bianca36 03.07.08, 13:13 Wybrałam Matale, bo słyszałam, że to w miarę spokojne miejsce. Nie cierpię tłumów. Plaże też są ładne. Ktoś z Was może leci w tym terminie??? A jakie są wasze wrażenia z pobytu w Matali? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
des4 Re: Kreta Matala wylot 20.08... 03.07.08, 15:02 byłem parę lat temu w podróży poślubnej...:) hotel Zafiria przy glownej uliczce...super miejsce... Matala faktycznie jest spokojniejsza od kołchozów typu Hersonissos czy Malia, w sezonie przyjeżdza stamtąd dużo ludzi na wycieczki poplażować parę godzin, wtedy na plaży może być gęściej, ale cwieczorej wyjeżdzją i robi się spokojniej...na szczeście mało z nich dociera na Czerwona Plażę :) Czerwona Plaża to super miejsce, żołty piasek, czyściutkie morze, z Matali 20 minut przez górki... sama Matala jest malutka, jedna główna uliczka, malutki placyk centralny, ale jest wszstko na miejscu - sporo knajpek, sklepy z pamiątkami, spożywcze, wypożyczalnie samochodów, jest bazarek... ceny w spożywczych niestety trochę wyższe niż na północy Krety nasz hotel był ze śniadaniami, resztę jedliśmy "na mieście" ale warto było, bo jedzenie było dobre, a ceny (zaraz przed wprowadzeniem euro) umiarkowane... towarzystwo trochę bardziej rockandrollowe niż discoplastik na pólnocy Krety, typowych dyskotek za moich czasów nie było, były za to bary/puby z muzyką gdzie mozna było sobie potańczyć na parkiecie podsumowując, miejsce bardzo sympatyczne i na pewno kiedyś tam jeszcz wrocę... Odpowiedz Link Zgłoś
pietnacha40 Re: Kreta Matala wylot 20.08... 03.07.08, 16:53 Matala spokojnym miejscem na pewno nie jest.No,niestety są tłumy.Mała,ciasna,przepełniona plaża,zasiedlana dodatkowo przez przyjeżdzających na zwiedzanie jaskiń turystów.Plaża Red Beach z trudnym dostępem przez góry,z czerwonym piaskiem,też całkiem pełna.Dodatkowo zawalona worami ze śmieciami i obsługiwana przez złośliwego ciecia. Cieć złośliwy ,kazał dzieciakom zbużyć zamek i uklepać piach - może tam park przyrody jest ? Nie wiem.Za to nie trzeba było tachać tam napoi - miał swoje i to chłodne :))) Jednak wycieczkę na tę plażę polecam.Po pierwsze,ze kultowa,ciekawa kolorystycznie i piękny widok,jak się na skały wdrapiesz.Chcesz być sama na plazy,jedz na Komos.Codziennie tam jedzie autobus,kierowca sam Was wysadzi,póżniej trochę spaceru w dół i kilometry żółtego piachu,pustki i płotków z zaznaczonymi składowiskami żółwich jaj :) Co do knajpek - warto się wybrać troszkę wcześniej,by siedzieć przy samej balustradzie i podziwiać widowiskowe zachody słońca.Im dalej od głównego wejścia na plażę ,tym taniej.Baw się dobrze :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gtw Re: Kreta Matala wylot 20.08... IP: *.171.15.158.crowley.pl 03.07.08, 19:26 byłem tam mniej więcej od 10 września, dwa tygodnie, spokój i super klimaty Odpowiedz Link Zgłoś
pietnacha40 Re: Kreta Matala wylot 20.08... 03.07.08, 20:00 *zburzyć,oczywiście :[ Odpowiedz Link Zgłoś
zlotajagoda do pietnacha40 03.07.08, 21:00 Jak z Matali dojechać do Komos ( samochodem)? Czy dojście na plażę jest oznakowane? Dzięki Odpowiedz Link Zgłoś
pietnacha40 Re: do pietnacha40 04.07.08, 17:50 Wyjeżdzasz z Matali - jest tylko jedna droga :) i jedziesz nią cały czas,aż będzie znak na camping - skręt w lewo.To jest parę kilometrów od Matali.Mając samochód,podjeżdzasz na samą plażę.Jak już skręcicie w lewo i miniecie camping,droga będzie szła w dwóch kierunkach.Kierujecie się na prawe rozgałęzienie i cały czas w dół.Na początku plaża jest zagospodarowana - leżaki,parasole,jakieś przyczepy z napojami.Ale wystarczy przejść kawałek i jesteście zupełnie sami. Odpowiedz Link Zgłoś