Dodaj do ulubionych

Kreta Matala wylot 20.08...

03.07.08, 13:13
Wybrałam Matale, bo słyszałam, że to w miarę spokojne miejsce.
Nie cierpię tłumów. Plaże też są ładne.
Ktoś z Was może leci w tym terminie???
A jakie są wasze wrażenia z pobytu w Matali?
Obserwuj wątek
    • des4 Re: Kreta Matala wylot 20.08... 03.07.08, 15:02
      byłem parę lat temu w podróży poślubnej...:) hotel Zafiria przy
      glownej uliczce...super miejsce...

      Matala faktycznie jest spokojniejsza od kołchozów typu Hersonissos
      czy Malia, w sezonie przyjeżdza stamtąd dużo ludzi na wycieczki
      poplażować parę godzin, wtedy na plaży może być gęściej, ale
      cwieczorej wyjeżdzją i robi się spokojniej...na szczeście mało z
      nich dociera na Czerwona Plażę :)

      Czerwona Plaża to super miejsce, żołty piasek, czyściutkie morze, z
      Matali 20 minut przez górki...

      sama Matala jest malutka, jedna główna uliczka, malutki placyk
      centralny, ale jest wszstko na miejscu - sporo knajpek, sklepy z
      pamiątkami, spożywcze, wypożyczalnie samochodów, jest bazarek...

      ceny w spożywczych niestety trochę wyższe niż na północy Krety

      nasz hotel był ze śniadaniami, resztę jedliśmy "na mieście" ale
      warto było, bo jedzenie było dobre, a ceny (zaraz przed
      wprowadzeniem euro) umiarkowane...

      towarzystwo trochę bardziej rockandrollowe niż discoplastik na
      pólnocy Krety, typowych dyskotek za moich czasów nie było, były za
      to bary/puby z muzyką gdzie mozna było sobie potańczyć na parkiecie

      podsumowując, miejsce bardzo sympatyczne i na pewno kiedyś tam
      jeszcz wrocę...
    • pietnacha40 Re: Kreta Matala wylot 20.08... 03.07.08, 16:53
      Matala spokojnym miejscem na pewno nie jest.No,niestety są
      tłumy.Mała,ciasna,przepełniona plaża,zasiedlana dodatkowo przez
      przyjeżdzających na zwiedzanie jaskiń turystów.Plaża Red Beach z
      trudnym dostępem przez góry,z czerwonym piaskiem,też całkiem
      pełna.Dodatkowo zawalona worami ze śmieciami i obsługiwana przez
      złośliwego ciecia. Cieć złośliwy ,kazał dzieciakom zbużyć zamek i
      uklepać piach - może tam park przyrody jest ? Nie wiem.Za to nie
      trzeba było tachać tam napoi - miał swoje i to chłodne :))) Jednak
      wycieczkę na tę plażę polecam.Po pierwsze,ze kultowa,ciekawa
      kolorystycznie i piękny widok,jak się na skały wdrapiesz.Chcesz być
      sama na plazy,jedz na Komos.Codziennie tam jedzie autobus,kierowca
      sam Was wysadzi,póżniej trochę spaceru w dół i kilometry żółtego
      piachu,pustki i płotków z zaznaczonymi składowiskami żółwich jaj :)
      Co do knajpek - warto się wybrać troszkę wcześniej,by siedzieć przy
      samej balustradzie i podziwiać widowiskowe zachody słońca.Im dalej
      od głównego wejścia na plażę ,tym taniej.Baw się dobrze :)
      • Gość: gtw Re: Kreta Matala wylot 20.08... IP: *.171.15.158.crowley.pl 03.07.08, 19:26
        byłem tam mniej więcej od 10 września, dwa tygodnie, spokój i super
        klimaty
      • pietnacha40 Re: Kreta Matala wylot 20.08... 03.07.08, 20:00
        *zburzyć,oczywiście :[
      • zlotajagoda do pietnacha40 03.07.08, 21:00
        Jak z Matali dojechać do Komos ( samochodem)? Czy dojście na plażę jest oznakowane?
        Dzięki
        • pietnacha40 Re: do pietnacha40 04.07.08, 17:50
          Wyjeżdzasz z Matali - jest tylko jedna droga :) i jedziesz nią cały czas,aż
          będzie znak na camping - skręt w lewo.To jest parę kilometrów od Matali.Mając
          samochód,podjeżdzasz na samą plażę.Jak już skręcicie w lewo i miniecie
          camping,droga będzie szła w dwóch kierunkach.Kierujecie się na prawe
          rozgałęzienie i cały czas w dół.Na początku plaża jest zagospodarowana -
          leżaki,parasole,jakieś przyczepy z napojami.Ale wystarczy przejść kawałek i
          jesteście zupełnie sami.
          • zlotajagoda Re: do pietnacha40 05.07.08, 00:08
            Dzięki!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka