J'adore 100 ml. U nas kosztuje 519 PLN a tam 61 euro.
            • Gość: Iva Re: Lanzarote- Barcelo la Galea IP: *.tktelekom.pl 02.08.11, 10:05
              Wiekie dzięki.
              Mam jeszcze pytanie co do objazdu wyspy. Pomijamy Mirador del Rio?
              Czy byłas w Cuera de los Verdes?
              Wypożyczałaś może autko? Jaką wypożyczalnie mogłabyś polecić. Jak wygląda kwestia ubezpieczenia pełnego? Obejmuje drogi nieasfaltowe?
              Pytam bo miałam już kiedyś niemiłą niespodziankę z autkiem na Cyprze(umowa nie była spisana po angielsku i ...pech to pech).
              • ty-i-ja-razy-dwa Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 02.08.11, 10:33
                Tak, Mirador del Rio był pominięty. Za to był inny punkt widokowy, jeśli dobrze pamiętam nazwę to Mirador del Haria.
                Na Mirador del Rio pojechaliśmy sami. Zrobiliśmy jednak błąd bo pojechaliśmy do południa. A wiadomo, że do około 12 w południe na niebie są chmury. Więc jak wysiedliśmy z samochodu to byliśmy praktycznie w chmurach. Chcieliśmy kupić bilety ale pan na ostrzegł, że nic nie widać i nie warto tam wchodzić. Pojechaliśmy na następny dzień około 14. Niebo jednak było lekko zachmurzone i nie weszlismy na punkt widokowy. Poszliśmy jednak kilkadziesiąt metrów drogą i z góry zobaczyliśmy Graciosę :)

Samochód wypożyczaliśmy w Cabrera Medina. 98 euro za 4 dni, opel astra III. Nie sugeruj się cenami na ulotkach. To są ceny bez ubezpieczeń.
                Obowiązywał nas zakaz jazdy po drogach szutrowych i nie utwardzonych. Ubezpieczenie było pełne.
                Benzyna kosztuje niecałe euro.
              • ty-i-ja-razy-dwa Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 24.09.11, 10:48
                Przepiszę Ci dokładnie z ulotki:

"Przepłyną Państwo na Fuerteventurę i udadzą się na całodniowy objazd najbardziej interesujących miejsc. Zobaczą
                Państwo Dom Pułkowników w La Olivia, przejadą Państwo przy górze Tindaya uważaną za świętą przez pierwszych mieszkańców Fuerteventury. Zatrzymają się Państwo na pięknym punkcie widokowym w centralnej części wyspy, zaaranżowanym przez Cesaira Manriqua. Spacer po Betancurii przeniesie Państwa w czasy, kiedy była ona stolicą wyspy. Atrakcją będzie możliwość zatrzymania się w parku krajobrazowym wydm w pobliżu Corralejo."

Dodam jeszcze, ze cena tej wycieczki to 70 euro za dorosłego i 38 euro za dziecko. W cene wliczony jest obiad i prom. Pilot polskojęzyczny. POwrót na kolację.
      • Gość: Haneczka40tka Re: Lanzarote- Barcelo la Galea IP: *.play-internet.pl 24.09.11, 13:39
        Witam!!!!

NIE polecam wycieczki z Itaką na Fuerteventurę, bo ta wycieczka jest typowo komercyjna i stanowi jedynie nabijanie punktów dla Itaki za "promocję" lokalnej "przedsiębiorczości">
        Dwa główne punkty wycieczki które zabrały najwięcej czasu to : zwiedzanie lokalnej fabryki aloesu, nachalny masaż aloesem przez pracowników firmy, którzy nie pytając turysty o zgodę czepiają się jego karku, pokaz produkcji róznych masci i płynów z aloesem oraz clue programu czyli sprzedaż produktów wcenie od 20tu do 500 euro! A potem zwiedzanie koziej farmy i "mozliwość" zakupu kozich serów!! Rozumiem,żeby chociać pokazano nam kozy albo produkcję tego sera. Nic z tego: poczęstowali ron mielem a potem godzinę trwały zakupy a Pani Bożenka w ramach tej promocji wyszła obładowana serami, które oczywiście dostała za free. Na pozostałe atrakcje Fuerteventury mieliśmy bardzo niewiele czasu, Pani Bożenka wciąz nam opowiadała o młynach mąki gofio, o tym jaka to tradycja na wyspie, wciąz te młyny mijaliśmy ale oglądaliśmy je z perspektywy autobusu, na prośbę zatrzymania się przed takim młynem usłyszeliśmy: " Itaka nie pozwala na to w programie wycieczki" . Generalnie cała wyspa była obejrzana z okien autobusu za wyjatkiem punktu widokowego na którym roiło się od wiewiórek orza 15to minutowy postój na przepięknych wyspach, na których chciałoby się pozostać znacznie dłużej.

Absolutnie nie polecam!

Natomiast objazd Lanzarote z Panią Ewą Czerwińska jak najbardziej, to była bardzo udana i profesjonalnie przez Panią Ewę prowadzona wycieczka!!!

A w Barcelo La Galea miałam piękny widok na basen i częściowo na morze, nie widziałam ani pół mrówki czy karaluszka ( a na Tene sporo) a łazienka była czysta choć skromna!!!

A poziom all inclusive w Barcelo o wiele lepszy niż w innych 4* hotelach a poziom usług w restauracji uważam,że był doskonały, obfitośc jedzenia, ogromny wybór dań włacznie z daniami dla ludzi z np.celiakią był niesamowity, udało mi się skosztować może 10% tego co przez tydzień było w ogromnych ilościach w restauracji, i wciąż żal mi tego czego nie udało mi się skosztować.

Pozdrawiam.
          • Gość: Justa Re: Lanzarote- Barcelo la Galea IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.11, 11:27
            Witajcie.Wybieram się 22-go do Lanzarote z Wrocławia z męzaem i 2 letnią córeczką.Hotel Barcelo, chcociaz polecali cay Sun Beach - w tej chwili czekam na lepszą cenę.Prosze mi powiedziec, gdzie najlepiej wypozyczyc autko, by coś pozwiedzać.........a wiem , że jest tegho trochę.Nie chcę wykupywac fakultatywnych, bo z małą byłoby cięzko. Proszę o opinię, na temat taniej wypożyczalni w poblizu hotelu i czy tak owym wypożyczonym autem można wjechać na teren hotelu Barcelo??..Bo nie wiem jak to się ma technicznie :) :)Może ktoś z Was ma jakies porady odnośnie wycieczek itd....jakaś kolejność.Jedziemy na tydzień, ale podobno 2 dni na zwiedzanie lanzarotte wystarczy.Może jakieś aktualne ceny ( te na koszt własny i przez rezydenta?);
            dziękuje za pomoc i czekam na szybka odpowiedź:)
            • ty-i-ja-razy-dwa Re: Lanzarote- Barcelo la Galea 14.10.11, 16:27
              Wypożyczaliśmy samochód ( opel astra III) w Cabrera Medina. Tych wypożyczalni jest sporo, najbliższa niedaleko hotelu. Płaciliśmy 98 euro za 4 dni. W cenie było ubezpieczenie oraz foteliki dla dzieci. Rezerwowaliśmy samochód 2 dni wcześniej. Danego dnia poszliśmy o godzinie 9. Dostaliśmy kluczyki. Benzyny było pół baku, tyle samo musieliśmy oddać. Koszt paliwa to około 1 euro za litr.
              Na teren hotelu nie ma fizycznej możliwości wjechania samochodem. Możesz zostawić auto na parkingu przed wejściem. Ale tak zawsze był tłok, wjeżdżały autokary, dużo było żółtych linii, przy których parkować nie można.
              My parkowaliśmy przy głównej ulicy. Tam było dużo miejsca.

Co do cen organizowanych przez biuro. Pisałam już chyba w tym wątku opis wycieczek i ceny. Musisz przejrzeć.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka