Gość: Imagine IP: *.unl.edu 03.09.03, 15:27 chocby spedzil cale zycie miedzy oswieconymi, nie dojrzy prawdy, przypominajac tym lyzke niezdolna do rozroznienia smakow. Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: run_a Re: Glupiec IP: *.ds.uni.wroc.pl 03.09.03, 15:44 Imaginie, czy dla ciebie świat składa się tylko z głupców i oświeconych? nie ma innych kategorii? r. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 03.09.03, 16:08 Gość portalu: run_a napisał(a): > Imaginie, czy dla ciebie świat składa się tylko z głupców > i oświeconych? nie ma innych kategorii? > r. nie ma. z tym tylko, ze kategorie glupkow mozna bez konca dzielic na wielkich, mniejszych, wiekszych czy troche mniejszych. Pozdr, Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś
mefiston Re: Glupiec 03.09.03, 16:16 chyba sporo jest glupków w Twoim otoczeniu skoro zdobywasz sie na ich klasyfikację :)) oczywiście moze być ich sporo w Twojej ocenie :) pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 03.09.03, 16:19 mefiston napisał: > chyba sporo jest glupków w Twoim otoczeniu skoro zdobywasz sie na ich > klasyfikację :)) > oczywiście moze być ich sporo w Twojej ocenie :) > > pozdrowienia oczywiscie, ze jest sporo. ale nie posuwasz sprawy do przodu, ignorujac ja. zeby zaspokoic twoja kuriosity, sam tez jestem glupkiem. gdzie ty siebie stawiasz kolego ? Odpowiedz Link Zgłoś
mirandaa Re: Glupiec 03.09.03, 19:07 Gość portalu: Imagine napisał(a): > gdzie ty siebie > stawiasz kolego ? no właśnie Mefiston "gdzie Ty siebie stawiasz?" miranda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 03.09.03, 19:16 mirandaa napisała: > Gość portalu: Imagine napisał(a): > > gdzie ty siebie > > stawiasz kolego ? > > no właśnie Mefiston "gdzie Ty siebie stawiasz?" > > miranda no wlasnie ! gdzie on siebie stawia ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: run_a Re: Glupiec IP: *.ds.uni.wroc.pl 03.09.03, 16:22 czyli są oswieceni, którzy świecą zawsze i wszędzie, bez wzgledu na okoliczności bez najmniejszej plamki cienia, a reszta to różnej maści głupcy... w takim razie wszyscyśmy głupcy, a oświeceni to taki nierzeczywisty, ale pożyteczny wzór i moze dla kogoś kierunek... w takim razie twój post o oświeconych i głupich łyżkach - jaki ma sens? r. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 03.09.03, 16:27 Gość portalu: run_a napisał(a): > czyli są oswieceni, którzy świecą zawsze i wszędzie, bez > wzgledu na okoliczności bez najmniejszej plamki cienia, a > reszta to różnej maści głupcy... w takim razie wszyscyśmy > głupcy, a oświeceni to taki nierzeczywisty, ale > pożyteczny wzór i moze dla kogoś kierunek... w takim > razie twój post o oświeconych i głupich łyżkach - jaki > ma sens? > r. sam sobie odpowiedziales. jest dokladnie tak jak to okresliles. wiec jednak moj post mial sens. przynamniej dowiedziales sie, ze mamy dwie kategorie ludzi. MY i ONI. Czy ONI sa tylko modelem ? Nie powiedzialbym. Wielu zyje miedzy nami. I nawet ONI maja male plamki ale w swietle ktore emituja specjalnie ich nie widac. Pozdr, Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś
urthona Re: Glupiec 03.09.03, 17:08 Gość portalu: Imagine napisał(a): > chocby spedzil cale zycie miedzy oswieconymi, nie dojrzy prawdy, przypominajac > tym lyzke niezdolna do rozroznienia smakow. > Imagine. co w takim razie oznaczaja takie przyslowia medrcow: 'glupiec ktory obstaje przy swojej glupocie staje sie medrcem' albo: 'glupi zawsze znajdzie glupszego ktory go bedzie podziwial', albo: 'plomien samemu sobie nie jest tak jasny jak tym ktorych oswieca'? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 03.09.03, 17:36 urthona napisała: > Gość portalu: Imagine napisał(a): > > > chocby spedzil cale zycie miedzy oswieconymi, nie dojrzy prawdy, > przypominajac > > tym lyzke niezdolna do rozroznienia smakow. > > Imagine. > > > co w takim razie oznaczaja takie przyslowia medrcow: > > 'glupiec ktory obstaje przy swojej glupocie staje sie medrcem' ********* wiem, ze nic nie wiem, pamietasz to ? > > albo: 'glupi zawsze znajdzie glupszego ktory go bedzie podziwial', ********* mniej glupi wydaje sie madry bardziej glupiemu. > > albo: 'plomien samemu sobie nie jest tak jasny jak tym ktorych oswieca'? ********* mielony kotlet dla najedzonego nie znaczy wiele, dla glodnego jest marzeniem Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś
ta Re: Glupiec 03.09.03, 17:46 Gość portalu: Imagine napisał(a): > ********* wiem, ze nic nie wiem, pamietasz to ? Niechlujnie przetłumaczono. W oryginale jest: "wiem, CZEGO nie wiem ", a to znaczna jest różnica, nieprawdaż? Ta_ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 03.09.03, 18:15 ta napisała: > Gość portalu: Imagine napisał(a): > > > ********* wiem, ze nic nie wiem, pamietasz to ? > > Niechlujnie przetłumaczono. > W oryginale jest: "wiem, CZEGO nie wiem ", > a to znaczna jest różnica, nieprawdaż? > > Ta_ a iii ty. kto tak naprawde wie CZEGO nie wie ? chyba witold albo fnoll. ja takim nieszczesliwcem nie jestem. Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś
ta Re: Glupiec 03.09.03, 18:41 Gość portalu: Imagine napisał(a): > a iii ty. kto tak naprawde wie CZEGO nie wie ? chyba witold albo fnoll. Ten, którego cytujesz tak powiedział, tylko go źle tłumaczą. Witold i fnoll ( a iii Ty) są bliżej zapewne tego stwierdzenia niż szczeżuja, ale nic to i tak wobec przeogromnej odległości od istoty rzeczy. A ja daleko za Wami :P Ta_ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jar Re: Glupiec IP: *.ppi-sa.com.pl 03.09.03, 20:06 > Niechlujnie przetłumaczono. > W oryginale jest: "wiem, CZEGO nie wiem ", > a to znaczna jest różnica, nieprawdaż? a jak w oryginale brzmi niewiedza sokratejska, jesli to nie tajemnica? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jar Re: Glupiec IP: *.ppi-sa.com.pl 06.09.03, 13:24 > Niechlujnie przetłumaczono. > W oryginale jest: "wiem, CZEGO nie wiem ", > a to znaczna jest różnica, nieprawdaż? dowiem sie w koncu jak to brzmi w oryginale, czy tez moge przyjac, ze nie wiesz, tylko powtarzasz uslyszane gdzies pierdoly? Odpowiedz Link Zgłoś
alka_xx Glupiec i Mędrzec w jednym stali...szeregu 03.09.03, 19:35 Witam:))) Jest objawem wielkiej pychy uwazac sie za mądrzejszego od innych, lecz głupotą takze jest negowanie istnienia głupoty!/ stopniowanie jej natezenia pominę, bo nie trudno tu o pomyłkę!/ Bo cóz komu po madrosci, skoro nie ma moziwości konfrontacji, a wiec jedna bez drugiej istniec nie moze, jedna dojrzewa w cieniu bądz w blasku tej drugiej..., tylko z tą łyzką paralela widzi mi się zbyt odległa, bo nie ona, łyżka, do rozróżniania smaków powołana została, raczej kubeczki i to te smakowe, których funkjonowanie od ilosci zwojów kompletnie niezalezne mi sie wydaje ;))) Gość portalu: Imagine napisał(a): > chocby spedzil cale zycie miedzy oswieconymi, nie dojrzy prawdy, przypominajac > tym lyzke niezdolna do rozroznienia smakow. > Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś
cossa Re: Glupiec 03.09.03, 20:09 chyba dzis malo poetycka jestem albo czepialska jak lyzka odroznia smaki? ;) moze lepiej kubek smakowy? albo nos do zapachow?:) pozdrawiam cossa Gość portalu: Imagine napisał(a): > chocby spedzil cale zycie miedzy oswieconymi, nie dojrzy prawdy, przypominajac > tym lyzke niezdolna do rozroznienia smakow. > Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ryb Re: Glupiec IP: *.cable.ubr06.croy.blueyonder.co.uk 03.09.03, 21:24 Gość portalu: Imagine napisał(a): > chocby spedzil cale zycie miedzy oswieconymi, nie dojrzy prawdy, przypominajac > tym lyzke niezdolna do rozroznienia smakow. > Imagine. No, biorac pod uwage to co napisales moge stwierdzic ze swiat dzieli sie na szczesliwych i nieszczesliwych. Tylko ktory jest ktorym? ryb Odpowiedz Link Zgłoś
alka_xx Re: Glupiec 03.09.03, 22:16 to ja bym to ujela tak; biedny = głupi = nieszczesliwy wiec paralelnie wypadaloby napisac; bogaty = mądry = szcześliwy ale czy to spekulacja nie za daleko posunięta???? a_xx Gość portalu: ryb napisał(a): > No, biorac pod uwage to co napisales moge stwierdzic ze swiat dzieli sie na > szczesliwych i nieszczesliwych. Tylko ktory jest ktorym? > > > ryb Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Renka Re: Glupiec IP: *.ADSL.mnsi.net 03.09.03, 22:57 Powiedziec o kims, ze glupi uwazam za akt pychy i pogardzam takim. Tak oto Glupota zrodzila Pyche, a Pycha Pogarde. I po co bylo zaczynac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jar Re: Glupiec IP: *.ppi-sa.com.pl 03.09.03, 23:02 > Powiedziec o kims, ze glupi uwazam za akt pychy i pogardzam takim. Tak oto > Glupota zrodzila Pyche, a Pycha Pogarde. > I po co bylo zaczynac? a ponadto oprocz powiedzenia o kims 'glupiec' nazwanie siebie glupcem, oznacza wywyzszenie sie wsrod glupcow jako ten madrzejszy glupiec (czyli przewrotie mondry), ktory potrafi osadzic ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 03.09.03, 23:09 Gość portalu: jar napisał(a): > > Powiedziec o kims, ze glupi uwazam za akt pychy i pogardzam takim. Tak oto > > > Glupota zrodzila Pyche, a Pycha Pogarde. > > I po co bylo zaczynac? > > a ponadto oprocz powiedzenia o kims 'glupiec' nazwanie siebie glupcem, oznacza > wywyzszenie sie wsrod glupcow jako ten madrzejszy glupiec (czyli przewrotie > mondry), ktory potrafi osadzic ;) nie pitolta takich paraboli !!! a "dzien dobry" mozna powiedziec, czy to tez pycha w stosunku do tych, ktorym ktos mleko zwedzil spod drzwi ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jar Re: Glupiec IP: *.ppi-sa.com.pl 03.09.03, 23:11 >a "dzien dobry" mozna powiedziec, czy to > tez pycha w stosunku do tych, ktorym ktos mleko zwedzil spod drzwi ? a mozesz rozwinac mysl, bo nie zalapalem o co chodzi w tym porownaniu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 03.09.03, 23:30 Gość portalu: jar napisał(a): > >a "dzien dobry" mozna powiedziec, czy to > > tez pycha w stosunku do tych, ktorym ktos mleko zwedzil spod drzwi ? > > a mozesz rozwinac mysl, bo nie zalapalem o co chodzi w tym porownaniu? to taki luzny zwod w mysl tego, ze mozna kogos obrazic niechcacy lub chcacy zyczac komus dobrego dnia wiedzac, ze temu komus zwinal ktos mleko. poza tym ... nie przejmuj sie, jesli mowie o sobie glupek, to nie mam wcale na mysli, zem arystokrata wsrod glupkow. moze troszke wiecej wiem o sobie i nie boje sie tej opinii. take it easy. Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jar Re: Glupiec IP: 195.136.33.* 04.09.03, 08:22 > to taki luzny zwod w mysl tego, ze mozna kogos obrazic niechcacy lub chcacy > zyczac komus dobrego dnia wiedzac, ze temu komus zwinal ktos mleko. aaa... to juz rozumiem co znaczy dla ciebie slowo pycha, troche to niezrozumiale bylo wczesniej;) > poza tym ... nie przejmuj sie, jesli mowie o sobie glupek, to nie mam wcale > na mysli, zem arystokrata wsrod glupkow. no postaram sie:( > moze troszke wiecej wiem o sobie i nie boje sie tej opinii. hmmm... to chyba dobrze prawda?.. nie jest to chyba pycha? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
mirandaa Re: Glupiec 04.09.03, 13:02 Gość portalu: jar napisał(a): > > a ponadto oprocz powiedzenia o kims 'glupiec' nazwanie siebie glupcem, oznacza > wywyzszenie sie wsrod glupcow jako ten madrzejszy glupiec (czyli przewrotie > mondry), ktory potrafi osadzic ;) oj coś w tym jest dobrze napisane miranda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mag Re: Glupiec IP: *.dip.t-dialin.net 04.09.03, 00:29 ktos kiedys powiedzial , ze glupiec moze zmadrzec , a madry moze juz tylko zglupiec , wiec wiwat glupcom Odpowiedz Link Zgłoś
jan33 Re:Smaki 04.09.03, 03:27 Imagine, A jak u ciebie ze zmyslem smaku? I jeszcze jedno trafiles kiedys na oswieconego? pozdr. jan33 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re:Smaki IP: *.neb.rr.com 04.09.03, 03:32 jan33 napisał: > Imagine, > A jak u ciebie ze zmyslem smaku? I jeszcze jedno trafiles kiedys na oswieconego > ? > pozdr. > jan33 pracuje nad tym zmyslem i zaczynam co nieco rozrozniac. trafilem na oswieconego. ale nie mysl, ze spotkalem go siedzacego w pozycji lotosu, wysoko w gorach. byl i jest tu, na ziemii, pomiedzy ludzmi, we franciszkanskim giezleczku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Renka Re:szczere wyznanie IP: *.home.cgocable.net 04.09.03, 05:39 Ktos,kogo inni uwazaja za glupca siedzi jak tabaka w rogu wsrod oszalamiajacych mozliwosci zyciowych i ...nic. Nie widzi Prawdy.Nie slyszy Jej.Nic nie robi, zeby swoje zycie zamienic w radosny potok, ktory zasili zyciodajna rzeke Prawdy.Jest jak lyzka wsrod smakowitych potraw, ktora nie jest zdolna rozroznic smaku, bo jest tylko martwym narzedziem. Czyzby glupiec nie potrafil zyc? Czyzby i on byl tylko czyims narzedziem ? A moze on potrzebuje narzedzia, ktorym jest inny glupiec madrzejszy lub glupszy od niego ? Jestem glupcem, bo jestem narzedziem. W dodatku jestem nikim. Mimo to szukam Prawdy na swoj glupi i nijaki sposob :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: senin Re: Glupiec IP: *.192.220.203.acc01-lord-gla.comindico.com.au 04.09.03, 09:11 Gdy uczen jest gotow, nauczyciel sam sie znajdzie (bardzo "wolne" tlumaczenie) Czy znaczy to ze " NIc po nauczycielu, jesli uczen nie jest gotow" (???) Ja tak to sobie tlumacze... I wtedy mysle sobie : Ty taki "wschodni" Imagine i jakby zapomniales o tej prostej prawdzie Pozdrawiam, senin Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malwina Re: Glupiec IP: *.w81-48.abo.wanadoo.fr 04.09.03, 09:21 ja tam nic nie mowie tylko czytam z przyjemnoscia :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Imagine Re: Glupiec IP: *.unl.edu 04.09.03, 15:29 Gość portalu: senin napisał(a): > Gdy uczen jest gotow, nauczyciel sam sie znajdzie (bardzo "wolne" tlumaczenie) > > Czy znaczy to ze " NIc po nauczycielu, jesli uczen nie jest gotow" (???) > > Ja tak to sobie tlumacze... > I wtedy mysle sobie : Ty taki "wschodni" Imagine i jakby zapomniales o tej > prostej prawdzie > > Pozdrawiam, > > senin o niczym nie zapomnialem. masz racje, nic po nauczycielu jesli student nie jest gotow. przeciez to tylko potwierdza to o czym w tym watku, ze glupi chocby cale zycie mial spedzic miedzy madrymi i tak nic z tego nie wyniesie. Pozdrawiam rowniez, Imagine. Odpowiedz Link Zgłoś
komandos57 Re: Glupiec 04.09.03, 17:19 podobasz mi sie imaginku.buziaczki.w koncu cos madrego o sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: girlfriend to ja sobie jeszcze raz strzelę z tej armaty, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.03, 14:09 co ją słusznie wytoczyłeś, hihihi ;) Rutynę opanował tak, że dostał dyplom, Imponuje pewnością, patrz, zmierza ku cyplom, Choć oceny wypacza, choć wierzy w androny... Któż to zacz? Arcyszkodnik: głupiec wykształcony. (TK, oczywiście ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Richelieu* czyja prawda? IP: *.localdomain / 192.168.0.* 19.09.03, 18:40 Gość portalu: Imagine napisał(a): > chocby spedzil cale zycie miedzy oswieconymi, nie dojrzy prawdy, przypominajac > tym lyzke niezdolna do rozroznienia smakow. > Imagine. jeśli głupca oceniać na podstawie ostrości wzroku z jaką patrzy i dostrzega prawdę to nie ma takich co nie dostrzegliby jej. Każdy ma prawdę swoją własną Odpowiedz Link Zgłoś