Dodaj do ulubionych

PRAWO JAZDY ZDOBYTE W STANACH

IP: ACOPWP* / 195.217.253.* 02.05.02, 14:56
Mam pytanie, czy amerykanskie prawo jazdy, zrobione podczas pobytu w Stanach
jest wazne w Polsce, jesli nie ma sie "naszego" prawka?

Dzieki z gory za info.

Zizu
Obserwuj wątek
    • Gość: kk Re: PRAWO JAZDY ZDOBYTE W STANACH IP: *.jci.com 07.05.02, 16:59
      przepisy sie zmieniaja, wiec zapytaj sie w urzedzie. Pare lat temu znajoma
      miala taka sytuacje. Przez jakis czas jezdzila na amerykanskim, ale nie mozna
      tak bez konca. Potem zdawala tylko czesc egzaminu (chyba testy) i dostala
      polskie.
      • Gość: zuz Re: PRAWO JAZDY ZDOBYTE W STANACH IP: ACOPWP* / 195.217.253.* 08.05.02, 10:14
        dzieki za info!
        • Gość: si Re: PRAWO JAZDY ZDOBYTE W STANACH IP: *.dsl.hstntx.swbell.net 13.06.02, 00:54
          a jak zdobyc w uSA? trzeba zdac kursy i jakies testy, czy tylko jazda? ????
          jestem tu wlasnie i nie wiem jak sie za to zabrac! ile to kosztuje?
          moj mail - misiuwodny200@yahoo.co.uk
          • Gość: kk Re: jak zrobic IP: *.jci.com 13.06.02, 17:55
            W CA jest tak:
            1) Idziesz do DMV (Departament of Motor Vehicles bodajze) z numerem SS (Social
            Security Number) lub TIN (Tax Identification Number).
            2) Bierzesz w DMV ksiazeczke z wiedza teoretyczna.
            3) Uczysz sie, przychodzisz jeszcze raz, piszesz test - dostepne w roznych
            jezykach, i jak zdasz, od razu idziesz na jazde SWIOM samochodem (wiec przyjedz
            na polskim prawku lub niech ktos cie podrzuci). Poszac 'swoim' mam na mysli ten,
            ktorym przyjechales, niekoniecznie twoj wlasny.
            4) Jak zdasz jazde, zrobia ci zdjecie i dadza tymczasowy papier - na plastikowe
            prawko trzeba poczekac chyba ze trzy mesiace, ale jezdzic juz mozesz. Kosztuje to
            wszystko cos ze $20-30.


            To przy zalozeniu, ze umiesz jezdzic. Nawet wtedy warto rozpytac sie za co
            oblewaja (np. jesli sprawdzajac czy cos nie jedzie z lewej/z prawej NIE KRECISZ
            WYRAZNIE GLOWA, to instruktor ci moze dac karne punkty. Mnie sie doczepila babka
            ze jak parkowalam przy krawezniku, rownilegle, to zwolnilam juz na ulicy i
            zjechalam w prawo, zamiast zjechac w prawo i zwalniac dopiero przy krawezniku. Do
            dzis nie wiem, czy miala racje.) Ale generalnie jest duzo latwiej zdac niz w
            Polsce. Tylko na jezdzie bardzo uwazaj na ograniczenia predkosci, jak jest 25 to
            sie slimacz 25, a nie dociskaj do nawet marnych 30.

            Powodzenia, kk
            • Gość: Nowyy Re: jak zrobic IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 13.06.02, 20:37
              miesiace?! Chyba Ci sie kolego cos pomylilo. Chyba 3 tygodnie. No chyba ze w NY
              tak jest ale ogolnie nie czeka sie AZ tak dlugo.
              • Gość: kk Re: jak zrobic IP: *.dsl.lsan03.pacbell.net 14.06.02, 01:23
                ja czekalam dobrych pare miesiecy (Los Angeles). W miedzyczasie jezdzilam na
                takim papierowym.
            • Gość: Jankes Re: jak zrobic IP: *.broadcom.com 14.06.02, 17:34
              Gość portalu: kk napisał(a):

              > W CA jest tak:
              > 1) Idziesz do DMV (Departament of Motor Vehicles bodajze) z numerem SS (Social
              > Security Number) lub TIN (Tax Identification Number).

              TIN niepotrzebny
              Czekalem 3 tygodnie.
              • Gość: kk Re: jak zrobic IP: *.jci.com 14.06.02, 20:16
                o rany, sie czepiasz

                obyles sie bez SS i TIN? Potrzebujesz ALBO jedno, ALBO drugie, PRAWDA?????

                jeszcze raz - czekalam pare miesiecy. Dla mnie to bez znaczenia, ale jak ktos
                liczy na to, za raz dwa dostanie plastik do reki, to moze sie przeliczyc. I co,
                jechac do Polski z tymczasowka i tam sie uzerac z urzedasami??
                • Gość: Jankes Re: jak zrobic IP: *.broadcom.com 14.06.02, 20:22
                  Nie, costy! Nie czepiam sie.

                  Tylko gwoli wyjasnienia, ze potrzebowalem tylko SSN.
                  Moja zona tez czekala krotko na prawko.

                  Pozdrowienia
                  • Gość: kk Re: jak zrobic IP: *.jci.com 14.06.02, 23:42
                    pewnie dlatego, ze w Irvine nie mieszka tyle ludu co w LA/SF Valley. Latwiej
                    zalatwic rozne sprawy. U nas to prawdziwa stonka.

                    jak nie mialam SS, to musialam sie ubiegac o TIN i im w zebach przyniesc.
                    • Gość: joozek Re: jak zrobic IP: *.ipt.aol.com 21.06.02, 02:49
                      w Illinois musisz miec ssn, dokument potwierdzajacy date urodzenia, i imie i
                      nazwisko oraz podpis (ze zdjeciem), oraz dokument potwiedzajacy zamieszkanie w
                      danym miejscu, moze byc rachunek za prad, gaz, telefon, wazne zeby byl to
                      formalny dokument. Prawo jazdy kosztuje 10$ i wydaja od reki, plastikowe, nie
                      papierowe.
                      • Gość: Kooza Re: jak zrobic IP: *.mtlrel01.nj.comcast.net 23.06.02, 14:20
                        W Maryland jest dokladnie tak samo, z tym ze prawko kosztuje 35$, ale tez jest
                        wydawane od reki, nie ma zadnych papierowych, od razu plastik. Generalnie zeby
                        zrobic prawko musisz miec legalny pobyt w USA, nie zrobisz prawka na wizie
                        turystycznej. W niektorych stanach nie mozna tez robic go na wizie J1 - tak
                        sie dzieje w NJ na przyklad. DVA, nazywa sie tez czasem MVA. Zanim podejdziesz
                        do testow musisz przedstawic jeszcze dodatkowo zaswiadczenie o ukonczeniu
                        kursu dotyczacego narkotykow i alkoholu. Kurs kosztuje grosze, trwa 3-4
                        koszmarnie nudne godziny podczas ktorych slyszysz, ze nie mozna prowadzic pod
                        wplywem narkotykow i alkoholu :) i tym podobne bzdury. Niemniej jednak
                        dokladne zasady dotyczace wydawania praw jazdy zaleza juz od stanu w jakim
                        przebywasz. Ufff... to chyba wszystko. Powodzenia!
                    • Gość: dżaksa co to jest TIN i jak go wyrobić? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.06.02, 08:53
                      Gość portalu: kk napisał(a):

                      > jak nie mialam SS, to musialam sie ubiegac o TIN i im w zebach przyniesc.

                      Będę w okolicacj LA na turystycznej i chciałabym wyrobić amerykańskie prawko
                      (teraz mam tylko międzynarodowe). Nie mam mozliwości posiadania SSN, więc czy
                      wyrobienie "ichniego" prawka bedzie możliwe? Co to jest numer TIN i jak go
                      zdobyć? Czo on zamiast SSN umożliwi mi wyrobienie prawka? POMOCY!!

    • Gość: Krolik Re: PRAWO JAZDY ZDOBYTE W STANACH IP: *.ia.agh.edu.pl 05.07.02, 15:13
      Jak na razie to prawko amerykanskie NIE JEST wazne w
      Polsce i jak bedziesz na nim jezdzil to zaplacisz
      mandat. Natomiast mozna go zalegalizowac, wystarczy
      zdac egzamin teoretyczny.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka