Dodaj do ulubionych

Zaparcie - czym leczyć ?

IP: *.euronet.net.pl 21.04.04, 18:18
Niemal od pierwszych dni zycia cierpię na zaparcie. Zaczęło się od chwili
mama przestała mnie karmić piersią.Obecnie mam 30 lat i bez odpowiednich
mieszanek ziołowych- zero efektu... Czy ktos zna może jakieś domowe sposoby
leczenia zaparcia, lekarze wzruszaja na to ramionami...
Obserwuj wątek
      • zzztop Re: Zaparcie - czym leczyć ? 21.04.04, 19:55
        no to jesteś idealistką w kwestii lekarzy!!! albo żyjesz w jakimś innym,
        pięknym swiecie!

a może zmiana diety Ci pomoże? Tylko żadne tam otpymalne.
        A skoro masz dość mieszanek ziołowych, to powiem Ci na "pocieszenie", że jeśli
        zaczniesz brać leki chemiczne, to też będziesz się nimi ciągle faszerować.
        Mógłby się Tobą zająć lekarz - homeopata, bo leczenie Cię doraźne jest
        pozbawione najdorbniejszego sensu i szkoda na to zdrowia i nerwów.
    • Gość: Jasio Re: Zaparcie - pomoc IP: *.ipt.aol.com 21.04.04, 23:49
      > Kopiasta lyzke nasienia lnu zalej goraca woda w szklance ( powiedzmy rano -
      na wieczor, itp.) i wypij kleista ta mase po zamieszaniu.

> Stosuj 2 do 3 x dziennie, najlepiej rano, przed posilkiem i wieczorem przed
      pojsciem na naocy spoczynek.

> Death begins in the colon!
    • Gość: iwonka Re: Zaparcie - czym leczyć ? IP: 195.117.38.* 23.04.04, 15:46
      Witam cie Droga Miko!
      Tez mam ten problem , choc u mnie zaczelo sie to kilka lat temu, i
      najprawdopodobniej spowodowane to bylo bardzo dlugim pobytem w szpitalu(
      wiadomo jak jest w szpitalu , a na dodatek bylam przykuta do łózka , wiec mozna
      sobie wyobrazic.....). Cociaz nigdy nie bylo tak ze wyproznialam sie
      codziennie, ale raz na 2, 3 dni. Od momentu tego szpitala, jest okropnie. Trwa
      to od 1998 r., wiec juz pare lat. Stosowalam mase roznych srodkow , począwszy
      od herbatek, tabletek, czopkow jakis roznych napojow typu forlax itp., owszem
      to wszystko pomagalo ale na krotko, po prostu po dluzszym stosowaniu zaczelam
      sie od tego uzalezniac, i z czasem przestalo to dzilac. Np,. na poczatku bylam
      bardzo zadowolona z forlaxu, no ale potem w ogole juz na mnie nie dzialal.
      Zalozylam kiedys na tym forum taki watek, ludzie owszem podpowiadali, co mozna
      zrobic. O nasionach lnu tez dowiedzialam sie wlasnie z forum , kupilam ale na
      mnie to nie dziala niestety. Bylam u lekarza , powiedzial mi ze mam pic duzo
      niegazowanej wody, 2 litry dziennie minimum, i jesc kilka jogurtow
      dziennie.Wiadomo jogurt zawiera zywe kultury bakterii, i to ma pomoc. Jednak ja
      no nie jestem w stanie zjesc 3 czy 4 kubkow jogurtu na dzien, wiec troche
      poszlam na latwizne i kupilam sobie w aptece bez recepty tabletki o nazwie
      TRILAC , one wlasnie zawieraja te bakterie, kosztują okolo 20 zl. , pomoglo.
      Nie polecam polskich odpowiednikow TRILACU, są w aptece , tansz, ale jak
      kupilam te tansze to nie pomogly, no niestety jak porownalam w domu sklad to
      owszem byl podobny ale nieco inny. , wiec polecam TRILAC. TRILAC stosuj wedlug
      przepisu na opakowaniu po jakims czasie trzeba zrobic przerwe w stosowaniu.
      Tak na marginesie , nie wiem jak ty , ale ja bardzo obawiam sie ciąży, bo
      slyszalam ze podczas ciąży mogą pojawic sie problemy z zaparciem, ja nie jestem
      w ciąży a mam te problemy, to pewnie w ciąży bedzie jeszcze gorzej, a wiadomo w
      tym stanie nie mozna faszerowac sie tymi zilami , herbatkami itp. Tez mam 30
      lat. Napisz , czy bylas w ciąży, jesli tak to jak z tym problemem sobie
      poradzilas w tym stanie.
      Caly czas mam nadzieje ze TRILAC nam pomoze!!!
      • zzztop Re: Zaparcie - czym leczyć ? 23.04.04, 16:12
        Iwonko, spróbuj takiego homeopatycznego leku ALUMEN 6CH, ewentulanie 9CH.
        Generalnie dobrze robi na zaparcia. A jeśli to trwałe, to kontakt z homeopatą
        klasycznym pewnie dobrze by Ci zrobił, skoro lekarze niemają pomysłu, a ty
        chcesz mieć dziecko
        • Gość: Halina Re: Zaparcie - czym leczyć ? IP: *.ip-pluggen.com 23.04.04, 21:41
          Figura czy herbatka z senesu to tez sztuczne wywolywanie ruchu jelit.
          Polecila mi te herbatki pielegniarka w sanatorium kiedy dostalam obstrukcji.
          Kazala zaparzyc jedna torebke wieczorem. Rano ledwo zdazylam dobiec do sedesu
          tak mnie czyscilo.
          A czy bylas u dietetyczki, abys mogla zmienic sposob zywienia? To jedyne co
          ma sens na dluzsza mete.
          • Gość: Julian Re: Zaparcie - czym leczyć ? IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 23.04.04, 22:28
            Nie wiem co Cię interesuje. Temat jest obszerny. Mogę jedynie powiedzieć, że
            ten sam przypadek mam w domu. Długo namawiałem osobę mi bliską na ten rodzaj
            diety. Udało mi się ją przekonać dopiero gdy znalazłem na forum celiakii
            wypowiedz potwierdzającą moje spostrzeżenia . To ją przekonało i rzeczywiście
            były efekty. Wiem z własnego doświadczenia jak trudna jest dieta bezglutenowa i
            dlatego na początek polecam krótki okres jej stosowania np. dwa tygodnie. Jeśli
            chcesz wiedzieć więcej na temat celiakii przeczytaj przede wszystkim artykuły
            dr Kamila Hozyasza, które łatwo znaleźć w Internecie.
    • asiawi Re: Zaparcie - czym leczyć ? 23.04.04, 23:05
      Witam!Jedz Miko suszone owoce śliwki,morele i inne,gwarantuję ,że problem
      zniknie.Przetestowałam,lub też suszone owoce gotuj na małym ogniu przez ok 15-
      20min. i wywar pij też działa.Pozdrawiam
    • wolant Nowy naturalny srodek 24.04.04, 21:13
      W sklepach zielarskich pokazal sie nowy srodek , zupelnie naturalny doskonale
      pomagajacy na zaparcia a mianowicie CZARNY CUD PRZYRODY - melasa trzcinowa pod
      nazwa Ekstrakt z trzciny cukrowej. Wyprobowalem i bardzo mi pomaga. Opis
      znalazlem na stronie www.perfektra.com
    • Gość: troll30 Re: Zaparcie - czym leczyć ? IP: *.palmrn01.fl.comcast.net 25.04.04, 23:00
      Mika, mialam podobny problem, sprobuj zmienic diete, duzo warzyw, troche owocow
      i duzo wody mineralnej niegazowanej(!), przynajmniej 8 szklanek dziennie,
      regularnie, wychodzi szklanka wody co 2 godziny, to nie takie straszne tylko
      trzeba naprawde pamietac , przy okazji dobrze robi na skore, pilnuj stalych por
      posilkow. Na mnie rewelacjnie dzialaja platki owsiane: kilka lyzek platkow
      zalej wieczorem niewielka iloscia wody (tyle zeby byly nasaczone ale nie
      plywajace)i odstaw pod przykryciem na noc. Rano dodaj jogurt naturalny i jakis
      owoc (najlepiej suszone owoce typu sliwki, morele). Sek w tym ze trzeba
      codziennie, ale mozna sie przyzwyczaic, ja tam lubie. W ogole wez pod lupe
      swoje nawyki zywieniowe bo "jestes tym co jesz".Poczytaj sobie jak poszczegolne
      pokarmy wplywaja na nasz organizm. Zanim wydasz pieniadze na leki czy kolejna
      wizyte u lekarza, przyjrzyj jaki tryb zycia prowadzisz, moze wiecej ruchu ,
      mniej "siedzacego" spedzania czasu. Zycze powodzenia.
    • uve Re: Zaparcie - czym leczyć ? 26.04.04, 03:04
      Gość portalu: Mika napisał(a):

> Niemal od pierwszych dni zycia cierpię na zaparcie. Zaczęło się od chwili
      > mama przestała mnie karmić piersią.Obecnie mam 30 lat i bez odpowiednich
      > mieszanek ziołowych- zero efektu... Czy ktos zna może jakieś domowe sposoby
      > leczenia zaparcia, lekarze wzruszaja na to ramionami...

NUUUUUU jezeli masz ten problem 30 lat, leczenie powinno trwacccc
      dluuuuggggggooooooooooo, az do skutku.
    • Gość: Peter Re: Zaparcie - czym leczyć ? IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 26.04.04, 13:44
      Psyllium, czyli łuski z nasion Plantago Psyllium, preparat całkowicie
      bezpieczny nieuzaeżnijący łagodny a przy tym w 100% skuteczny. Preparaty z
      Psyllium popularne są na cłym świecie FDA zaleca nawet dodawanie ich do
      żywności (tylko niestety u nas z nimi krucho) z tego co wiem firma Synteza z
      Poznania zamierza wprowadzic ten preparat na rynek jeżeli chcesz się dowiedzieć
      czegoś więcej to podaje namiary: synteza@sylaba.poznan.pl,
      www.synteza.com,tel.61 879 20 81
    • Gość: wiktoria Re: Zaparcie - czym leczyć ? IP: *.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.04, 16:47
      ja mialam taki sam problem!! Wie takze ze wiekszosc kobiet na to "choruje". Tak
      wiec wybralam sie do lekarza kory polecil mi jednynie diete poniewaz srodki
      sztuczne nie sa dobre z tego wzgledu ze organizm sie od nich uzaleznia!!
      Dieta polega na tym aby jesc duzo warzyw-surowych, owocow, pic maslanke i kefir
      ( a nie jopgurty) i spozywac jedynie chleb razowy - ale prawdziwy a nie jskis
      zabarwiany!! Uwierz ta dieta jest doskonala i pomaga!! Wiec nie faszeruj sie
      lekami a sprobuj zastosowac naturalne srodki. Zycze powodzenia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka