Dodaj do ulubionych

Ginekomastia

27.05.06, 14:36
Jeśli ktoś na to choruje i nie jest w wieku dojrzewania to zapraszam do dyskusji. Byłem już u dwóch endokrynologów i ciągle nie wiadomo jak leczyć!
Obserwuj wątek
    • barabaszz Re: Ginekomastia 27.05.06, 14:39
      ile masz lat , jak dlugo ja masz i czy brales sterydy/jaki mas zpoziom
      hormonow:testosteron,LH,FSH,prolaktyna,estradiol,tsh,ft3,ft4,kortyzol,psa,,inne
      badania w normie? brales sterydy?
      • zen28 Re: Ginekomastia 27.05.06, 16:17
        mam 29 lat, od lutego zaczalem cwiczyc na siłowni (wcześniej ćwiczyłem mniej intensywnie w domu) o zgrubienie pod prawym sutkiem poczułem na początku marca. NIGDY NIE BRAŁEM STERYDÓW (bardzo częste pytanie :) Wspomagałem się tylko hmb i białkiem a to jest na pewno bezpieczne i nie powoduje ginekomastii. Wiadomo, trzeba było znaleźć przyczynę - zrobiłem usg jąder i jamy brzusznej. Zauważono coś w wątrobie, coś niewielkiego i raczej niegroźnego ale czekam na CT żeby sprawdzić. Badania krwi wyszły dobre:
        ALT 28 (norma 5-41)
        AST 24 (5-38)
        Fosfataza alkaliczna 69 (40-129)
        estradiol 33.04 (7.63-42.6)
        prolaktyna 265.6 (98-456)
        FSH 3.52 (1.5-12.4)
        FT4 1.26 (0.93-1.7)
        LH 4.58 (1.7-8.6)
        Testosteron 5.29 (2.8-8.0)
        TSH 1.08 (0.27-4.20)
        CT wątroby mam dopiero pod koniec września ale wątpliwe żeby tam byłą jakaś przyczyna, tymbardziej że badania krwi wyszły dobrze (również morfologia)
        Pani endokrynolog otwarcie stwierdziła, że nie wie co dalej robić. Ja też :( No poza tym że chce się wybrać do kolejnego lekarza, ale zanim wydam kasę chciałbym wiedzieć czy zna się na tej chorobie bo mam wrażenie, że wszyscy endokrynolodzy znają się tylko na tarczycy.
      • zen28 Re: Ginekomastia 27.05.06, 19:17
        cześć, lekarz też mi to pytanie zadawał :) Nie czuję się zmęczony, dalej chodzę na siłownię, no ale moje samopoczucie nie jest najlepsze - który facet będzie się czuł dobrze z rosnącym sutkiem?
    • cyriax Re: Ginekomastia 27.05.06, 19:33
      myśle że te suplementy nie powinny mieć wpływu na powstanie ginekomastii,chyba
      że masz wyjątkowego pecha ,a wój organizm jest wyjątkowo podatny na suplementy.
      • zen28 Re: Ginekomastia 27.05.06, 19:38
        No ja też tak myślę. Przez jakiś czas nie ćwiczyłem i nic nie brałem żeby sprawdzić czy przestanie sutek boleć. Nie przestał. Teraz ćwiczę i biorę tylko to białko i w bardzo małych ilościach (tylko po treningu 3 x w tygodniu). HMB odstawiłem na wszelki wypadek, zresztą i tak efektów po nim nie było :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka