Dodaj do ulubionych

Kichanie - ja juz mam dosc.

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.06, 09:27
Nie daje juz rady. Ostatnio prawie caly czas kicham,ogolnie mam to caly rok
ale teraz to juz nie mam sily. Woda leci z nosa,oczy napuchniete. Bylam z tym
u lekarza,stwierdzil alergie i przepisal Cleratine.Po jej zazyciu przez kilka
dni nie bylo poprawy po czym uspokoilo sie. Mimo,ze biore ja juz miesiac
znowu kicham. Dlaczego? Czyzby ten lek na mnie nie dzialal? Do tego jestem
strasznie zmeczona,najbardziej rano po obudzeniu sie.Czy takie zmeczenie
mozna tez przypisac alergii? A moze to katar naczyniowo-ruchowy,ja nie moge
potrzec nosa po kichanie murowane. Mocniej wciagne powietrze i kicham. Mam
juz dosc.Pomozcie mi.
Obserwuj wątek
    • searena Re: Kichanie - ja juz mam dosc. 06.07.06, 09:34
      Alergia. Coś teraz pyli bo ja też kicham i czasami mam takie nagłe ataki kataru,
      ale u mnie to jest dosyć niewielkie i daję sobie z tym radę nawet bez leków.
      Musisz iść do alergologa a nie zwykłego lekarza i brać jakieś silniejsze leki.
      Poza tym zrobić testy alergologiczne i ewentualnie odczulanie. Odczulanie trwa
      latami ale to jedyna metoda zlikwidowania alergii. Leki przeciwalergiczne
      działają tylko objawowo.
      • blaszany_dzwoneczek Re: Kichanie - ja juz mam dosc. 06.07.06, 11:06
        Po co skoro już ją wypróbowała? Claritine zawiera właśnie loratadynę, podobnie
        jak Aleric i jeszcze pewnie kilka innych. Może lepiej wypróbować Zyrtec,
        Allertec - one zawierają inną substancję - na mnie nie działały zupełnie, działa
        za to loratadyna. Może akurat u autorki wątku będzie odwrotnie? A tak w ogóle to
        do alergologa.
      • Gość: ewqa Re: Kichanie - ja juz mam dosc. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.06, 15:49
        Faktycznie dopoki nie zrobie testow to nie wiadomo co mi jest i ew. co mnie
        uczula.Dziwne jest to,ze ja mam tak,ze dzisiaj kichanie zakonczylo sie rano i
        juz nie kicham. Wszystko powtorzy sie za kilka dni i znowu potrwa pol dnia lub
        caly dzien i na nastepny cisza. Jednodniowa alergia? Jestem pewna,ze gdybym w
        tej chwili na sile wydmuchala nos,po prostu gdybym go mocniej potarla to
        wszystko zaczeloby sie od nowa. Czy to swiadczy o alergii?
        • Gość: asi Re: Kichanie - ja juz mam dosc. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.06, 16:04
          Z tego co wiem to przy katarze naczynioruchowym nie cieknie z nosa, ma sie
          wtedy tylko zatkany nos i nie mozna normalnie oddychac (czyli przez nos). W
          Twoim przypadku jest to alergia. Ja tez mam takie napady -raz na pare dni
          cieknie mi z nosa, swedzi niesamowicie az wytrzymac nie mozna, a po paru
          godzinach przechodzi. Ja stosuje krople sterydowe do nosa i bardzo mi pomagaja.
          • kajaja2 Re: Kichanie - ja juz mam dosc. 07.07.06, 13:19
            ja od rana rowniez kicham ostanio jak bylam u alergologa to pwoeidzial ze
            wszytko co kwitnie teraz to jest silniejsze te upaly to powoduja.cleratina nie
            dzial na kazdego.kup sobie allertec,alertic lub zyrtec tylko on jest na
            recepte ale w nie ktorych aptekach mozna chociaz listek dostac bez recepty.a
            jak nie to alergolog i niech da ci cos lepszego np.krople a jest ich troche.ja
            biore 2x krople i raz tabletke.teraz to pylki trawa kwitnie,roztocza sie
            rozwijaja.sluchaj sobie pogody w niedziele po 22 dla alergologow to bedziesz
            wiedziala co kwitnie najbardziej.pij wapno.pamietaj nie jestes sama ja juz
            alergie mam 25lat i zyje i ciesze sie ze w jakims stopniu z niej wyroslam.ja
            jestem uczulona na kurz pylki roztocza trawa wiec wyobraz sobie jak ja kicham.
            • kajaja2 Re: Kichanie - ja juz mam dosc. 07.07.06, 13:22
              testy dopiero zrob na jesien lub na poczatku lutego.bo wtedy najbardziej sa
              prawdziwe.pomimo ze oni maja alergeny non stop to zakazdym razem wychodzi
              inaczej a te pory co ci podalam to sa najlepsze i najskuteczniejsze przy
              odczulaniu.powodzenia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka