Dodaj do ulubionych

Pogłębiona lordoza lędźwiowa.

10.04.13, 20:28
Wynik zdjęcia kręgosłupa:
Prawowypukłe skrzywienie odc. Th/L kręgosłupa z rotacją trzonów kręgowych.Pogłębienie lordozy lędźwiowej z przemieszczeniem linii obciążenia statycznego kręgosłupa przed promontorium.

Moje pytania brzmią tak czy to jest coś poważnego ? Da się to w ogóle wyleczyć ? Można po np. półrocznej przerwie wrócić do boksu i treningu z obciążeniem własnego ciała ? I czy w chwili obecnej mogę pływać na basenie, kraulem ? Opiszę to trochę dokładniej, bo wiadomo wynik zdjęcia wszystkiego nie ukazuje. Od jakiegoś roku odczuwałem lekki dyskomfort w odcinku lędźwiowym, od niedawna ból się nasilił, zrobiłem przerwę teraz nic nie boli chyba że zacznę się podciągać albo robić gwałtowne ruchy. Aha i jeszcze prośba, mógłby ktoś mi ten wynik tak przetłumaczyć na chłopski rozum ? np. co to jest ta rotacja trzonów kręgowych. Dziękuję z góry za odpowiedź :) Jeśli są jeszcze jakieś pytania to piszcie ;)
Obserwuj wątek
  • oldboy42wawa Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 10.04.13, 22:04
   nie znam się ale tak na chłopski rozum to pachnie mi operacją
   • kowalkowal67 Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 11.04.13, 14:58
    A mi pachnie idiotą.

    A Tobie kradam dziękuję za odpowiedź :) Z ortopedą spotkam się jakoś 8 maja, lub wcześniej, więc chciałbym się dowiedzieć czy mogę kraulem pływać na basenie, jak sądzisz ? Jeśli nie chcesz nie odpowiadaj, po prostu podczas pływania nie odczuwam bólu, więc myślę że pływanie mogło by być dobrym rozwiązaniem na dzień dzisiejszy. Co do niektórych odpowiedzi nie zwracam nawet na nie uwagi ;)
    • kradam Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 12.04.13, 18:40
     Jeśli nie czujesz bólu podczas pływania i po nim to możesz pływać. Z tym, że nie wiem czego miałoby to być rozwiązaniem. Jeśli Twojej potrzeby aktywności to OK, jeśli leczenia kręgosłupa to nie.
    • horpyna4 Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 13.04.13, 20:18
     Przy pogłębionej lordozie lędźwiowej możesz jak najbardziej pływać kraulem, natomiast niewskazane jest pływanie żabką.

     Możesz robić skłony do przodu, ale nie do tyłu. Żadnych ćwiczeń typu mostek.

     No i unikaj wszelkich obciążeń, staraj się jak najmniej dźwigać.
     • kowalkowal67 Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 14.04.13, 21:02
      Ale jak tym kraulem pływam to głowę muszę mieć pod wodą ? I co do tej rotacji trzonów kręgowych itd. to myślisz że mogę pływać ?
      • kradam Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 15.04.13, 09:27
       > Ale jak tym kraulem pływam to głowę muszę mieć pod wodą
       Na dłuższą metę nie powinno się pływać w ten sposób w ogóle. To samo dotyczy żabki "niekrytej". Moja uwaga odnośnie pływania zakładała, że pływa się w miarę poprawnie technicznie. Skoro zadajesz takie pytania, to moja rada była bezpodstawna.
  • kradam Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 11.04.13, 11:43
   Z grubsza oznacza to, że Twój kręgosłup jest nieidealny a co za tym idzie możesz odczuwać ból. Nie mam ochoty pisać wykładu z budowy i patologii kręgosłupa.
   Przy tego typu objawach powinieneś przede wszystkim zapoznać z dobrym fizjoterapeutą i rozpocząć proces leczenia przede wszystkim poprzez ćwiczenia. Dopiero w jego trakcie będzie można ocenić jakie aktywności fizyczne będą dla Ciebie odpowiednie.
   Odradzam Ci też dalsze zdobywanie wiedzy przez te forum internetowe, uwaga odnośnie operacji jest debilna.
   • korniz Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 17.04.13, 10:11
    Sama posiadam taki kręgoslup-to wynik osłabienia mieśni brzucha.Bólu nie odczuwam,Plywanie zalecone to na plecach .Ręce wdluż ciała lekko wymachając.Nogi wyprostowane i też lekkie ruchy.Cwiczenia brzuszki-na plecach.Nogi podniesione 45 st .Brodę lekko do klatki piers ,ręce wdłuz ciała lub w kształcie skrzydełek.Przy pogłębionej lordozie może dość do kifozy-odstajace łopatki.Jest taki ksiażka -atlas ćwiczeń korekcyjnych Owczarka tam są cwiczenia odpowiednie do danej wady postawy.Nie zależnie od wieku są zalecane.Można lekko splycić lordozę-nasze koscijuż są stwardniale i trudno wyprostowac na stałe..Należy ćwiczyć prawidłowo gdyże żle idobrane ćwiczenia mogą pogłębiać wade.
  • korniz Re: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. 17.04.13, 10:28
   Znalazłam przykładowe ćwiczenia na plecy wklesłe -tak nazywa się wada pogłębiona lordoza.Sama wykonuje te ćwiczenia i pomagaja.A jestem trochę młodsza niż ty.Po nicku się domyslam ,chyba że się mylę.
   www.sp-sadowa.edu.pl/strona/korektywa/jak_cwiczyc/przykladowe/wklesle/grupa_1/wkl_grupa_1.html
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka