Dodaj do ulubionych

Lęk przed samotnością

29.12.20, 01:31
Witam,
Chciałabym poprosić o poradę w kwestii problemu z jakim się zmagam.
Mianowicie mam grupkę najlepszych przyjaciółek, z której jedna z nich była mi ostatnio najbliższa. Spotykałyśmy się praktycznie codziennie i prawie zawsze miała dla mnie czas. Od jakiegoś czasu jednak zaczęła widywać się z chłopakiem, który jej się podoba. Z początku mi to nie przeszkadzało, ponieważ widywali się średnio raz na miesiąc. Od niedawna jednak spotykają sie niemal kilka razy w tygodniu, przez co często musimy skracać albo odwoływać nasze spotkania. Kiedy wyznałam jej, że boję się, że osłabnie nam przez to kontakt, zapewniła mnie, że tak się nie stanie, w co jednak trudno mi uwierzyć.
Do czego zmierzam,
Od kilku lat zmagam się z nerwicą lękową i teraz zaczynają nachodzić mnie myśli, że nigdy nikogo sobie nie znajdę i zostanę do końca życia sama. Nie jest to jakiś mały strach, tylko duży, który ciąlge siedzi mi w głowie i nie pozwala być szczęśliwą. Zaczyna mnie to dołować do tego stopnia, że jak moja przyjaciółka zaczyna temat tego chłopaka, mam ochotę przestać z nią rozmawiać i czuję na nią jakąś niewyjaśnioną złość, chociaż wiem, że nie powinnam.
Nie wiem co powinnam zrobić, nie chcę przez niego stracić najlepszej przyjaciółki, a także nie chcę czuć tego paraliżujacego moje życie lęku.
Obserwuj wątek
    • harcownik Re: Lęk przed samotnością 29.12.20, 06:53
      lolita12333 pyta ….Co robić?
      Przekształcić swoja osobowość z zalęknionej dziewczyny (kto cię tak bił, że w takie kompleksy wbił?) , w zadowoloną i akceptującą siebie, młodą kobietę. Wtedy koleżanki będą uzupełnieniem twojego interesującego życia, a nie jego trzonem*. Sama tego nie dokonasz! Szukaj pomocy u terapeutów(psychologów) Jeśli będziesz chciała sobie pomóc, to oni ci to umożliwią. Czeka cię długa i niestety nie tania terapia. Trzeba ,nie tylko warto ją podjąć.
      .* Naturalnym biegiem rzeczy, więzy koleżeńskie się osłabiają ,do zaniknięcia w ogóle. Twoja najlepsza przyjaciółka, wchodzi w okres rozrodczy . Jej partner ( przyszły mąż?) a wkrótce pewnie dziecko sprawią ,że z przyjaźni pozostaną miłe wspomnienia, podsycane okazyjnie smsem. Taka kolej rzeczy. Przygotuj się na to.
    • a.andrz Re: Lęk przed samotnością 09.01.21, 18:00
      A dlaczego nie poświęcisz więcej uwagi pozostałym przyjaciółką jeżeli ta jedna jest teraz zajęta?Nie jestem specjalistą ale spotkałem się dawno temu z taką teorią że im bardziej ktoś skupia się na jednej osobie tym bardziej narażony jest na lęki między innymi przed samotnością.A im ktoś jest bardziej otwarty na ludzi tym mniej jest na takie lęki narażony.Od kilkunastu lat obserwuję sobie swoich znajomych i także siebie i zaczynam często zastanawiać się czy ta teoria,przypadkiem rzeczywiście nie jest prawdą. Jeżeli będziesz miała kontakt ze specjalistą to możesz go o to zapytać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka