Dodaj do ulubionych

Badanie piersi

24.08.06, 16:02
Mam 26 lat i jaki jest procent raka piersi w moim przypadku, wieksze
prawdopodobienstwo jest u starszych kobiet? Jesli wykonuje sie badanie piersi,
guzki sa w srodku piersi czy w okolicach tez?Jak to jest z bolem ?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • delfina.25 Re: Badanie piersi 24.08.06, 16:27
        czy guzek boli?jakos promieniuje bolem czy cos podobnego.i czy jest to jakos
        powiazane z koscmi miedzy piersiami, czy tam cos moze byc czy ogolem guzki moga
        znajdowac sie w sutkach lub srodku piersi?
        dziekuje mocno za odpowiedz
        • to_jaaa Re: Badanie piersi 24.08.06, 16:37
          czy jest to jakos
          > powiazane z koscmi miedzy piersiami, czy tam cos moze byc

zawiłe to
          rak nie boli, do czasu
          a guzek może znajdować sie wszedzie
          tylko że oprócz zmian nowotworowych w piersiach wymacasz jeszcze wiele zmian
          dysplastycznych typu torbiele
          • tuuska1 Re: Badanie piersi 24.08.06, 20:32
            w piersiach mogą znajdowac sie rózne rzeczy których tam byc nie powinno.
            Torbiel , włókniak , zwapnienie , robień ,no i nowotwór.Wszystkie wymienione
            paskudztwa nalezy leczyc choc wiekszość nie jest w obecnym stadium groźna.
            Najczęściej w młodym wieku pojawiają sie gruczolako-włókniaki.sprawdz w
            wyszukiwarce bądz encyklopedii. niektóre zmiany bolą inne nie . Branie tabletek
            hormonalnych podobno wpływa na tworzenie sie niektórych paskudztw. Piersi
            badać trzeba , niestety w każdym wieku , a gdy coś niepokoi należy to wyjaśnic.
            Wejdz na forum - rak piersi , będzie tam mnóstwo postów od zupełnie młodych
            kobiet .
    • mi_lka Re: Badanie piersi 25.08.06, 15:48
      Ja też jestem za innymi metodami diagnostycznymi niż samobadanie - tu wykrywa
      się guzki większe niż można stwietdzić w USG czy mammografii. A wiadomo, ze im
      wcześniej wykryty, tym lepsze rokowanie (oczywiście jeśli jest złośliwy)
      Fajnie że w tak młodym wieku myślisz poważnie o swoim zdrowiu. Gratulacje!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka