Dodaj do ulubionych

After school programs...?

03.03.09, 16:57
MOj synek juz od wrzesnia idzie do Kindergarden..tak to szybko
minelo ze ciagle nie moge w to uwierzyc... zapisalam go do
publicznej szkoly, dlugo sie wahalam miedzy publiczna a katolicka
ale w koncu zdecydowalam sie na publiczna, wyzszy poziom nauki,
ladna przestronna szkola, duzy nowy plac zabaw, boisko..tyle ze nie
ma after school program, dopiero od 2giej grade. Ale maja kilka
miejsc takich jak Learning Center, YMCA, gdzie oni przyjezdzaja i
odbieraja dzieci i tam je dowoza. Dzieci tam odrabiaja prace domowa,
dostaja jakas przekaske itp..I tak sie zastanawiam czy lepiej
zatrudnic opiekunke ktora bedzie odbierac malego, dostalby domowy
posilek, pobiegalby po jardzie, odpoczal, czy jednak lepiej wysylac
go do jednego z tych miejsc..Co mi radzicie dziewczyny?
Maly jest przyzwyczajony do dlugiego dnia wiec chyba nie byloby
problemu z tym aby tam pobyl tyle ze moze jednak lepiej byloby w
domu..
Bardzo wdzieczna bede za podzielenie sie Waszymi doswiadczeniami..
Bozena
Obserwuj wątek
    • jaga_nj Re: After school programs...? 03.03.09, 22:32
      Juz idzie do szkoly????? Przeciez ty go dopiero urodzilas;))))
      • ewap_mama_alexa Re: After school programs...? 03.03.09, 22:42
        jaga_nj napisała:

        > Juz idzie do szkoly????? Przeciez ty go dopiero urodzilas;))))

        To samo pomyslalam! Bozenka, Tobie sie roczniki nie pomylily??? :)))
        • edytkus Re: After school programs...? 04.03.09, 00:04
          mnie tez cos tu nei pasuje, moze o pre-k chodzi? ;)))

          a w temacie watku: osobiscie wolalabym wyslac dziecko do jakiejs
          placowki, zawsze to kontakt z innymi dziecmi i wzor do nasladowania
          przy np. odrabianiu lekcji (latwiej sie skoncentrowac gdy reszta tez
          to robi), a wlasne podworko i zabawki sa przeciez i tak na codzien.
          ALE najpierw sprawdzilabym czy te miejsca maja dobra opinie i z
          jakich srodowisk dzieci tam chodza. W naszym lokalnym YMC ktore jest
          praktycznie po drugiej stronie ulicy od szkoly dzieci spedzaja czas
          na... ogladaniu tv a to i tak najmniejsza wada tego miejsca :(
          • magdziol18 Re: After school programs...? 04.03.09, 01:49
            Bozenko, moja corka ma co prawda dopiero 3 latka ale powiem Ci co
            mysle, dobrze? Zajmowalam sie duza iloscia dzieci, ktore chodzily do
            szkoly i widzialam jakie byly po niej zmeczone. Wydaje mi sie, ze
            niania i dom, bedzie lepszym rozwiazaniem - maly odpocznie,bedzie u
            siebie...nie wyobrazam sobie odrabiania lekcji w takim miejscu
            szczerze mowiac...
            pozdrawiam,
            a jego pytalas co by wolal?
            M
            • bozena73 Re: After school programs...? 04.03.09, 15:46
              Oj, dziewczyny kochane...mi tez sie wydaje ze przeciez niedawno go
              urodzilam a tu juz nie baby lecz chlopczyk ze swoim charakterem i z
              ktorym mozna juz nawet konwersacje prowadzic na powazne tematy :-)
              ostatnio: "mamo a czy sloneczko mysli?" :-)
              A co do mego pytania, to jeszcze nie wiem co zrobie..zostalo kilka
              miesiecy wiec mam czas na podjecie decyzji..ale wiem co bym
              uslyszala gdybym sie go spytala co by wolal, domek na 100% :-)
              • dagst Re: After school programs...? 07.03.09, 01:23
                czas szybko leci...Patryk juz 5 lat w tym roku?? Bozenka a do ktorej
                szkoly go posylasz?? ja dopiero za rok...
    • bea_mama Re: After school programs...? 07.03.09, 04:54
      Z ciekawosci spytam, ile godzin jest w NY kindergarten? U nas w CO
      tylko 2,5h dziennie! w szoku jestem ze tak malo.
      • bozena73 Re: After school programs...? 07.03.09, 15:13
        Kindergarten zaczyna sie od 8:30 i konczy o 2:20pm.
        dwie godziny to u nas trwa preschool..ale faktycznie dwie godziny
        kindergarten to naprawde malo..
        A, posylam go do PS153 :-)
        • dagst Re: After school programs...? 08.03.09, 18:05
          bozena73,

          wlasnie tak myslalam ze ps153, bo mieszkasz na Maspeth ..ja mieszkam
          zaraz obok tej szkoly i Maksia tez tutaj posle, ale za rok do
          Kinder..teraz mysle o tym ze moze od wrzesnia do preschool, bo
          podobno maja zaczac program ze preschool bedzie o 8-3??jesli to
          nieprawda to zostanie w day care na middle village jeszcze rok, czy
          moze slyszalas cos o tym??
          czy moze znasz strone int. tej szkoly??
          ja slyszlaam ze to jest bardzo dobra szkola...
          • bozena73 Do Dagi - Link do szkoly 09.03.09, 15:56
            schools.nyc.gov/SchoolPortals/24/Q153/default.htm--
            Patryk
            • bozena73 Do Dagi - Link do szkoly -sprobuj ten! 09.03.09, 15:58
              poprzedni sie zle wkleil:

              schools.nyc.gov/SchoolPortals/24/Q153/default.htm
    • dagst Re: After school programs...? 10.03.09, 02:40
      Bozenka napisalam na priva.

      p.s. bawcie sie dobrze i wypocznijcie w Meksyku ;-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka