12.05.04, 17:08
Dziewczyny, mam do Was pytanie... Jak wyglada u Was "sprawa" z dekoltem? Hm,
nie wiem, jak to ujac. Bo to jest w miare "normalne", jesli chodzi o objawy
hirsutyzmu, ze owlosienie pojawia sie na piersiach. Ale dekolt?? Mi ostatnio
pojawily sie ciemne, dosyc dlugie wloski NAD piersiami, na calym dekolcie,
podchodza wrecz do obojczykow. Nie jestem nawet juz w stanie wyrywac tego
badziewia, wiec je z rezygnacja rozjasniam... Jak to wyglada u Was?
Strasznie mnie to meczy, wiec bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi...
Obserwuj wątek
    • catherrine Re: Dekolt?? 12.05.04, 20:02
      ja tez nie mam ich bardzo widocznych, gorzej z tymi w rowky miedzy piersiami-
      depiluje woskiem, czasem maszynka.. ale dalej nie wiem, co zrobic z wloskami NA
      piersiach- rosna rownomiernie- bo te dookola sutek wyrywam- a te na piersiach?
      • anya_81 Re: Dekolt?? 13.05.04, 01:03
        Te na piersiach mozesz sprobowac rozjasnic- efekt naprawde fajny, chociaz w
        czasie rozjasniania troche piecze, ale wloski nie odrastaja tam tak szybko i
        naprawde niezle to wyglada- polecam :) (Choc ja rzucilam sie na gleboka wode i
        zrobilam to wlasnie tydzien temu zwyklym rozjasniaczem do wlosow- niedlugo
        sprawie sobie krem Sally Hansen i wtedy porownam efekty :)) Pozdrowionka :)
    • anya_81 Re: Dekolt?? 14.05.04, 02:44
      O Boze, wlasnie sie obejrzalam-to wszystko wyglada tak okropnie, ze plakac mi
      sie chce... Dlaczego to wyglada z dnia na dzien coraz gorzej? :(((((
      • klymenystra Re: Dekolt?? 14.05.04, 10:45
        anya, nie przejmuj sie az tak... nie wolno.. mysle, ze wszystkie Cie doskonale
        rozumiemy- ja np mam tragiczna sytuacje z rekami, bo mam wlosy na calej
        dlugosci, nie mam jak ich wydepilowac tam z tylu, a tu, gdzie moge, odrstaja po
        4 dniach...
        eech
        wymyslilby ktos skuteczne lekarstwo na to kur***wo... skoro na raka znalezli
        sposoby...
    • aga174 Re: Dekolt?? 14.05.04, 22:24
      Anya, myślę, że nie jest z dnia na dzień coraz gorzej, tylko męczy Cię to i
      zwracasz na to coraz większą uwagę. Też miałam taki okres, że oglądałam sie
      codziennie i wydawało mi się, że lada moment zamienie się w mężczyznę. A masz
      już wyniki badań? Jak wyszły? POzdrawiam Cię i nie załamuj się.
      Agnieszka
      • anya_81 Re: Dekolt?? 16.05.04, 13:53
        Hej Agnieszka, no wlasnie nie mam jeszcze wynikow badan, bo dopiero wczoraj
        mialam termin pobrania krwi (bo w polowie cyklu) i wczoraj sie wlasnie okazalo,
        ze testosteron bedzie za kilka dni, ale na SHGB (coz to w ogole jest??) musze
        czekac 2-3 tygodnie :((( Ech, tez bym chciala, zeby mi sie wydawalo, ze jest
        coraz gorzej, ale niestety obiektywnie patrzac jest o WIELE GORZEJ niz bylo 2
        mies. temu. Ajajaj... :( Pozdrawiam Cie i dzieki za wsparcie...
        • aga174 Re: Dekolt?? 16.05.04, 21:36
          SHGB to białko wiążące hormony płciowe. Ale ono chyba nie ma dużego znaczenia w
          powstawaniu hirsutyzmu, bo wartości prawidłowe i wartości w hirsutyzmie
          nakładają się na siebie.
        • karusia4 Re: Dekolt?? 21.05.04, 08:44
          Mam tak samo; u mnie to postępuje z dnia na dzień: nadgarstki, dłonie
          (najgrubsze na łokciach), uda, na ramionach "strzelił" do góry meszek i jest ze
          2 razy większy niż dotychczas. Nie mogę o nimczym innym myśleć. Boję się jak
          będę wyglądać za tydzień, miesiac. Trudno jest skupić mi sie na czymkolwiek,
          strach, co będzie jutro jest silniejszy. Z drugiej strony, może gdybym "tego"
          nie przywoływała myslami, nie przychodziłoby....

Jeszcze nie rozpoczęłam leczenia, dziś idę po skierowanie do edno. Mam złe
          doświadczenia z publiczną słuzbą zdrowia, dlatego mam prosbę. Jeżeli znacie
          sprawdzonego ednokrynologa z Warszawy, proszę o namiary. Ignorancja gina i
          dermatologa dała mi obraz, jak mogę zostać spławiona...

Pozdrawiam.
          • anya_81 Re: Dekolt?? 21.05.04, 13:35
            Hej Karusia, to jest dokladnie to, o co pytalam :( Cholera, i jak tu chodzic w
            golfach, gdy zaczyna sie lato- a mam tyle fajnych bluzeczek na ramiaczkach z
            dekotem, ktore jeszcze w zeszlym roku moglam bez problemu nosic... Az nie
            wierze, jak wygladam, patrzac na siebie z bliska- nie wiem juz, co mam robic,
            wynikow nadal jeszcze nie ma- a moze faktycznie jest tak, ze im wiecej o tym
            myslimy, tym intensywniej one rosna- jakas samospelniajaca sie koszmarna
            przepowiednia? Pozdrawiam Cie serdecznie, badzmy dobrej mysli, bo przeciez
            najgorsze co mozemy zrobic, to zupelnie sie zalamac...
            • karusia4 Re: Dekolt?? 21.05.04, 14:15
              anya, a kiedy u Ciebie sie zaczęło? Czy rok temu mialaś juz jakieś objawy?

Internista dał mi skierwoanie do gin-endo oraz na miejscu na THS. Ostatnio bolą
              mnie trochę jajniki, wiec łudzę się, że to jakieś czasowe choróbsko, np
              tarczyca, którą mi lekarka oglądała.
              Pójdę do gina jeszcze raz z tymi janikami, ciekawe, co powie.

mam dużo pracy (w domu, wiec zamiast pracować czytam siedzę w necie i czytam na
              wszystko na tem tamat),zupełnie nie moge sie skoncentrować moze pomogłoby
              bieganie,a joga, o której była mowa, byłaby zbawienna na nasze kłopoty.

Pozdrawiam :)))

• anya_81 Re: Dekolt?? 21.05.04, 14:36
                Hej hej, objawy mialam juz od 15go roku zycia (standardowe- piersi, linia biala
                itd.)- ale takie, do ktorych mozna sie spokojnie przyzwyczaic i (mimo jakichs
                tam malutkich zalaman) calkiem niezle funkcjonowac. Ale od lutego/ marca tego
                roku STRASZNIE sie nasililo- zwlaszcza dekoltem sie najbardziej przejmuje, bo
                reszte mozna jakos zakryc, łapki wydepilowac, a tutaj codziennie jakies nowe
                ciemne stada wloskow, i to wysoko nad piersiami :(((
                Hehe, no to ladnie pracujesz- ja nie mam dzisiaj zajec i mialam sie uczyc na
                egzaminy, ale tez mi to jakos cienko idzie i tylko rozmyslam o tym naszym
                problemie i sie zamartwiam...
                Jak Cie bola jajniki (tzn. w jaki sposob?) ??
                Bardzo mnie to interesuje, bo mnie od 3 lat silnie boli lewy jajnik- ale nic
                tam nie wykryli- jedni mowia, ze to od stresu, inni, ze moze od nerek
                (pecherz), czyli teoretycznie to nie ma wplywu na owlosienie...
                I czymze jest THS? Probowalam szukac w necie, ale 1150 wynikow- a na pierwszym
                miejscu Tatrzański Park Narodowy - Służba Ratownicza ;)
                Ech, a moze zamiast jogi jakas terapia grupowa? Chociaz to forum pelni miedzy
                innymi taka funkcje :) Czasami tak sie wsciekam na niesprawiedliwosc losu, ze
                najchetniej poszlabym na judo, zeby komus bezkarnie przywalic ;)
                Pozdrawiam Cie :) (Acha, z tego co wiem, to tarczyca nie ma raczej wplywu na
                owlosienie- predzej kora nadnerczy)
                • karusia4 Re: Dekolt?? 21.05.04, 15:10
                  Oj, i ja bym poszła na dżudo......
                  A ile bym dała żeby być teraz w Tatrach....i zapomnieć się w tych skałach, nie
                  myśleć o sobie...

Bolą mnie oba, od jakis dwóch tygodni, z przewami, czasem na zmianę. To taki
                  rwący ból, ale niebyt silny. Moim zdaniem powinnaś jeszcze raz gdzieś indziej
                  póść z janikiem; wydaje mi sie, że stwierdzenie, że od stresu czy od nerek
                  jest "trochę" nieprecyzyjne. W końcu jajnik to główny producent hormonów -
                  przyczyny kłopotów.

THS to hormon, produkowany w przysadce, który reguluje też inne hormony (z tego
                  co zrozumiałam). Dała mi skierowanie na THS, bo to chyba jedyny hormon, który
                  badają w przychodni.

Teraz mam problem z tym gin-endo. Jak trafic na dobrego spocjalistę? Szukam po
                  forach, na stronach klinik, jakie sa koszty etc.(są spore,niestety).

Czytałam w innym poście, że czekasz na wyniki. Trzymam kciuki, żeby postawili
                  trafną diagnozę i dali skuteczny lek. Napisz koniecznie jak juz je bedziesż
                  miała. Pozdrawiam Cię serdecznie, miłej nauki (a ja w tym tygodniu miałam
                  ostatnie w życiu kolokowium :) Będzie dobrze, bo być musi dobrze, po dołkach sa
                  górki...:)

• anya_81 Re: Dekolt?? 21.05.04, 14:48
                Acha, Karusia, zapomnialam zapytac Cie o cos bardzo waznego- jak to u Ciebie
                wyglada? Masz problem tylko z rekoma, czy z innymi czesciami ciala takze? Od
                kiedy i w jakim nasileniu? Do nastepnego postu, pa :)
                • karusia4 Re: Dekolt?? 21.05.04, 15:27
                  Anya,
                  ze 2 lata temu pojawiły się włoski na twarzy, taki meszek, które do tej pory
                  rosną. Jest to jasne, ale dosć gęste, tam gdzie uwsuwam pęstta są twarde i
                  sztywne. Od zawsze miałam problem z bikini od golenia, no ale to nie choroba,
                  tylko moja młodzieńcza głupta. I tak bylo do tej pory.

Jakiś miesiąc-dwa temu zaczeły rosnąć na stopach i brzuchu: ciemne, długie. One
                  są jeszcze znośne same w sobie, ale jest ich coraz wiecej. Włoski ciemne i
                  długie, ale w miarę cienkie, są na udach, w tych niegolonych nigdy partiach -
                  co mnie zaniepokoiło. Nie jest ich dużo, co jakis czas o trochę więcej.
                  Pojawiły się ciemne, cieniutkie na dłoniach - niby nie widać, ale ciągle rosną.
                  Najdziwniejsze są na łokciach - długie: ze 2-3cm, ciemne, sterczące. Nie wiem,
                  czemu tam. Dziś rano zobaczyłam 1-szy dłuższy włos na plecach i wzrost meszku
                  na plecach i ramionach.

To co opisałam nie jest dla mnie tragedią, strasznei mnie martwie ich ciały
                  wzrost, przybywanie, codziennie coś innego zauważam. Natomiast bardzo
                  przeszkadzaja mi włosy na twarzy, nawet te jasne, bo sa dłuższe i jest ich
                  sporo. Do tego dochodzi podbródek i szyja przy tarczycy.

Tak to jest u mnie. Moich objawów nie zlekceważył internista i mam madziej, że
                  uda mi sie to powstrzymać.

Czy Ty też masz w tych miejscach co ja? Pozdrófffka :)))
                  • anya_81 Re: Dekolt?? 21.05.04, 20:30
                    Czesc, w koncu zaczelam sie uczyc :) Alez masz fajnie Karusia, ze ostatnie kolo
                    juz za Toba, przede mna jeszcze 2 lata mordegi ze studiami :)
                    Tez mam na twarzy taki meszek- bardzo gesty i jasny- wloski dlugie (oczywiscie
                    zaostrzyl sie te nieszczesne kilka mies. temu), na poczatku bylam nim zalamana,
                    ale teraz doszlam do wniosku, ze wiele kobiet tak ma (zrobilam rekonesans w
                    publicznych srodkach transportu- tlum w tramwaju daje niezle pole do
                    obserwacji ;)
                    Te grubsze z brodki wyrywam, reszte wloskow staram sie przekonac, zeby nie
                    rosly (powaznie- stoje sobie przed lustrem i mowie do nich w myslach, ze juz
                    dluzsze byc nie powinny, jednoczesnie praktykujac autosugestie typu "no
                    przeciez nie jest jeszcze tak zle"), ale w glebi duszy straszliwie sie boje, ze
                    one tez niedlugo "rusza z miejsca"... :(

Nogi, bikini, rece tez zarosniete, ale staram sie nie przejmowac- koniec koncow
                    co 4ta kobieta tak mniej wiecej ma, wiec depiluje. Meszek na brzuchu (prawie
                    calym) plus na lini od pepka w dol- takie grube "meskie" wlosy (moja zmora-
                    niszcze jak sie da). Na łokciach nie mam, ale wyrywaj je sobie Karusia i
                    przeciwdzialaj. Piersi takze- dlugie, cienkie i ciemne wloski. Najbardziej
                    boli mnie wlasnie dekolt i to mnie zalamuje- tak jak do tej pory sie z tym
                    cholerstwem na ciele godzilam, tak teraz- nie moge przez to psychicznie
                    przebrnac...

A najgorsze jest to, ze w pazdzierniku wychodze za maz, i juz sama nie wiem,
                    czy moj facet to wszystko widzi (ciagle nie ma go w Polsce, wiec niewiele ma
                    okazji), czy sie z tym pogodzi, nie wiem, jak z nim porozmawiac i CZY w ogole
                    mu o tym powiedziec :( A suknia slubna i moj dekolt- ech, powinna byc chyba pod
                    szyje :( Poza tym nie moge na razie brac zadnych tabletek (np. Diane), bo chce
                    jeszcze w tym roku zajsc w ciaze. A do czasu urodzenia dziecka zarosne juz
                    chyba jak Yeti :(

Ale nie mozemy sie zalamywac... Pozdrawiam Cie mocno i zycze milego wieczoru -
                    ide sie uczyc, zeby kiedys pracowac na laser, ech... Pa :)

Ps. Z lekarzami jest jak z Totolotkiem- trzeba duzo szczescia, zeby trafic na
                    dobrego, a ja jestem z Poznania, wiec nie umiem Ci pomoc, ale moze ktoras z
                    dziewczyn tutaj potrafi?
                    • karusia4 Re: Dekolt?? 22.05.04, 11:51
                      Cześć Anya,
                      udalo Ci sie wczoraj zmobilizować - mi nie. Nadrabiam dziś.

Ja też obserwuje wszystkich znajomych i nieznajomych pod tym kątem. Zdarzają
                      sie osoby, które mają gorzej niz ja. Ale większość nma zdecydowanie lepiej.
                      Ha! odkryłam u siebie włos na plecach. Jeden, ale ciemny, długi i sterczący...:(
                      W związku z tym miałam koszmary senne, wiadomo jakie....Mam wlosy na
                      nadgarstkach i dloniach - najbardziej wyeksponowane z tych "nowych". Je
                      najłatwiej zobaczyć... chociaż nie są grubie, ale ciemne. Odnośnie depilacji -
                      na razie nic z tym nie robię. Niech to zobaczy lekarz...

Czytałam wiele opinii, że ciąża reguluje hormony. W końcu ten ładunek
                      hormonalny jest tak ogromny, że można liczyc na poprawę. Poza tym dzidziuś nie
                      pozwoli Ci za bardzo mysleć o sobie....:)))

Też próbuje autosugestii i zalinania rzeczywistosci in plus.... Lekarstwem jest
                      chyba niemyślenie o tym, ignorancja, lekceważenie i postawa wynoisła wobec tych
                      wszystkich włosków...
                      Miłego weekendu...

• catherrine Re: Dekolt?? 22.05.04, 15:21
                        ja swoja droga zauwazylam ten problem u kilku moich znajomych. a leczy sie
                        tylko jedna ! reszcie to w ogole nie przeszkadza- chociaz one maja w sumie albo
                        duze na rekach i nad gorna warga, czasem na brzuchu, albo na claym ciele, ale
                        dosyc jasne (za to dlugie). jedna z nich to ma gorzej niz ja nawet- i nic- goli
                        sobie brzuch i chcodzi w krotkich bluzkach... moze nie wie, ze jest chora, ale
                        zadzroszcze jej tej pewnosci siebie :(
                        i co dzien wyptaruje nowych... myslicie ze autosugestia zadziala ?

nigdy nie zapomne jak jeden kumpel kiedys kiedsy bylam w mocno wydekoltowanej
                        bluzce powiedzial ze zdziwieniem "ty masz tam wlosy".. a ja liczylam ze tego
                        nie widac :(((

eech
                        pozdrawiam
                        • karusia4 Re: Dekolt?? 23.05.04, 20:41
                          tylko jedna z moich koleżanek tak ma (widziałam tylko twarz, nie wiem jak ma
                          dalej, ale ciągle chodzi na basen, wiec to świadczy, ze lepiej niz ja)
                          Ale nie rozmawiałam z nią na ten temat, bo to trudno o tym rozmawiać, nie chcę
                          jej urazić, pomyśli sobie, ze to tak widać (a moze tylko ja tak to widze, bo
                          mam obsesję?)
    • karusia4 Re: Dekolt?? 22.05.04, 16:13
      Znajomy dentysta (codziennie wpatruje sie w te ludzkie oblicza) twierdzi, że
      najwieksze problemy z wlosami na twarzy (nie mówiąc o zębach) mają
      bulimiczki i anorektyczki. Moje - kosmate w końcu - okreslił jako normę :)))
      • ttpib Re: Dekolt?? 23.05.04, 19:19
        Hej Karusia,
        piszesz, ze ciaza reguluje gospodarka hormonalna. W pewnym sensie masz racje bo
        ja mam prawie roczna dziewuszke i zauwazam, ze wlosow mam jakby mniej. Ale jak
        bylam w ciazy to ciagle mnie dolowaly te wloski na moim brzuszku z dzidziusiem.
        Poczatkowo to je woskiem traktowalam ale w ciazy bardzo mnie stresowala
        depilacja wiec pozniej niestety musialam jej zaprzestac bo balam sie o moje
        sloneczko. Ale tylko na brzuchu bo nogi depilowalam do ostatniej chwili. Ale
        sie nagimnastykowalam, zeby usunac wlosy z tylu nog. Mowie Wam to sa prawdziwe
        akrobacje. Ale jakos dalam rade. Choc balam sie okrutnie o moje dzieciatko,
        zeby moj stres jej nie zaszkodzil. Bogu dzieki, dziewczatko jest zdrowiutkie i
        osladza mi moje przeplatane roznymi paranojami zycie..

Ale ABSOLUTNIE NIEPRAWDA jest, ze przy dzidzi zapomina sie o wlosach. Nic z
        tych rzeczy. Wyobrazcie sobie, ze pierwsza rzecza jaka zrobilam po powrocie ze
        szpitala byla wlasnie depilacja nog. To byla prawdziwa komedia. Nogi upaprane w
        wosku wlasnie przyklejam plaster a tu dzidzia placze bo chce cycusia. Szybkie
        zrywanie, mycie nog i rak i sprint prawie nagolasa do coreczki. Potem godzinne
        karmienie w samych majtkach, zziebnieta okrutnie znow w tempie blyskawicy
        podgrzewam wosk, nakladam go a tu dzidzia znow mnie donosnie wola.

Dziewczyny, doceniajcie to, ze mozecie w spokoju sie wydepilowac. Moja
        gwiazdeczka jest juz duza ale i tak nogi depiluje na raty bo dzidzia widoku
        mamy zrywajacej plastry nie moze zniesc dluzej jak 15 minut.

Dziewczyny Kochane, ale zachecam Was do malenstwa bo maly czlowieczek dostarcza
        radosci jakiej nigdy przedtem nie zaznalam

pozdrawiam goraco

ttp
        • karusia4 Re: Dekolt?? 23.05.04, 20:34
          Witaj TTP

Śpieszę ze sprostowaniem...:)
          Pisząc o "zapominaniu" miałam na myśli to, ze dzidziuś pozwala (jak mi się
          wydaje - bo jeszcze nie mam) zapomnieć trochę o sobie, o frustracjach,
          depresjach zwiazanych z zamartwianiem się co i gdzie mi jutro wyrośnie...
          Pidobnie jak absorbujaca praca, czy coś wciągającego co pozwala man zapomnieć o
          sobie i sie sobą nie zameczać...

Bardzo podoba mi się Twój opis depilacji w niedalekiej a wyrazistej obecności
          noworodka ;). Mój dzidziuś musiałby być anielsko cierpliwy do depilacji, bo mi
          depilacja nóg i bikini (i tak niedokładnie) zajmuje ze 3 godź.

pozdrawim serdecznie

• ttpib Re: Dekolt?? 23.05.04, 21:20
            pociesze Cie Karusia bo depilacja moich nog z bikini trwa jakis tydzien bo
            dzidzi po prostu nie moze juz scierpiec tej monotonnej mamy, ktora albo biega
            po domu z klejacymi od wosku nogami albo oglada zawziecie nogi w poszukiwaniu
            nowych przeciwnikow. A tak na marginesie, gdybym robila depilacje jednym
            ciagiem to zajeloby mi to podobnie trzy do czterech godzin. Ale wiesz, ostatnio
            spodobalo mi sie takie wyrywanie na raty. Mimo wszystko mniejszy stres.

O coreczka wzywa w trybie natychmiastowym, pa pa

ttp
        • big_sister Ja trochę o tej ciąży 24.06.04, 18:32
          Może to Was pocieszy - ja w ciąży, tak gdzieś od II trymestru nie musiałam się
          prawie depilowac:-))) To było niesamowite. W zasadzie goliłam tylko nogi i
          bikini, raz na tydzień wystarczyło. Dzień przed terminem ogoliłam uda, łydki i
          bikini wraz z wszystkimi przyległościami (to nie było proste), a jeszcze dwa
          tygonie później, gdy zaczynałam rodzić, byłam w miarę gładka - pojedyńcze
          sztuki na nogach.
          Niestety pół roku po porodzie wszystko zaczęło wracać do normy:-(((((((

Teraz, muszę Wam powiedzieć, jest jednak trochę lepiej (jestem ponad rok po
          porodzie) w porównaniu z okresem przed ciążą. O jakieś 20% może. Niestety to i
          tak niewiele jeśli chodzi o moje bikini:-(

Tak się zastanawiam - skoro totalny przewrót hormonalny podczas ciąży prawie
          całkowicie niweluje odrastanie włosów, to dlaczego jeszcze nie wyprodukowali
          leku hormonalnego działającego na podobnej zasadzie??? Przecież ciąża to
          praktycznie tylko hormony (oprócz oczywiście zawartości brzuszka;-). Zero
          włosów na ciele, za to mocniejsze na głowie, lepsza cera, paznokcie. No
          dlaczego nie mogą zrobić takiej mieszanki hormonalnej?:-(((

Pozdrawiam i zapraszam do zachodzenia w ciążę - dla większości kobiet spokój na
          minimum rok z włosami:)
    • aga174 Re: Dekolt?? 23.05.04, 21:50
      Karusia4, ja idę w środę do endokrynologa w W-wie. Zobaczę, czy to dobra
      lekarka i jak chcesz, dam Ci znać. Rozumiem Was dobrze. Ja w związku z tą
      wizytą od dwóch tygodnie nie wyrywam włoskow z piersi i trochę mniej z twarzy i
      wyglądam tragicznie. Anya, chyba miałaś rację z tym pogorszeniem, ze mną też
      jest gorzej. Dopiero teraz to widzę, jak odrosły w całej okazałości...
      • anya_81 Re: Dekolt?? 24.05.04, 08:14
        Czesc Dziewczynki (Kobietki) - wrocilam :)

Bylam na weekend na wsi, ech, myslalam, ze sie tam troche "zapomne", ale nie- i
        tak ogladalam sie ze wszystkich stron, gdy zostawalam sama, znalazlam 2 dluugie
        ciemne wloski na szyi, Karusia, wiem co czulas widzac tego wloska na plecach,
        co za zycie, ogladanie siebie w lustrze staje sie powoli przeprawa nie do
        zniesienia :(((
        A prospos klucia- ja tez okropnie kluje i czasami mnie to hamuje w bardziej
        intymnych chwilach, ale hm... przeciez do jasnej cholery, mezczyzni nie sa
        gladziutcy, wiec niech od nas nie wymagaja trwania w pelnej gotowosci i bycia
        gladka dzien w dzien. Wiec nie przejmuj sie Karusia- po prostu "przed" (gdy
        wiesz, ze takowe sie zdarzy) przelec sobie nozki zwykla mechaniczna maszynka,
        by poprawic efekt depilatora, i wystarczy :)

Aga, nawet nie wiem, co Ci napisac- nie jest dobrze, prawda? Jeszcze 2 dni,
        potem spokojnie sie wydepilujesz i wloski ne beda przynajmniej juz widoczne, a
        moze endokrynolog cos pomoze, wiec badz dobrej mysli...

Pozdrawiam Was serdecznie i cieplo, i zycze udanego startu w nowy tydzien :)
        • karusia4 Re: Dekolt?? 24.05.04, 10:23
          Cześć i czołem :)

Znajomi narzekają, że zimny maj, a ja sie cieszę...Nie dosć, że mam problemy z
          odsłanianiem np. nóg (zapalenie mieszków, wrastajace włosy etc.) to na słońcu
          włosy na twarzy widać o wiele bardziej.

U mnie to kłucie ma szeszy wymiar, bo ja mam włosy na całych udach, po wew,
          stronie, tam gdzie raczej sie nie ma :( Czyli po porostu jestem cala kłująca
          jeśli chodzi o nogi i uda :( Z tymi udami to aż sie boję iść do lekarza, nawet
          ginowie na mnie zawsze dziwnie patrzyli :(

Czy u Was na udach też brzydko odrastają? Robią się kulku, zgrubienia, widac na
          kilometr, ze było depilowane?

Anya, trudno jest patrzeć jak one rosną:( Ja przez ten na plecach miałam
          koszmary. U mnie też rosną na szyi "na podgardlu", raczej jasne i długie, o ile
          te krótsze toleruje, to te wyrywam. Rosną mi na dłoniach, szare i cienkie, jest
          ich coraz więcej, ale generalnie ich nie widać (chyba, ze ktos chciałby mnie
          pocalować w reke :)

Aga, nie mialam takiej sytuacji (bo jescze nie bylam u lekarza), ale to jest
          trudne...

Pozdrowionka, trzymajcie sie cieplutko...

• justysia25 Re: Dekolt?? 24.05.04, 14:41
            Cześć Dziewczyny
            Tak sobie czytam Wasze "rozmowy" i postanowiłam się wtrącić. Otóż ja wreszcie
            się wzięłam za siebie i poszłam z tym do lekarza. Na razie do gina. Dziś idę
            też, obejrzy wyniki a potem powie co dalej. Może da skier. do endo a może tylko
            przepisze Diane?? Nie wiem
            Diane kiedyś brałam ale rewelacji nie było. Może mniej pryszczy mi się robiło.
            A włosy jak rosły tak rosną - tam gdzie nie powinny.
            U mnie również na dłoniach, rękach oczywiście, nogach, brzuchu i u "góry" itp.
            Koszmar czasami. Ale jak się wydepiluję czy ogolę to humor mi się troszkę
            poprawia, chociaż na ten czas jak nie zaczną kłuć i odrastać.
            Któraś z Was napisała czy nie mogą na to jakiegoś leku wynaleźć. No pewnie!! A
            tu tylko Diane dają, masakra. I tak sobie myślę czy jeżeli mi to przepisze to
            do końca życia będę musiała brać?? A moja wątroba?? Chyba tego nie wytrzyma
            zwłaszcza dlatego że i tak jest już trochę zniszczona.
            Przez jakiś czas myślałam, jak zaczęło mi rosnąć więcej włosów, że to dlatego
            że zaczęłam je wyrywać (zwłaszcza na brodzie i nad górną wargą). Ale to chyba
            jednak nie dlatego.
            Dołączam się więc do Was. Może i dobrze że jeszcze jest zimno :)
            Pozdrawiam Wszystkie
            • paskalina Re: Dekolt?? 31.05.04, 15:03
              Jestem tu nowa wiec z góry przepraszam za głupkowate pytania. Mam ogromne
              problemy z dekoltem włoski tam mam dokładnie takie jak opisujecie od miedzy
              pierści do obojczyków ciemne długie całe szczęscie w miare cienkie ( nie to co
              na bokobrodach czy brodzie ). Zawsze walczyłam z tym wszystkim pensetą, na
              twarzy wosk i krem ale to wszystko jakos mi nie służy - włosy są coraz
              mocniejsze i ciemniejsze a tempo ich odrastania jest po prostu przerazające :(.
              Piszecie coś o rozjaśnianiu, wymieniacie jakies preparaty...nie mam o tym
              zielonego pojecia :( prosze wyjasnijcie mi to wszystko i doradźcie coś ,
              byłabym bardzo wdzieczna, bo choć walcze z owłosieniem ponad 4 lata to moje
              doświadczenie jest malutkie a już naprawde z tym nerwowo nie wytrzymuje :(
              • anya_81 Re: Dekolt?? 02.06.04, 09:59
                Czesc Paskalina, oj znam ten problem, bo u mnie jest to samo :( Moj dekolt
                mnie "jest mi sola w oku", ale walcze i zaczelam juz nawet nosic w tym roku
                nieco bardziej "wyciete" bluzki, wiec sie nie przerazaj i do dziela :)
                Postawilam na rozjasnianie. Kupilam sobie krem rozjasniajacy do wlosow (zawiera
                jakis blekitny proszek i buteleczke z bodajze woda utleniona), to nalezy
                rozmieszac i posmarowac sobie dekolt- za pierwszym razem bylam pokryta ta mazia
                od piersi po szyje, zeby zalapalo wszystkie wloski. Trzymasz to tak dlugo, ile
                wytrzymasz (ja okolo 10-15 min.), bo skora zaczyna piec (najgorzej bylo wlasnie
                przy pierwszym razie, bo duzy obszar, a skora delikatna, ale przy nastepnych
                bylo juz o wiele lepiej).
                Gdy zmyjesz ta blekitna papke- ukaze Ci sie skora w przepieknie rozjasnionymi
                wloskamni- trzeba to teraz posmarowac jakims nawilzajacym kremem. I to
                wszystko.
                Niestety wloski oczywiscie odrastaja (na szczescie nie wszystkie), wiec zabieg
                trzeba powtarzac mniej wiecej raz w tygodniu, nie unikniesz tez wyrywania
                niektorych "najbardziej przeszkadzajacych" i widocznych.
                Zycze Ci powodzenia i pozdrawiam, jesli masz jeszcze jakies pytania- jestem do
                dyspozycji, pa :)
                Ania
                • catherrine Re: Dekolt?? 02.06.04, 11:17
                  a ile to kosztuje i jak sie nazywa?i na ile starcza- bo ja bym chciala tez to
                  zuyc na brzuch, rece i piersi. rozwazalam jeszcze wode utleniona, ale w
                  wiekszym stezniu- nie wiem, jak to sie nazywa :/
                  • anya_81 Re: Dekolt?? 02.06.04, 12:03
                    Juz Ci odpowiadam :)
                    To jest specyfik, ktory znajdziesz na polce z farbami do wlosow (ja kupilam w
                    Rossmanie), firma Delia Cosmetics- wyglad opakowania znajdziesz na stronie
                    www.delia-cosmetics.pl/HTML/glowna1.html, to jest to niebieskie- Blond
                    Extreme :) kosztuje ok 6.90, i jest naprawde wydajne. Ta mieszanke robisz sama
                    i sama dobierasz ilosc skladnikow, a reszte mozesz przechowac na pozniej-
                    dlatego wybralam wlasnie ta farbe. Pozdrawiam Cie cieplutko :)
    • kamila1234 Re: Dekolt?? 19.07.04, 12:46
      witam
      ja dokladnie mam to samo-wloski na piersiach i dekoldzie jak je zgole to sa
      krosty i juz po 5 godzinach widac wloski .juz jestem u kresu sil .chodze w
      golfach ,nic nie pomaga slyszlam ze 3 krotna depilacja laserem pomaga.ale to
      kosztuje kolo 600zł
      • maj29 Re: Dekolt?? 27.01.05, 09:30
        Dziewczynki a ja chcialabym powrocicc do tematu. Czy udalo Wam sie cos
        zdzaialac? JAkies wizyty u lekarza? Postepy? Moze jakis cud i brak
        wloskow?...ja ze swoimi tez sie mecze.nie bede juz nawet wymieniala gdzie bo
        chyba musialabym kopiowac wasze wypowiedzi.pozdrawiam.
    • agatka555555 Re: Dekolt?? 19.01.06, 14:37
      U mnie na dekolcie nie ma na szczęśćie jako takich widocznych włosków. Ale są
      takie szarawe, dosyć długie, mam nadzieję tylko że mi nie ściemnieją.Od czasu do
      czasu pojawiają sie prayszcze, ale takich mam pełno na plechach nawet :-//
      Mam za to włosy wokół sutek, no i n atwarzy niestety :-((
      • nokia84 Re: Dekolt?? 18.01.07, 14:36
        No ja musze sobie radzic z dekoltem maszynka do golenia. nic innego chyba nie
        wchodzi w rachube. czasami zaluje ze nie jestem normalna i nie moge zalozyc
        bluzki odslaniajacej wlasnie te czesc ciala...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka