Dodaj do ulubionych

Prośba o interpretację wyniku EEG

14.12.10, 17:13
Witam wszystkich serdecznie.
Od około 2 tygodni mam zawroty i bóle głowy, bóle głowy nie sąsilne ale bardzo uciążliwe. Neurolog przepisał mi Betahistine i Divascan. Po lekach zawroty trochę się zmniejszyły,ale wciąż są :(( W ogóle to głowa boli mnie bardzo często :(
Dostałam skierowanie na RTG kręgosłupa szyjnego i badanie EEG głowy. Proszę o interpretacje wyników, wizytę mam dopiero za tydzień, a bardzo się martwię!!

OPIS BADANIA EEG: Zapis wykonany w czuwaniu,zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawową stanowi rytm alfa 10 c/s. RZ obecna. Fotostymulacja bez wpływu na zapis. W czasie hiperwentylacji zarejestrowano zwolnienie czynności podstawowej do 8 c/s oraz pojawienie się znad okolic skroniowych obustronnie pojedynczych i w grupach fal wolnych theta 6-7 c/s o amplitudzie dochodzącej do 80 uV. Fragmenty zapisu patologicznych zmian w załączeniu.
WNIOSKI: Zapis nieprawidłowy, z patologią znad okolic skroniowych

Neurolog kazała powtórzyć badanie EEG po nieprzespanej nocy (badanie już miałam,czekam na wynik) i dała mi skierowanie na tomograf komputerowy głowy. Termin tomografu mam na początku stycznia. Co to może być?? Czy wyniki są złe?? Czy muszę się spieszyć z tomografem? Szukać prywatnie neurologa? Jestem normalnie załamana :((
Obserwuj wątek
      • kasiulek1985 Re: Prośba o interpretację wyniku EEG 16.12.10, 12:04
        Z tego co pamiętam ze studiów (medycyna & psychologia), fale theta nie powinny pojawiać się zapisie podczas badania.
        Jednak nie jest to jeszcze powód do niepokoju- badanie EEG zawsze narażone jest na nieprawidłowości, zakłócenia itd. Często zdarza się też tak, że EEG wykazuje patologię, zaś tomografia lub rezonans nie, i okazuje się że wszystko jest ok, a nieprawidłowa aktywność zarejestrowana podczas elektroencefalografii to tylko "taka uroda mózgu". Nie ma sensu denerwować się na zapas, bo to na pewno nie pomoże, stres może wręcz nasilić dolegliwości. Po prostu jak najszybciej trzeba zrobić dalsze badania i skonsultować się z neurologiem, i myśleć pozytywnie :)
        trzymam kciuki! :)

• moniakug Re: Prośba o interpretację wyniku EEG 17.12.10, 07:52
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Staram się myśleć pozytywnie, tylko to nie jest takie proste :( Czekam na wynik powtórzonego EEG i na wizytę u neurologa. Mam nadzieje,ze wszystko się wyjaśni i będę mogla normalnie funkcjonować.
      Pozdrawiam serdecznie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka