Gość: ania IP: *.chello.pl 18.09.06, 18:01 Zaraz zaraz czy ja czytam Gazetę czy Fakt? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: AA Re: Jezus w kuflu piwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 18:10 na pierwszej stronie jest tytuł - wiec jesli nie jestes pewna, to sprawdz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TakiJeden Re: Jezus w kuflu piwa IP: *.os1.kn.pl 19.09.06, 17:53 > Zaraz zaraz czy ja czytam Gazetę czy Fakt? A czy jest jakaś różnica? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
xaliemorph Jezus w kuflu piwa 18.09.06, 20:14 A ja zwróciłbym uwagę na inny aspekt. Gdyby tak samo przedstawiono Allaha to wzniosłyby się protesty w krajach islamskich i spalono by parę kościołów. W Europie na takie sego rodzaju prowokacje (ponieważ taki jest zamysł plakatu) nie znajdują szczególnego zainteresowania. To że byle jaki powód potrafi zebrać hołotę potrafiącą się dopuścić do linczu, zabójstwa czy podpaleń świadczy o problemie jaki istnieje wewnątrz islamu. Tam nie istnieje wewnętrzna krytyka! Odpowiedz Link Zgłoś
ready4freddy Re: Jezus w kuflu piwa 19.09.06, 00:07 o ile rozumiem tresc artykulu, to nie jest prowokacja majaca na celu osmieszenie chrzescijan, tylko raczej przyciagniecie ich z powrotem na sciezke wiary, czy jakos tak. poza tym chrzescijanstwo, o ile wiem, dopuszcza portretowanie Jezusa, wiec.. jakby to ujac.. nie widze zwiazku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xaliemorph Re: Jezus w kuflu piwa IP: *.icpnet.pl 19.09.06, 02:02 Oczywiście że ma na celu przyciągnięcie ponownie do wiary. Co do dalszej części to generalnie rzecz biorąc w wersji fundamentalnego ortodoksa w islamie powinno się zakazać jakichkolwiek ludzkich podobizn wliczając w to zdjęcia, telewizję, internet czyli Al-jazeerę, wypowiedzi zamachowców terrorystów do kamer itd. Ale oni oczywiście sami są z sobą sprzeczni. Ale biorąc od tej samej strony chrześcijaństwo to również nie powinno się czcić Maryi, Jezusa i innych podobnych, tylko Boga jedynego nie czyniąc żadnych jego podobizn. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Jezus w kuflu piwa IP: *.dsl.vic.optusnet.com.au 19.09.06, 13:27 czegos nie rozumiem w twoim rozumowaniu... przecierz w tym przypadku to intrareligijna??? Odpowiedz Link Zgłoś
milo_minderbinder Re: Jezus w kuflu piwa 18.09.06, 20:38 Gość portalu: ania napisał(a): > zaraz zaraz czy ja czytam Gazetę czy Fakt? Deser:P Odpowiedz Link Zgłoś
patman Uważaj, to blondynka 19.09.06, 19:53 milo_minderbinder napisał: > Gość portalu: ania napisał(a): > > > zaraz zaraz czy ja czytam Gazetę czy Fakt? > > Deser:P Wytłumacz jej jaśniej, bo gotowa zjeść tę stronkę. ;p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg0,75 Re: Jezus w kuflu piwa IP: *.net.autocom.pl 18.09.06, 22:22 Bo też "imprezy bożonarodzeniowe" to jakieś bezsensowne, obrazoburcze nieporozumienie. (Oczywiście popieram przedwczesne imprezy noworoczne) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W105N4 To jest dowod na to, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 22:50 ze piwo jest swietym napojem. ----------------------- www.wakinglifemovie.com Odpowiedz Link Zgłoś
skrzynkajagi Re: To jest dowod na to, 19.09.06, 00:49 Fajne pomysly. Ten z konfesjonalem od Dylana jest genialny:-) Ale tak swoja droga, to u nas by sie przydalo czasem akcje w druga strone. Bo mamy paskudna tendencje oddzielania sacrum od profanum i sie potem ludzie dziwia, kiedy gosc, ktory czesto zaglada do kosciola, rownie czesto zaglada do pubu i mowia ze to na pewno cos z nim nie tak, albo ze to jakas hipokryzja od razu ;-) Albo sie dziwia, ze katolicy sie bawic potrafia;-) (no dobra, niektorzy nie potrafia, tylko sie zamykaja sie w czterech scianach i uciekaja od ludzi, bo mysla ze nie wypada. Ale im by sie tym bardziej akcja przydala:-)) A przeciez najlpesi sa ci i od tanca (kufla?;-)) i od rozanca:-) Odpowiedz Link Zgłoś
skrzynkajagi Re: To jest dowod na to, 19.09.06, 00:50 > ze piwo jest swietym napojem. > hmmm... ja slyszalam tylko o zamianie wody w wino na weselu w Kanie;-) Odpowiedz Link Zgłoś
monikinha Re: Jezus w kuflu piwa 19.09.06, 08:50 Nam w Polsce marketing religijny raczej nie grozi...na razie :D Brytyjski pomysł ryzykowny, ale czemu nie. Są na świecie przykłady błyskotliwych kampanii jak np. akcja misyjna Kościoła Ewangelickiego w Berlinie przeprowadzona w metrze - krótkie filmy zachęcające do nawrócenia (w sieci można znaleźć te filmy). Czy absolutnie błyskotliwa kampania z Azji z przed jakichś czterech lat - też bilboardy w metrze. I zero harlekinowej ckliwości, tylko autentycznie świetne reklamy. Ciekawa jestem, jak to się w Polsce rozwinie...Czy się rozwinie. Czy można wiarę reklamowac jak inne niezaspokojone potrzeby...? Kontrowersyjne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Jezus w kuflu piwa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.06, 14:02 jeden ch..j może to jest i super express żenada Odpowiedz Link Zgłoś
mark.parker Re: Jezus w kuflu piwa 19.09.06, 15:13 Po paru piwach, to i pewnie NMP z dzieciątkiem Lenin można w kuflu zobaczyć :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dexter Profanacja! IP: *.c29.msk.pl 19.09.06, 18:08 Wygrawerowanie wizerunku Jezusa w kuflu piwa to straszliwa profanacja. Szybciej rozumiem niedawne wypuszczenie specjalnej serii "Piwa Papieskiego" w Bawarii na cześć Benedykta XVI. Odpowiedz Link Zgłoś
patman Racja. Powinno być na winie. 19.09.06, 19:54 Tylko z pianą mógłby być problem. Odpowiedz Link Zgłoś