Dodaj do ulubionych

LG czy Samsung

15.09.12, 22:55
Witam, którą Firmę polecacie. Zamierzam zakupić TV LED 3D do 2500-2700,00 zł. Proszę o podpowiedzi. Myślałam nad 42lm660S, co o nim sądzicie? Tylko cena troche wyższa ponad
3 000,00.Proszę o podpowiedzi.
Obserwuj wątek
   • joanna9629 Re: LG czy Samsung 16.09.12, 18:04
    A jaką plazmę polecasz? Czy będzie się różnic plazma od LED?Czy w przypadku plazmy też jest możliowść odbioru w 3D, czy te tV też posiadają te wszytkie funkcje co LED.Proszę o odpowiedż.
     • joanna9629 Re: LG czy Samsung 16.09.12, 19:28
      Dziękuję za odpowiedż.Nie znam się za bardzo na tym a chcę kupić nowy TV 40-42 cale.Proszę o pomoc w wyborze.Myślałam o tym:
      allegro.pl/telewizor-lg-42lm660s-cinema-3d-smart-tv-gratis-i2613148326.html
     • crannmer Poczatek szkolenia 16.09.12, 21:46
      Gość portalu: ? napisał(a):
      > bo nie ma czegoś takiego jak telewizor LED....

      Rozumiem. Wiec takieg np. Samsunga ES9500 tez nie ma, a te, co sa, to wylacznie twory fantazji i fatamorgany.

      > To tak na początek szkolenia...

      Na razie doszkoliles sie, o Wieczniewczorajszy Piewco Ekranow Plazmowych, ze telewizory LED jak najbardziej istnieja. O czym jeszcze chcesz sie doszkolic?
      • zzimnyy Re: Poczatek szkolenia 18.09.12, 16:54
       crannmer napisał:
       > Rozumiem. Wiec takieg np. Samsunga ES9500 tez nie ma, a te, co sa, to wylacznie
       > twory fantazji i fatamorgany.

       Heh - dobre, uśmiałem się.

       Jeśli tak bardzo interesują niektórych różnice między LED, LCD, plazmą, a udało Wam się znaleźć to forum, tak jak znacie koreańskie marki LG i Samsung, jak również serwis Allegro - zapytajcie wujka Google o różnice. Bardziej rozbudowanej odpowiedzi nigdzie nie uzyskacie. Ja osobiście jestem przekonany do telewizorów zwanych potocznie LED. Tylko z jednym ale. Telewizor telewizorowi nie równy. Tak samo jak są kiepskie plazmy, tak samo bywają kiepskie LCD, czy LED - ale to już chyba oczywiste..
        • zzimnyy Re: Poczatek szkolenia 25.09.12, 19:02
         Jeśli pytasz mnie, to gdyby miał służyć jako ramka do zdjęcia - zastanowiłbym się;) Chuda obudowa ładny taki - jak obraz na ścianę. Jednak gdyby miał służyć jako telewizor - wybrałbym coś innego. Poza tym, chyba nie odważyłbym się kupić telewizora na odległość, czy przez allegro. Na 100% odradzam przesyłkę kurierem, czy pocztą. Tylko odbiór osobisty i w przypadku niskiej ceny - sprawdzenie produktu. Inaczej nie ryzykuj, szkoda nerwów i pieniążków. Wiesz jak bywają delikatne takie telewizory? A na poczcie czy w firmie kurierskiej różnie bywa..
         • joanna9629 Re: Poczatek szkolenia 26.09.12, 10:05
          Dziękuję bardzo za odpowiedż. Ten telewizor ma mi służyć właśnie i przede wszystkim do oglądania. W takim razie co polecasz jak nie ten model..Głównie zależy mi na dobrym obrazie - mam telewizję kablową z UPC.Proszę o podpowiedż, jaki model polecasz.
          • Gość: ? Koniec szkolenia IP: *.dynamic.chello.pl 26.09.12, 21:21
           Jeszcze raz powoli.

           za 2500 PLN kupisz najtańszą plazmę z poprawnym obrazem i jeszcze zostanie 700 PLN

           za 2500 PLN nie kupisz LCD z podświetleniem LED czy świetlówkami o obrazie porównywalnym z tą plazmą...

           trzeba dołożyć drugie tyle :-)
           • azm2 Re: Koniec szkolenia 27.09.12, 11:13
            Obraz w każdym rodzaju telewizora ma jakieś wady, dlatego należy wybrać telewizor, którego wad się nie widzi i który kosztuje nie więcej niż chce się wydać. Obraz zależy też od źrodła. Film Blu-ray na pewno ma lepszy obraz (rozdzielczość, pikselizacja) niż program TV. Różne stacje nadają z różnymi rozdzielczościami, ale jest coraz lepiej.
            Trzeba siedzieć w takiej odległości, aby pikselizacji nie było widać.

            Ja widzę, że plazmy migają, nawet te 600 Hz. Nie widzę migania w telewizorach LCD ze świetlówkami ani z LED, dlatego kupiłem LCD z LED.

             • azm2 Re: Koniec szkolenia 27.09.12, 12:42
              Nie wiem, o co ci chodzi. Jest jakiś inny kąt niż rzeczywisty?
              Im dalej od ekranu, tym mniejszy kąt, pod którym widzisz ekran. Jeżeli chcesz mieć kąt widzenia np. 60 stopni (liczony dla przekątnej obrazu), to siadasz 70 cm od ekranu 32 cale (od środka ekranu do oka). Jeżeli usiądziesz w odległości 1,4 m, to kąt widzenia 32 stopnie.
              Jeszcze uwzględnij jakość wzroku (okulary optyczne) i przyzwyczajenia: ktoś chce widzieć wielki obraz, ktoś woli mniejszy.
                • azm2 Re: może o to chodzi: 28.09.12, 09:16
                 Philips 32 cale seria 6606.
                 Między innymi dlatego, że nie chciałem mieć czarnej błyszczącej ramy. W tym modelu rama ekranu (obudowa) wygląda podobnie do szczotkowanego aluminium (jeżeli ktoś pamięta sprzęt Unitry) w odcieniu brązu, pasuje mi do mebli.

                 A propos kąta widzenia "prawie 180 stopni": można się chwalić, że aż tak dużo, ale kto ogląda telewizję siedząc prawie w płaszczyźnie ekranu? Wtedy widać trapez, a nie prostokąt. Jak znam życie, to do oglądania filmu siada się w w kącie do 30 stopni od osi ekranu.
                 • zzimnyy Re: może o to chodzi: 28.09.12, 10:46
                  azm2 napisał:

                  > Nie wiem, o co ci chodzi. Jest jakiś inny kąt niż rzeczywisty?
                  > Im dalej od ekranu, tym mniejszy kąt, pod którym widzisz ekran. Jeżeli chcesz m
                  > ieć kąt widzenia np. 60 stopni (liczony dla przekątnej obrazu), to siadasz 70 c
                  > m od ekranu 32 cale (od środka ekranu do oka). Jeżeli usiądziesz w odległości
                  > 1,4 m, to kąt widzenia 32 stopnie.
                  > Jeszcze uwzględnij jakość wzroku (okulary optyczne) i przyzwyczajenia: ktoś chc
                  > e widzieć wielki obraz, ktoś woli mniejszy.
                  azm2 napisał:

                  > A propos kąta widzenia "prawie 180 stopni": można się chwalić, że aż tak dużo,
                  > ale kto ogląda telewizję siedząc prawie w płaszczyźnie ekranu? Wtedy widać trap
                  > ez, a nie prostokąt. Jak znam życie, to do oglądania filmu siada się w w kącie
                  > do 30 stopni od osi ekranu.


                  Kolego AZM2 - chyba strasznie pomyliłeś znaczenie kątów oglądania (widzenia), albo totalnie nie zrozumiałem co masz na myśli - uwierz mi starałem się i czytałem chyba ze 4 razy...
                  Kąt oglądania to zupełnie coś innego, niż jakieś odległości od telewizora, 60st od przekątnej, odległość od ekranu 32cale... Kąt oglądania to pole, obszar przed telewizorem, w którym osoba oglądająca nie widzi zniekształceń obrazu w postaci utraty jasności, kontrastu itd. W obszarze kąta widzenia obraz będzie praktycznie taki sam, jakbyś stał na przeciwko telewizora. Poza tym obszarem obraz będzie pozbawiony kontrastu, dziwnie jasny - oglądanie nie będzie możliwe. Idealnie ilustruje ten temat grafika z poniższego linku:
                  KLIKNIJ
                  A jeszcze lepiej opisał to Panasonic (polecam zajrzeć - wszystko idealnie wyjaśnione i zobrazowane: www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Telewizory+VIERA/Rozwi%C4%85zania+VIERA+/2.5.+K%C4%85t+widzenia/7637761/index.html

                  Przy obecnych technologiach generalnie większość modeli na rynku (nie ważne czy plazma czy LCD) ma kąty oglądania na poziomie akceptowalnym. Jest wiele innych parametrów na które warto zwrócić uwagę, a nie na kąty. Przynajmniej z oferty telewizorów które znam.


                  -----
                  Moderator Forum Sony
                   • zzimnyy Re: może o to chodzi: 28.09.12, 11:41
                    Szukasz modeli LG i Samsung (nazwa wątku). Nie znam tak dobrze telewizorów tych firm, także nie polecę. Ewentualnie mogę podrzucić coś z japońskich, jak Sony, Panasonic, Sharp... Ale napisz co chciałbyś aby miał ten tv, poza kablówką z UPC, czy będziesz korzystała z jakiś dodatkowych urządzeń. I czy interesują Cię dodatkowe funkcje multimedialne (serwisy Internetowe).
                    Pisałaś o 3D. W tej cenie (2.5-2.7pln) ciężko znaleźć coś naprawdę dobrego o rozmiarach 40". Chyba, że z modeli zeszłorocznych.
                    • joanna9629 Re: może o to chodzi: 28.09.12, 13:27
                     Co ma mieć, hmm myślę że takie podstawowe funkcje, chodzi mi głównie o dobry obraz, ma służyć głównie do oglądania.Funkcje multimedialne, 3D sama nie wiem czy będę z tego korzystać, bo na dzień dzisiejszy nie mam i też żyję.A jakie polecasz modele z tamtego roku, rozumiem że z tego roku coś do 2700,00 się nie znajdzie?
                  • azm2 Re: może o to chodzi: 28.09.12, 13:15
                   Kolego zzimny,
                   Postaram się wysłowić możliwie prosto i zrozumiale:

                   Mam telewizję kablową z transmisją cyfrową i dekoder z nagrywarką (twardy dysk).
                   Kupiłem odbiornik TV do oglądania filmów i programów TV bezpośrednio z kabla, nagranych (z twardego dysku) i z kina domowego (DVD), a nie do sprawdzania, czy parametry zapisane w instrukcji telewizora są zgodne z rzeczywistością.

                   Ekran 32", bo nie potrzebuję większego, chociaż mam miejsce i stać mnie. Mam możliwość siedzenia w odległości od 1 do 3 m od ekranu. Mogę obracać telewizor względem podstawy (jakieś 20 stopni w prawo albo lewo od środka), więc obracam go zależnie od tego, czy siedzę przy stole, czy na kanapie.

                   Telewizję oglądam pod kątem nie większym od ok. 30 stopni względem linii prostej prostopadłej do ekranu (przypomnij sobie lekcje geometrii). Gdyby kąt był większy, to zamiast obrazu prostokątnego widziałbym trapezowy, a tego nie chcę, chociaż obraz rzeczywiście zachowuje jasność i kontrast. To wiąże się z twoją informacją o kącie prawie 180 stopni.

                   Im dalej siedzę, tym mniejszy obraz widzę. To miałem na myśli pisząc o kącie widzenia 60 albo 32 stopnie.

                   LCD, bo moje oczy widzą, że plazma miga, a ja tego nie lubię, to mnie męczy. Wolę mieć obraz niemigający nawet kosztem tego, że czerń nie będzie czarną dziurą. Nie muszę mieć kontrastu 1:10000000000000000, wolę mniejszy.

                   Podświetlenie LED, bo pobór mocy z sieci jest rzeczywiście niewielki: najmniejszy ok. 28 W (tzw. ustawienie oszczędne), największy dochodzi do 70 W w chwili uruchomienia. Przy oglądaniu z takimi ustawieniami obrazu (jasność, kontrast), jakie lubię, pobór mocy wynosi 40 - 55 W (zmienia się z chwilową jasnością obrazu, mierzone miernikiem z odczytem cyfrowym, uwzględniającym cos fi). Poprzednio miałem TV z kineskopem panoramicznym 32", który pobierał 70 - 150 W, więc w ciągu roku zapłacę za prąd o kilkanaście, może kilkadziesiąt PLN mniej, nie mierzyłem ani nie liczyłem aż tak dokładnie.

                   Poza tym to jest tylko telewizja, a nie życie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka