Gość: kinia IP: *.autocom.pl 28.05.06, 18:36 podobno zamiast znanej zupy kapuscianej Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
justa_79 Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? 29.05.06, 13:49 czego to ludzie nie wymyślą, aby wyciągnąć kasę od naiwnych ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 13:53 o samo można powiedzieć o kremach z filtrami, a jednak je polecasz. Tak, tak, wiem, naukowe opracowania;p Odpowiedz Link Zgłoś
justa_79 Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? 29.05.06, 14:09 no właśnie, ze względu na szereg badań naukowych, tego samego NIE można powiedzieć o filtrach. ale skoro Ciebie takie badania śmieszą... a czytałaś je chociaż? wątpię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 14:14 Czytałam, wyobraź sobie, podczas studiów i teraz w pracy zawodowej. Polecam studentom, powinni znać równiez ten pseudonaukowy dorobek. Skoro jednak ciebie przekonały, cóż, wciskaj dalej naiwnym kobietom kit o skuteczności filtrów. W końcu żyją z nich, i to nieżle, koncerny kosmetyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
justa_79 Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? 29.05.06, 14:33 jeśli uważasz czyjeś badania za pseudonaukowe, to wypadałoby pochwalić się własnym dorobkiem naukowym. o ile istnieje. wtedy będziesz mogła krzyczeć na forum - kobiety, opalajcie się! to wcale nie szkodzi! fotostarzenie i czerniak to mit! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 14:39 W którym miejscu napisałEM, że fotostarzenie i czerniak to mit?! Stwierdziłem tylko, że filtry to nabijanie kasy koncernom. Jeśli z takim samym zrozumieniem jak moje posty przeczytałaś opracowania naukowe, to może juz nie udzielaj się na forum, a raczej nie osmieszaj... Odpowiedz Link Zgłoś
justa_79 Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? 29.05.06, 14:51 określiłeś te badania mianem pseudonaukowego dorobku, cokolwiek przez to rozumiesz. może zacznij wyrażać się jaśniej. czerniak i fotostarzenie to nie mit, ale filtry przed nimi nie chronią? czy jednak chronią, ale nabijają kasę? nie jestem jasnowidzem, żeby wiedzieć, co masz na myśli... na szczęście badania naukowe są pisane z zachowaniem pewnych reguł logiki, więc z ich rozumieniem nie mam problemów. a ośmieszaniem się nazwałabym brak rzeczowej dyskusji z Twojej strony, tylko ataki ad personam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 15:31 >określiłeś te badania mianem pseudonaukowego dorobku, cokolwiek przez to > rozumiesz. Jesli nie wiesz, co znaczy przymiotnik "pseudonaukowy", odsyłam do pierwszego lepszego słownika. Rozumiem li ylko to, co kryje się pod znaczeniem ego słowa. czerniak i fotostarzenie to nie > mit, ale filtry przed nimi nie chronią? Owszem, czerniak i fotosarzenie to nie mity. A filtry w kremach przed nimi nie chronią. >czy jednak chronią, ale nabijają kasę? ak, nadal (nie: jednak) nie chronią. Kasę nabija reklama oraz, przede wszyskim, wiara naiwnych kobiet, które myslą, ze skoro wypackają się kremem, nigdy nie zachorują i nigdy się nie zestarzeją. > a ośmieszaniem się nazwałabym brak rzeczowej dyskusji z Twojej strony, tylko > ataki ad personam Powtarzam, naucz się czytać ze zrozumieniem, wtedy nie będziesz miała problemu z dowiedzeniem się, co chciałem powiedzieć, a nie co miałem na mysli. Odpowiedz Link Zgłoś
justa_79 Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? 29.05.06, 15:39 Gość portalu: zet napisał(a): > Kasę nabija reklama oraz, przede wszyskim, > wiara naiwnych kobiet, które myslą, ze skoro wypackają się kremem, nigdy nie > zachorują i nigdy się nie zestarzeją. nigdy nic takiego nie napisałam. nigdzie nie propaguję posmarowania się filtrem SPF 50+ i spędzenia całego dnia w solarium. a dlaczego Ty piętnujesz używanie kremów przeciwzmarszczkowych? skoro niektóre substancje mają _udowodnione_ działanie przeciwzmarszczkowe, to nie uważam, aby używanie ich było naiwne. używanie takich, które napis "przeciwzmarszczkowe" mają tylko na opakowaniu - może i tak. ale jak ktoś chce, to niech używa, krytykować nie będę - Ty, jak widzę, lubisz. swoją drogą, nie wiem, skąd takie zarzuty pod moim adresem, jak osoba, która mnie, wielbicielkę filtrów, potrafi odnaleźć nawet w wątku dotyczącym tabletek kapuścianych, powinieneś świetnie znać moje prawdziwe poglądy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 15:46 > nigdy nic takiego nie napisałam. nigdzie nie propaguję posmarowania się filtrem > > SPF 50+ i spędzenia całego dnia w solarium. Obawiam się, że żadne solarium nie wyraziłoby zgody na całodniowe opalanie... a dlaczego Ty piętnujesz używanie > kremów przeciwzmarszczkowych? skoro niektóre substancje mają _udowodnione_ > działanie przeciwzmarszczkowe, to nie uważam, aby używanie ich było naiwne. Owszem, niektóre subsancje mają działanie przeciwzmarszczkowe, tego nawet nie trzeba było udowadniać. Skoro jednak pakuje się je do kremu z kiepskim nośnikiem (90% kremów na polskim rynku) i daję datę ważności dłuższą niż miesiąc (pozostałe 10%), to, wybacz, ale działanie takich kremów jes równie przeciwzmarszckowe, jak tych z napisem. >ale jak ktoś chce, to niech używa, krytykować nie będę - Ty, jak > widzę, lubisz. Wiesz, mnie też nie obchodzi czyjeś używanie bądx nie. Chce, niech używa, ale niech nie osmiesza się twierdzeniem, że to działa. Albo, co gorsza, poleca innym, popierając swoje zdanie hasłami o badaniach naukowych... Odpowiedz Link Zgłoś
justa_79 Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? 29.05.06, 15:56 aahaa, to wg Ciebie filtry wymagają nośników? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 16:03 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
justa_79 Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? 29.05.06, 16:48 a Ty nie potrafisz pisać z sensem, tylko trzy po trzy? przeczytaj sam swoje posty, może doszukasz się w nich jakiegoś sensu... bo naprawdę jest to trudne. 1. piszesz, że polecam coś, co nie działa. 2. piszesz, że nie działa, bo nie zawiera nośników. = filtry nie działają wg Ciebie, bo nie zawierają nośników? po raz kolejny proszę o powstrzymanie się od ataków ad personam, a teraz to już od wyzwisk. żenada. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: uzywal ktos tabletek kapuscianych ? IP: *.aster.pl 29.05.06, 19:36 > 1. piszesz, że polecam coś, co nie działa. Zgadza się. > 2. piszesz, że nie działa, bo nie zawiera nośników. Piszę, ze nie działają substancje przeciwzmarszczkowe, jesli sa w kremach z kiepskimi nośnikami. Naprawdę do tego stopnia nie rozumiesz, co czytasz...? "a dlaczego Ty piętnujesz używanie > kremów przeciwzmarszczkowych? skoro niektóre substancje mają _udowodnione_ > działanie przeciwzmarszczkowe, to nie uważam, aby używanie ich było naiwne. Owszem, niektóre subsancje mają działanie przeciwzmarszczkowe, tego nawet nie trzeba było udowadniać. Skoro jednak pakuje się je do kremu z kiepskim nośnikiem (90% kremów na polskim rynku) i daję datę ważności dłuższą niż miesiąc (pozostałe 10%), to, wybacz, ale działanie takich kremów jes równie przeciwzmarszckowe, jak tych z napisem." > po raz kolejny proszę o powstrzymanie się od ataków ad personam, a teraz to już > > od wyzwisk. żenada. Żenadą jest poziom zrozumienia tekstu, który prezentujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kamila filtry (nie z kapusty ;-)) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 16:12 Gość portalu: zet napisał(a): > Chce, niech używa, ale niech nie osmiesza się twierdzeniem, że to działa. A jak ktoś używa i widzi efekty to ma zacząć tego nie zauważać? To ja się postaram, ale to trudne ;-))). Zmieniłaś ekspresowo płeć? W pierwszym swoim poście byłaś kobietą. Spokojnie, zdanie kobiet, nawet odmienne od naszego, też jesteśmy w stanie łyknąć, nie musisz się podpierać męskim autorytetem ;-). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zet Re: filtry (nie z kapusty ;-)) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 16:14 Literówka, przepraszam. > A jak ktoś używa i widzi efekty to ma zacząć tego nie zauważać? To ja się > postaram, ale to trudne ;-))). Uzywaj, placebo tez działa;))) Odpowiedz Link Zgłoś