Dodaj do ulubionych

Oj Czech Nasz !

IP: *.adsl.navix.net 02.05.04, 14:34
ktorys jest w Brukseli
swiec sie euro Twoje
przyjdz bogactwo Twoje
badz niewola Twoja
jako w Brukseli
tak i na naszej ziemii

chleba cudzego
podeschnietego
daj nam dzisiaj
i wyburz nam nasze strzechy
jako i my wyburzamy irackim popaprancom

i nie wodz nas na pokUSszenie
ale nas zbaw ode ruskiego

lament ...
Obserwuj wątek
    • Gość: Oleńka Re: Oj Czech Nasz ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 15:16
      A co Ty taki patriotycznie uniesiony jesteś od bladego świtu? ;)
      • Gość: Imagine Re: Oj Czech Nasz ! IP: *.adsl.navix.net 02.05.04, 15:18
        bo na emeryture chce wrocic do POLSKI a nie do NIEMIEC, poniatno ?
        • Gość: Oleńka szok... :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 15:22
          myślałam, że nie chcesz nigdy wrócić? hmm.

          Więc tak, jeśli Polska to strzechy i wozy drabiniaste, to już nie wrócisz
          prawdopodobnie do takiej Polski. Czyżbyś nie wiedział, że istotą wszystkiego
          jest zmiana? :)

          Nie bojaj się. Niemiec tu nie będzie nigdy. To nie leży w naszym charakterze ;)

          • Gość: Imagine Re: szok... :) IP: *.adsl.navix.net 02.05.04, 15:43
            jeszcze tylko glupki Amerykanie chca cos wywojowac czolgami. i nie o takiej
            inwazji mowie. te zniesione granice to tylko pozor wolnosci. dla elity to
            otwarte wrota do nieograniczonej exploracji. ale nie wymagam od Ciebie Ola
            bys to mogla dostrzec. dalas mi niejednokrotnie dowody na to, jak cie
            wymanipulowano.
            Imagine.
            • Gość: Oleńka Re: szok... :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 15:47
              Jędrusiu mój złoty, przyznasz, że to:

              > dalas mi niejednokrotnie dowody na to, jak cie
              > wymanipulowano.

              nie argumant w dyskusji? :)

              Myślę, że polski robotnik chciałby być tak "eksplorowany" jak niemiecki. Nie
              sądzisz?

              Widzisz, nie ma wolności bez wolności przemieszczania się. Na przykład.
        • melanie Re: Oj Czech Nasz ! 02.05.04, 20:30
          Gość portalu: Imagine napisał(a):

          > bo na emeryture chce wrocic do POLSKI a nie do NIEMIEC, poniatno ?
          _________________________
          Musisz jako emigrant zaakceptowac nasz wybor. Bo my chcemy miec emerytury
          podobne do niemieckich. Jasne, jeszcze lepiej byloby dla ciebie gdyby dolar tak
          jak w latach 80 kosztowal 1/10 pensji, ale bys pohulal tu z ta twoja
          amerykanska emerytura. Teraz juz wiem, dlaczego lamentujesz. Nie chodzi o
          jakies wartosci historyczno jakies tam, tylko o to, ze jak wrocisz, to dolar
          bedzie stal cieniutko wobec euro.
          • komandos57 Nowa Europa 02.05.04, 21:15
            Mam kuzyna w Warszawie.Tylko 3 lata starszy ode mnie.Jest po 2
            fakultetach,UW.Powiem,porzadne fakultety.Teraz pracuje w policji.Jest uczciwy
            wiec zyje z pieniazkow zarobionych.A jest to 1400 zlotych.Mieszka ze swoimi
            rodzicami.Nowa Europa dla niego..........Co znaczy Europa?Ano nic?Zlodzieje
            skorzystaja.Noromalni,uczciwi dalej beda wegetowac.
            A kiedys jakis szmaciarz powiedzial ze prawdziwego mezczyzne poznaje sie nie po
            tym jak zaczyna,ale jak konczy......i skonczyl.I tak to trwa i trwac bedzie.
            Ciekawi mnie kiedy w Polsce zacznie sie terror.Bo powinien sie zaczac.
            • Gość: Oleńka Re: Nowa Europa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 21:24
              Nie, Komandos. Normalny i uczciwy ma teraz szansę konkurowac na szerszym rynku.
              Mianowicie Twój kuzyn, jesli mu mało, może poszukać lepiej płatnej roboty w
              Europie. Legalnie i bez upokorzeń.
              • komandos57 Re: Nowa Europa 02.05.04, 21:31
                Gość portalu: Oleńka napisał(a):

                > Nie, Komandos. Normalny i uczciwy ma teraz szansę konkurowac na szerszym
                rynku.
                xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
                Wiesz co.....zyje w swiecie konkurencji.Powiem ze nie jest tak,jak mowisz.Z
                doswiadczenia wiem.
                Wiec tak....albo jestes w czyms super-wtedy nie bedzie problemow.Zostaniesz
                zanaleziony czy znaleziona.
                Jezeli jestes w czym dobry,wtedy sa problemy.Bo slaby,ale swoj zastapi tego
                dobrego,ale obcego.
                • Gość: Oleńka Re: Nowa Europa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 21:44
                  Ale tylko w przypadku, kiedy kogoś stać na zatrudnienie gorszego pracownika.

                  Poza tym, dobry-nieusatysfakcjonowany może zawsze założyć firmę - teraz ma
                  nieporównywalnie szerszy rynek zbytu.

                  • komandos57 Re: Nowa Europa 02.05.04, 21:47
                    Gość portalu: Oleńka napisał(a):

                    > Ale tylko w przypadku, kiedy kogoś stać na zatrudnienie gorszego pracownika.
                    >
                    > Poza tym, dobry-nieusatysfakcjonowany może zawsze założyć firmę - teraz ma
                    > nieporównywalnie szerszy rynek zbytu.
                    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
                    Czysta teoria.A co z humanistami?
                    • Gość: Oleńka Re: Nowa Europa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 21:56
                      To nie jest teoria. Nie zbudujemy tu samochodu, który rzuci na kolana swiat,
                      ale możemy na przykład zalać niemiecki rynek polskim chlebem - znacznie lepszym
                      i tańszym. Albo możemy sprowadzić tu "czyste" działy wielkich europejskich
                      producentów - księgowość czy marketing. Wiele firm ma takie plany.

                      Co z humanistami? Ale kto to jest humanista? Bo jeśli ktoś, kto nie potrafi
                      opanowac zadnego poszukiwanego przez rynek zawodu, no to faktycznie będzie miał
                      problem. Mam nadzieję jednak, że nie jestes etatystą, bo to już było i nie
                      działało.
                      • komandos57 Re: Nowa Europa GF 02.05.04, 22:07
                        To nie zadziala.Bym sie mylil.Chcialbym sie mylic.Ale jeszcze
                        troche.Rok,dwa,trzy.10,20......pokolenie bedzie mialo zycie stracone.Potem
                        nastepne i nastepne.Chcialbym sie mylic.
                        Inna sprawa,popatrz na polskich zamoznych.Przeciez to zlodzieje.W wiekszosci.I
                        oni oskubia ludzi ze wszystkiego.A z godnosci juz ich oskubali.Ale to temat
                        rzeka.Wiec passsssssssssss
                        • Gość: Oleńka Re: Nowa Europa GF IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 22:14
                          Nie powiedziałabym. Złapałeś kogoś na złodziejstwie? Bo ja nie. Parę zamożnych
                          osób znam - wszystkie bardzo ciężko pracowały akurat, choć pewnie zdarza się
                          inaczej.

                          Nie przesadzajmy - tu nie Chiny. Są związki zawodowe, media i kodeks pracy. Jak
                          ktoś pozwala sobie na taki występ jak sieć sklepów "Biedronka", to w końcu
                          wpada, bo ktoś to opisuje.

                          Żaden kraj też dotąd źle na UE nie wyszedł.
                          • komandos57 Re: Nowa Europa GF 02.05.04, 22:21
                            Gość portalu: Oleńka napisał(a):
                            Nie przesadzajmy - tu nie Chiny. Są związki zawodowe, media i kodeks pracy.
                            xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
                            Gdyby w Polsce byly Chiny to juz polowa z tych bogatych wisiala by na powrozie.

                            Wierze ze terroryzm by zalatwil kilka spraw.
                            • komandos57 Re: Nowa Europa GF 02.05.04, 22:24
                              Wierze ze terroryzm by zalatwil kilka spraw.
                              xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
                              A terroryzm dlatego bo nie ma w Polsce prawa.Jest bezprawie.
                              • Gość: Oleńka Re: Nowa Europa GF IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 22:27
                                Oj, Ty lubisz przesadzać ;)

                                Wszystko jest względne. System sprawiedliwosci czy aparat scigania działają
                                umiarkowanie sprawnie, ale naprawdę daleko nam do standardów w trzecim świecie.
                                Popatrz na Amerykę Południową, Afrykę i Azję - naprawdę mamy dużo szczęścia.
                                • komandos57 Re: Nowa Europa GF 02.05.04, 22:45
                                  Gość portalu: Oleńka napisał(a):

                                  > Oj, Ty lubisz przesadzać ;)
                                  >
                                  > Wszystko jest względne. System sprawiedliwosci czy aparat scigania działają
                                  > umiarkowanie sprawnie, ale naprawdę daleko nam do standardów w trzecim
                                  świecie.
                                  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
                                  kiedys ktos napisal.....i co ze mu rodzice kopneli w kalendarz........w Afryce
                                  tyle umiera....
                                  Jezeli jeszcze spojrzymy na Bangladesz,Wietnam.Prezentujemy sie okazale.
                                  • Gość: Oleńka Re: Nowa Europa GF IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 22:51
                                    Sęk w tym, że my się prezentujemy okazale na tle większej części świata. Reszta
                                    zależy już tylko od obywateli tego kraju, albo doszlusujemy do cywilizacji albo
                                    damy się przegonić Bangladeszowi w długiej perspektywie ;)

                                    A wiesz co jest główną przeszkodą? To, że Polacy wszystko chcieliby mieć dziś
                                    za friko - wcale nie pracować, a mieć życie jak w śp.serialu "Dynastia". Krzywe
                                    wyobrażenie czyli.
                                    • Gość: donia Re: Nowa Europa GF IP: *.herby.kielce.pl / *.herby.kielce.pl 03.05.04, 08:38
                                      Pewnie jesteś bardzo młoda i dałaś sobie wmówić kupę frazesów itp.
                                      I pewnie jeszcze mieszkasz w dużym mieście. Komandos jak nigdy zgadzam się z tobą.
                                      Obyś się mylił.

                                      Nie chcę mieć nic za friko. I nie mam bo za uczciwą pracę.
                                      • Gość: Oleńka Re: Nowa Europa GF IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.04, 18:09
                                        Bzdura. Jestem słabo "wmawialna". Oceniam na podstawie doświadczeń moich, moich
                                        krewnych i znajomych. Tak z dużego miasta i uprzywilejowanych umysłowo, że tak
                                        powiem.
                            • Gość: Oleńka Re: Nowa Europa GF IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.04, 22:29
                              komandos57 napisał:

                              > Gość portalu: Oleńka napisał(a):
                              > Nie przesadzajmy - tu nie Chiny. Są związki zawodowe, media i kodeks pracy.
                              > xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
                              > Gdyby w Polsce byly Chiny to juz polowa z tych bogatych wisiala by na
                              powrozie.


                              Oj, obawiam się, że mylnie oceniasz sytuację w Chinach. Skala korupcji np. jest
                              tam porównywalna tylko z Czarna Afryką.
    • obrotowy i jak mawiali bracia Czesi 02.05.04, 15:17
      (o poprzednim ukladzie)

      i tak na Wieki Wiekow!

      ale ani sekundy dluzej.
    • maly.ksiaze Imagine, kwiatuszku! 02.05.04, 15:45
      Czy nie mógłbyś przestać lamentować? Powiwatuj troszkę jak tzw. cała reszta.
      Jako emigrant jedyne, do czego masz prawo to aprobować decyzje tych, którzy
      zostali. Twoja emerytura nie ma tu nic do rzeczy. Zresztą, jak mawiał Pan
      Tarej, dwa razy w tej samej rzece się nie wykąpiesz.

      Pozdrawiam,

      mk.
    • jmx Oj Imaginie Nasz ! 03.05.04, 02:36

      Kiedyś świecił dolar teraz będzie euro (ale to w perspektywie ok. 10 lat nim
      nasz gospodarka będzie gotowa) - coś nie pasuje?
      • Gość: Oleńka Re: Oj Imaginie Nasz ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.04, 18:09
        > Kiedyś świecił dolar teraz będzie euro (ale to w perspektywie ok. 10 lat nim

        szybciej, dziołcha.
        • jmx Re: Oj Imaginie Nasz ! 04.05.04, 03:21

          Balcerowicz powiedział, że minie ok 10 lat nim Polska będzie gotowa do wejścia
          do strefy Euro choć on wolałby, żeby to się stało jak najszybciej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka