Dodaj do ulubionych

niskei APTT

24.04.07, 22:54
Witam,
Ginekolog kazał przeprowadzic mi rozne badanie gdyz zaczełam brac srodki
antykoncepcyjne. Miedzy innymi badanie APTT
Zupełnie sie na tym nie znam a wizyta u ginekologa dopiero za 2 tygodnie i
cholernie sie denerwuje ze cos jest nie tak. Slyszalam ze to APTT jest
szalenie wazne wazne przy antykoncepcji.
Jesli ktos cos by wiedzial to bede bardzo wdzieczna za informacje:)
Wynik badania to:

Czas kaolinowo-kefalionowy 0,4 norma to 0,8-1,2

czas 15,6 sek norma to 29 - 43
Obserwuj wątek
    • jeanne72 Re: niskei APTT 24.04.07, 23:02
      Taki wynik świadczy o nadkrzepliwości krwi. A właśnie środki antykoncepcyjne
      "zagęszczają" krew, mówiąc potocznie. Utrzymywanie tego stanu jest
      niebezpieczne, bowiem sprzyja powstawaniu zakrzepów, co może się źle skończyć...
      Nie jestem w stanie stwierdzić, czy taki wynik świadczy o konieczności
      odstawienia tabletek, być może o potrzebie jakiejś modyfikacji? O tym
      poinformuje Cię już lekarz.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka