Dodaj do ulubionych

Co budują przy Wilanowskiej?

04.06.09, 12:34
Witajcie "DP".
Czy ktoś wie co budują na działce przy Wilanowskiej (graniczy z
Tuanem)? Panowie z Ukrainy rozbili obóz... .
Obserwuj wątek
    • mpmp Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 12:41
      Gymnasion ;)
      • tenistuan Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 12:45
        no śmieszne bardzo... a na serio ?
        • arturcargo Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 13:04
          Czyzby to osiedle KUROPATWY III???
          • wicherek-s Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 13:30
            Multi-hek- buduje II część inwestycji, takie coś na wzór tej przy Geodetów i
            Energetyczna- tylko trochę mniejsze, ale równie imponujące jak wszystkie
            inwestycje tego Dewelopera przez Duże D!
            • tenistuan Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 13:40
              wicherek-s napisał:

              > Multi-hek- buduje II część inwestycji, takie coś na wzór tej przy
              Geodetów i
              > Energetyczna- tylko trochę mniejsze, ale równie imponujące jak
              wszystkie
              > inwestycje tego Dewelopera przez Duże D!


              Nie jest toprawda, ale dziękuję za "mylenie tropu" :-)
              Butelka czegokolwiek dla tego kto wie co budują na Wilanowskiej :-)
              • miszkowiec Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 14:19
                No to jeden z Ukraińców dostanie flaszkę ;)
                • tenistuan Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 14:38
                  miszkowiec napisał:

                  > No to jeden z Ukraińców dostanie flaszkę ;)
                  Ani niczewo nie znajut, ja spraszywała uże :-)
                  • wicherek-s Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 14:49
                    tenistuan napisała:
                    > Ani niczewo nie znajut, ja spraszywała uże :-)

                    Ha HA
                    :)))
                    • agul86 Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 14:51
                      Może to być rzeczywiście MakDom Kuropatwy III, tak wynikałoby z ich mapki lokalizacji inwestycji www.makdom.com.pl/oferta.php?item=1&miasto=6&inwest=65&subpage=4
                      • arturcargo Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:00
                        No to co mam butelke czegos tam;-)???
                      • tenistuan Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:03
                        agul86 napisała:

                        > Może to być rzeczywiście MakDom Kuropatwy III, tak wynikałoby z ich mapki
                        lokalizacji inwestycji www.makdom.com.pl/oferta.php?item=1&miasto=6&inwest=65&subpage=4


                        Agul i ArturCargo mają u mnie buteleczkę... niestety to prawda, potwierdziłam w
                        ich biurze, kolejne osiedle, kolejne problemy, czy ktoś wogóle panuje nad planem
                        zagospodarowania przestrzennego? Józefósław się dusi, brak dróg, brak chodników,
                        piraci drogowi... a ci nic tylko wydają kolejne pozwolenie na budowę ??? Czy ci
                        ludzie myślą wogóle ? Koniec Józka.
                        • arturcargo Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:29
                          No niestety....polityka gminy i deweloperów jest jasna: póki są
                          wolne tereny trzeba budowac....a mieszkancy niech sie sami martwia o
                          reszte:-(
                          • agul86 Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:52
                            no to kiedy i gdzie mogę się zgłosić po tę buteleczkę? :)))
                          • uzq Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 15:57
                            proza jest niestety taka - choć i mnie się to nie podoba:

                            skoro ktoś spełnia warunki proceduralne i buduje zgodnie z planem
                            zagospodarowania, to gmina nie może mu odmówić "od-tak-sobie"

                            w przypadku duzych inwestycji może obwarować to warunkami (np.
                            oddanie nowej oczyszczalni, przebudowa węzłów komunikacyjnych ) -
                            tak jak to było w MH Electra

                            pominę przy tej okazji egoistyczne podejście Gminy, bez patrzenia na
                            obniżanie poziomu życia: po prostu "więcej mieszkańców = większe
                            podatki"



                            jedyne co możemy zrobić to sprawdzić obecny plan zagospodarowania
                            dla tej części Józefosławia: ilość miejsc parkingowych na 1 lokal, %
                            powierzchni biologicznie czynnej na całej działce, wysokość budynku
                            i ilośc kondygnacji i porównać to z projektem osiedla...

                            niestety jednak w Józefosławiu wszystko jest możliwe i niestety pod
                            developera robi się "wyjątki" usankcjonowane prawnie począwszy od
                            Kwadratowego a skończywszy na osiedlu za Kwadratowym (i jego ilości
                            powierzchni biologicznie czynnej).

                            Electre pomine, bo administracyjnie to jest juz Piaseczno.
                            • miszkowiec Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 16:03
                              Które to osiedle "za Kwadratowym"?
                              • uzq Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 16:09
                                nie znam nazwy tego osiedla - brama jest dokładnie przy tylnej
                                furtce Kwadratowego

                                chyba mają trawniki na dachu by spełnić warunek % udziału części
                                bilogicznie czynnej :)

                                nie mam nic do mieszkańców - pokazuję to tylko jako przykład
                                naginania planu
                              • agul86 Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 16:10
                                za Kwadratowym są chyba bloki przy Wenus
                                • miszkowiec Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 21:20
                                  Hmmm, może doliczyli zieloną blachę za płotem i im wyszło :D
                            • borencjusz Re: Co budują przy Wilanowskiej? 05.06.09, 09:13
                              A nie wiem co masz do ilośc zieleni na kwadratowej? jest jej tam
                              sporo więcej niż na wielu innych osedlach w Józefosławiu?
                              • uzq Re: Co budują przy Wilanowskiej? 05.06.09, 10:17
                                borecjusz, musisz czytać ze zrozumieniem:

                                - Kwadratowe było pierwszym osiedlem, które powstało na
                                terenie "wyłączonym" spod planu zagospodarowania Józefosławia

                                - osiedle za "Kwadratowym" wg mnie nie spełnia warunku % udziału
                                zieleni (ale przyznam, że to tylko moje przypuszczenia)


                                to dwie odrębne sprawy :)
                        • wicherek-s Re: Co budują przy Wilanowskiej? 04.06.09, 18:54
                          tenistuan napisała:
                          ... a ci nic tylko wydają kolejne pozwolenie na budowę ??? Czy ci
                          > ludzie myślą wogóle ? Koniec Józka.

                          A o czym myślą potencjalni klienci/nabywcy tych wszystkich planowanych rajskich
                          osiedli, wiszących ogrodów itd... itp.Czy nie potrafią sobie wyobrazić jak to
                          wszystko będzie wyglądało. Niech no później nam tu na forum nie narzekają,że
                          korki,brak wody i sąsiad nie miły.


                          Wiedziały gały co brały!
                          Dopóki będą chętni do nabicia w butelkę, dopóty żaden deweloper nie spocznie-
                          czy jakoś tak.
    • tenistuan Re: Flaszka 05.06.09, 11:55
      Jak obiecałam tak zrobiłam, flaszka czeka na polu :-)
      Niestety Ukraincy przydybali mnie jak gmerałam w trawie.... chyba się nią
      zaopiekowali. Ale jakby co, zostawiłam pod słupem wysokiego napięcia z niebieską
      kokardą :-)
      A tak na marginesie, obok tego pola jest pole ziemniaków, ciekawe czy można je
      odkupić. Gdyby tak je odkupić i zrobić tam coś w rodzaju małpiego gaju dla
      dzieci, ławeczki itp. Może miejsce jest takie sobie, chude i długie, ale za to
      pewnie tanie bo to przecież ziemia rolna chyba? czy ktoś wie jak można się
      zabrać za taki temat? Chętnie bym się złożyła na taką inicjatywę, ale to chyba
      trochę SF ...
      • wicherek-s Re: Flaszka 05.06.09, 20:27
        Spróbujmy skupić wszystkie grunty, działki, wolne pasy ziemi,każdy skrawek, tym
        samym zablokujemy dalszą bezmyślną, nieprzemyślaną i do niczego oprócz
        gigantycznych korków rozbudowę naszej wioseczki.
        :)))
        • ometeotl Re: Flaszka 06.06.09, 09:17
          Błysnęła mi kiedyś taka myśl... wtedy pozostało by tylko ogrodzić
          teren, włączyć elektrycznego pastucha i przed wjazdem wywstawic
          totem z hasłem : "ostatni podmiejski rezerwat przyrodniczo-ludowy"
          (lub coś w tym ryfie ;-))) -oczywiście z tabliczkami : wstęp surowo
          wzbroniony - (grozi kalectwem) i oczywiście zakaz fotografowania i
          karmienia .:-))
      • ometeotl Re: Flaszka 06.06.09, 09:18
        > A tak na marginesie, obok tego pola jest pole ziemniaków, ciekawe
        czy można je
        > odkupić. Gdyby tak je odkupić i zrobić tam coś w rodzaju małpiego
        gaju dla
        > dzieci, ławeczki itp. Może miejsce jest takie sobie, chude i
        długie, ale za to
        > pewnie tanie bo to przecież ziemia rolna chyba? czy ktoś wie jak
        można się
        > zabrać za taki temat? Chętnie bym się złożyła na taką inicjatywę,
        ale to chyba
        > trochę SF ...

        Pod słupem wysokiego napięcia odpada ....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka