Dodaj do ulubionych

Ostrogi!!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.05, 14:18
Proszę o rade i pomoc, mam poważny problem z ostrogami na piętach, mam23 lata
a tak mi dokuczaja że jestem gotowa poddać się operacji, tylko jak ona
wygląda? po jakim czasie powraca się do formy? Jestem z woj. dolnośląskiego z
Kudowy, niedaleko jest szpital plastyczny w Polanicy, czy ktoś przeszedł taką
operacje proszęo poradę?Gdzie mam się zgłosić po skierowanie i ile kosztuję
taka operacja.
Obserwuj wątek
    • kalinka33 Re: Ostrogi!!! 29.03.05, 14:32
      Łączę się w bólu :(
      Znam ten ból aż za dobrze, więc rozumiem i współczuję. Też o to pytałam kiedyś
      tu na forum:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22&w=16601577&v=2&s=0
      Jak do tej pory to zabiegi w jakiś odczuwalny sposób nie poprawiły sytuacji.
      Mam takie lepsze dni, ale są też takie że z bólu i niemocy chce mi sie płakac.
      Lekarze z którymi rozmawiałam o operacji odradzają mi, twierdząc że najlepiej
      rozbijać ostrogi ultradźwiekami. Z tym ze musi być odpowiednie natężenie i moc.
      Ma być 1 Wat. Dwie pierwsze serie po 10 zabiegów miałam ustawione 0,3 lub 0,4 i
      to było za mało.
      • kalinka33 Re: Ostrogi!!! 29.03.05, 20:15
        Homo! myślisz, że to jest sensowne rozwiązanie? Ja miałam taką blokadę i
        rzeczywiście równe dwa miesiące miałam spokój, ale potem znów było to samo. To
        jest steryd i nie można sie tym bezkarnie faszerować.
        • Gość: anzelm Re: Ostrogi!!! IP: *.local.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.05, 21:24
          Miałem ostrogi w 2002r Leczenie zaproponowane przez lekarza rehabilitanta
          polegało na 1) wirówki+ultradźwięki. Po parti 10zabiegów bóle ustąpiły z lewej
          nogi z prawej niestety nie 2)kontynuacja wirówka+ultradzwięki+laser na prawą
          stopę. Po parti 10 zabiegów ból nie ustąpił. 3)kolejne zabiegi laser +
          ultradźwięki dwie serie bolało dalej. W sumie leczenie trwało od maja do
          grudnia bóle ustąpiły po wyziębianu prawej pięty.Ponowne bóle pięty lewj marzec
          2005 Na leczenie zapisałemsię na maj.
          Kolega lat 57 poszedł na nakłucie pięt w maju 2004 bolało od piątku do
          niedzieli i ma spokój do dziś Zarówno przypadek mój jak i kolegi dotyczył stanu
          zapalnego zaczepów ścięgien bez wyrostków soli wapniowych. Z życzeniami powrotu
          do zdrowia. Anzelm
          • Gość: megi Re: Ostrogi!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.05, 11:15
            Dzięki za rady, ale napiszcie jak wyglądają ostrogi u was.Bo ja np. mam na
            pięcie, na wysokości holewki buta takie wystające kości /sorki może nie o tym
            mówimy może to nie ostrogi? / To mnie nie boli samo tylko wtedy gdy mam
            założone buty każdy but obciera o te kości zciera je, są one czerwone i jak ja
            w lecie mam chodzić w klapkach.A w zimie co o numer większe buty mam
            kupować.Poradzcie co to są te OSTROGI.
            • kalinka33 Re: Ostrogi!!! 30.03.05, 15:44
              Obawiam się, że mówimy jednak o innej przypadłości. Moja ostroga jest
              umieszczona pod prawą piętą i wzdłuż wewnętrznej krawędzi. To jest zapalenie w
              miejscu przyczepu mięśni podeszwy i jest tam jakaś narośl.
              Megi a czy ty byłaś w ogóle u lekarza czy sama się zdiagnozowałaś? :)
            • lila123 Re: Ostrogi!!! 30.03.05, 19:40
              spróbuj "babcinego" srodka, który zalecaja lekarze: przez 2 miesiace codziennie
              moczyć nogi w odwarze słomy owsianej z garścią soli ciechocińskiej. Można go
              używać wielokrotnie - wrunek - przechowywać w zimnie. W/g dr Jadwigi G. po
              takiej kuracji będziesz nie tylko dobrze chodzić ale nawet tańczyć. Czego z
              całego serca Ci zyczę . Lila.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka