Dodaj do ulubionych

Torbiel jajnika a brak okresu

13.11.11, 08:57
Witam,

w zeszlym miesiacu mialam krwawienie miedzymiesiaczkowe, myslalam, ze to owulacja,ale bylo zbyt obfite i trwalo tyle, ile normalny okres. Gdy bylo juz po, poszlam do gina i dowiedzialam sie, ze mam spora torbiel na jajniku (ok. 3 cm)i to przez nia to krawienie . Lekarz uspokajal, ze torbiel sama zaniknie, ze niepotrzebne jest zadne leczenie. No wiec czekam sobie na kolejny okres, dzi 30 dzien cyklu i nic. I nie wiem co o tym myslec. Zwykle moje cykle trwaja 26 dni. Czy ktos ma podobne doswiadczenia? Do gina oczywiscie sie zglosze na poczatku tygodnia, jesli nic sie nie wydarzy.
Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • rotkaeppchen1 Re: Torbiel jajnika a brak okresu 13.11.11, 21:04
      Mi sie zaczely robic torbiele (duze, pojedyncze) po poglebieniu sie choroby hashimoto. Zawsze bylo tak samo: bol (glownie przy siedzeniu), przedluzajacy sie cykl, wizyta u lekarza, diagnoza: byla torbiel, pekla, jest ok. I tak pare razy, niemal co cykl. Po wyregulowaniu hormonow tarczycy problem zniknal.
    • ty-i-ja-razy-dwa Re: Torbiel jajnika a brak okresu 13.11.11, 21:09
      Witaj

Mam podobną sytuację.Poszłam na rutynowa kontrolę do lekarza. Gin wykrył u mnie torbiel na jajniku. Podejrzewa, że to niepęknięty pęcherzyk. Miałam zgłosić się po miesiączce aby skontrolować jak torbiel się zachowuje. Ale miesiączki nie dostałam. Poszłam ponownie i dostałam luteinę na wywołanie. 61-ego dnia dostałam @. Teraz jestem już po i moge iść skontrolować moją torbiel.
      • lawenda011 Re: JAk po wizycie? 15.11.11, 14:59

Hej,
        byłam, lekarz mnie nieco uspokoił. Z usg wynika, ze torbiel się zmniejszyła z 3 cm z czymś tam do 2, 6. Wygląd endometrium sugeruje, że wkrótce okres. Dostałam lek na wywołanie miesiączki, bo prosiłam o niego, ale po jednej tabletce poczułam się dziwnie - zawrót głowy, "uciekająca podłoga", a przecież to tylko progesteron. No i zwymiotowałam go,poczekam parę dni. Bardzo źle reaguję na hormony - nigdy nie brałam tabletek anty ani żadnych innych z tej serii.
        Miałaś takie reakcje na tego typu leki? Jutro środa - trzymam kciuki!!!!!!
        • ty-i-ja-razy-dwa Re: JAk po wizycie? 15.11.11, 17:48
          Ale co dalej z tą torbielą? Jest szansa, ze po miesiączce się wchłonie sama?

Ja luteinę tez źle znosiłamsad Miałam zawroty głowy i ciągle byłam senna. Zasypiałam wręcz na siedząco. No ale brałam do końca bo chciałam wreszcie, żeby @ przyszła. Jakoś przeżyłam.
          • lawenda011 Re: JAk po wizycie? 15.11.11, 21:48
            Moj gin twierdzi, ze się wchłonie. I że okres wkrótce będzie, też. Dostałam ten specyfik, bo go poprosiłam. Ale nie mogę sobie za bardzo pozwolić na niedyspozycję - jestem terminowo sama z dzieciem, dużo jeździmy autem, a więc się boję reakcji niepożądanych. Nie wiem, czy to luteina. Nazywa się to tutaj primolut nor, ale już nie chce mi się szukać w necie, bo się tylko nakręcam. Pozdrawiam!
            • ty-i-ja-razy-dwa Re: JAk po wizycie? 17.11.11, 22:35
              Przepraszam, że nie pisałam.
              Wizytę miałam dopiero dziś, bo musiałam ja przełożyć.

Wiadomości są dobre smile Torbiel się wchłonęła! Nie ma tylko gwarancji, że więcej nie będzie się nic tworzyło. Ale póki co nie ma powodów do zmartwień.
              Jestem taka szczęśliwa! Aż mnie energia rozpiera big_grin
              • lawenda011 Re: JAk po wizycie? 17.11.11, 23:17
                No to PIĘKNIE! Cieszę się, że nie masz już koszmarów smile U mnie też optymistycznie - pojawiła się miesiączka - bez luteiny, zgodnie z prognozą lekarza smile. Trzymaj się i korzystaj z życia!! Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka