adypka 11.01.07, 10:49 Bardzo prosze o informację na temat tego leku, kiedy i jak go stosowac( w jakim etapie choroby)itp... Z góry dzieki! iwa Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pibrokmarys Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 11:25 Iwa, Pulmicort to lek sterydowy, przeciwzapalny. Podaje sie go w nebulizacjach (inhalacjach), zeby nie dopuscic do stanu zapalnego w oskrzelach/płucach. Najlepsze efekty daje stosowany długorwale, tzn. przez kilka miesięcy, w niektorych przypadkach, nawet lat. Najczesciej jest stosowany u astmatykow, ale z tego co wiem, to nie tylko. Rowniez u dzieci, ktore czesto choruja na zapalenia oskrzeli lub płuc. W wielu przypadkach ten lek na tyle pomaga, ze nie ma potrzeby podawania antybiotykow, chociaz niestety nie zawsze sie to udaje. To tyle co ja wiem. Moze dziewczyny dopisza cos wiecej lub poprawia jesli ja cos pomylilam. Pozdrawiam Cie serdecznie. Marysia Odpowiedz Link
agataj11 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 11:45 Chyba wszystko Marysiu napisałaś. To jest cała istota. I chyba nie należy się go bać, dlatego że steryd. Agata Odpowiedz Link
tlumacz29 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 22:52 Ja stosuję pulmicort u 6-letniego dziecka od ponad roku, może 1,5 roku. Rzeczywiście mniej choruje, bo rok temu jesienią to nawet maks. dawka nie pomagała i miał stany zapalne. Obecnie nie widzę kaszlu, ani stanów zapalnychm czy świstów. Ale martwi mnie, że bierze ten steryd. W końcu nie jest on obojętny dla organizmu. Opinie słyszałam różne, tj. niektórzy lekarze stosują okresowo, inni zalecają dłuższe branie, np. parę lat. Oczywiście, jak nie ma innego wyjścia i steryd pomaga, to trzeba brać. Jednak jak długo trzeba brać po ustąpieniu objawów - tu już zdania są podzielone. Tak czy inaczej nie dostaniesz go bez recepty, więc bez wizyty u lekarza się nie obędzie. Odpowiedz Link
lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 23:20 A mam pytanie czy inhalujesz go ciągle czy tylko w przypadku kaszlu itp? My mieliśmy zapisany 2tyg ihalacji z racji kaszlu z katarem i pomogło. I jeśli mam być szczera to mineło już z 1,5mca i czasem kaszlnie. 2 razy też zrobiłam mu inhallację jak mi się rozkaszlał i uciszał się :) Odpowiedz Link
lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 23:21 to było do tłumacz :)) Odpowiedz Link
doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 09:26 Lena moja córa była inhalowana przez ponad rok - dzień w dzień, każda próba zmniejszenia czy odstawienia leku kończyła sie nawrotem duszącego kaszlu (astma kaszlowa). Jakiś czas temu znów podjęłam próbę zmniejszenia pulmicortu a potem odstawienia go - od półtora tygodnia nie ma inhalacji i nie ma objawów. Zobaczymy może uda sie tym razem. Takiego leku nie odstawia się z dnia na dzień tylko poprzez zmniejszanie dawek aby w pewnym momencie całkowicie go wyłączyć. Teraz też od czasu do czasu kaszlnie, najbardziej drżę gdy kaszlnie sobie w nocy, ale jak do tej poory są to pojedyńcze kaszlniecia więc mam nadzieję że inhalator nabierze kurzu :). Odpowiedz Link
lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 11:43 kurcze to u nas jest zapisany doraźnie przy napadzie kaszlu na codzień nie. W grudniu stwiedzono nam astmę oskrzelową. Odpowiedz Link
doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 13:44 dorażnie przy napadzie kaszlu to podaję leki rozszerzające oskrzela, natomiast pulmicort ma działanie przeciwzapalne. Publikacje i lekarze głoszą że aby zadziałal w pełni musi być brany minimum 6-8 tygodni, są ludzie którzy biorą miesiącami, latami a nawet przez całe życie. Moja zasada podaję jak najmniejszą dawkę w razie zaostrzenia zwiększam. Gdyby moja córa zaczęła kaszleć wróciłabym natychmiast do inhalacji na te 6 tyg. Chodzi o to że przy astmie w oskrzelach cały czas jest proces zapalny, który trzeba leczyć, kontrolować lekami takimi jak pulmicort. Nie wydaje się mi aby doraźne inhalacje hamowały stany zapalne, nie dopuszczały do przebudowy oskrzeli. Dawki leków zależą od stopnia ciężkości astmy. A jezeli chodzi o kontrolowanie choroby mojej córki nie robie nic bez pogawędki z lekarzem. Odpowiedz Link
lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 14:53 Sama sobie tego nie wymysliłam :) Byliśmy w rabce w klinice alergologii i takie ma zalecenia. Miał 2tyg inhalacji pulmikortu z berodualem i tak ma brać jak ma dusznoć. Widocznie nie ma aż takiej potrzeby stosować go codziennie. I dusznośći od 2 mcy miał dwa razy przy większym sprzątaniu. Czasem kaszle i jest zdrowy. Na stałe ma 2razy flexotide singular i zyryec. Jest w porządku więc nie widzę potrzeby żeby go bez przerwy inhalować. Z tego co tu czytam to dziewczyny mają problemy jak odstawiają pulmicort,a my nie.Każde dziecko jest inne, widocznie u nas jest lżej. :) pozdrawiam Odpowiedz Link
lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 14:54 dodam iż moja moja siostra ma22 lata i astmę z alergią od urodzenia więc mam pomoc w osobie mojej mamy. A i siostra ma tylko leki doraźnie. Odpowiedz Link
tlumacz29 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 15:59 Lena. PUmicort ma ten sam skład główny co flixotide. Dlatego najwidoczniej kazali dołożyć pulmicort w razie kaszlu, czyli zaostrzenia. ja też takie miałam zalecenie. Brać pulmicort/flixotide, a zwiększać dawkę lub przechodzić na pulmicort przez nebulizator w razie zaostrzenia. Mi lekarz tłumaczył, że odstawianie tegosterydu po kilku dniach może spowodować, że orgnizma nie zareaguje przy następnej małej dawce, trzeba byłoby dawać większe. Ja stosuję pulmicort od ponad roku co dzień, w dawkach 2 x dziennie pół amp. 0,125 mg. Odpowiedz Link
doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 16:52 i dodam że flixotide na pewno nie jest lekiem doraźnym Odpowiedz Link
doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 16:50 i wszystko wiadomo flixotide to też lek o działaniu przeciwzapalnym więc astme trzymacie w ryzach :) Odpowiedz Link
lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 18:04 a ja nie pisałam że flaxotide jest doraźnie :) mamy to na stałe. O to chodzi żeby było dobrze :) Odpowiedz Link
doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 21:34 :) nie napisałaś, ale tak zasugerowałam sie tym pulmicortem... :)) Odpowiedz Link
ladyroot Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 18.01.07, 06:50 Astmę rozpoznano u mnie kilka dni temu (wcześniej leczono mnie na zapalenie oskrzeli i różne alergie). Na pierwszy oogień dostałam m.in. Pulmicort - biorę dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Nie czuć go w ogóle (nie wiem, czy wciągam powietrze, czy lek). I bezwzględnie kazano mi po wziewie myć dokładnie jamę ustną, albo co najmniej płukać jakimś mocnym płynem. Pulmicort jest takim proszkiem, który znajduje się w takim opakowaniu.... jakby ucięty fantom z sex-shopu (przynajmniej mam ubaw). Doraźnie do Pulmicortu dostałam Veraspil, a do kompletu tabletki Singulair (na noc). Zauważyłam, że gdy nie brałam leku, nie miałam problemów z zasypianiem. Po Pulmicorcie (około 10-15 minut po wdechu) dostaję napadów kaszlu, które trwają ze 20 minut. pozdrawiam LR Odpowiedz Link
pibrokmarys Ladyroot 18.01.07, 09:20 Wiesz, ja niestety niewiele wiem na temat astmy u doroslych, ale tak mi sie wydaje, ze takie napady kaszlu po leku nie powinny sie pojawiac. Zwlaszcz tak dlugie jak opisujesz. Jesli masz mozliwosc kontaktu z lekarzem, nawet telefonicznie, to koniecznie powiedz o tym. Moze zamieni Ci ten lek na inny, ktory nie bedzie powodowal takich napadów kaszlu. Nasze dzieci przyjmuja Pulmicort w formie nebuliazji/inhalacji. Lek jest w formie plynnej, po podlaczeniu do nebulizatora zamienia sie w pare, ktora dziecko wdycha ok. 10min. Ten Pulmicort, ktory Ty masz to zupelnie inna forma. Przykro mi, ze nie moglam pomoc, ale moim zdaniem powinnas skontatkowac sie z lekarzem. Pozdrawiam i duzo zdrowia zycze. Marysia. Odpowiedz Link
rad_q Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 25.01.07, 23:38 Po powaznym zapaleniu oskrzeli (hospitalizacja) córka dostała Pulmicort z Berodualem, powoli schodziliśmy z ilościa inhalacji i dawką, faktycznie pierwsze próby odstawienia kończyły się nawrotem objawów. Trwało to ok 3 m-cy. Lekarz sugeruje aby w okresie wiosenno-jesiennym była na Flixotide (50). Córka tylko wtedy ma zaostrzenia, latem i zimą (porządną, nie taka jak teraz) nie ma żadnych problemów.W szpitalu powiedziano mi, że jezeli dziecko bierze takie leki, to nie ma co udawać, że to nie astma. Pulmicortu sie nie boję. To jedyna pomoc, gdy dziecko się tak zanosi kaszlem, że wymiotuje i sie prawie dusi. Mam kilku znajomych lekarzy (rówieśników) i żaden nie robi tragedii z tego, że dziecko jest tak leczone. Odpowiedz Link