Dodaj do ulubionych

bardzo ważne dla mnie pytanie..

23.10.03, 16:20
Zapewne nudzi już Was ten temat, ale prosze odpowiedzcie..

Dzisiaj zaczynam brac pigulki antykoncepcyjne a akurat jestem chora.
Nie biore antybiotyków, ale biore np: efelargan,nospa,ibuprom, jakies tabl
na grype, apap, czy te tabletki wplywaja jakoś na pigułke ?(Mercilon) Czy
mozna je brać w tym samym czasie jak pigułke czy trzeba je wziąc wcześniej
lub później żeby nie wchodziły ze sobą w jakieś reakcje ? Czy są jakieś
napoje które zmniejszają działanie pigułki ( redbull, zioła , alkohol ) ?

z góry dziękuje za odpowiedzi smile

Obserwuj wątek
    • justy1 Re: bardzo ważne dla mnie pytanie.. 23.10.03, 16:43
      większośc interakcji jest wymienionych w tym wątku:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=216&w=5904534&v=2&s=0
      • gia69 solarium ? 23.10.03, 17:30
        dziekuje za odp, słyszałam kiedyś, ze biorąc pigułki nie powinno się chodzić
        na solarium, czy to prawda czy jakieś bzdury ?
        • justy1 Re: solarium ? 23.10.03, 17:52
          hormony (pigułki) zwiększają ryzyko powstania przbarwień pod wpływem promieni
          UV-> solarium może spowodować powstanie przebarwień.
          • gia69 Re: solarium ? 23.10.03, 18:37
            a czy te przebarwienia znikną ? czy to bedzie chwilowa 'nierownomierna
            opalenizna' czy to zostanie mi na trwale na skorze czyli jak kiedys bede sie
            opalac to zawsze tak nierownomiernie ?

            • justy1 Re: solarium ? 23.10.03, 19:11
              najczęściej zostają na stałe (chociaż zdarza się, że po odstawieniu hormonów
              bledną lub znikają). jeśli usunie sie je kosmetykami czy zabiegami, to bardzo
              często pod wpływem UV pojawiają sie ponownie w tym samym miejscu. trzeba uważać
              na UV.
    • monika.antepowicz Re: bardzo ważne dla mnie pytanie.. 25.10.03, 20:37
      Z ziól podczas przyjmowania pigułek nie nalezy stoswoać dziurawca
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka