lemon55 10.11.06, 11:42 Dziewczyny! Zobaczcie, co znalazłam w internecie. www.halat.pl/kosmetyki.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mroofka2 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 15:42 no niestety:/ tak to juz jest,cos kosztem czegoś. chociaz i tak kosmetyki XXI wieku są o niebo lepsze niż te choćby z końca lat 90... Odpowiedz Link Zgłoś
jutka10 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 15:56 W zwiazku z tym artykułem proponuję umieszczać naturalne środki zastępcze kosmetyków, np: zamiast peelingu z drogerii sławny już peeling kawowy, zamiast maseczki z drogerii maseczka wykonana w domu z produktów naturalnych Odpowiedz Link Zgłoś
lemon55 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 16:03 Wiedziałam,że kosmetyki to chemia, ale przyznam się szczerzę, że po przeczytaniu tego artykułu, jestem przerażona. Jakie firmy produkują wyłącznie naturalne kosmetyki?? Czy jest możliwość zakupu naturalnego dezodorantu? Odpowiedz Link Zgłoś
justa_79 forum Naturalnie 10.11.06, 16:07 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26078 Odpowiedz Link Zgłoś
venita Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 16:50 no niestety kosmetyki to przedewszystkim chemia i szkodliwe substancje...ale nie popadajmy w panike...np,farby do włosów,przecież nie używamy ich na codzień,żeby nam mogły zaszkodzic...zreszta gdyby naprawde były aż tak zabujcze,to większa połowa kobiet była by dzisiaj łysa,albo miała jakieś wielkie strupy lub rany na głowie,szamponów używamy prawie codziennie,ale też nie słyszałam o przypadkach ,zeby komuś zaszkodziły,wręcz przecinie...pielegnyja i nawilżają...odżywiają i ogólnie od nich sie jeszcze nikt nie przekręcił,tzn,nigdy o tym nie słyszałam,kremy i balsamy,chronią nasza skóre przed wysuszeniem...takie rzeczy stosują prawie wszystkie kobiety na swiecie i nikt nie ma przez to poparzonej lub zniszczonej skóry(chyba że żle dobierze kosmetyk,ale to juz od nas zalezy zeby wypróbować co nam słóży,a co nie...wszystkie kosmetyki,mają w sobie chemie,jest jej mniej,albo więcejnawet kosmetyki dla dzieci nie sa w 100% naturalne...wszelkie mydła,balsamy,szampony,odżywki cy kosmetyki do makijarzu,to chemia...nawet pasta do zębów to też chemia....nie ppadajmy w panikę,i używajmy kosmetyków,które nam służą,nie podrażniają i nie szkodzą,szkoda tylko że nieprzekonamy sie o tym dopóki nie kupimy i nie zastosujemy.... Odpowiedz Link Zgłoś
venita Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 16:52 sorki za błędy w moim tekście,ale czasem za szybko pisze i czasem tak wyjdzie... Odpowiedz Link Zgłoś
neli8 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 16:56 nie do końca się z tobą zgodzę- bo faktycznie masowa panika nie jest najlepszym wyjściem, ale wiara w to że te kosmetyki faktycznie pomagają- co cóż...spróbuj przez jakiś czas inaczej pielęgnować własne ciało (tak jak ktoś wyżej napisał- naturalnymi metodami)- z zobaczysz, że efekty będą świetne- dużo lepsze niż podczas używania tony chemicznych produktów. Odpowiedz Link Zgłoś
venita Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 17:10 ale ja sie staram używać jak najwięcej kosmetyków naturalnych,np.peeling z kawy,maseczek z ogórka i takie tam...,ale nie moge obejsc sie bez niektorych kosm.zawierajacych jednak chemie...np,szampon,krem do twarzy...pasta do zębów... Odpowiedz Link Zgłoś
croyance Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 19:42 Dziewczyny, nie wpadajcie w panike. Kazda przesada jest niezdrowa. Nikt nie twierdzi, ze nieustanne smarowanie sie chemia jest super-zdrowe, ale sporadyczne uzycie jakiegos srodka tak od razu nas nie zabije. Poza tym, dajcie spokoj, popatrzcie na to, co jemy i wdychamy - nie sadze, zeby akurat rezygnacja z kosmetykow bardzo nam pomogla w tym wzgledzie. Odpowiedz Link Zgłoś
szanania Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 20:21 Niedawno pisałam na forum o swoich spostrzeżeniach dotyczących używania kremów do twarzy. Powtórzę jeszcze raz - miałam kremy DOBIERANE PRZEZ KOSMETYCZKI (!!), w tym przez panią mgr kosmetologii i dr dermatologii estetycznej, były to kremy apteczne (LRP, SVR)oraz "zwykłe", drogeryjne. Po WSZYSTKICH miałam rozmaite problemy z cerą: krostki, grudki, przesuszenie, łuszczenie w okolicy ust, zawsze COŚ. Gdy odstawiłam kremy, moja cera na początku wydawała mi się bardzo sucha, ale po kilku dniach wróciła do równowagi, a co najważniejsze - nic absolutnie mi nie wyskakuje. Teraz stosuję wyłącznie korektor w ołówku na drobne kropki po niegdysiejszych przeżyciach ;) i krem pod oczy. Czuję się i wyglądam super. Nigdy w życiu nie powrócę do żadnego z tych paskudztw. Odpowiedz Link Zgłoś
croyance Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 23:01 Alez czy ja pisze, ze tak nie jest? Ja np. mialam sucha skore dopoki uzywalam balsamow nawilzajacych - odkad przestalam, mam super nawilzona zdrowa skore i nie musze stosowac zadnych kremow. Kazda rozsadna kobieta wie, ze uzywanie srodkow chemicznych w nadmiarze jest szkodliwe i najlepiej ich unikac; ale kazdy fanatyzm jest niezdrowy i nie ma co wpadac w jakas straszna panike, bo przeciez zadnej z nas nie zaszkodzi pomalowanie oczu raz na jakis czas albo makijaz na Sylwestra. Odpowiedz Link Zgłoś
croyance Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 23:06 A do rownowagi nawoluje dlatego, ze znam srodowisko promujace takie poglady (zwroc uwage na gazete,w ktorej ten artykul sie ukazal) i sama poznalam lekarzy, ktorzy uwazali, ze wszystko jest niezdrowe i najlepiej pic wode z topionego lodu etc. Nikt normalny nie powie, ze frytki sa zdrowe, ale nie ma co wpadac w jakas chora przesade (anoreksje lub ortoroksje) - umiar i tylko umiar :-D Odpowiedz Link Zgłoś
venus22 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 11.11.06, 08:13 strasznie przesadza ten Halat, powinien sie troche opanowac. >>były to kremy apteczne (LRP, SVR)<< nie wiem co to jest SVR ale LRP to pewnie La roche posay?? u nas jest w zwyklej, sredniopolkowej drogerii. nie rozumiem dlaczego w Polsce sprzedaja to w aptece- lekarstwo to to nie jest - najzwyklejsze kremy i inne produkty kosmetyczne. Venus Odpowiedz Link Zgłoś
ewelline A które farby zawierają te szkodliwe składniki? 11.11.06, 12:51 Sprawdziłam farbe firmy Marion - nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś