tenistuan 04.06.09, 12:34 Witajcie "DP". Czy ktoś wie co budują na działce przy Wilanowskiej (graniczy z Tuanem)? Panowie z Ukrainy rozbili obóz... . Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tenistuan Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 12:45 no śmieszne bardzo... a na serio ? Odpowiedz Link
arturcargo Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 13:04 Czyzby to osiedle KUROPATWY III??? Odpowiedz Link
wicherek-s Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 13:30 Multi-hek- buduje II część inwestycji, takie coś na wzór tej przy Geodetów i Energetyczna- tylko trochę mniejsze, ale równie imponujące jak wszystkie inwestycje tego Dewelopera przez Duże D! Odpowiedz Link
tenistuan Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 13:40 wicherek-s napisał: > Multi-hek- buduje II część inwestycji, takie coś na wzór tej przy Geodetów i > Energetyczna- tylko trochę mniejsze, ale równie imponujące jak wszystkie > inwestycje tego Dewelopera przez Duże D! Nie jest toprawda, ale dziękuję za "mylenie tropu" :-) Butelka czegokolwiek dla tego kto wie co budują na Wilanowskiej :-) Odpowiedz Link
miszkowiec Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 14:19 No to jeden z Ukraińców dostanie flaszkę ;) Odpowiedz Link
tenistuan Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 14:38 miszkowiec napisał: > No to jeden z Ukraińców dostanie flaszkę ;) Ani niczewo nie znajut, ja spraszywała uże :-) Odpowiedz Link
wicherek-s Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 14:49 tenistuan napisała: > Ani niczewo nie znajut, ja spraszywała uże :-) Ha HA :))) Odpowiedz Link
agul86 Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 14:51 Może to być rzeczywiście MakDom Kuropatwy III, tak wynikałoby z ich mapki lokalizacji inwestycji www.makdom.com.pl/oferta.php?item=1&miasto=6&inwest=65&subpage=4 Odpowiedz Link
arturcargo Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:00 No to co mam butelke czegos tam;-)??? Odpowiedz Link
tenistuan Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:03 agul86 napisała: > Może to być rzeczywiście MakDom Kuropatwy III, tak wynikałoby z ich mapki lokalizacji inwestycji www.makdom.com.pl/oferta.php?item=1&miasto=6&inwest=65&subpage=4 Agul i ArturCargo mają u mnie buteleczkę... niestety to prawda, potwierdziłam w ich biurze, kolejne osiedle, kolejne problemy, czy ktoś wogóle panuje nad planem zagospodarowania przestrzennego? Józefósław się dusi, brak dróg, brak chodników, piraci drogowi... a ci nic tylko wydają kolejne pozwolenie na budowę ??? Czy ci ludzie myślą wogóle ? Koniec Józka. Odpowiedz Link
arturcargo Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:29 No niestety....polityka gminy i deweloperów jest jasna: póki są wolne tereny trzeba budowac....a mieszkancy niech sie sami martwia o reszte:-( Odpowiedz Link
agul86 Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:52 no to kiedy i gdzie mogę się zgłosić po tę buteleczkę? :))) Odpowiedz Link
uzq Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:57 proza jest niestety taka - choć i mnie się to nie podoba: skoro ktoś spełnia warunki proceduralne i buduje zgodnie z planem zagospodarowania, to gmina nie może mu odmówić "od-tak-sobie" w przypadku duzych inwestycji może obwarować to warunkami (np. oddanie nowej oczyszczalni, przebudowa węzłów komunikacyjnych ) - tak jak to było w MH Electra pominę przy tej okazji egoistyczne podejście Gminy, bez patrzenia na obniżanie poziomu życia: po prostu "więcej mieszkańców = większe podatki" jedyne co możemy zrobić to sprawdzić obecny plan zagospodarowania dla tej części Józefosławia: ilość miejsc parkingowych na 1 lokal, % powierzchni biologicznie czynnej na całej działce, wysokość budynku i ilośc kondygnacji i porównać to z projektem osiedla... niestety jednak w Józefosławiu wszystko jest możliwe i niestety pod developera robi się "wyjątki" usankcjonowane prawnie począwszy od Kwadratowego a skończywszy na osiedlu za Kwadratowym (i jego ilości powierzchni biologicznie czynnej). Electre pomine, bo administracyjnie to jest juz Piaseczno. Odpowiedz Link
miszkowiec Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 16:03 Które to osiedle "za Kwadratowym"? Odpowiedz Link
uzq Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 16:09 nie znam nazwy tego osiedla - brama jest dokładnie przy tylnej furtce Kwadratowego chyba mają trawniki na dachu by spełnić warunek % udziału części bilogicznie czynnej :) nie mam nic do mieszkańców - pokazuję to tylko jako przykład naginania planu Odpowiedz Link
agul86 Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 16:10 za Kwadratowym są chyba bloki przy Wenus Odpowiedz Link
miszkowiec Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 21:20 Hmmm, może doliczyli zieloną blachę za płotem i im wyszło :D Odpowiedz Link
borencjusz Re: Co budują przy Wilanowskiej? 05.06.09, 09:13 A nie wiem co masz do ilośc zieleni na kwadratowej? jest jej tam sporo więcej niż na wielu innych osedlach w Józefosławiu? Odpowiedz Link
uzq Re: Co budują przy Wilanowskiej? 05.06.09, 10:17 borecjusz, musisz czytać ze zrozumieniem: - Kwadratowe było pierwszym osiedlem, które powstało na terenie "wyłączonym" spod planu zagospodarowania Józefosławia - osiedle za "Kwadratowym" wg mnie nie spełnia warunku % udziału zieleni (ale przyznam, że to tylko moje przypuszczenia) to dwie odrębne sprawy :) Odpowiedz Link
wicherek-s Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 18:54 tenistuan napisała: ... a ci nic tylko wydają kolejne pozwolenie na budowę ??? Czy ci > ludzie myślą wogóle ? Koniec Józka. A o czym myślą potencjalni klienci/nabywcy tych wszystkich planowanych rajskich osiedli, wiszących ogrodów itd... itp.Czy nie potrafią sobie wyobrazić jak to wszystko będzie wyglądało. Niech no później nam tu na forum nie narzekają,że korki,brak wody i sąsiad nie miły. Wiedziały gały co brały! Dopóki będą chętni do nabicia w butelkę, dopóty żaden deweloper nie spocznie- czy jakoś tak. Odpowiedz Link
tenistuan Re: Flaszka 05.06.09, 11:55 Jak obiecałam tak zrobiłam, flaszka czeka na polu :-) Niestety Ukraincy przydybali mnie jak gmerałam w trawie.... chyba się nią zaopiekowali. Ale jakby co, zostawiłam pod słupem wysokiego napięcia z niebieską kokardą :-) A tak na marginesie, obok tego pola jest pole ziemniaków, ciekawe czy można je odkupić. Gdyby tak je odkupić i zrobić tam coś w rodzaju małpiego gaju dla dzieci, ławeczki itp. Może miejsce jest takie sobie, chude i długie, ale za to pewnie tanie bo to przecież ziemia rolna chyba? czy ktoś wie jak można się zabrać za taki temat? Chętnie bym się złożyła na taką inicjatywę, ale to chyba trochę SF ... Odpowiedz Link
wicherek-s Re: Flaszka 05.06.09, 20:27 Spróbujmy skupić wszystkie grunty, działki, wolne pasy ziemi,każdy skrawek, tym samym zablokujemy dalszą bezmyślną, nieprzemyślaną i do niczego oprócz gigantycznych korków rozbudowę naszej wioseczki. :))) Odpowiedz Link
ometeotl Re: Flaszka 06.06.09, 09:17 Błysnęła mi kiedyś taka myśl... wtedy pozostało by tylko ogrodzić teren, włączyć elektrycznego pastucha i przed wjazdem wywstawic totem z hasłem : "ostatni podmiejski rezerwat przyrodniczo-ludowy" (lub coś w tym ryfie ;-))) -oczywiście z tabliczkami : wstęp surowo wzbroniony - (grozi kalectwem) i oczywiście zakaz fotografowania i karmienia .:-)) Odpowiedz Link
ometeotl Re: Flaszka 06.06.09, 09:18 > A tak na marginesie, obok tego pola jest pole ziemniaków, ciekawe czy można je > odkupić. Gdyby tak je odkupić i zrobić tam coś w rodzaju małpiego gaju dla > dzieci, ławeczki itp. Może miejsce jest takie sobie, chude i długie, ale za to > pewnie tanie bo to przecież ziemia rolna chyba? czy ktoś wie jak można się > zabrać za taki temat? Chętnie bym się złożyła na taką inicjatywę, ale to chyba > trochę SF ... Pod słupem wysokiego napięcia odpada .... Odpowiedz Link