Dodaj do ulubionych

CUD NA WŁOSY!!!

16.03.05, 16:24
Witam,
Miałam potworne kłopoty z włosami (wcześniej dużo i niezdrowo się
odchudzałam) wypadały mi całymi garściami i były cieniutkie, takie piórka :)
Próbowałam 5mln300 szamponów,odżywek,maseczekitd. Aż w koncu pojechalam do
Babci- a Babcia jak to Babcia "Dziecko, jakie Ty masz kiepskie te włosiny
(...)" No i tu padł genialny pomysl z ubiegłego stulecia na który ja
oczywiscie powiedziałam NIE MA MOWY - nafta do włosów.
No ale pozniej stwierdzialam ze jak juz tylu rzeczy probowalam to co tam.
I POMOGLO!!! Ludzie wiecie jakie po tym sie ma włosy!!
Polecam, tylko trafcie na dobra nafte bo ja raz kupilam KOSMEDu i byla
kichowata bo sie wlosy nie chcialy pozniej umyc i strasznie smierdziała.
Fajne sa takie z roznymi dodatkami z lecytyna albo z biopierwiastkami czy
pokrzywa.
Ja mam teraz w takiej buteleczce z kwiatuszkami :) z lecytyna.
Pozdrawiam
i niech zyje moja moja Babcia i jej przedwojenne rady :)
Obserwuj wątek
    • mila25 Re: CUD NA WŁOSY!!! 17.03.05, 21:52
      Hello, nooooo, ja tez bardzo sobie chwalę Naftę. A napisz mi; jak stosujesz ją?
      bo ja tak jak pisze na buteleczce czyli na 15-10 min.przed myciem wcieram we
      włosy i skórę głowy.Po tym czasie muje jak zwykle.Dodam że mam włosy
      wypielęgnowane {takie do łokci a z tyłu jeszcze dłuższe:)}choć nie zawsze takie
      były.
      Pozdrawiam Cię
      Monia
      • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! 20.03.05, 08:40
        Ja na tej buteleczce znalazlam taki przepis na maseczkę: dodac żółtko jaja,
        odrobina nafty i soku z cytryny- rozciapciowujesz to :) i nakladasz na włosy na
        10 min i pozniej splukujesz :)bardzo fajnie dziala - a jak uzywalam sama nafte
        to tak samo 10 min przed myciem wcieralam i pozniej pod prysznic
      • babydoll Re: CUD NA WŁOSY!!! a dokladniej?? 18.03.05, 10:19
        Bardzo mnie zaintrygowala ta nafta. Slyszalam o tym juz dawno, ale jakos nie
        chcialo mi sie wierzyc.. Mam kilka pytan, bo jeszcze nie wiem czy sie skusic..
        Jak dlugo stosowalas ta nafte? Ile razy przez jaki czas? I kiedy zobaczylas
        efekty??
        Wlosy sie poprawiaja, ale jak? Robia sie grubsze, gestsze, szybciej rosna?
        Tak, jak dziewczyny juz pisalay, ja tez slyszalam, ze smierdzi i ze nie mozna
        jej pozniej domyc - jak sobie z tym poradzic?
        Czy nie ma zadnych przeciwskazan ? Tzn mam wlosy blond- zebym nie miala potem
        zielonych !!:)))No i mam cienkie wlosy przez to rozjasnianie...
        Oj, chcialabym, zeby pomoglo!! Z drugiej strony strasnzie boje sie swoje wlosy,
        nie chce sobie zaszkodzic...
        Z gory dziekuje za odpowiedzi!!
        P.S. Bardzo chcialabym, zeby wlosy szybciej mi rosly - czy jest cos na to???
        • mila25 Re: CUD NA WŁOSY!!! a dokladniej?? 18.03.05, 12:14
          Witaj, nafta pomaga w "zapuszczaniu" wlosów. Tzn, dokladnie pobudza krążenie w
          skórze głowy co przyczynia się do lepszego ukrwienia jej i co za tym idzie
          przenoszenia substancji odżywczych do cebulek. Tu wlasnie należy mówić
          o "pobudzaniu" włosów do wzrostu.Nafta PODOBNO przyciemnia lekko włosy ale ja
          na ten temat nie mogę się wypowiedzieć ponieważ ja juz sama od siebie mam włosy
          ciemne. Zaszkodzić to nie słyszałam żeby nafta komuś zaszkodziła jedynie jeśli
          dobrze jej nie zmyjesz szamponem z głowy pozostając na skórze głowy może
          powodować świąd.Wtedy umyj głowę jeszcze raz.
          Pozdrawiam
          Monia
        • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! a dokladniej?? 20.03.05, 08:47
          Po pierwszym uzyciu widac ze masz takie mieciutkie wlosy, pozniej tak po 3-4
          robia sie takie mocniejsze i grubsze. No i zdecydownie szybciej rosna - nie
          wiem jak to sie dzieje.
          Troche moze szczypac w glowe ale to normalne.
          Nie ma zadnych przeciwskazan: mozesz byc brunetka, blondyna czy nawet
          rudziutka :) takie rownouprawnienie kolorowych ( pod wzgledem koloru wlosow:)

Co do nafty to tak jak powiedzialam nie polecam Kosmedu bo ona naprawde
          smierdzi a ja mam teraz nafte ANNY i sobie ja bardzo chwale.
          Z taj firmy robia takie nafty z roznymi dodatkami i panie w aptece mi mowila ze
          robia tez taka odzywke do wlosow na bazie samego wyciagu z pokrzywy - ale na
          razie nie bylo wiec nie kupilam- ale zamierzam sprobowac - jak juz sie buntowac
          na te wszystkie pachnace wspomagacze to na maxa :).
          A co do mycia to po prostu trzba umyc dwa razy i koniec :)
          Bedziesz zadowolona PAPTKI

• eminelle Re: CUD NA WŁOSY!!! a dokladniej?? 01.05.06, 12:20
            Hm...z tego co czytam to faktycznie ta nafta jest cudowna.Ja też zapuszczam
            włosy i chcę żeby były zdrowe i gęste,ale też bardzo mi wypadaja.Stosuję
            Alpicort E,Dermenę i Wax i czy mogę do tego jeszcze dołożyć tą naftę?Czy to nie
            będzie za dużo i czy nie zaszkodzi włosom???
      • mila25 Re: CUD NA WŁOSY!!! 18.03.05, 12:18
        Hello,
        Ja nie zauważyłam wzmożonego przetłuszczania się włosów po zastosowaniu nafty.
        Jedynie po jej użyciu MUSISZ DOBRZE umyć głowę,najlepiej 2 razy.Po umyciu
        troszeczkę czyć zapach nafty ale to dosłownie troszeczkę. Jeśli zalezy Ci na
        braku zapachu umyj głowę szamponem mocno pachnącym najlpiej ziołowym-one mają
        zazwyczaj mocny zapach, który przebije zapach który pozostawiła nafta.
        Pozdrowienia
        Monika
        • pysiak16 Re: CUD NA WŁOSY!!! 06.05.06, 16:17
          No nie wiem... Kiedyś stosowałam naftę firmy Anna (w takiej plastikowej
          butelce) i wszystko było wporządku. Przerwałam bo zaczełam wcierać tonik Neril.
          Teraz znowu wróciłam do nafty, kupiłam tą Anny, ale butelka jest z ciemnego
          szkła i wygląda lekko przedpotopowo. Po nałożeniu ta nafta spływa mi po całej
          długości włosów, a gdy ją zmywam to zawsze wypadnie mi parę włosów. Zastanawiam
          się czy nie jest przeterminowana, czy w aptece nie przebili daty ważności. A
          może to wina szamponu? Używam Gliss Kur płynny jedwab
      • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! 20.03.05, 08:50
        Nie one sie tylko odzywiaja :)
        Wlosy trzba po takiej maseczce umyc 2 razy i tyle wogole nie odczuwasz tego ze
        mialas cos tlustego na wlosach.
        Nie ktore nafty wogole nie smierdza nafta :) polecam jeszcze raz ta ANNe
        P.S. ja mialam te same obawy :)
        • babydoll Re:Dzieki! 21.03.05, 09:40
          lusikla i mila25 - bardzo dziekuje Wam za tak wyczerpujace wypowiedzi!
          Przekonalyscie mnie:))Dzis kupie sobie ta nafte Anny i sprobuje:) Mam nadzieje,
          ze po pewnym czasie zobacze pozytywne efekty:)
          Najbardziej zachecil mnie fakt, ze szybciej rosna:))I robia sie grubsze:))
          Fajnie..:))
      • polskipracownik Re: CUD NA WŁOSY!!! 23.03.05, 14:21
        paula101 napisała:

> a ja mam pytanie, czy po takiej kuracji bardziej sie przetłuszczają włosy? i
        > czy po umyciu czuć jeszcze zapach nafty?
        Miałam problem z przetłuszczaniem się skóry głowy. Po kilku uzyciach nafty
        wydzielanie łoju przez skórę tak się unormalizowało że teraz mogę myć zadziej
        głowę. Wcześniej codziennie, co przy półdługich włosach było troszkę
        problemem.Nafta ponoć zwalcza też łupież - ale tego niewiem, bo nigdy nie
        miałam z nim do czynienia.
        Pozdrawiam
    • sylwia129 Re: CUD NA WŁOSY!!! 21.03.05, 07:55
      do twoich włosow polecam ci szuszarke ,którą sama uzywam: jest to szuszarka
      jonizujaca,poprawia ona strukturę włosa,pobudza cebulki włosa aby szybciej
      odrastały,włosy staja sie gesciejsze,odbudowuje zniszczone włosy,zamyka łuski.
      Po niej włosy są dardziej lśniace,zdrowszei zregenerowane<naprawde,daje ci 100%
      poprawy kondycji włosów>
      Suszarka ta skraca czas suszenia ma wbudowany generator jonów wytwarza stały
      strumień ujemnie naładowanych jonów, które pozytywnie wpływają na włosy
      podczas suszenia. Jony redukują wielkość kropelek wody i dzieki temu skracają
      czas suszenia oraz zmniejszają cieplne uszkodzenia włosów. Jony wygładzają
      wierzchnią warstwę włosa, sprawiając, że włosy stają się zdrowsze, bardziej
      błyszczące i poddatniejsze na układanie.

1600 Watów – zapewnia moc odpowiednią do szybkiego i skutecznego suszenia.
      Przycisk podmuchu chłodnego powietrza silny podmuch chłodnego powietrza, który
      pozwala na dokładne ułożenie włosów.
      Przełącznik ustawień 2 tryby ciepła/prędkości służące kontrolowaniu stylizacji
      fryzury lub szybkiego suszenia.
      .
    • agnieszka312 Re: CUD NA WŁOSY!!! 21.03.05, 13:25
      Jeszcze raz ja :) lusilko tak samo jak ty mam statnio problemy z wlosami.Od
      jakiegos czasu okropnie mi wypadaja na jesieni skusilam sie na balejaz ktory
      strasznie zniszczyl mi wlosy.I tak samo wyprobowalam juz cala mase szamponow
      odzywek i preparatow witaminowych.Ostatnio scielam je na krotko znacznie lepiej
      wygladaja ale niestety dalej wypadaja:( Dlatego pytam bo ta nafta to juz chyba
      ostatnia deska ratunku:))
      • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! 21.03.05, 21:48
        Hej :)
        Ja polecam, nawet jak masz krotkie wlosy to latwiej Ci ja bedzie stosowac (ja
        mam takie do ramion to troche sie musze nawcierac :).
        A problemy mialam bardzo podobne - wlosy wychodzily mi garsciami normalnie
        (jak je mylam) najgorsze bylo to ze musialam je caly czas sprzatac :)
        Oprocz tego byly normalnie takie jak piorka, takie delikatne - jak robilam
        sobie kite :) to musialam gumke tak ze 4-5 razy oplatac.
        Kupowalam sobie takie maski w takim zakrecanym pudelku, szpmony jakies wymyslne
        i 5milionow rodzajow odzywek - nic nie pomagalo.
        A nafta nie dosc ze kosztuje grosze bo ok.5zl (za butelke ktora naprawde
        starcza na dlugo) to naprawde daje rezultaty. Wlosy sie naprawde staja
        ladniejsze no i nie wypadaja i jeszcze na dodatek szybciej rosna!
        Tylko ze trzeba troche czasu poswiecic (10 min).
        Dam Ci przepis jak zrobic maseczke: żoltko + odrobina nafty i troche soku z
        cytryny - rozdziabdziac razem i na wlosy.
        Aha na poczatku moze troche szczypac w glowe ale to normalne - wiec sie nie
        przejmuj.
        Pozniej umyj dwa razy glowe i gotowe.
        Jest taka seria z roznymi dodatkami np. z sokiem z pokrzywy z lecytyna.
        jestem na razie u kolezanki ale jak wroce do domu to ci napisze adres strony
        www tej firmy co je produkuje bo ostatnio znalazlam.
        POZDROWIONKA
        • agnieszka312 Re: CUD NA WŁOSY!!! 22.03.05, 07:19
          Dziekuje za odpowiedz :) Kupilam wczoraj nafte firmy Anna z biopierwiastkami bo
          tylko taka byla i nalozylam na glowe.W sumie zadnych problemow nawet nic nie
          szczypalo.Umylam glowe 3 razy na wszelki wypadek i zmyla sie dokladnie.Jak
          narazie wlosy super mieciutkie:)Mam jeszcze jedno pytanie .Jak czesto nakladac
          ta nafte ? Raz w tygodniu wystarczy ? Czy czesciej ? Pozdrawiam:)
          • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! 23.03.05, 07:49
            no to chyba najlepszy producent naft, najlepiej jej uwywaz za kazdym razej jak
            myjesz wlosy ( no ja myje tak co 3-4 dni to tak jakos nakladam ) na razie
            bedziesz miala mieciutkie i takie blyszczace a za 2-3 tygodnie zobaczysz takie
            prawdziwe efekty.
            To z Wioletka Villas:) to tez slyszalam :)
            generalnie to nie jest moja idolka :P ale wlisy moglabym miec takiej struktury
            jak ona :P
            • babydoll Re: CUD NA WŁOSY!!! 23.03.05, 11:46
              Mam jeszcze jedo pytanie: przeczytalam gdzies, ze po zastosowaniu nafty nie
              mozna uzywac innych odzywek. Jakos nie moge sobie wyobrazic, ze nie nakladam
              odzywki, bez niej ciezko mi rozczesac wlosy, sa szorstkie (mam dobra odzywke od
              fryzjera), chyba ze po nafcie rzeczywiscie nie trzeba...?
              To jka: wolno czy nie wolno?:)
              • polskipracownik Re: CUD NA WŁOSY!!! 23.03.05, 14:12
                To dziewczyny teraz ja coś wam doradzę od siebie. Miałam kilka naft, ale ta
                która najbardziej śmierdziała własnie naftą - była najskuteczniejsza. Te z
                różnymi dodatkami tylko ślicznie pachniały i było je trudno zmyć. Przestałam
                też bawić się w tą maskę z żółtkiem bo jak na mnie to zbyt czasochłonne i
                niewygodne. Polecam tak na 10-15min przed myciem wetrzeć naftę (na dłoń potem
                głową w dół i wceramy)i zmyć. Żadnej odżywki dodatkowo. Zbędna. Używam od ok
                roku. Nie dość że włosy diametralnie się poprawiły to dodatkowo kolor się tak
                wzmocnił, że jak idę do fryzjera to pyta mnie jaką farbę mam na włosach. A ja
                włosy malowałam 7 lat temu hehehe. Dodam ze jestem brunetką.
                Teraz mam naftę z rumiankiem - z firmy Paramedica. Kosztowała 3.99zł za 170ml.
                Jest super.
                • asiek_asiekowaty Nie działa 23.03.05, 14:52
                  Kupiłam Annę. Włosy mam bardzo długie i sądziłam, że nafta nada im blasku i
                  poprawi ich kondycję. A włosy są takie, jakie były, o ile nie gorsze (chyba
                  nawet bardziej matowe, a rozdwojone końcówki podkreslone i bardziej widoczne).
                  Do tego nieprzyjemne użycie, nieciekawy zapach, na jeden raz zużyłam 1/3
                  opakowania, więc już wole sobie kupić w tej samej cenie odżywkę Ziaji.
                  • omfala No właśnie! - Rozczarowałam się :/ 24.03.05, 11:16
                    Kupiłam naftę "Anny", zachęcona tymi achami i ochami na forum.
                    Hmm. Nałożyłam i umyłam głowę TRZY razy. Efekt - włosy pięć razy tłustsze, niż
                    zanim je umyłam. Piękne strąki, fuj. Ja nie wiem, ile razy to trzeba myć, ale
                    nie zamierzam oszczędzać na odżywkach na rzecz nafty, żeby potem wydać fortunę
                    na szampony.
                    Aha - zrobił mi się jakiś upiorny łupież - w życiu takiego czegoś nie miałam.

Postanowiłam się nie dać. Kupiłam szampon do tlustych włosów (może zmyje to
                    paskudztwo następnym razem) i spróbuję z naftą raz jeszcze. Ale już bez
                    uprzedniego entuzjazmu.
                    • agnieszka312 Re: No właśnie! - Rozczarowałam się :/ 24.03.05, 13:20
                      Ja nie mialam problemow a tez sie obawialam.Mam wlosy przetluszczajace sie i
                      myje je codziennie.Nalozylam nafte tez Anny i bez problemu zmylam za drugim
                      razem.Trzeci raz umylam tak na wszelki wypadek wlosy super mieciutkie lsniace
                      ani sladu tluszczu.Moze po prostu tobie nafta nie sluzy.Ale sprobowac zawsze
                      warto :)
                          • omfala Kapituluję! :/ 25.03.05, 10:40
                            Nafta po raz drugi. Potem myłam włosy szamponem BARDZO PORZĄDNIE 4 RAZY! I dalej
                            gdzieniegdzie są niedomyte! Rozpacz. Co mi po cudownym działaniu nafty, skoro
                            zniszczę sobie włosy uporczywym myciem?
                              • brazil133 Re: Kapituluję! :/ 25.03.05, 17:11
                                Szamponem Pregaine,a z jakiej to firmy,bo nie kojarze.Ja też kupiłam nafte z
                                Anny z lecytyną i troche po waszych postach mój zapał opadł.Zobaczymy co będzie
                                ze mną:-)
                                • omfala Re: Kapituluję! :/ 26.03.05, 06:39
                                  Miałam kiedyś Pregaine - był dosyć drogi (choć bez przesady:) - do kupienia
                                  głównie w aptekach. Z tego, co pamiętam, oczyszcza, choć jednocześnie jest b.
                                  łagodny - dlatego nadaje się do włosów wypadających czy dla alergików.
                                  O, tu znalazłam informacje (oczywiście reklamowe) o tym specyfiku:

"Szampon Pregaine® jest hypoalergiczny i wolny od polimerów i wosku, które mogą
                                  drażnić skórę głowy, blokować cebulki włosowe, a w efekcie osłabiać włosy.
                                  Szczególnie skutecznie usuwa nadmiar tłuszczu oraz wszelkie zanieczyszczenia ze
                                  skóry głowy i włosów. Dzięki temu substancje lecznicze lepiej przenikają do
                                  skóry głowy. Jego specyficzna formuła powoduje, że nawet cienkie włosy po umyciu
                                  zyskują na objętości, są bardziej puszyste i zdrowe. Szampon charakteryzuje się
                                  pH 5,5 - najbardziej odpowiednim dla skóry głowy."

Więc b. możliwe, że tym szamponem umyłoby się lepiej.

Ja miałam jakiś firmy St.Ives do cienkich i delikatnych włosów, a potem kupiłam
                                  do przetłuszczających się włosów - Joanny - ale ten bynajmniej nie zmywał nafty
                                  lepiej.
                                  • lena81 Re: Kapituluję! :/ 26.03.05, 12:58
                                    hej ja mam pyt a propo wciarania i mycia kiedys juz uzywalam nafty na cale
                                    wlosy i mycie to byl koszmar dlatego ja odstawilam kilka dni wtarlam tylko w
                                    skore glowy i nie bylo az tak zle a jak wy ja stosujecie??na cale wlosy czy
                                    tylko na skore??
                                      • lusilka U mnie sa widoczne rezultaty 05.04.05, 22:22
                                        HEJKA
                                        Widocznie jest tak ze jednemu pomaga a drugiemu nie, generalnie ja polecilam
                                        kilku koleezanka i do tej pory uzywaja i sa zadowolone.
                                        MOze macie jakies amerykanskie wlosy :)
                                        Ja tez jestem zadowolona, co wiecej wlosy szybciej po niej rosna i sa zdrowsze -
                                        przynajmniej moje.
                                        Pozdro
                                        • gonia766 UWAGA dziewczyny to jest REKLAMA!! 06.07.05, 08:07
                                          Uwazajcie dziewczyny, to jest tylko reklama nafty do wlosow firmy Anna!!!!
                                          Zobaczcie sama na ponizszy link, dokladnie ten sam tekst z Babcia pojawia sie na
                                          forum strony MediWeb, gdzie te specyfiki mozna zamowic:

www.mediweb.pl/forums/viewtopic.php/t=6276.html
                                          Lusilka nabiera nas wszystkie, oszukujac ze wogole tej nafty uzywa, chcac nabic
                                          kase firmie Anna. NIE DAJCIE SIE NABRAC!!! Nie ma zadnzych cudow po tej nafcie!!
                                          Zauwazcie tez, ze ten temat jest MODEROWANY przez Lusilke, ktora probuje na sile
                                          wmowic dziewczynom, ktorym ten produkt nie podchodzi, ze po dluzszym stosowaniu
                                          beda cuda... Podstawila pewnie tez jeszcze niejedna zachwycona... Jakie to
                                          smutne, ze nawet te wydawaloby sie fajne forum, jest wykorzystywane przez
                                          nieuczciwych ludzi.. Trzymajcie sie dziewczynki, damy rade i BEZ NAFTY! :-)

Patrzcie jak sie lusilka udziela: "mnie pomoglo", "wcierajcie dlugo", bla bla
                                          bla, a wszystko idzie na konto firmy Anna.
                                      • lusilka Długie włosy - wcierac w skóre głowy 05.04.05, 22:29
                                        Wcierajcie w cebulki najblizej glowy bo jak macie takie dlugasne wlosy to moze
                                        za duzo nakladacie na wlosy i dlatego sie nie chce splukac.
                                        Wiadomo ze jak ktos ma krotkie wlosy to wystarczy 2 mycia ale jak sie nalozy na
                                        pol metrowe wlosy nafty to pozniej troche pewnie schodzi z myciem - wiec lepiej
                                        odzywiac same cebulki
                    • marys77 Re: No właśnie! - Rozczarowałam się :/ 06.04.05, 17:39
                      Ja o nafcie dowiedzialam sie od kolezanki, uzywam sama od 4 lat i wkoncu
                      skonczyly sie moje problemy z wlosami. Ja uwazam ze nafta dziala na kazdych
                      wlosach tylko trzeba ja umiec uzywac (nie na cale wlosy tylko tuz przy glowie -
                      ma sie dostac do cebulek).
                      Generalnie to poodstawialam wszystkie wspomagane chemicznie szampony i odzywki.
                      Uzywam najzwyklejszego szamponu ( z pokrzywy albo nawet dzieciecy bambino - bo
                      mi sie slodkie dziecinstwo przypomina jak widze ta zolta buteleczke :) no i
                      uzywam nafty.
                      Ostatnio jak bylam u fryzjera to mi powiedzial ze dawno juz takich ladnych
                      wlosow nie widzial :)
                      Tez uzywam nafty ANNY na paramedice mam uczulenie - zreszta ANNA wzbogaca nafte
                      o rozne suplementy - co ma jeszcze lepszy wplyw na wlosy.
                      POzdrawiam
                    • marys77 Ja stosuje od 4 lat i mam piekne wlosy!!! 06.04.05, 17:40
                      WITAM WSZYSTKICH
                      JA o nafcie dowiedzialam sie od kolezanki, uzywam sama od 4 lat i wkoncu
                      skonczyly sie moje problemy z wlosami. Ja uwazam ze nafta dziala na kazdych
                      wlosach tylko trzeba ja umiec uzywac (nie na cale wlosy tylko tuz przy glowie -
                      ma sie dostac do cebulek).
                      Generalnie to poodstawialam wszystkie wspomagane chemicznie szampony i odzywki.
                      Uzywam najzwyklejszego szamponu ( z pokrzywy albo nawet dzieciecy bambino - bo
                      mi sie slodkie dziecinstwo przypomina jak widze ta zolta buteleczke :) no i
                      uzywam nafty.
                      Ostatnio jak bylam u fryzjera to mi powiedzial ze dawno juz takich ladnych
                      wlosow nie widzial :)
                      Tez uzywam nafty ANNY na paramedice mam uczulenie - zreszta ANNA wzbogaca nafte
                      o rozne suplementy - co ma jeszcze lepszy wplyw na wlosy.
                      POzdrawiam
                • marys77 Mnie nafta Paramedica uczula 06.04.05, 17:46
                  NIe wiem ktora firma dodaje jakies chemiczne ulepszacze ale mni uczula wlasnie
                  nafta paramediki, z koleii nafty Anny choc kupowalam z tymi samymi suplementami
                  co paramediki nie wywoluje u mnie zadnych uczulen.
                  Ja polecam anne
        • gonia766 UWAZAJCIE dziewczyny to jest REKLAMA!!!!! 06.07.05, 08:04
          Zobaczcie sama na ponizszy link, dokladnie ten sam tekst z Babcia pojawia sie na

kase firmie Anna. NIE DAJCIE SIE NABRAC!!! Nie ma zadnzych cudow po tej nafcie!!
          Zauwazcie tez, ze ten temat jest MODEROWANY przez Lusilke, ktora probuje na sile
    • 223344v4 Re: CUD NA WŁOSY!!! 29.03.05, 12:13
      Wcale sie nie dziwie, ze nie mozecie zmyc nafty i macie po miej tluste wlosy.
      Przeciez nafte wciera sie tylko w skore glowy a nie we wlosy na calej dlugosci
      (i w niewielkiej ilosci). Nie czytacie ulotek?
    • madzia773 Re: CUD NA WŁOSY!!! 29.03.05, 14:24
      a ja kupiłam z aloesem,nie wiem jakiej firmy i posmarowałam sobie w wielką
      sobotę samą skórę głowy, na drugi dzień rano umyłam włosy dwa razy, miałam
      włosy jak siano, a skóre głowy gorącą, aż czerwoną, na włosach, kołtun, nie
      mogłam rozczesać, użyłam jedwabiu w płynie i też ledwo ledwo przesunęłam
      grzebień. Efekt finalny był taki że i tak miejscami miałam niedomyte włosy
      • dominnika Chyba tez się skuszę+pytanko!!!!!!! 02.04.05, 11:54
        Chyba tez się skuszę na ta naftę chociaz podejrzewam,że to nie dla mnie,ajkoś
        takie specyfiki naturalne na mnie nie działają,ale może akurat. Mam takie
        pytanko czy mozna po tym jak się umyje stosowac maseczkę do włosów? Czy to nie
        ma sensu bo zmyje się cała naftę i nie będzie widać efektu?
    • asiulka0986 Re: CUD NA WŁOSY!!! 14.04.05, 08:06
      JA tez postanowiłam uzywac nafty. Wczesniej próbowałam po dwóchrazach sie
      rozczarowałm, i zaprzestałam stosowania- włosy trąki, tłuste , niedomyte itp

Ale teraz znowu wziełm, wypróbowałam, umyłam 2 razy bambino i hm.. włosy ok,
      bez strąkó, w tym tygodniu zaczełam, juz po raz 4 wtarłam nafte na skóre głowy
      i bede uzywac na codzień!

I jeszze pytanie do LUSIKA !!! :D !!! :)
      Jak długo stosujessz juz nafte ?
      I co bardziej CI POMAGAŁO - WCIERANIE SAMEJ NAFTY CZY JĄCZNIE wraz z zółtkiem ?
      ASIA
      • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! 15.04.05, 18:47
        Hej Asia,
        Nafte stosuje od ubieglych wakacji, tak gdzies od lipca. Ataram sie to robic w
        miare regularnie (tak przynajmniej raz na tydzien).
        JAk mam wiecej czasu to robie maske z jajkiem,a jak mniej to sama nafte.
        Po dodaniu zóltka wlosy mi sie wydaja takie troche bardziej miekkie ale mysle
        ze generalna role odgrywa sama nafta.
        Pozdrawiam
    • miamia Re: CUD NA WŁOSY!!! 15.04.05, 10:49
      A ja mam takie pytanie, zrobiłam własnie trwała, czy moge stosować naftę? Twała
      jest fajna i nie chcę zeby sie :"rozwaliła" natomiast chce dbać o włosy, a z
      tego co tu piszecie ta nafta jest genialna, tylko czy nie rozprostuje mi skrętu?

Dzieki za odpowiedź i pozdrawiam! :)
      • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! 15.04.05, 18:49
        Hej :)
        Pytalam sie babci bo sama nigdy trwalej nie mialam, i ona powiedziala ze nafta
        nie rozkreca wlosow (wcierasz ja w skore glowy - w cebulki)
        to samo mo powtorzyla pani w aptece, wiec mysle ze spokojnie mozesz probowac.
        Pozdrawiam,
        • natalia.pszczolka małe zapytanie do luzki! :D 21.05.05, 15:01
          HEEYKA! Ja mam problemy z włosami bo sa długioe i czasem mam wrażenie,że jest
          ich więcej na szczotce,albo na podłodze,niz na mojej głowie :( chyba zaczne
          stosować te specyfili,o których tu wypisujece...tylko nie wiem,jak często....za
          każdym razem?przy każdym myciu?a jeżeli ja myje głowe codziennie to czy to nie
          bedzie obciążąło moich włosów? prosze odpowiedz mi na to pytanie?! :]
          pozdrawiam...ciaoooo'
          • lusilka Odp :) 22.05.05, 16:45
            Mozna stosowac codziennie ale ja to robie tak co ktorys dzien ( co 2-3- tak
            zeby bylo dwa razy w tygodniu - no jak sobie zapone to rzadziej) ale to
            poprostu z lenistwa bo mi sie czesciej nie chce (trzeba poswiecic te 10 minut i
            pozniej starannie myc wlosy). Mi wystarcza - sprobuj na poczatek co pare dni-
            zobaczysz jak zadziala, na wypadanie polecam nafte z czarną rzodkwią (nie
            polecam KOSMEDU)
    • oksana.zarewicz Re: CUD NA WŁOSY!!! 18.04.05, 12:48
      Witam
      Istnieje kilka rodzajów nafty (m.in. lecznicza – naphta naphtalanum oraz tzw.
      kosmetyczna). Są one mieszankami różnych rodzajów płynnych węglowodorów i
      zawierają pewien procent siarki. Nafta „kosmetyczna” ma działanie zmiękczające
      włosy, nadaje im połysk poprzez lekkie natłuszczanie. Z pewnością stosowanie
      zewnętrzne stosowanie nafty lub maseczek na jej bazie pozwala uzyskać efekt
      miękkich, lśniących włosów ale niestety nie ma ona wpływu na przyspieszenie
      wzrostu włosów. Jeżeli włosy wypadają pod wpływem uszkadzających czynników
      zewnętrznych to zaprzestanie ich dotychczasowego oddziaływania w połączeniu ze
      stosowaniem nafty kosmetycznej daje rezultaty pozytywne. Jeżeli zaś wypadanie
      włosów jest spowodowane przyczynami wewnętrznymi to nafta nie sprosta takiemu
      wyzwaniu.
      Pozdrawiam
      Oksana
      • gonia766 Pani doktor ma racje! A TA LUSILKA TO OSZUSTKA! 06.07.05, 09:47
        Zgadzam sie z Pania doktor w 100%. A tutaj jakas lusilka probuje nas nabrac!!1

• lusilka PRZYKRO MI ZE TAK MYSLISZ ALE NIE MASZ RACJI 08.07.05, 13:05
          Przykro mi bardzo, że tak uważasz bo nie masz racji. "Odkryłam" naftę i dla
          tego chcialam pokazać ją innym dziewczynom. Często siedze na formum i dlatego
          widzialam zapytaniaia i cieszylo mnie że ten post sie rozwija - tak po prostu.
          Zreszta nie mam zamiaru sie tlumaczyc.

Cieszy mnie jednak fakt, iż większości z nas nafta pomaga. Ten post ma ponad
          100 wpisów i większość jest za naftą.

• strange23 Re: CUD NA WŁOSY!!! 06.05.05, 13:42
      Po przeczytaniu tego watku pobieglam do apteki po nafte :)
      Do tej pory zastosowalam ja juz 5 razy i co?
      CUDO! Moje wlosy odzyly, sa miekkie, puszyste ale co najwazniejsze nie
      wypadaja! Zawsze na szczotce zostawalo duzo wlosow a teraz praktycznie nic!
      Minusem jest to ze musze umyc glowe trzy razy no ale czego sie nie robi dla
      pieknych wlosow. Teraz wszystkim polecam nafte ;)

Kolazanka powiedziala mi ze w ten sposob jej dziadek uratowal sobie wlosy gdy
      zaczal lysiec ;) (to taka mala dygresja)

Pozdrawiam ;)
    • marcepann Re: CUD NA WŁOSY!!! 08.05.05, 18:56
      a ja polecam RADICAL to dla tych co lubia luz blues bez zadnego mycia 10 razy
      włosow i problemu z zapachem.Włosy konczyły mi sie w oczach i nie wiem od czego
      bo badania wychodziły sper.Zawsze miałam piekne a tu prosze,koszmar i cala
      szczotka.Scinac nie chciałam dowiedizałam sie o radicalu, w aptece po 14 lub 7
      zł w zaleznosci co kupicie.REWELACJA!!!!!!!!
      • tbnh Re: CUD NA WŁOSY!!! 10.05.05, 16:40
        Laski, jestescie niesamowite.. :)) wychodzac z pracy zaczepie o apteke i
        zapoznam sie z nafta. dzis bylam u lekarza, bo nie daje sobie rady z
        wypadajacymi wlosami..
        Marcepann - czy piszesz o tabletkach do lykania, czy szamponie, odzywce?
        a tak juz PS. forum z megabannerem specyfiku sklepowego, max komercji, a my tu
        o nafcie za 3.00 :))
        buziak dla wszystkich
        m
        • marcepann Re: CUD NA WŁOSY!!! 11.05.05, 01:08
          coz,mnie wystarczyła odżywka w płynie,szklana butelka,potem uzywam juz
          regularnie mgiełki na przemian z odzywka-efekt super. Wiem,ze ampułki sa juz
          bardzo skoncentrowane,wiec zawsze mozna wyprobowac... Mozesz tez kupic szampon i
          odzywke wyjdzie taniej a mysle,ze powinno w zupełnosci wystarczyc:) mozesz tez
          przed myciem nafte a potem radical:)
          powodzenia!
      • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! 22.05.05, 16:38
        na stronie która podala marys77 - jest napisane ze nafta z wyciagiem chyba z
        pokrzywy ma dzialanie przeciwlupiezowe (zreszta sama go ją przejrzyj)- wiec
        sprobuj a moze pomoze :)
    • kachax wypróbuję 18.05.05, 12:13
      Ja myślałam że nafta to taki mit. Kiedyś chyba nawet kupiłam, ale chyba
      nieumiejętnie zastosowałam, bo pamiętam że nie kontynuowałam.

Ale po przeczytaniu tego wszystkiego poleciałam do apteki i już mam pierwsze
      mycie z naftą za sobą. Poza tym ze są miękkie i jakby bardzie elastyczne to na
      razie nic nie ma.
      Kupiłam naftę Anny, taką z witaminą A + E, bo akurat taka była :).

Póki co mój mąż też chce walczyć łysinkę na czubku głowy która się robi....
      Zobaczymy czy i jemu pomoże? Kots coś wie?

Czytałam jeszcze o tej kuracji witaminowej i lekarce ze Stuttgartu.... tyle ze
      to dość trudne.
      No a kto słyszał o tym, ze włoszki mają piekne włosy bo używały do ich
      pielęgnacji oliwe z oliwek? Może wiecei jak one to robiły?

Pozdrawiam serdecznie, kasia
      • kachax Re: wypróbuję 09.06.05, 14:41
        Używam od 3 tygodni.
        Generalnie:
        - wolę wcierać w skórę ale we włosy wciera sie przez to automatycznie,
        - lepiej po zmoczeniu głowy, nie robi mi się wtedy takie siano, a prepłukane
        włosy już mają mniej środków typu lakier, pianka i lepiej w nie wchodzi ta nafta
        - rezultat: błyszczące, miękkie, nie wypadały mi wceśniej lawinowo, a teraz
        chyba jeszcze mniej
        - są bardzo mieękkie i przyjemne w dotyku
        na razie koniec.
        Obciełam wczoraj u fryzjera na krótko, wracam do naturalnego koloru, bo chcę go
        sobie zapamiętać zanim osiwieję. Tyle.
        Będę stosować dalej, zobaczymy czy będę miała kiedyś "piękne, gęste, grube,
        naturalne" - wtedy może i zapuszczę... :)
        ________________________ ☻ ☺ ☼ ________________________
        Zapraszam na forum do zasięgania pożytecznych informacji i wyrażania dobrych i
        złych OPINII O BIURACH PODRÓŻY w PL:
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=29584
    • zolza73 Re: CUD NA WŁOSY!!! 18.05.05, 21:14
      Wlasnie jestem po.... wyczytalam posty,kupilam nafte, zrobilam maseczke i...
      Wlosy przed: trwala,farba co 2-3 tyg, standardowa pielegnacja to szampon pantiv
      prov z odzywka,potem odzywka silk, po splukaniu odzywka z jedwabiem, po
      wysuszeniu pianka pantiv- inaczej wlosy przypominaly stos siana u baby z bazaru.
      po.......jak rozczesalam, to musialam zblizyc sie do lustra bo nie wierzylam,
      swiecily sie...naprawde:DDD fakt ze umylam 3 razy szamponem,fakt ze
      sasiedzialam sie z maseczka przed kompem na gg z 30 min ale no
      luudzie...rewelacja. Po moim sianie ni sladu w dodatku nabraly polysku bez
      calego stosu balsamow:) polecam
        • lusilka Re: CUD NA WŁOSY!!! 24.05.05, 19:23
          Nafta ponoc ma ogolne dzialanie pielegnacyjne zarowno jesli chodzi o wlosy jak
          i skore glowy (dlatego ma dzialanie przeciwłupierzowe). Z tych naft co ja
          mialam wiekszosc miala dopisek ze maja dzialanie przeciwlupierzowe ( a napewno
          ta z wyciagiem z pokrzywy i chyba z olejem rycynowym). Nie martw sie -
          spokojnie mozesz kupic ta "niby przciwlupierzowa"-dzieki wlasciwosci nafty
          skora glowy po porostu przestaje sie luszczyc. Ale nawet jesli nie masz
          lupierzu mozesz jej spokojnie uzywac.
          Po raz kolejny odradzam jednak KOSMED
          • imperatorka Re: CUD NA WŁOSY!!! 24.05.05, 20:25
            hejka! Zawsze sądziłam że nafta do włosów jest niedobra, nie wiem dlaczego ale
            takie miałam przekonanie, a tu powolutku zaczynam zmieniać swoje podejście do
            tego:) Ostatnio aby poprawić wygląd swoich bardzo skromniutkich włosów
            spowodowane bardzo częstym farbowaniem kupiłam skrzypo vite, szampon z czarnej
            rzepy i też odżywkę też z czarnej rzepy cóż poczekam i zobacze jakie będą tego
            efekty... moja siostra polecała mi natomiast odżywkę wax, po niej włosy
            szybciej rosną:) ( ale sie rozpisałam) a nafte to chyba spróbuje, ale jeszcze
            nie teraz musze do tego dojrzeć yyy psychicznie:)
            pozdrawiam was wszystkie)
            • kastanowa Re: CUD NA WŁOSY!!! 09.07.05, 22:38
              nafta,nafta,nafta.OK jest super ale najlepiej dziala jak posmarujecie wlosy
              zalozyc czepek foliowy i na to najlepiej czapke zimowa,gdyz pod wplywem ciepla
              wchlaniaja sie z niej wszystkie skladniki.I polecam do mycia szampon Radical
              jest na bazie skrzypu polnego mozna go kupic w aptece.Wlosy po paru myciach
              dostaja swietny polysk
          • lindan Re: Gdzie kupić???? 28.05.05, 22:04
            Gddzie te nafty o których piszecie można kupić??? Pytałam w 2 aptekach i mieli
            tylko tą z lecytyną, która jest najlepsza dla wypadających włosów???
            Pozdrawiam!!!
            • lusilka ODP 29.05.05, 13:50
              NAfte kosmetyczna ANNY dostaniesz tylko w aptekach albo dobrze zaopatrzonych
              sklepach medyczno zielarskich. Wszystkie nafty maja dzialanie zapobiegajace
              wypadaniu wlosow, mysle ze nafta z lecytyna równiez bedzie odpowiednia.
              • tbnh kiedy efekty?? :( 31.05.05, 19:32
                Hola,
                uklony dla pani L., ktora TAK CIERPLIWIE ODPOWIADA NA WSZYSTKIE PYTANIA
                NAFCIARSKIE :) Moze odpowiesz, Slonce na jeszcze jedno? Juz prawie trzy
                tygodnie co drugi dzien - przy kazdym myciu uzywam nafty i.. nic.. Mialam takie
                objawy, ktore mialas i Ty - bardzo wypadaja wlosy, moje sa jeszcze sianowate.
                Wypadaja nadal, moze cos zle robie? Nafte trzymam ok. 10 minut, a 1x w tyg.
                maseczka z zoltka , cytryny i nafty - ok.20 minut. Za krotko? a moze efekty
                przyjda pozniej? Boje sie tylko, ze niedlugo nie bede miala juz co myc.. :0 Z
                gory dzieki i buzka
                m
                • zolza73 Re: kiedy efekty?? :( 03.06.05, 11:06
                  ja tam nakladam maseczke co 2 dni, lecytyna z zoltka i cytryna maja dodatkowo
                  wzmacniajace wartosci, wiec zamiast oszczedzac na maseczce zacznij ja stosowac
                  caly czas, potem dopiero zejdz na przemienne stosowanie nafta-maseczka-nafta.
                  • tbnh Re: kiedy efekty?? :( 03.06.05, 20:52
                    Dobrze, dobrze, moge wszystko, tylko powiedz, czy to pomaga w Twoim przypadku?
                    Bo juz niedlugo zabraknie mi materiału na eksperymenty.. Wlasnie wrocilam z
                    apteki, gdzie zakupilam kolejne cudo - maseczke woskowa: Henna Wax.. Ale moze
                    jeszcze dam nafcie szanse?.. :(
                    • wiktosia Re: kiedy efekty?? :( 08.07.05, 18:58
                      hmm co do wax'a uzywam od dawna super sprawa moja ciotka po chemioterapii
                      stosowala i wlosy miala potem jak konska kita :) mocne grube ... to naturalna
                      oczyszczona henna w 2ch rodzajach dla blozndu i ciemnych , radze kozystac
                      stosownie do koloru,bo moja siostra blondynka po zastosowaniu tej do ciemnych
                      mialal potem czerwone niektore wloski, sporadycznie ale miala ;] no i jest ich
                      tak malo ze zadna roznica... dodam ze moja siostra uzywa henny barwionej do
                      kolorowania czupryny i tez ma wlosy po byku normalnie az zazdroszcze silne
                      zdrowe grube blyszczace WAX jest ok ale co do tafty , kiedys stosowalam z
                      glowy zmyc nie moglam, mama poradzila mydla uzyc?!?! zeszlo ale meka
                      straszna,po wysuszeniu byly tluste i jakby nadal brudne , moze teraz robia
                      jakies inne, zmywalne ;].. sprawdze ;]
                • kleopatryx Re: kiedy efekty?? :( 03.08.05, 12:17
                  Pani doktor już odpowiedziała, że nafta nie pomaga, jeżeli jest problem
                  wewnętrzny z włosami. Udaj się do lekarza (to może być sprawa hormonów).
                  Ja radzę ci zażywać preparaty bogate w siarkę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka