Dodaj do ulubionych

inteligencja emocjonalna

06.11.21, 03:35
Kiedyś dużo o tym czytałem .Posiadasz ją masz zdolność do manipulowania ludźmi. To coś dla Hanny..Jak miną kłopoty to wróci do szukania pracy. Co to jest Inteligencja emocjonalna? To termin wprowadzony do psychologii w 1990 roku przez amerykańskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda – Johna Mayera i Petera Salavey’a. Zauważyli oni, że osoby z wysokim IQ rzadziej zajmują kierownicze stanowiska w największych korporacjach w porównaniu do ludzi o przeciętnej inteligencji. Wkrótce Daniel Goleman, autor bestsellerowego podręcznika pt. „Inteligencja emocjonalna” przekonywał, że sam intelekt nie stanowi gwarancji odniesienia sukcesu w życiu – równie ważna jest umiejętność kierowania własnymi emocjami. Emocjonalna inteligencja to pojęcie, którego definicja kładzie nacisk na posiadanie umiejętności zarządzania własnymi emocjami. Występuje również pod nazwą „dojrzałość emocjonalna”. Polega na zdolności rozpoznawania własnych stanów uczuciowych, a także odczytywania emocji innych ludzi. Wiąże się również z wysokimi kompetencjami społecznymi, np. dotyczącymi kierowania innymi ludźmi, odczytywania mowy ciała, łagodzenia konfliktów czy motywowania innych do działania. Inteligencja emocjonalna może być wykorzystywana w różnych obszarach życia, takich jak praca, rodzina, nawiązywanie bliskich relacji z innymi ludźmi czy rozwój osobisty. Największą szansę na odniesienie sukcesu mają te osoby, u których jednocześnie na wysokim poziomie znajduje się inteligencja racjonalna i emocjonalna.Więcej tu .www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.focus.pl/artykul/inteligencja-emocjonalna-czym-jest-i-jak-ja-budowac-10-oznak-ludzi-inteligentnych-emocjonalnie&ved=2ahUKEwiU_7nr2IL0AhUDgv0HHeoiBtwQFnoECEIQAQ&usg=AOvVaw1GsPQ15i9f3ijitGMJp0qG
Obserwuj wątek
  • emmi-nika Re: inteligencja emocjonalna 06.11.21, 09:11
   Fajny temat, choc mysle, ze pojecia dojrzalosci emocjonalnej raczej nie powinno wiązac sie z wykorzystywaniem swych zdolnosci do manipulowania innymi.
   Zarzadzanie swoimi emocjami, to tak. Wysokie kompetencje spoleczne, tez - czyli raczej pozytywne wpływanie na innych.
   • n4rmoorr Re: inteligencja emocjonalna 06.11.21, 11:37
    Racja ,ale jak ją poznasz to górujesz i to jest manipulacja .Co zapamiętałem to najważniejsze . Przeżywaj swoje emocje, nie uciekaj od nich.Niektórzy skrywają swoje emocje i to jest błąd. Polecam książkę .
    Inteligencja emocjonalna
    Autor: Daniel Goleman
    Jeżeli więc ktoś Cię zdenerwuje, zestresuje lub zirytuje, a Ty nie masz pojęcia dlaczego tak się stało oraz jak rozwiązać tego rodzaju problem - koniecznie sięgnij po "Inteligencję emocjonalną" - ta pozycja jest dla Ciebie. Wg książki Daniela Golemana, jeżeli znajdziemy się w wyżej opisanej sytuacji, należy najpierw zastanowić się nad kilkoma ważnymi aspektami: jakie dokładnie emocje w danej chwili odczuwam? Jakie konkretnie słowa/gesty wypowiedziane/wykonane przez drugą osobę sprawiają, że tak się czuję? Co mogę z tymi emocjami zrobić? Dzięki skutecznym metodom i poradom, jakie można znaleźć w tej książce, przestaniemy tracić czas i energię na niepotrzebne nerwy.
  • n4rmoorr Re: inteligencja emocjonalna 06.11.21, 11:41
   Pod tym linkiem jest test .Globalny test inteligencji emocjonalnej został opracowany przez profesjonalistów wykwalifikowanych w zakresie dostarczania i interpretacji wielu miar psychologicznych, posiadających doświadczenie w różnych dziedzinach psychologii, wliczając w to testy osobowości. Bezpłatne, internetowe testy, takie jak globalny test inteligencji emocjonalnej, mają na celu dostarczenie informacji i edukacyjnego poglądu na mierzoną ideę; nie należy ich jednak błędnie interpretować jako ostatecznej oceny elementów własnej osobowości.. www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.idrlabs.com/pl/globalnej-inteligencji-emocjonalnej/test.php&ved=2ahUKEwisqeukw4P0AhUpiIsKHQIZByIQFnoECCYQAQ&usg=AOvVaw0MaHMA77NfZHZgJF4XjZGh

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka