Dodaj do ulubionych

Niedobór witamin?

04.09.02, 11:00
Czy stosowanie pigułki może zwiększyć zapotrzebowanie organizmu na witaminy?
Czy po prostu pękanie warg i opryszczka jest zwykłym zbiegiem okoliczności?
Dodam, że pękanie warg ustąpiło po Falvicie smile
Obserwuj wątek
    • rose2 Re: Niedobór witamin? 04.09.02, 12:27
      po prawie dwoch latach przyjmowania pigulek mialam opryszczke praktychnie non
      stop, zovirax nie pomagal, przerzucilam sie na famvir (lacznie z kuracja
      antywirusowa famvir w formie tabletek dokladnie co 5 godzin jedna- zarabiscie
      droga impreza-rezultat pod koniec kuracji wywalilo mi wargi ze zdwojona sila).
      Trwalo to praktycznie do odstawienia tabletek (kwiecien) od tamtej pory ani
      widu ani slychu, zastanawiajace prawda?
      • mamadana Re: Niedobór witamin? 04.09.02, 14:56
        Miałam zawsze niesamowite skłonnosci do opryszczki, od dziecka tak było. Od 2,5
        roku przyjmuję leki hormonalne. Brałam już Duphaston, Cilest, Luteinę,
        Gravistat 125 i inne leki. Opryszczka pojawia się teraz u mnie okazjonalnie
        (można powiedzieć, że z niej wyrosłam), zwykle jest zwiastunem osłabienia
        organizmu (np. wiosną) bądź zbliżającej się choroby (np. przeziębienia).
        • rose2 Re: Niedobór witamin? 04.09.02, 15:24
          No nie tylko oslabienie organizmu, czy przeziebienie. Wydaje mi sie, ze glownym
          powodem moich problemow byla nadmierna wrazliwosc (latwo mnie bylo zdenerwowac
          jak bralam tabletki) teraz jest inaczej, reaguje zupelnie w inny sposob, nie
          mam chwiejnych nastojow (i nie podplakuje zalosnie). Ponad 40% ludnosci ma w
          sobie wirusa herpes i roznie sie to objawia (slyszalam o specjalnej klinice w
          Bawarii zajmujacej sie tym swinstwem i glownymi lekarzami prowadzacymi to
          psycholodzy).
          • mamadana Re: Niedobór witamin? 04.09.02, 15:44
            Tabletki można naprawdę dość dobrze dopasować do danej osoby. Może trafiłaś na
            nieodpowiedniego lekarza. Ja prawie przy każdej wizycie marudziłam, że coś mi w
            pigułkach nie pasuje, a moja pani doktor cierpliwie zmieniała preparaty. Sama
            już myślałam, że może przesadzam, bo jak tak dalej pójdzie, to nie będzie już
            takich pigułek, które by można mi zapisać. Ale stało się inaczej i w końcu
            trafiłam na dobry lek. Też miałam na początku brania pigułek problemy, byłam
            wybuchowa, rozdrażniona, miewałam mdłości... Opryszczka się jednak nie pojawiła
            z powodu brania pigułek (poprzednio pisałam kiedy głównie mnie ona atakuje).
            • rose2 Re: Niedobór witamin? 04.09.02, 16:57
              Akurat tabletki byly dla mnie dobre, zero fizycznych dolegliwosci, nic (no moze
              problemy z pecherzem ale to tez ciezko bylo skojarzyc z tabletkami). Tylko te
              psychiczne troche niewyrabialam. A swoje problemy bardziej kojarzylam z nerwowa
              praca, stresy zwiazane z ciaglymi podrozami, ciagle cos bylo nie tak. Po
              odstawieniu tabletek (oczywiscie nie tak od razu) zaczelam ze zdziwieniem
              dochodzic do wniosu, ze bardziej panuje nad soba, no i mniej narzekam na swoja
              sytuacje zyciowa.
    • mamadana Re: Niedobór witamin? 04.09.02, 15:53
      Gdy zażywa się preparaty hormonalne wskazane jest zażywanie również preparatów
      magnezowych (najlepiej tych dobrze wchłanialnych np. Magne B6, Laktomag B6
      itp.), witaminy też nie zaszkodzą (może Capivit A+E).
      Ja myślę, że Twoją opryszczkę powoduje bardziej brak jakiegoś pierwiastka
      (magnezu, żelaza,...) czy jakichś witamin niż sam preparat hormonalny. Gdy
      jestem w słabszej formie też posiłkuję się Falvitem.
      • zuzanna_czyli_zuzka Re: Niedobór witamin? 04.09.02, 17:08
        Dzięki smile Tak mi się właśnie wydawało, że opryszczka niewiele ma wspólnego z
        pigułkami, bo niby dlaczego miałaby mieć.
        Preparat witaminowy (akurat padło na Falvit) biorę z racji ogólnie złego
        samopoczucia (coś jak początki przeziębienia), zauważyłam, że pomógł na spękane
        wargi, więc pewnie miałam jakiś niedoborek... a w Falivicie jest niemal
        wszystko, czego mogę potrzebować.
        Jeszcze raz dzięki smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka