Dodaj do ulubionych

PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie??

11.01.07, 10:49
Bardzo prosze o informację na temat tego leku, kiedy i jak go stosowac( w
jakim etapie choroby)itp...
Z góry dzieki!
iwa
Obserwuj wątek
    • pibrokmarys Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 11:25
      Iwa, Pulmicort to lek sterydowy, przeciwzapalny. Podaje sie go w nebulizacjach
      (inhalacjach), zeby nie dopuscic do stanu zapalnego w oskrzelach/płucach.
      Najlepsze efekty daje stosowany długorwale, tzn. przez kilka miesięcy, w
      niektorych przypadkach, nawet lat. Najczesciej jest stosowany u astmatykow, ale
      z tego co wiem, to nie tylko. Rowniez u dzieci, ktore czesto choruja na
      zapalenia oskrzeli lub płuc. W wielu przypadkach ten lek na tyle pomaga, ze nie
      ma potrzeby podawania antybiotykow, chociaz niestety nie zawsze sie to udaje.
      To tyle co ja wiem. Moze dziewczyny dopisza cos wiecej lub poprawia jesli ja
      cos pomylilam. Pozdrawiam Cie serdecznie. Marysia
      • agataj11 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 11:45
        Chyba wszystko Marysiu napisałaś. To jest cała istota. I chyba nie należy się
        go bać, dlatego że steryd.
        Agata
        • tlumacz29 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 22:52
          Ja stosuję pulmicort u 6-letniego dziecka od ponad roku, może 1,5 roku.
          Rzeczywiście mniej choruje, bo rok temu jesienią to nawet maks. dawka nie
          pomagała i miał stany zapalne. Obecnie nie widzę kaszlu, ani stanów zapalnychm
          czy świstów. Ale martwi mnie, że bierze ten steryd. W końcu nie jest on
          obojętny dla organizmu. Opinie słyszałam różne, tj. niektórzy lekarze stosują
          okresowo, inni zalecają dłuższe branie, np. parę lat. Oczywiście, jak nie ma
          innego wyjścia i steryd pomaga, to trzeba brać. Jednak jak długo trzeba brać po
          ustąpieniu objawów - tu już zdania są podzielone.
          Tak czy inaczej nie dostaniesz go bez recepty, więc bez wizyty u lekarza się
          nie obędzie.
          • lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 23:20
            A mam pytanie czy inhalujesz go ciągle czy tylko w przypadku kaszlu itp? My
            mieliśmy zapisany 2tyg ihalacji z racji kaszlu z katarem i pomogło. I jeśli mam
            być szczera to mineło już z 1,5mca i czasem kaszlnie. 2 razy też zrobiłam mu
            inhallację jak mi się rozkaszlał i uciszał się :)
            • lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 11.01.07, 23:21
              to było do tłumacz :))
            • doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 09:26
              Lena moja córa była inhalowana przez ponad rok - dzień w dzień, każda próba
              zmniejszenia czy odstawienia leku kończyła sie nawrotem duszącego kaszlu (astma
              kaszlowa). Jakiś czas temu znów podjęłam próbę zmniejszenia pulmicortu a potem
              odstawienia go - od półtora tygodnia nie ma inhalacji i nie ma objawów.
              Zobaczymy może uda sie tym razem. Takiego leku nie odstawia się z dnia na dzień
              tylko poprzez zmniejszanie dawek aby w pewnym momencie całkowicie go wyłączyć.
              Teraz też od czasu do czasu kaszlnie, najbardziej drżę gdy kaszlnie sobie w
              nocy, ale jak do tej poory są to pojedyńcze kaszlniecia więc mam nadzieję że
              inhalator nabierze kurzu :).
              • lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 11:43
                kurcze to u nas jest zapisany doraźnie przy napadzie kaszlu na codzień nie. W
                grudniu stwiedzono nam astmę oskrzelową.
                • doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 13:44
                  dorażnie przy napadzie kaszlu to podaję leki rozszerzające oskrzela, natomiast
                  pulmicort ma działanie przeciwzapalne. Publikacje i lekarze głoszą że aby
                  zadziałal w pełni musi być brany minimum 6-8 tygodni, są ludzie którzy biorą
                  miesiącami, latami a nawet przez całe życie. Moja zasada podaję jak najmniejszą
                  dawkę w razie zaostrzenia zwiększam. Gdyby moja córa zaczęła kaszleć wróciłabym
                  natychmiast do inhalacji na te 6 tyg.
                  Chodzi o to że przy astmie w oskrzelach cały czas jest proces zapalny, który
                  trzeba leczyć, kontrolować lekami takimi jak pulmicort. Nie wydaje się mi aby
                  doraźne inhalacje hamowały stany zapalne, nie dopuszczały do przebudowy
                  oskrzeli. Dawki leków zależą od stopnia ciężkości astmy. A jezeli chodzi o
                  kontrolowanie choroby mojej córki nie robie nic bez pogawędki z lekarzem.
                  • lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 14:53
                    Sama sobie tego nie wymysliłam :) Byliśmy w rabce w klinice alergologii i takie
                    ma zalecenia. Miał 2tyg inhalacji pulmikortu z berodualem i tak ma brać jak ma
                    dusznoć. Widocznie nie ma aż takiej potrzeby stosować go codziennie. I
                    dusznośći od 2 mcy miał dwa razy przy większym sprzątaniu. Czasem kaszle i jest
                    zdrowy. Na stałe ma 2razy flexotide singular i zyryec. Jest w porządku więc nie
                    widzę potrzeby żeby go bez przerwy inhalować. Z tego co tu czytam to dziewczyny
                    mają problemy jak odstawiają pulmicort,a my nie.Każde dziecko jest inne,
                    widocznie u nas jest lżej. :)

                    pozdrawiam
                    • lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 14:54
                      dodam iż moja moja siostra ma22 lata i astmę z alergią od urodzenia więc mam
                      pomoc w osobie mojej mamy. A i siostra ma tylko leki doraźnie.
                      • tlumacz29 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 15:59
                        Lena. PUmicort ma ten sam skład główny co flixotide. Dlatego najwidoczniej
                        kazali dołożyć pulmicort w razie kaszlu, czyli zaostrzenia. ja też takie miałam
                        zalecenie. Brać pulmicort/flixotide, a zwiększać dawkę lub przechodzić na
                        pulmicort przez nebulizator w razie zaostrzenia. Mi lekarz tłumaczył, że
                        odstawianie tegosterydu po kilku dniach może spowodować, że orgnizma nie
                        zareaguje przy następnej małej dawce, trzeba byłoby dawać większe.
                        Ja stosuję pulmicort od ponad roku co dzień, w dawkach 2 x dziennie pół amp.
                        0,125 mg.
                      • doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 16:52
                        i dodam że flixotide na pewno nie jest lekiem doraźnym
                    • doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 16:50
                      i wszystko wiadomo flixotide to też lek o działaniu przeciwzapalnym więc astme
                      trzymacie w ryzach :)
                      • lena691 Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 18:04
                        a ja nie pisałam że flaxotide jest doraźnie :) mamy to na stałe. O to chodzi
                        żeby było dobrze :)
                        • doizy Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 12.01.07, 21:34
                          :) nie napisałaś, ale tak zasugerowałam sie tym pulmicortem... :))
    • ladyroot Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 18.01.07, 06:50
      Astmę rozpoznano u mnie kilka dni temu (wcześniej leczono mnie na zapalenie
      oskrzeli i różne alergie).
      Na pierwszy oogień dostałam m.in. Pulmicort - biorę dwa razy dziennie - rano i
      wieczorem. Nie czuć go w ogóle (nie wiem, czy wciągam powietrze, czy lek). I
      bezwzględnie kazano mi po wziewie myć dokładnie jamę ustną, albo co najmniej
      płukać jakimś mocnym płynem.
      Pulmicort jest takim proszkiem, który znajduje się w takim opakowaniu.... jakby
      ucięty fantom z sex-shopu (przynajmniej mam ubaw).

      Doraźnie do Pulmicortu dostałam Veraspil, a do kompletu tabletki Singulair (na
      noc).

      Zauważyłam, że gdy nie brałam leku, nie miałam problemów z zasypianiem. Po
      Pulmicorcie (około 10-15 minut po wdechu) dostaję napadów kaszlu, które trwają
      ze 20 minut.

      pozdrawiam
      LR
      • pibrokmarys Ladyroot 18.01.07, 09:20
        Wiesz, ja niestety niewiele wiem na temat astmy u doroslych, ale tak mi sie
        wydaje, ze takie napady kaszlu po leku nie powinny sie pojawiac. Zwlaszcz tak
        dlugie jak opisujesz. Jesli masz mozliwosc kontaktu z lekarzem, nawet
        telefonicznie, to koniecznie powiedz o tym. Moze zamieni Ci ten lek na inny,
        ktory nie bedzie powodowal takich napadów kaszlu. Nasze dzieci przyjmuja
        Pulmicort w formie nebuliazji/inhalacji. Lek jest w formie plynnej, po
        podlaczeniu do nebulizatora zamienia sie w pare, ktora dziecko wdycha ok.
        10min. Ten Pulmicort, ktory Ty masz to zupelnie inna forma. Przykro mi, ze nie
        moglam pomoc, ale moim zdaniem powinnas skontatkowac sie z lekarzem. Pozdrawiam
        i duzo zdrowia zycze. Marysia.
    • rad_q Re: PULMICORT- co to takiego, jak go stosujecie?? 25.01.07, 23:38
      Po powaznym zapaleniu oskrzeli (hospitalizacja) córka dostała Pulmicort z
      Berodualem, powoli schodziliśmy z ilościa inhalacji i dawką, faktycznie pierwsze
      próby odstawienia kończyły się nawrotem objawów. Trwało to ok 3 m-cy. Lekarz
      sugeruje aby w okresie wiosenno-jesiennym była na Flixotide (50). Córka tylko
      wtedy ma zaostrzenia, latem i zimą (porządną, nie taka jak teraz) nie ma żadnych
      problemów.W szpitalu powiedziano mi, że jezeli dziecko bierze takie leki, to nie
      ma co udawać, że to nie astma.
      Pulmicortu sie nie boję. To jedyna pomoc, gdy dziecko się tak zanosi kaszlem, że
      wymiotuje i sie prawie dusi. Mam kilku znajomych lekarzy (rówieśników) i żaden
      nie robi tragedii z tego, że dziecko jest tak leczone.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka