Gość: mia IP: 212.237.42.* 16.09.02, 12:00 ile kosztuje,kiedy sie robi i czy mozna ja zrobic prywatnie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ferdo Re: szczepionka p/grypie IP: 212.244.153.* 17.09.02, 10:12 Kosztuje - roznie, w zaleznosci od firmy. Ceny w granicach 18-35 PLN. Nie ma "lepszych" ani "gorszych" szczepionek - wszystkie zarejestrowane w Polsce sa immunologicznie równocenne. Nie ma terminow szczepien, ale najlepiej zaszczepic sie oczywiscie przed sezonem grypowym, ktory w naszym klimacie trwa od X-III. Ale jeśli zaszczepisz sie w listopadzie czy grudniu - tonie ma problemu. Obecnie zalecenia (Komitetu Doradczego d/s Szczepień WHO informuja, ze mozna sie szczepic nawet po udokumentowaniu krązenia wirusa w populacji. Oczywiscie, ze mozna prywatnie, albo pewnie nawet w jakiejs przychodni rejonowej. Zycze zdrowia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mia Re: szczepionka p/grypie IP: *.ppp.get2net.dk 17.09.02, 19:34 dziekuje za odpowiedz .interesuje mnie jeszcze czy mozna sie zaszczepic w Polsce ,ale mieszkam na stale za granica.akurat wtedy bede w Polsce ,a nie wiem czy szczepienie jest takie samo czy zalezy od regionu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ferdo Re: szczepionka p/grypie IP: 212.244.153.* 18.09.02, 14:52 W polsce mozna sie zaszczepić....czywiście!. Natomaist zalezy gdzie mieszkasz, poniewaz szczepy uzyte w szczepionce czasem zaleza od regionu geograficznego i pojawiajacych sie tam odmian wirusa. ajlepiej sprawdz sklad szczepionku uzywanej w kraju w ktorym mieszkasz, a rekomendowanej na obecny sezon. Przeslij dane i powiem Ci jaki jest skad w Polsc (czy sie pokrywa). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agulha Re: szczepionka p/grypie IP: *.acn.pl / 10.131.128.* 19.09.02, 00:34 Wpadła mi w ręce ulotka reklamowa szczepionki Vaxigrip firmy Aventis. Jest tam napisane "zgodna z zaleceniami WHO dla Półkuli Północnej". No więc jak mieszkasz na naszej półkuli, to chyba OK? Jest też ichnia infolinia 0 801 120 130, możesz zadzwonić, pewnie się zacukają :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIRKA Re: szczepionka p/grypie IP: *.oc.oc.cox.net 20.09.02, 06:56 Ciekawe z ta szczepionka, bo w USA jeszcze jej nie wyprodukowali, a w Polsce juz ja maja? Podobno kazdego roku jej sklad jest inny i zalezy od jakosci wirusa tegorocznej grypy, ktora sie ma pierwsza ujawnic na Dalekim Wschodzie, w Japonii, zdaje sie. No to jak sie ten wirus ujawni w pierwszych tegorocznych zachorowaniach na grype, to go zbadaja i zrobia szczepionke. Inaczej sie nie da! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ferdo Re: szczepionka p/grypie IP: 212.244.153.* 20.09.02, 07:22 Masz cos niaktualne dane. W USA tez juz szczepionka. I od lat nigdy jej juz nie produkuje sie w sezonie epidemicznym, tylko dlugo przed. Gdyby tak bylo jak mowisz nikt nie obawialby sie pandemii grypy, ktorej ciagle sie spodziewamy i walka z ta choroba bylaby juz zakonczona sukcesem. A jednak grypa to, jak mowia specjalisci "ostatnia niekontrolowana plaga ludzkosci". Poza tym wirusy izolouje sie lokalnie i potwierdza izolacje w ośrodkach referencyjnych a sklad szzepionki w prawie 100 % zgadza ze szczepami, ktore pojawiaja sie w danym sezonie. Zdrowka zycze! Gość portalu: MIRKA napisał(a): > Ciekawe z ta szczepionka, bo w USA jeszcze jej nie wyprodukowali, a w Polsce > juz ja maja? > Podobno kazdego roku jej sklad jest inny i zalezy od jakosci wirusa tegorocznej > > grypy, ktora sie ma pierwsza ujawnic na Dalekim Wschodzie, w Japonii, zdaje > sie. > No to jak sie ten wirus ujawni w pierwszych tegorocznych zachorowaniach na > grype, to go zbadaja i zrobia szczepionke. > Inaczej sie nie da! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mia do ferdo IP: *.ppp.get2net.dk 21.09.02, 19:48 mieszkam wDani szczepionka uzywana tutaj to Varilrix dziala na varicella.niestety skladu nie znam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ferdo do mia IP: 212.244.153.* 30.09.02, 14:36 Gość portalu: mia napisał(a): > mieszkam wDani szczepionka uzywana tutaj to Varilrix dziala na > varicella.niestety skladu nie znam. Nie znam tej szczepionki, ale o ile mi wiadomo, to Varicella to nie wirus grypy, ale Varicella-Zoster - wirus ospy wietrznej i połpaśca, wiec mzoe to o to chodzi. Natomiast jesli mieszkasz w Danii - mozesz swobodnie zaszczepic sie szczepionka kupiona w Polsce. Zycze zdrowia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaga Re: do mia IP: *.stacje.agora.pl 30.09.02, 17:50 Blagam, moze ktos wie - czy w przypadku choroby hashimoto mozna sie szczepic czy nie. Od lekarzy slyszalam rozne opinie. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś