Dodaj do ulubionych

Effaclar K-czy takie same skutki u Was??

18.09.08, 15:53
Zaczełam uzywać effaclar K i jak narazie nie widzę efektów!!!
wczesniej czytałam na tym forum że mogą być skutki zupełnie inne-
tzn.mogą pojawić sie gorsze krosty i u mnie właśnie takie się
pojawiły.Cera mi sie pogorszyla i od wczoraj nie smaruje twarzy.
Czy u Was tez byly takie odwrotne efekty??czy uzywałyście w takim
przypadku dalej??
Jak to bylo z Wami??
Obserwuj wątek
    • jagoda_pl Re: Effaclar K-czy takie same skutki u Was?? 18.09.08, 15:57
      Miałam podobnie.
      Na efekty musiałam poczekać - nie są może jakieś spektakularne, ale
      fajnie się cera rozjaśnia:).
    • jagoda_pl Re: Effaclar K-czy takie same skutki u Was?? 18.09.08, 16:03
      Oj, chwilowe zaciemnienie...
      Zasugerowałam się pierwszym zdaniem, czyli BRAKIEM EFEKTÓW, więc w
      sumie źle zrozumiałam... Ale z opinią o wysypie jako pierwszej
      reakcji na kwas też się spotkałam.
      • aurinko5 Re: Effaclar K-czy takie same skutki u Was?? 18.09.08, 19:23
        Przy pierwszym opakowaniu cera mi sie pogorszyla,ale wczesniej
        zostalam uprzedzona,ze cos takiego moze miec miejsce.Teraz jestem w
        trakcie drugiego opakowania i z kazdym dniem jest coraz lepiej.Ja
        generalnie mam problem z rozszerzonymi porami i jest ich teraz coraz
        mniej.Uzywam jeszcze toniku z tej serii.
        • black_magic_women Re: Effaclar K-czy takie same skutki u Was?? 18.09.08, 19:30
          Mam wprawdzie SVR Lysanel,ale to tez kwasy;)Powiem tak-dostałam taaakiego ataku
          pryszczy,że szok.Niby wszędzie o tym piszą,ale ja sie załamałam.Dokończe jednak
          opakowanie,a dalej zobacze...
          • kamelia17 Re: SVR Lysanel 18.09.08, 22:53
            zaczełam używać od tygodnia i pojawiają się pryszcze...
            • black_magic_women Re: SVR Lysanel 19.09.08, 10:16
              kamelia17 napisała:

              > zaczełam używać od tygodnia i pojawiają się pryszcze...


              brrrry.Wiesz co,ja nie stosuje go codziennie ,a skóra i tak mi sie strasznie
              wysuszyła,łuszczy sie ,a do tego pryszcz jakich nie miałam od lat.Ale czytałam
              na Wizażu,że to mija i potem jest ok
              • dzikoozka Re: SVR Lysanel 19.09.08, 11:31
                Osobiście stosowałam i SVR Lysanel i Avene Diacneal, i Glyco - A
                wiec mam porównanie, zdecydowanie na korzysć Avene.
                Ma on retinol, dodatkowo działajacy przeciwzmarszkowo natomiast
                Lysanel tylko kwas i piecze, niepotrzebnie wysusza
              • badsaulgau Re: effaclar 19.09.08, 11:34
                uzywalam przez 8 m-cy, zadnej poprawy, zadnych zmian - ani wiecej
                ani mniej pryszczy, a zuzylam pare opakowan (smarowalam sie
                codziennie)
                • renatka841905 Re: effaclar 19.09.08, 12:47
                  Wiec,co???nie stosować dalej??w sumie już od dwóch dni nie smaruje
                  twarzy i mam sporo nowych krost,nie wiem co robić!!!!!!!!!!!a może
                  znacie coś zupełnie innego??/coś co pomoże???
                  • sleepysheep Re: effaclar 19.09.08, 14:55
                    Nie napisałaś ile stosujesz już ten specyfik, jak poza tym dbasz o cerę, czego
                    używałaś wcześniej no i przede wszystkim czy konsultowałaś się z dermatologiem,
                    co moim zdaniem (i zdaje się większości forumowiczek) jest podstawą w przypadku
                    walki z problemami tego typu. Skoro czytałaś wcześniejsze wątki dotyczące tego
                    kremu, to powinnaś wiedzieć, że efekty są sprawą bardzo indywidualną - jednym
                    pomaga od razu, innym po pewnym czasie, a dla skóry jeszcze kogoś innego jest
                    kompletnie obojętny. Wiele razy dziewczyny też wspominały, że trądzik się nasila
                    na początku stosowania kremu - często to efekt oczyszczania skóry (co oznacza,
                    że krem działa - skóra jakoś musi sie pozbyć całego brudu, jaki się w niej
                    zgromadził, czego efektem jest wysyp krost), ale zdarza się też, że krem
                    podrażnia wrażliwą skórę i nie przynosi oczekiwanych efektów.

                    Jak jest w Twoim przypadku? Nikt Ci tego chyba nie powie. Leczenie skóry
                    najczęściej jednak odbywa się na zasadzie prób i błędów - wynika to ze
                    wspomnianej już indywidualnej reakcji każdej skóry na dane preparaty. Jednak
                    jeśli kremu nie stosujesz długo, to ja bym na Twoim miejscu jeszcze poczekała i
                    przynajmniej to jedno czy dwa opakowania sumiennie w twarz wcierała (poniekąd to
                    preparat leczniczy, a tu po tygodniu cudu nie zobaczysz - tak samo jest np. z
                    Isotrexinem - tam nawet na opakowaniu widnieje informacja, że efekty widocznie
                    po kilku ładnych tygodniach dopiero). Ale to ja, ktoś inny może Ci powiedzieć,
                    że to nie ma sensu i żebyś odstawiła. Decyzja i tak należy do Ciebie. A jeśli
                    nie jesteś pod opieką dermatologa, to się do niego udaj - nie lecz się na własną
                    rękę, bo jak sama przyznajesz, nie jesteś w tym kompetentna i możesz mieć z tego
                    więcej szkody, niż pożytku.
    • morja13 Re: Effaclar K-czy takie same skutki u Was?? 19.09.08, 19:34
      Hmmm, u mnie było najpierw polepszenie a później spore pogorszenie,
      a później to już raz tak, raz tak, więc dałam sobie spokój, bo i to
      polepszenie nie było jakieś takie spektakularne. Zdecydowanie lepiej
      podziałał na mnie Diacneal - skóra gładsza, jaśniejsza a przede
      wszystkim jakby bardziej napięta, ale po pewnym okresie stosowania
      chyba się przyzwyczaiła, bo nie widzę żadnych efektów (ani + ani -).
      Ale może powinnam dokupić opakowanie i zobaczyć co będzie dalej,
      sama już nie wiem. Tobie radzilabym jednak mimo wszystko jeszcze
      przeczekać, możliwe że to przejściowy efekt oczyszczania się skóry.
    • renatka841905 Re: Effaclar K-czy takie same skutki u Was?? 19.09.08, 21:56
      Faktycznie nie byłam u dermatologa i nigdy wcześniej też niczego nie
      stosowałam(no moze jakieś 3-4 lata temu vichy normaderm,bez zadnych
      efektów:()wybiore się obaczymy co on mi powie:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka