Dodaj do ulubionych

Jak sie NIE opalić?

20.05.07, 14:43
Od wielu lat nie opalam sie. Nie plazuje, nie chodze do solarium. Chcialabym,
by nie opalala mi sie tez twarz i inne odsloniete czesci ciala( rece, nogi)
podczas normalnego funkcjonowania latem w Polsce oraz w czasie urlopu w
cieplych krajach.
Prosze o pomoc w doborze kremu do twarzy, balsamu do ciala, ktore to,
zastosowane odpowiednio, beda stanowic calkowita ochrone przed sloncem.
Marka i cena nie gra roli...
Obserwuj wątek
    • k-aja Re: Jak sie NIE opalić? 20.05.07, 18:35
      Przede wszystkim stabilne (!) filtry do twarzy 50+. Stabilne maja w swojej
      ofercie: La Roche Posay, Avene, Bioderma, Vichy, Iwostin, Nivea, Garnier,
      Loreal, Sun Ozon Rossmana, Lierac, wszystkie marki nalezace do koncernu
      L'Oreala, z tym, ze zeby chronic przed promieniwaniem UVA, to maja za nieskie
      PPD, najwieksza ochrone przed UVA zapewniaja jednak te apteczne).
      A jaka masz cere?
      • hafsa Re: Jak sie NIE opalić? 20.05.07, 19:10
        > Przede wszystkim stabilne (!) filtry do twarzy 50+. Stabilne maja w swojej
        > ofercie: La Roche Posay, Avene, Bioderma, Vichy, Iwostin, Nivea, Garnier,
        > Loreal, Sun Ozon Rossmana, Lierac, wszystkie marki nalezace do koncernu
        > L'Oreala,

Uzywalam Biodermy zima w cieplych krajach-pomimo bardzo regularnego stosowania-
        wrocilam lekko opalona na twarzy. A bardzo tego nie chce.

Ostatnio kupilam Sisheido o najwyzszym faktorze-60. Probowalam juz go-twarz
        byla lekko zarumieniona.

z tym, ze zeby chronic przed promieniwaniem UVA, to maja za nieskie
        > PPD, najwieksza ochrone przed UVA zapewniaja jednak te apteczne).
        > A jaka masz cere?

Generalnie mam mieszana, suchawo na policzkach i tlusto w T-strefie. O ile zima
        z przetluszczaniem sie nie mam problemu-latem staje sie to koszmarem.
        Fototyp II-cera jasna, naczynkowa.
        Po ekspozycji na slonce strefa T jest bardzo tlusta, policzki suche(
        odwodnione).
        • justy1 Re: Jak sie NIE opalić? 20.05.07, 19:36
          >Uzywalam Biodermy zima w cieplych krajach-pomimo bardzo regularnego stosowania-
          > wrocilam lekko opalona na twarzy

trzeba nakładac grubą warstwą. twarz+szyja-> 2ml wtedy osiągniesz ochronę
          deklarowaną na opakowaniu.
        • k-aja Re: Jak sie NIE opalić? 20.05.07, 21:02
          Shiseido nie ma stabilnych filtrow, czyli powinno sie takie (niestabilne)
          reaplikowac co 2h, co jest raczej nie do zrobienia.
          Tak, jak poprzedniczka pisala, aby filtr osignal faktor podany na opakowaniu,
          np. 50+ trzeba wsmarowac 1,8 ml na cala twarz, badz 2ml na twarz i szyje. Jesli
          wsmarujemy polowe to wartosc ochrony spada z 50 do 7. Wiec, moze za malo dawalas
          tej Biodremy?

Mam cere taka, jak Ty mieszana, ale przesuszona, naczynkowa i jasna. Unikam
          wszelkich kosmetykow z alkoholem denat. w skladzie, bo on moze draznic naczynka
          i dodatkowo wysuszac. Wiec u mnie filtry Vichy i LRP (poza nowym w tym roku
          bezalkoholowym Lait Veloute).

Ale moim ulubionym filtrem jest emulsja Avene do cery mieszanej i normalnej, w
          tym roku zmienili sklad i emulsja wchlania sie bylskawicznie, nie ma alkoholu,
          jest matowa (az bylam zdziwona, bo wszystkie wczesniej uzywane to byly
          mordokleje ;)), mat utrzymuje sie bradzo dlugo, a filtr przypudrowany pudrem
          sypkim jedwabnym dr.Hauschka utrzymuje sie prawie caly dzien, emulsja tez
          nawilza skore, czego nie robia inne filtry, skora jest miekka i ma wyrownany
          koloryt.
          Mozesz tez sprobowac Avene Lait, to mleczko do ciala, ale do twarzy nadaje sie
          jak najbardziej, a stosunek ceny do pojemnosci jest fajniejszy, niz w przypadku
          emulsji. Mleczko nie jest az tak matowe, ale nie swieci sie tak, jak filtry LRP,
          ktore ciezko zmatowic. Wystarczy odrobina pudru i buzia jest matowa.

aha, jesli zdecydujesz sie na jakis filtr LRP, Vichy, albo inny zawieracjacy
          Parsol (Buthyl Methooxydibenzoylmethane) pamietaj, aby nie uzywac na niego
          kolorowki zawierajacej talk i mike, ktore destabilizuja ten filtr. Dlatego
          miedzy innymi wole Avene, ktore nie zawieraja Parsolu, tylko Tinosorby i mozna
          sie malowac, czy dusza zapragnie.
          • justa_79 Re: Jak sie NIE opalić? 20.05.07, 21:08
            k-aja napisała:
            > Unikam
            > wszelkich kosmetykow z alkoholem denat. w skladzie, bo on moze draznic
            naczynka
            > i dodatkowo wysuszac. Wiec u mnie filtry Vichy i LRP (poza nowym w tym roku
            > bezalkoholowym Lait Veloute).

zeszłoroczny creme fondante LRP też jest bez alkoholu.
          • k-aja Re: Jak sie NIE opalić? 20.05.07, 21:14
            Mozesz jeszcze sprobowac emulsji Iwostinu, tez jest podobno lekka, ma bardzo
            dobre opinie.
            Z LRP (dla mnie wszystkie sa za mokre, nie wchlaniaja sie tak ladnie, jak avene,
            ale moze Tobie beda odpowiadac) Lait Veloute, Fluide Extreme (ten ma alkohol i
            niektoryc szczypie w oczy,ale jest lekki), Dermo Pediatrics (tez z alkoholem,
            dziwne bo dla dzieci). Jest jeszcze Creme Fondante, bez alkoholu, przeznacony do
            cery raczej suchej, ale ja go uzywalam i mimo tego, ze jest ciezszy od innych
            LRP to mniej sie swieci i nie jest taki wodnity)

Avene: Emulsion, Lait, Spray(ten sie mocniej blyszczy od dwoch pierwszych,
            aczkolwiek w tym roku tez zmienili sklad, wiec moze i blyszczenie sie zmienilo)

Sa jeszcze filtry mineralne z SVR, ale one sa ciezkie, mocno biela i moga
            zapychac pory.

L'Oreal, Garnier: tez jest troche do wyboru, ale one mniej niz apteczne chronia
            przed UVA, maja nizsze PPD.

Wypisalam moje typy, mam nadzieje, ze chociaz troche to Tobie pomoze.
            Najlepiej jakbys wybrala sie do apteki, poprosila o probki i wybrala ten, ktory
            Tobie nabardziej pasuje.
            • hafsa Re: Jak sie NIE opalić? 21.05.07, 20:23
              k-aja napisała:

> Mozesz jeszcze sprobowac emulsji Iwostinu, tez jest podobno lekka, ma bardzo
              > dobre opinie.

Musze dorwac probke-o co bardzo ciezko w aptece.

> Z LRP (dla mnie wszystkie sa za mokre, nie wchlaniaja sie tak ladnie, jak
              avene
              > ,
              > ale moze Tobie beda odpowiadac) Lait Veloute, Fluide Extreme (ten ma alkohol i
              > niektoryc szczypie w oczy,ale jest lekki), Dermo Pediatrics (tez z alkoholem,
              > dziwne bo dla dzieci). Jest jeszcze Creme Fondante, bez alkoholu, przeznacony
              d
              > o
              > cery raczej suchej, ale ja go uzywalam i mimo tego, ze jest ciezszy od innych
              > LRP to mniej sie swieci i nie jest taki wodnity)

Czy obciazal skore? Jak z porami?

>
              > Avene: Emulsion, Lait, Spray(ten sie mocniej blyszczy od dwoch pierwszych,
              > aczkolwiek w tym roku tez zmienili sklad, wiec moze i blyszczenie sie
              zmienilo)
              >
              > Sa jeszcze filtry mineralne z SVR, ale one sa ciezkie, mocno biela i moga
              > zapychac pory.

Te probowalam pare lat temu-koszmar.Twarz trupio blada, ciezko rozsmarowac,
              zapach ohydny.
              >
              >
              > Wypisalam moje typy, mam nadzieje, ze chociaz troche to Tobie pomoze.
              > Najlepiej jakbys wybrala sie do apteki, poprosila o probki i wybrala ten,
              ktory
              > Tobie nabardziej pasuje.

Dzieki, tak wlasnie zrobie. Teraz wiem juz na co zwracac uwage.
              • k-aja Re: Jak sie NIE opalić? 22.05.07, 12:44
                Jesli chodzi o filtry Avene, to w tym roku pozmieniali sklady i filtry sa duzo
                lzejsze, szybciej sie wchlaniaja, sa mniej swiecace (emulsja u mnie wchlania sie
                prawie do matu, w porownaniu z emulsaja z zeszlego roku, czyli ze starym
                skladem, jest duuuuuzo lepsza) nie klei sie, mat dlugo sie utrzymuje, po lekkim
                przypudrowanu nawet bardzo dlugo, jak na filtr.

Creme Fondante w sumie jest lepszy na zime, niz na lato, bo moze byc troche za
                ciezki. Na ltao chyba lepiej cos lzejszego.
          • hafsa Re: Jak sie NIE opalić? 21.05.07, 20:18

> Shiseido nie ma stabilnych filtrow, czyli powinno sie takie (niestabilne)
            > reaplikowac co 2h, co jest raczej nie do zrobienia.
            > Tak, jak poprzedniczka pisala, aby filtr osignal faktor podany na opakowaniu,
            > np. 50+ trzeba wsmarowac 1,8 ml na cala twarz, badz 2ml na twarz i szyje.
            Jesli
            > wsmarujemy polowe to wartosc ochrony spada z 50 do 7. Wiec, moze za malo
            dawala
            > s
            > tej Biodremy?

Chyba za malo.Nawet cieszylam sie, ze niewielka iloscia moge wysmarowac cala
            twarz i jeszcze na rece wystarczalo.O naiwnosci!
            Do tej pory nie moge sie pozbyc przesuszenia skory na policzkach, ktore
            powstalo po zimowej opleniznie.

> Ale moim ulubionym filtrem jest emulsja Avene do cery mieszanej i normalnej, w
            > tym roku zmienili sklad i emulsja wchlania sie bylskawicznie, nie ma alkoholu,
            > jest matowa (az bylam zdziwona, bo wszystkie wczesniej uzywane to byly
            > mordokleje ;)), mat utrzymuje sie bradzo dlugo, a filtr przypudrowany pudrem
            > sypkim jedwabnym dr.Hauschka utrzymuje sie prawie caly dzien, emulsja tez
            > nawilza skore, czego nie robia inne filtry, skora jest miekka i ma wyrownany
            > koloryt.

Stad moje pytania. Ja chyba wyprobowalam juz WSZYSTKO, co jest u nas na rynku
            dostepne, wiekszosc kremow do tej pory mocno obciazala skore, co przy strefie T
            bylo i jest koszmarem latem.

> Mozesz tez sprobowac Avene Lait, to mleczko do ciala, ale do twarzy nadaje sie
            > jak najbardziej, a stosunek ceny do pojemnosci jest fajniejszy, niz w
            przypadku
            > emulsji. Mleczko nie jest az tak matowe, ale nie swieci sie tak, jak filtry
            LRP
            > ,
            > ktore ciezko zmatowic. Wystarczy odrobina pudru i buzia jest matowa.

Kupie do ciala, rece, nogi-te moga sie swiecic :-)

>
            > aha, jesli zdecydujesz sie na jakis filtr LRP, Vichy, albo inny zawieracjacy
            > Parsol (Buthyl Methooxydibenzoylmethane) pamietaj, aby nie uzywac na niego
            > kolorowki zawierajacej talk i mike, ktore destabilizuja ten filtr. Dlatego
            > miedzy innymi wole Avene, ktore nie zawieraja Parsolu, tylko Tinosorby i mozna
            > sie malowac, czy dusza zapragnie.

Naprawde? Nie wiedzialam. Dzieki za porady. Zapisalam, teraz wybiore sie na
            zakupy.
    • ewela444 Re: Jak sie NIE opalić? 21.05.07, 18:01
      Kiedyś miałam na twarzy brodawki które były zamrażane ciekłym azotem.Dermatolog
      aby nie było po nich blizn dał mi próbke świetnego kremu.Nazwa jest
      następująca :Anthelios XL firma: LA ROCHE-POSAY (filtr 50+)
    • zettrzy Re: Jak sie NIE opalić? 22.05.07, 00:01
      ja uzywam Makeup Veil Shiseido, tylko 16 SPF a mimo to swietnie chroni twarz
      przed wscieklym amerykanskim sloncem; nakladam bardzo niewiele, aby nic nie
      bylo widac, do tego jestem typ 2 - czyli dostaje oparzen po 2 godzinach na
      sloncu, ale ten produkt Shiseido dziala
      do plywania Hawaian Tropic, ten to ma ze 60, zauwazylam jednak ze wszystkie
      filtry do ciala bardzo szybko traca skutecznosc - bloker skuteczny w czerwcu
      robi sie do niczego we wrzesniu, wiec nie warto kupowac duzych opakowan
      • littlefrog Re: Jak sie NIE opalić? 22.05.07, 00:12
        ja używam pudrów w kompakcie, nakładam taką ilość żeby ładnie kryły ale nie
        tworzyły tapety, czyli nie za dużo, nie za mało, i tez nie zdarzyło mi się
        jeszcze żeby twarz choć troszkę się opaliła. nawet najmniejszego rumieńca, choć
        takowe akurat bym chciała ;) poza tym zero przebarwień itp.
      • k-aja Re: Jak sie NIE opalić? 22.05.07, 12:49
        zettrzy napisała:

> ja uzywam Makeup Veil Shiseido, tylko 16 SPF a mimo to swietnie chroni twarz
        > przed wscieklym amerykanskim sloncem; nakladam bardzo niewiele, aby nic nie
        > bylo widac, do tego jestem typ 2 - czyli dostaje oparzen po 2 godzinach na
        > sloncu, ale ten produkt Shiseido dziala
        > do plywania Hawaian Tropic, ten to ma ze 60, zauwazylam jednak ze wszystkie
        > filtry do ciala bardzo szybko traca skutecznosc - bloker skuteczny w czerwcu
        > robi sie do niczego we wrzesniu, wiec nie warto kupowac duzych opakowan

Tylko, ze Shiseido nie jest stabilny. ;)
        To prawda, ze filtr traci skutecznosc, tylko, ze przy stosowaniu go prawidlowo
        (1,8ml na twarz, 2 ml na twarz i szyje, bo jak nalozymy polowe z tego to ochrona
        z 50+ spada do 7) to nawet duze opakowanie szybko sie zuzyje a zawsze mozna do
        ciala jeszcze wyorzystac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka