rodion123 17.01.06, 09:24 zamierzam kupić właśnie taki aparat. może ktoś go użytkuje i doradzi, albo odradzi. zdjęcia robię tylko amatorsko, ale chciałbym miec dobrej jakości sprzęt, może więc wybrać coś innego?. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
viking2 Re: Sony DSC R 1 20.01.06, 04:05 rodion123 napisała: > zamierzam kupić właśnie taki aparat. może ktoś go użytkuje i doradzi, albo odra > dzi. zdjęcia robię tylko amatorsko, ale chciałbym miec dobrej jakości sprzęt, m > oże więc wybrać coś innego?. Zobacz opinie na (www.dpreview.com/reviews/read_opinion_text.asp?prodkey=sony_dscr1&opinion=29695) - Jesli nie znasz angielskiego, to generalnie uzytkownicy chwala aparat, poza kilkoma zastrzezeniami co do pojemnosci buffera (nie wiem jak to jest po polsku, chodzi o te "tymczasowa" pamiec, w ktorej aparat trzyma zdjecie zanim zapisze je na karcie pamieciowej) i zwiazanego z tym limitu szybkosci 3 klatek na sekunde w ciaglym fotografowaniu. Czy rzeczywiscie 1/3 sek na zdjecie to tak wolno? Jest tylko kilka mozliwych sytuacji kiedy potrzebujesz szybszego aparatu i te sytuacje nie zdarzaja sie jednak codziennie. Jest tez jeden uzytkownik, ktory krytykuje obiektyw - jakoby niesolidnie "czuje sie" go w reku, ale to moze byc po pierwsze ktos silny w lapach, a po drugie przyzwyczajony do metalowych korpusow i obiektywow. Inni chwala doskonala jakosc zdjec, bardzo niskie szumy, znakomite kolory i ogolnie bardzo "czyste" soczewki, jak rowniez latwosc obslugi (ktos tam nauczyl sie w zasadzie pelnej operacji aparatu w ciagu jednego calego dnia robienia zdjec). Bardzo rowniez chwala 24mm szeroki kat obiektywu (zadnych znieksztalcen). Generalnie opinia jest, ze aparat jest na poziomie cyfrowych lustrzanek Canona i Nikona. Ja sam osobiscie mialbym tylko zastrzezenia do limitowanego zoomu (wszystkiego 120 mm), ale ile w koncu zdjec robi sie z odleglosci kilometra? Odpowiedz Link Zgłoś
glosatorforowy Re: Sony DSC R 1 13.04.06, 00:45 To jest sprzet dla Ciebie. Sam jestem amatorem i nie bawi mnie noszenie kilku obiektywow, jak to jest w lustrzankach - stad kupilem wlasnie Sony. W R-1 masz obiektyw zastepujacy kilka lustrzankowych. A zdjecia wychodza po prostu znakomite. Duzo by pisac o zaletach; z wad to chyba tylko odrobine wolny autofocus. Odpowiedz Link Zgłoś