Dodaj do ulubionych

Powracające alergie

14.02.20, 02:24
Witam was, mój problem polega na obrzęku quinckiego, który pojawia się u mnie średnio raz w tygodniu. Na codzień biorę Clatre, w momencie kiedy czuje ze coś zaczyna się dziać biorę Clemastinym hasco, a gdy alergia już wyjdzie encorton w dawce 2.5/0/2.5 przez pierwsze trzy dni a potem schodzę po 0.5 tabletki. Na codzień pije dużo magnezu i wapnia. Jestem uczulona na soje (mimo że w testach wyszła "niewielka" nietolerancja) reaguje na nią strasznie, wystarczy przyprawa która "może zawierać soje". Poza tym jestem uczulona na mleko, przenice, żyto, pstrąga i kurz, ale według lekarza prowadzącego nie ma sensu wykluczać z diety tych składników bo są to "niewielkie" nietolerancję. Nie wiem co mam robić. Właśnie ledwo co wstałam z łóżka i zwlekłam się do kuchni po steryd. Jestem cała czerwona, duszę się, trzęsą mi się ręce, mam gorączkę, wysokie ciśnienie i mroczki przed oczami. Boję się że kiedyś skończy się to tak że nie zdążę wstać, i po prostu umrę, uduszę się. Nie wiem czy mam ufać lekarzowi który mówi że te alergie są nie groźne czy nie... Wkoncu to on skończył medycynę i jest szanowanym alergologiem :( czuje się osamotniona w tym problemie, ani rodzice ani znajomi ani rodzeństwo mnie nie rozumie, według nich to jest proste do ogarnięcia. A ja mając 17 lat powinnam sobie z tym radzić. Tylko z czym? Z tym że się dusze, że wyglądam jak czerwony ogr, z tym że mnie to strasznie boli, czy z tym że chodzę nacpana przez steryd? Boję się że zawale szkole, bo w dniu w którym mam alergie i dzień później nie mam lekcji. Czyli nie ma mnie 2 dni na 5. Nienawidzę swojego życia. Ojciec jest chory psychicznie, dręczy mnie, moja matka go ślepo kocha a ja staram się ukrywać to co on do mnie mówi byle by mama była szczęśliwa, chodź wiem że nie powinnam tak robić. Robię to głównie dlatego że gdyby rozwiedli się z mojego powodu, chyba sama bym się wtedy zabiła
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Powracające alergie 14.02.20, 10:32
      agniezzkka - nie masz wokół siebie kogoś, do kogo masz zaufanie? Nikt na odległość cię nie zdiagnozuje, ale istnieje możliwość, że twoją alergie pogłębia stres. Może spróbowałabyś zagadać do szkolnego psychologa?

Jeżeli uważasz, że jakaś para rozwodzi się z powodu dziecka, to się bardzo mylisz.
      Nie ma takiej możliwości. To tylko puste gadanie.
      Ludzie są ze sobą, niektórzy się rozwodzą, ale przyczyny tego są tylko w nich, w nikim obok.
        • koziorozka Re: Powracające alergie 15.02.20, 18:45
          agniezzkka234 napisała:
          > Mama bardzo źle znosi te wizyty i w sumie ostatnio przestałam chodzić :)
          ------------------------
          Mama źle znosi, ale to ty przestałaś i jeszcze się uśmiechasz z tego powodu? Hmm...
          Nie spodoba ci się, co napiszę, że potrzeba ci dużo cierpliwości.
          Niedługo skończysz 18 lat. Przyłóż się do nauki, że dobrze skończyć szkołę. Jak się trochę usamodzielnisz, to twoje kłopoty z alergią mogą same zniknąć albo bardzo, bardzo się zmniejszyć.
          Ale do tego potrzebna cierpliwość.
          I wróć do psychologa. On ma pomóc tobie a nie mamie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka