Dodaj do ulubionych

Problem z mezem

16.03.21, 11:28
Mój mąż jest jest dosyć inteligentny ale okropnie uparty i taki mało zaradny... . Nie skończył studiów bo stwierdził, że są do niczego nie potrzebne. Od kilku lat uczy się programowania na własną rękę ... teraz ma 30lat . Niestety mimo moich prosb od lat nie zmieniał pracy w której szef go tylko wykorzystywał i naciągał bo nic nie musiał tam robić i mógł sobie robić jakieś tam swoje rzeczy... Zarabiał tam grosze. Pracował tam 6lat. W końcu namówiłam go żeby zrezygnowal i poszukał czegoś innego, dzień po złożeniu jego wypowiedzenia dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Pracował do połowy grudnia. Umowę miał go końca roku. Ustaliłam z nim, że może zrobić sobie dwa mies przerwy "na odpoczynek ". Przez ten czas nie zrobił nic w domu, siedzi i ewentualnie posprząta trochę, no i mi pomoże w zakupach czy coś bo różnie się czuję w tej ciąży. Od dwóch tygodni szuka pracy i doprowadza mnie do szału !!!! Od kilku dni chodzi naburmuszony, nadąsany, bez kija nie podchodź. Mam go dosyć, jestem załamana w czerwcu rodzę jestem na zwolnieniu.. poszłam na dzienne studia, żeby uzupełnić mgr bo nie miałam. Muszę wszystko wcześniej pozlaicza bo normalnie mam w czerwcu sesje 😤. Studiuje na WUM mam pełno nauki a ten sobie w kulki leci. Nie chcę się z nim kłócić . Do 12-13 leży w łóżku, potem tylko kręci się i nic nie robi. Ok poszedł na prawko od tygodnia miał zapisać się na egzamin praktyczny "ale on nie wie na kiedy " ... Płakać mi się chce. Mamy remont do zrobienia to też mu ciężko. Jestem załamana 😔😔😔.
Jak mam z nim rozmawiać ? 😞
Obserwuj wątek
  • kalllka Re: Problem z mezem 16.03.21, 11:45
   Psychologa czy psychiatry chyba nie potrzebujesz? Bardziej ginekologa, a już na pewno właściwego wsparcia.
   Może na ematce sprobuj/ jedno z forów gazety; tam dziewczyny z doświadczeniem szybko się tobą zajmą i z pewnością pomogą.

    • yadaxad Re: Problem z mezem 16.03.21, 15:11
     A o czym chcesz rozmawiać? Facet ma taki ugruntowany model życia i inny nie będzie. Jeszcze chwilę będzie na tobie pasożytował, z czasem sytuacja będzie dla jego wolnego ducha nie do strawienia. Ty mało atrakcyjna w kontaktach, bo zakręcona będziesz kłopotami macierzyństwa, organizowania życia, finansami. I zapewne pan sam od tego ucieknie pod skrzydła jakiejś laski, która będzie go żałowała jak cierpi w domu z dręczącym go babskiem i się zaopiekuje jego pragnieniem radosnego życia.
  • trust21 Re: Problem z mezem 16.03.21, 19:53
   Nie jest dobrym pomysłem rezygnować z pracy, kiedy na horyzoncie nie ma jeszcze nowej. Nic nie stoi na przeszkodzie szukać nowej pracy a chodzić jeszcze do tej starej i dopiero się zwolnić, kiedy to pojawi się nowe zajęcie. Nauczka na przyszłość.

   Z mężem warto będzie delikatnie porozmawiać ale bez oskarżeń i ataków, bo tylko tym pogorszysz sytuację.
   • yadaxad Re: Problem z mezem 16.03.21, 23:39
    I owszem, w ogóle nie należy go denerwować i uprzykrzać mu życia. Jak się zdecydowało żyć z trutniem, to trzeba się z jego trutniostwem pogodzić i z tym, że będzie robił tylko to co go akurat bawi. W prawdzie, czy dzięki temu będzie dobrze, zdecydowanie nic nie zaręcza, ale co tam. Zepnie się babka i będzie starała. I tak się okaże, że nie jest wystarczająco zadowalającą partnerką i nie satysfakcjonuje uzasadnionych potrzeb pana.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka