Dodaj do ulubionych

Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków

10.11.06, 11:42
Dziewczyny!
Zobaczcie, co znalazłam w internecie.
www.halat.pl/kosmetyki.html
Obserwuj wątek
    • mroofka2 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 15:42
      no niestety:/ tak to juz jest,cos kosztem czegoś.
      chociaz i tak kosmetyki XXI wieku są o niebo lepsze
      niż te choćby z końca lat 90...
      • jutka10 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 15:56
        W zwiazku z tym artykułem proponuję umieszczać naturalne środki zastępcze
        kosmetyków, np: zamiast peelingu z drogerii sławny już peeling kawowy, zamiast
        maseczki z drogerii maseczka wykonana w domu z produktów naturalnych
    • lemon55 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 16:03
      Wiedziałam,że kosmetyki to chemia, ale przyznam się szczerzę, że po przeczytaniu tego artykułu, jestem przerażona.
      Jakie firmy produkują wyłącznie naturalne kosmetyki?? Czy jest możliwość zakupu naturalnego dezodorantu?
      • justa_79 forum Naturalnie 10.11.06, 16:07
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26078
        • lemon55 Re: forum Naturalnie 10.11.06, 16:39
          Dziękuję bardzo. Zaraz tam zajrzę.
    • venita Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 16:50
      no niestety kosmetyki to przedewszystkim chemia i szkodliwe substancje...ale
      nie popadajmy w panike...np,farby do włosów,przecież nie używamy ich na
      codzień,żeby nam mogły zaszkodzic...zreszta gdyby naprawde były aż tak
      zabujcze,to większa połowa kobiet była by dzisiaj łysa,albo miała jakieś
      wielkie strupy lub rany na głowie,szamponów używamy prawie codziennie,ale też
      nie słyszałam o przypadkach ,zeby komuś zaszkodziły,wręcz
      przecinie...pielegnyja i nawilżają...odżywiają i ogólnie od nich sie jeszcze
      nikt nie przekręcił,tzn,nigdy o tym nie słyszałam,kremy i balsamy,chronią nasza
      skóre przed wysuszeniem...takie rzeczy stosują prawie wszystkie kobiety na
      swiecie i nikt nie ma przez to poparzonej lub zniszczonej skóry(chyba że żle
      dobierze kosmetyk,ale to juz od nas zalezy zeby wypróbować co nam słóży,a co
      nie...wszystkie kosmetyki,mają w sobie chemie,jest jej mniej,albo więcejnawet
      kosmetyki dla dzieci nie sa w 100% naturalne...wszelkie
      mydła,balsamy,szampony,odżywki cy kosmetyki do makijarzu,to chemia...nawet
      pasta do zębów to też chemia....nie ppadajmy w panikę,i używajmy
      kosmetyków,które nam służą,nie podrażniają i nie szkodzą,szkoda tylko że
      nieprzekonamy sie o tym dopóki nie kupimy i nie zastosujemy....
      • venita Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 16:52
        sorki za błędy w moim tekście,ale czasem za szybko pisze i czasem tak wyjdzie...
        • neli8 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 16:56
          nie do końca się z tobą zgodzę- bo faktycznie masowa panika nie jest najlepszym wyjściem, ale wiara w to że te kosmetyki faktycznie pomagają- co cóż...spróbuj przez jakiś czas inaczej pielęgnować własne ciało (tak jak ktoś wyżej napisał- naturalnymi metodami)- z zobaczysz, że efekty będą świetne- dużo lepsze niż podczas używania tony chemicznych produktów.
          • venita Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 17:10
            ale ja sie staram używać jak najwięcej kosmetyków naturalnych,np.peeling z
            kawy,maseczek z ogórka i takie tam...,ale nie moge obejsc sie bez niektorych
            kosm.zawierajacych jednak chemie...np,szampon,krem do twarzy...pasta do zębów...
    • croyance Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 19:42
      Dziewczyny, nie wpadajcie w panike.
      Kazda przesada jest niezdrowa.
      Nikt nie twierdzi, ze nieustanne smarowanie sie chemia jest super-zdrowe, ale
      sporadyczne uzycie jakiegos srodka tak od razu nas nie zabije.
      Poza tym, dajcie spokoj, popatrzcie na to, co jemy i wdychamy - nie sadze, zeby
      akurat rezygnacja z kosmetykow bardzo nam pomogla w tym wzgledzie.
      • szanania Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 20:21
        Niedawno pisałam na forum o swoich spostrzeżeniach dotyczących używania kremów
        do twarzy. Powtórzę jeszcze raz - miałam kremy DOBIERANE PRZEZ KOSMETYCZKI
        (!!), w tym przez panią mgr kosmetologii i dr dermatologii estetycznej, były to
        kremy apteczne (LRP, SVR)oraz "zwykłe", drogeryjne. Po WSZYSTKICH miałam
        rozmaite problemy z cerą: krostki, grudki, przesuszenie, łuszczenie w okolicy
        ust, zawsze COŚ. Gdy odstawiłam kremy, moja cera na początku wydawała mi się
        bardzo sucha, ale po kilku dniach wróciła do równowagi, a co najważniejsze -
        nic absolutnie mi nie wyskakuje. Teraz stosuję wyłącznie korektor w ołówku na
        drobne kropki po niegdysiejszych przeżyciach ;) i krem pod oczy. Czuję się i
        wyglądam super. Nigdy w życiu nie powrócę do żadnego z tych paskudztw.
        • croyance Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 23:01
          Alez czy ja pisze, ze tak nie jest?
          Ja np. mialam sucha skore dopoki uzywalam balsamow nawilzajacych - odkad
          przestalam, mam super nawilzona zdrowa skore i nie musze stosowac zadnych
          kremow.
          Kazda rozsadna kobieta wie, ze uzywanie srodkow chemicznych w nadmiarze jest
          szkodliwe i najlepiej ich unikac; ale kazdy fanatyzm jest niezdrowy i nie ma co
          wpadac w jakas straszna panike, bo przeciez zadnej z nas nie zaszkodzi
          pomalowanie oczu raz na jakis czas albo makijaz na Sylwestra.
          • croyance Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 10.11.06, 23:06
            A do rownowagi nawoluje dlatego, ze znam srodowisko promujace takie poglady
            (zwroc uwage na gazete,w ktorej ten artykul sie ukazal) i sama poznalam
            lekarzy, ktorzy uwazali, ze wszystko jest niezdrowe i najlepiej pic wode z
            topionego lodu etc.
            Nikt normalny nie powie, ze frytki sa zdrowe, ale nie ma co wpadac w jakas
            chora przesade (anoreksje lub ortoroksje) - umiar i tylko umiar :-D
            • venus22 Re: Zagrożenie zdrowia ze strony kosmetyków 11.11.06, 08:13
              strasznie przesadza ten Halat,
              powinien sie troche opanowac.


              >>były to kremy apteczne (LRP, SVR)<<

              nie wiem co to jest SVR ale LRP to pewnie La roche posay?? u nas jest w
              zwyklej, sredniopolkowej drogerii. nie rozumiem dlaczego w Polsce sprzedaja to
              w aptece- lekarstwo to to nie jest - najzwyklejsze kremy i inne produkty
              kosmetyczne.

              Venus

    • ewelline A które farby zawierają te szkodliwe składniki? 11.11.06, 12:51
      Sprawdziłam farbe firmy Marion - nie ma.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka