hussardo 27.06.12, 19:03 wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/strzelanina-w-dzierzoniowie-15-latka-trafiona-w-cz,1,5173328,region-wiadomosc.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
voxave Re: Strzelanina ..... 27.06.12, 19:34 Ta informacja jakoś mnie ominęła.To jest zatrważające, jaki idiota tak czyni --pewno był na prochach, bo na pewno nie na trzeźwo tak postąpił. Odpowiedz Link Zgłoś
hussardo Re: Strzelanina ..... 28.06.12, 10:28 e tam prochy .... nie zwalał bym winy na to .... podejrzewam, że byli góra po 2 piwkach. Po za tym dla organu sądowniczego nie ma żadnej różnicy, kto co zażywał i w jakim był stanie podczas zbrodni, występku .... etc... To raczej : Chęć zabłyśnięcia w towarzystwie pryszczatych małolatów ! A z drugiej strony, to nie kumple mają na nas zły wpływ to nasze myśli. "Odjechanie" towarzystwo jest tylko bodźcem do uwolnienia debilnych pomysłów. W grupie gdzie nikt nie, powie NIE, a tylko się śmieje, a im bardziej przekraczamy granicę tym śmiech i humor grupy wzrasta, aż dochodzi do tragedii. Winię : 1. Debilizm wychowawczy rodziców, brak ograniczeń dzieci (sam byłem świadkiem jak dziecko zachowywało się w nie właściwy sposób, następnie płaczem wymuszało jakaś karuzelę i w końcu to dostało. Ja, bym to odebrał w następujący sposób : NABROISZ - WYKRZYCZYSZ SIĘ - NAGRODA, a gdzie kara ? Zło = kara / dobro = nagroda, bp inaczej to .... ). 2. Brak egzekwowania surowych kar w stosunku do nieletnich 3. Niską skuteczność służb porządkowych w wyłapywaniu incydentów tego typu 4. Dopiszcie coś ..... Odpowiedz Link Zgłoś
voxave Re: Strzelanina ..... 28.06.12, 14:23 A wiesz chyba ,że dzieci bic nie wolno----i nalezy wychowywać bezstresowo----jeszcze troche a nas.raja nam na głowę. :)))))) Odpowiedz Link Zgłoś
b.bujak Re: Strzelanina ..... 28.06.12, 15:21 hussardo napisał(a): > 4. Dopiszcie coś ..... przekazy z tv, filmów, bajek, gier komputerowych: - kiedyś ludzie mieli respekt dla broni, bronią posługiwali się głownie mundurowi jako obrońcy życia i ładu społecznego; teraz broń jest atrybutem gangstera, zabawką dostępną dla każdego; - no i kiedyś bardziej szanowano zdrowie i życie, teraz mam wrażenie, że gó...arze zatracają granicę pomiędzy grami komputerowymi a rzeczywistością, więc nawet jak kogoś "pukniesz", to będzie miał drugie czy kolejne życie; BTW - mam wrażenie, że spora część kierowców ma ten problem :( Odpowiedz Link Zgłoś
mater.matua Re: Strzelanina ..... 29.06.12, 11:22 Hmmm... o strzelaninie nic nie wiem? Czy to aby nie kaczka dziennikarska?:> Odpowiedz Link Zgłoś
voxave Re: Strzelanina ..... 29.06.12, 14:00 Ktos zastrzelił kaczkę w dodatku dziennikarską ? a to łobuzy :) Odpowiedz Link Zgłoś
autocash Re: Strzelanina ..... 29.06.12, 14:21 Rzeczywiście, strzelanina to troche górnolotne określenie. Ale nie czepiajmy się słówek. Myślę że jeden z przedmówców powiedział coś bardzo ważnego - jaki mamy obecnie przekaz? Czy króluje w nim miłość/lojalność/odpowiedzialność/dobro? Czy raczej przemoc/wyzysk/oszustwa/kłamstwa? Wystarczy spojrzeć na gry komputerowe i filmy. Czy przesadzam? Nie sądzę. Medioznawcy mówią, że obrazy, które oglądamy opowiadają nam pewne historie. A przez te historie kształtujemy swój obraz świata. --- Wynajem aut Odpowiedz Link Zgłoś
mater.matua Re: Strzelanina ..... 30.06.12, 11:52 Przyznam, że trochę zlekceważyłam wiadomość. Dopiero teraz miałam chwilę więcej, żeby otworzyć link i obejrzeć reportaż. Wcale nie wygląda to na kaczkę dziennikarską:/ O wychowywaniu dzieci wypowiadają się coraz mądrzejsze głowy. W większości nawet dobrze radzą, ale problem i tak zamyka się w rodzinnym domu. W tym jaki kontakt mają rodzice z dziećmi i jaki wzorzec postępowania przekazują swoim dzieciakom. Zostawiając wychowanie internetowi i towarzyszom zabaw czego możemy się spodziewać? Szkoła dawno umyła ręce od kształtowania postaw, kościół stracił autorytet, rodzicom przeszkadza brak czasu i zmęczenie (a może i niedbalstwo), co więc pozostało młodym? Ano, wzorce medialne. Jaki przekaz kierują niedojrzałym umysłom, to widać - na pierwszych miejscach królują niepodzielnie newsy kryminalne. I tu Autocash ma rację - dla młodzieży wychowanej na takim obrazie świata, będzie on ich światem. Na jednym z forów czytałam dyskusję o tym, jacy będą ludzie z pokolenia korzystającego z komputerów i internetu niemal od przedszkola. Czy ich hierarchia wartości będzie się znacznie różnić od hierarchii wartości naszego pokolenia? Mówi się o szkodliwości gier komputerowych. A czego my uczyliśmy się na Czerwonym Kapturku, Czy Jasiu i Małgosi? W naszych bajkach też było mnóstwo przemocy, ale od gier różni je jedno - zawsze wygrywało dobro. A w grach komputerowych i filmach często wygrywa sprytniejszy, silniejszy, bez skrupułów... I taki jest przekaz dla najmłodszych. Odpowiedz Link Zgłoś
hussardo Re: Strzelanina ..... 10.07.12, 16:03 I złapany ..... www.prw.pl/articles/view/23329/strzelal-do-ludzi-z-broni Odpowiedz Link Zgłoś